Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

Odwołuj się czym prędzej. Jeśli ktoś będzie miał odwagę napisać to samo co usłyszałeś to myślę, że będzie bardzo medialne.
Jeśli Ci się nie spieszy - to walcz, a jeśli spieszy i masz kasę to ze świadomością, że można coś w środowisku strzeleckim popsuć - daj się, i idź na egzamin :D
Po kilku takich akcjach, następny usłyszy "przecież zawsze tak robimy" ;)
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

Czytając rozporządzenie

OBWIESZCZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJIw sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią na końcu znalazłem
WZÓR
PROTOKÓŁ Z EGZAMINU W SPRAWIE WYDANIA POZWOLENIA NA BROŃ


wraz z :

Protokół
z egzaminu w sprawie wydania pozwolenia na broń


Rozumiem ze wzór w/w protokołu jest taki sam na DOPUSZCZENIE oraz na POZWOLENIE ?

Taka sama karta została przy mnie uzupełniona w czasie egzaminu WPA który robiłem na pełne dopuszczenie.
giermek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 marca 2015, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: giermek »

Prawdopodobnie będę miał podobną sytuację i mam pytanie czy można zawiesić postępowanie po wyznaczeniu terminu egzaminu? Bo jeżeli będą chcieli abym zdawał egzamin to wolę zrobić sobie patent i licencję bo to jednak sporo taniej wyjdzie.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

Postępowanie możesz zawiesić zawsze (Art. 98. § 1. k.p.a.) na max 3 lata. Spokojnie w tym czasie pisemnie sobie powyjaśniacie z jakiego powodu nie chcą niby zaliczyć egzaminu. Zresztą za kilka miesięcy sam będę to przechodził to dorzucę swoją historyjkę tu w wątku ;)
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

Jaki czas WPA ma na odpowiedz ?
Jak wygląda sprawa odwołania ?

Naczytałem się ustawę i znalazłem jedno:

W przypadku pozwolenia dc kolekcjonerskich
* Nalezy nie być osobą karaną ,...bla bla bla ..
* Nie nalezec do osób z (odnośnie zdrowia itp...)
* Zdać egzamin przed komisja powołana przez Wojewódzkiego Komendata Policji (art 16 ust.1) <<I tutaj jak wygląda sprawa jeśli ten egzamin jest już zdany (jest to komisja POWOŁANA przez Komendanta)

Pytanie 2.
Kontaktowałem się z WPA_POZNAŃ
Sprawa wygląda tak ze muszę teraz czekać na wezwanie (Egzamin)
Dopiero gdy nie stawie się na egzaminie, zostanie sporządzony protokół który zostanie skierowany do Komendanta, oraz automatycznie za tym idąc nie dopuszczenie mnie do pozwolenia dc kolekcjonerskich.
Wcześniej pisanie jakiegokolwiek Odwołania nie ma sensu ponieważ odwołanie musi być od decyzji / a nie od wezwania

W przypadku gdy nie podejdę do egzaminu i odwołanie nie pomoże rozumiem że tracę możliwość posiadania pozwolenia ?

Jak wygląda procedura odwołania do KGP? czy w przypadku braku już rozwiązania mogę później ponownie podejść do egzaminu ?
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

oscyp pisze:Postępowanie możesz zawiesić zawsze (Art. 98. § 1. k.p.a.) na max 3 lata. Spokojnie w tym czasie pisemnie sobie powyjaśniacie z jakiego powodu nie chcą niby zaliczyć egzaminu. Zresztą za kilka miesięcy sam będę to przechodził to dorzucę swoją historyjkę tu w wątku ;)
Wg. WPA_Poznań nie można w czasie zawieszenia wyjasniać bądz odwoływać się (Postępowanie zostaje odłożone na półkę i nikogo nie interesuje do czasu ponownego wszczęcia postępowania)


PS. Prośba do Admina aby "przyczepić" ten post wyżej aby nie zaginął (Sprawa dotyczy istotnej zmiany w strzelectwie i dostępie do broni palnej :) )
Ostatnio zmieniony 12 marca 2018, 14:49 przez gamblerpl, łącznie zmieniany 1 raz.
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: norbik »

gamblerpl pisze:Jaki czas WPA ma na odpowiedz ?
Jak wygląda sprawa odwołania ?

Naczytałem się ustawę i znalazłem jedno:

W przypadku pozwolenia dc kolekcjonerskich
* Nalezy nie być osobą karaną ,...bla bla bla ..
* Nie nalezec do osób z (odnośnie zdrowia itp...)
* Zdać egzamin przed komisja powołana przez Wojewódzkiego Komendata Policji (art 16 ust.1) <<I tutaj jak wygląda sprawa jeśli ten egzamin jest już zdany (jest to komisja POWOŁANA przez Komendanta)

Pytanie 2.
Kontaktowałem się z WPA_POZNAŃ
Sprawa wygląda tak ze muszę teraz czekać na wezwanie (Egzamin)
Dopiero gdy nie stawie się na egzaminie, zostanie sporządzony protokół który zostanie skierowany do Komendanta, oraz automatycznie za tym idąc nie dopuszczenie mnie do pozwolenia dc kolekcjonerskich.
Wcześniej pisanie jakiegokolwiek Odwołania nie ma sensu ponieważ odwołanie musi być od decyzji / a nie od wezwania

W przypadku gdy nie podejdę do egzaminu i odwołanie nie pomoże rozumiem że tracę możliwość posiadania pozwolenia ?

Jak wygląda procedura odwołania do KGP? czy w przypadku braku już rozwiązania mogę później ponownie podejść do egzaminu ?
Chłopie poproś na piśmie jak najszybciej o zalicznie do postępowania o wydanie pozwolenia do celów kolekcjionerskich , egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni
oraz umiejętności posługiwania się bronią który się odbył dnia ...... Zgodnie z protokołem Z EGZAMINU W SPRAWIE WYDANIA POZWOLENIA NA BROŃ z dnia egzamin zdałem w zakresie broni................. przepisz wszystkie rodzaje jakie masz na dopuszczeniu.

Nie czekaj na wezwanie na egzamin powinieneś to zrobić juz przy odwieszaniu.
Jeśli tego nie zrobisz twoje odwołanie nie bedzie rozpatrzone pozytywnie bo mogli nie wiedziec nic ze egzamin zdałes.
Musisz uwierzyć że urzędnik zrobi wszytko co tylko może zeby petentowi zaszkodzić.
Ostatnio zmieniony 12 marca 2018, 15:46 przez norbik, łącznie zmieniany 1 raz.
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

Takie pismo wraz z odwieszeniem zostało złożone nastepnego dnia po zdaniu egzaminu z Dopuszczenia

Na podstawie Art. 98 i Art. 101 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. 1960 Nr 30 poz. 168 z późn. zm.) wnoszę o podjęcie zawieszonego postępowania administracyjnego w sprawie wydania pozwolenia na posiadanie broni palnej do celów kolekcjonerskich, które zostało wszczęte na mój wniosek złożony dnia ......... 2017 r.
Wnoszę także o zaliczenie egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią na podstawie wniosku o dopuszczenie do posiadania broni palnej, który zdałem w pełnym zakresie w dniach XX i XX .......... 2017 r., do postępowania administracyjnego w sprawie wydania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich

[*](Pismo pomogł napisać kjed (Raz jeszcze dziekuje za pomoc :) ) [/i]

Ile osób w tym monecie przeszło przez w/w możliwość otrzymania tańszą drogą Kolekcji ?
Ile osób obecnie oczekuje na rozstrzygnięcie bądz lada moment będzie w tym temacie ? (być może skoro WPA chce walczyć, to należy zrobić pozew zbiorowy :) ? :502:
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: norbik »

Poproś o wgląd do protokołu z egzaminu na dopuszczenie zrób kopię. załącz ta kopię do postępowania na kolekcję. Co ciekawe mój protokół zagonił nie dotarł do Warszawy,po odwołaniu pomimo tego zaliczyli mi egzamin .
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

Dziękuje wszystkim za wsparcie pisania pisma :)
W dniu dzisiejszym wysyłam ponownie rozszerzoną prośbę o zaliczenie egzaminu :)
W rozporządzeniu jest tylko jeden wzór protokołu egzaminacyjnego ( i sam w nazwie posiada "wydanie pozwolenia na broń" ) --czyli samo z siebie nie tylko dopuszczenie do posiadania broni :)

Poniżej treść pisma (którą mam nadzieję ze dopracujemy jeszcze bądz osobą które również startują w drodze o pozwolenie na broń będzie pomocne :) )

Kod: Zaznacz cały

Zaliczenie do postępowania o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich

Wnoszę o załączenie kopii protokołu z egzaminu w sprawie wydania pozwolenia na broń z dnia XX.XX.201Xr do dokumentacji wszczętego postępowania do celów kolekcjonerskich .
Wnoszę również  o uwzględnienie zaliczonego wyniku egzaminu na broń (protokół z egzaminu w sprawie wydania pozwolenia na broń z dnia XX.XX.XXXX) który zgodnie z art. 16 ust 1 ustawy o broni i amunicji odbył się przed komisją powołaną przez organ Policji ze znajomości przepisów dotyczących posiadania i używania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią,  dnia  XX.XX.XXXX.

Zakres który zaliczyłem w pełnym zakresie składał się z:
Części teoretycznej, obejmującej sprawdzenie znajomości przepisów dotyczących posiadania i użytkowania broni, zakres przedmiotowy teoretycznej części egzaminu obejmuje sprawdzenie:
znajomości przepisów ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tekst jednolity Dz. U. z 2004r. nr 52, poz. 525 ze zm.) oraz przepisów  wydanych na jej podstawie.
znajomości przepisów Kodeksu karnego dotyczących przestępstw związanych z bronią.
Części praktycznej, której zakres obejmował:
sprawdzenie przestrzegania szczegółowych zasad zachowania bezpieczeństwa na strzelnicy, umiejętności prawidłowego rozkładania i składania, ładowania i rozładowywania wszystkich rodzajów broni, postępowania z bronią niesprawną w stopniu uniemożliwiającym dalsze strzelanie, określenia części broni oraz przeprowadzenie sprawdzianu strzeleckiego z użycia pełnego zakresu rodzaju broni (który również uwzględniony został przez UOBiA dot pozwolenia d/c kolekcjonerskich.
Zakres praktyczny broni: 
•"A"	broni palnej: bojowej, gazowej, alarmowej w postaci pistoletów lub rewolwerów centralnego zapłonu o kalibrach od 6 mm do 12 mm, 
•"B"	broń palna gazowa lub alarmowa;
•"C"	przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie przekraczającej 10 mA, 
•"D"	miotaczy gazu obezwładniającego; 
•"E"	pistoletów sygnałowych, 
•"F"	pistoletów maszynowych o kalibrze od 6 mm do 12 mm, 
•"G"	strzelb powtarzalnych o kalibrze wagomiarowym 12, 
•"H"	strzelby gładko lufowe;
•"I"	broń palna centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm (karabiny, karabinki sportowe i myśliwskie);
•"J"	broń palna bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm
•"K"	bron palną przystosowana do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);
•"L"	karabinki samoczynne o kalibrze od 5,45 mm do 7,62 mm
Przepisy rozporządzenia w sprawie egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią jest jeden.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 marca 2000 r. w sprawie egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią-(Dz. U. Nr  19, poz. 241 ze zm.) nie zostały rozróżnione zakresy oraz wymagania dotyczące poszczególnych rodzajów pozwoleń czy dopuszczenia. 
Załącznik nr. 2 do rozporządzenia określa wyłącznie wymagania oraz warunki do zaliczenia egzaminu z zakresu strzeleckiego dotyczącego poszczególnych rodzajów broni.
Jeżeli powyższe Rozporządzenie mówi tylko o warunkach dotyczących zaliczenia egzaminu do poszczególnych rodzajów broni, to należy  wnosić, że sposób przeprowadzenia egzaminu powinien być taki sam dla każdego rodzaju pozwolenia na posiadanie broni i można wnioskować o zaliczenie do postępowania w zakresie z którego egzamin został zaliczony. 

Zgodnie z powyższym wnoszę o :

•	Zaliczenie egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią na podstawie wniosku o dopuszczenie do posiadania broni palnej który zdałem w pełnym zakresie w dniach XX.XX.XXXX , oraz protokołu z egzaminu na dopuszczenie (sporządzonego XX.XX.XXXX), do postępowania administracyjnego w sprawie wydania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.

•	Załączenie kopii protokołu z egzaminu w sprawie wydania pozwolenia na broń z dnia XX.XX.XXXX do dokumentacji wszczętego postępowania do celów kolekcjonerskich .
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 08:44 przez gamblerpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: Kraku »

gamblerpl pisze: Przepisy rozporządzenia w sprawie egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących posiadania broni oraz umiejętności posługiwania się bronią jest jeden.
To zdanie nie ma sensu.
llygas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 13:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: llygas »

WPA w odpowiedzi na prośbę o uznanie egzaminu powołuje się na pismo Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji nr ES-289/18/4152/17/RB z dnia 23.01.2018.
Teraz musimy dotrzeć do tekstu.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

i nawet nie zacytowali tego tekstu?
llygas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 13:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: llygas »

oscyp pisze:i nawet nie zacytowali tego tekstu?
Niestety. Pewnie uznali że jest to zbedna wiedza dla petenta.
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

llygas pisze:WPA w odpowiedzi na prośbę o uznanie egzaminu powołuje się na pismo Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji nr ES-289/18/4152/17/RB z dnia 23.01.2018.
Teraz musimy dotrzeć do tekstu.

http://edziennik.policja.gov.pl/#/legalact/2018/7/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”