urlop i zawody

Moderator: Moderatorzy WBP

thag
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2017, 14:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

urlop i zawody

Post autor: thag »

Cześć
doradźcie proszę jak najlepiej zorganizować dwutygodniowy urlop 400 km od domu w połączeniu z chęcią wzięcia udziału w zawodach które będą się odbywały w okolicy w której będę na wakacjach. Na urlopie chciałbym odpocząć i nie zaprzątać sobie głowy klamką i amunicją, mam pozwolenie sportowe.

Do głowy przychodzą mi następujące rozwiązania, proszę o komentarz osób które miały doświadczenia z poniższym:

1. oddanie broni do policyjnego depozytu - tutaj przepisy nie do końca są jasne bo w większości komend depozyt przewidziany jest dla kilku konkretnych przypadków jak utrata uprawnień, śmierć właściciela lub znalezienie broni. Czy mogę przyjść z ulicy i za ustaloną w przepisach opłatę dzienną przechować broń i amunicję przez dwa tygodnie urlopu, odebrać przed zawodami i spokojnie wrócić do domu?
2. Lokalny strzelec z identycznym pozwoleniem sportowym - nie znam nikogo w okolicy, w którą się planuję wybrać. Sam nie wiem jak bym się zachował gdybym został poproszony przez nieznajomego o użyczenie (przy założeniu spełnienia wszystkich formalności) miejsca w szafie, tym bardziej nie wiem czy jest to doby pomysł żeby szukać kogoś takiego na miejscu.
3. Lokalny klub sportowy z sekcją strzelecką i licencją PZSS. Istnieje taki nieopodal tylko że prowadzi działalność na pneumatykach- jeszcze nie wiem czy mają magazyn broni i czy mogliby pomóc.
4. klamka cały czas pod ręką - niewygodne, niekomfortowe...
5. powrót do domu i ponowna wycieczka 400 km na zawody - nieekonomiczne

Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, ciekaw jestem Waszych pomysłów.

dzięki
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: McMonster »

Opcja pierwsza nie jest możliwa, Policja nie przyjmie broni do depozytu "na przechowanie".
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: urlop i zawody

Post autor: 9x19 »

Punkt pierwszy - depozyt policyjny - nierealny.
Punkt trzeci - klub może wziąć broń w depozyt jak ma pozwolenie na broń i odpowiedni magazyn broni. Wcale nie musi to być klub należący do PZSS, ani posiadający licencję tego Związku.
Punkt szósty - znajdź w pobliżu rusznikarza lub sklep z bronią i oddają ją do naprawy lub w komis. :101:
Punkt siódmy - sprawdź, czy klub organizujący zawody nie ma czasami broni obiektowej, którą może udostępnić na zawodach.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: VIS »

Możesz jeszcze podać tu na forum informację w jakie okolice się wybierasz i kiedy. Może poprzez priwa z kimś się dogadasz o przechowanie.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
thag
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2017, 14:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: thag »

9x19 pisze: Punkt szósty - znajdź w pobliżu rusznikarza lub sklep z bronią i oddają ją do naprawy lub w komis.
rusznikarz, to jest ciekawy pomysł, dziękuję
zmija9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: zmija9 »

Cześć,

Trochę odgrzewam temat, ale przyszła mi do głowy jeszcze jedna możliwość. O ile mi wiadomo, broń musi być przechowywana w szafie/sejfie S1. Sejf nie musi być zakotwiony. Czyli, teoretycznie, mogę mieć drugi sejf, który zabieram ze sobą na wakacje i trzymam pod łóżkiem w wynajętym domku. Mam rację? Czy są jakieś przeciwwskazania prawne? Oczywiście nie piszę tu o szafie, ale na przykład nieduża szuflada do której zmieści się karabin i pistolet.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michal_00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2017, 12:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: Michal_00 »

zmija9 pisze:Cześć,

Trochę odgrzewam temat, ale przyszła mi do głowy jeszcze jedna możliwość. O ile mi wiadomo, broń musi być przechowywana w szafie/sejfie S1. Sejf nie musi być zakotwiony. Czyli, teoretycznie, mogę mieć drugi sejf, który zabieram ze sobą na wakacje i trzymam pod łóżkiem w wynajętym domku. Mam rację? Czy są jakieś przeciwwskazania prawne? Oczywiście nie piszę tu o szafie, ale na przykład nieduża szuflada do której zmieści się karabin i pistolet.

Pozdrawiam
Cześć

Po pierwsze szafa nie spełnia certyfikatu S1 jeśli nie jest przytwierdzona, a po drugie czy na pewno czułbyś się spokojnie zostawiając małe pudełko bez żadnej opieki w przypadkowym hotelu pokojowym, do którego każdy ma dostęp ??
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: woytas »

I znowu...
Od kiedy szafa nie spełnia certyfikatu nie będąc przymocowana?
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: urlop i zawody

Post autor: 9x19 »

Michal_00 pisze: .... Po pierwsze szafa nie spełnia certyfikatu S1 jeśli nie jest przytwierdzona ....
Totalna bzdura. Gdzie znalazłeś przepis stwierdzający, że szafa ma być kotwiona do podłoża lub ściany? Nie interesuje mnie przy tym zapis z Polskiej Normy, bo nie jest to przepis powszechnie obowiązującego prawa.
ksiazezbajki
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 09:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: ksiazezbajki »

Lepiej chyba ten sejf S1 trzymać w aucie w bagażniku niż pod łóżkiem w wynajmowanym domku od którego klucze mają też inne nieznane osoby.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: epaa »

A gdzie ten urlop bo w są miejsca gdzie biorą w "komis" odpłatnie 10 zł za przyjęcie i 4 zł za dzień "komisowania".
O tyle ważne że jest to instytucja całodobowa.
zmija9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: zmija9 »

Nie zastanawiałem się nad tym, czy rozwiązanie jest rozsądne, tylko czy zgodne z prawem. Wiem, że temat dotyczy urlopu, czyli zakładamy że w grę wchodzi hotel/domek. To może inna sytuacja. Jadę do dobrego znajomego na drugi koniec Polski. Mieszkam u niego w domu. Mam do niego zaufanie. Człowiek nie ma pozwolenia na broń. Zabieram swoje zabawki w certyfikowanej szufladzie. Czy według Was postępuję zgodnie z prawem ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: VIS »

Przepis jest prosty. Broń ma być przechowywana w szafie S1. Tylko tyle i aż tyle. Ani słowa czy ma to być szafa stojącą leżąca czy może jeszcze wisząca. Nie widzę przeciwwskazań prawnych aby szafę z bronią wozić wszędzie ze sobą

A czy rozsądne - każdy musi to ocenić we własnym zakresie.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 08:34 przez VIS, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
farow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 09:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: farow »

A w tym klubie który organizuje zawody nie maja magazynu broni?! Może tam móglbys pierwszego dnia zostawić i odebrać z końcem urlopu, za jakąś drobną opłatą?!
zmija9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: urlop i zawody

Post autor: zmija9 »

Dzięki. Wszystko jasne. Nie mówię że w każdej sytuacji, ale na pewno jest to jakaś alternatywa :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”