Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Moderator: Moderatorzy WBP

gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

norbik pisze:
gamblerpl pisze: Cel dopuszczenia od A - L (bez M)
M - Rodzaj broni inny, niż wymieniony w pkt 1-12
6) do celów rekonstrukcji historycznych – broni alarmowej albo innej broni palnej, konstrukcyjnie przeznaczonej do strzelania wyłącznie amunicją ślepą, w tym
samoczynnej; (Legitymacja osoby dopuszczonej Literka:" B oraz E ")
3) do celów łowieckich – broni dopuszczonej do wykonywania polowań na podstawie odrębnych przepisów;
( Legitymacja osoby dopuszczonej Literka:"I")

broń samoczynna odpada ze względu na pozwolenie dc. kolekcjonerskich
Ostatnio zmieniony 31 marca 2018, 18:45 przez gamblerpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

gamblerpl pisze:broń samoczynna odpada ze względu na pozwolenie dc. kolekcjonerskich
a zdziwiłbyś się... ;)
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

Prawda :) ... nie mniej z tego co widze to kolejna walka z WPA ... pytanie czy warto walczyć ? :)
Minigun do szafy mi nie wejdzie ;| :502:

Ilu osobom udało się wywalczyć samoczynne w kolekcji ?
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

Myślę, że warto. Ja jestem w trakcie i póki mam możliwość to będę walczył.
Wszystko co związane z bronią nauczyło mnie dużo pokory i cierpliwości więc przedłużanie spraw przez WPA nie działa na mnie zniechęcająco - wprost przeciwnie.
A każdy kto dopnie swego i pomoże innym - pomaga w ten sposób całej społeczności.

Nie sądzę aby ktokolwiek był na tyle przyciśnięty jakąś sytuacją czy terminami, że odpuszcza z innego powodu niż po prostu brak chęci.

A poza tym.... aby jeszcze te kombinacje WPA miały pokrycie w przepisach i rzeczywistości. Ale tak nie jest, a co jak co ale policja ma zakichany obowiązek świecić przykładem i działać w granicach prawa. Więc jeśli próbują legalne działania obywateli torpedować jakimś g*wno-argumentami - to uważam, że wszystkim powinno zależeć na tym, aby takie działania zdusić w zarodku. Bo kto wie co wymyślą za rok....?
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

Z tego co udało mi się zrozumieć litera "M" była dawniej używana do zarządzania Magazynem Broni.
Jednak zostało to wyregulowane i obecnie mając np "C" masz prawo wydawać/zarządzać paralizatory

Orzeczenie sądowe:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/7051F31664

oscyp pisze:Myślę, że warto. Ja jestem w trakcie i póki mam możliwość to będę walczył.
Wszystko co związane z bronią nauczyło mnie dużo pokory i cierpliwości więc przedłużanie spraw przez WPA nie działa na mnie zniechęcająco - wprost przeciwnie.
A każdy kto dopnie swego i pomoże innym - pomaga w ten sposób całej społeczności.

Nie sądzę aby ktokolwiek był na tyle przyciśnięty jakąś sytuacją czy terminami, że odpuszcza z innego powodu niż po prostu brak chęci.

A poza tym.... aby jeszcze te kombinacje WPA miały pokrycie w przepisach i rzeczywistości. Ale tak nie jest, a co jak co ale policja ma zakichany obowiązek świecić przykładem i działać w granicach prawa. Więc jeśli próbują legalne działania obywateli torpedować jakimś g*wno-argumentami - to uważam, że wszystkim powinno zależeć na tym, aby takie działania zdusić w zarodku. Bo kto wie co wymyślą za rok....?
Zgadzam się z Tobą.
Jak wygląda u Ciebie sytuacja?
Prawdę mówiąc oczekuje w dalszym ciągu na decyzje ws. egzaminu z dopuszczenia - więc mam jeszcze okazję powalczyć o samopowtarzalne --> Będe musiał poprostu zakupić większy sejf S1 :D
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

ah cudują kombinują - na forum opisze jak skończę bo w trakcie to nie ma co ;)
ale póki co do przodu więc da się
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

W dniu dzisiejszym idzie do mnie pismo z wezwaniem na egzamin :-/

wg. informacji nie mogę pisać odwołania przed decyzją Komendanta wydającego pozwolenie
Decyzja będzie wydana dopiero po egzaminie (czyli dopóki stawie się/ bądź nie stawie się na egzamin)

Jak wygląda proces odwołania?
Jakie są koszty?
Gdzie i jak najlepiej to zrobić ?
Jakie są szanse na wojenna ścieżkę ?

Nie stawiając się na egzamin tracę szanse na ponowienie go w przypadku decyzji odmownej :/
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2018, 09:12 przez gamblerpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: Enderhawk »

Szanse podejrzewam że, okazując nieograniczoną ilość uporu, masz całkiem wysokie. Pytanie czy warto?
Skoro już zdałeś egzamin, wiesz przed czym potencjalnie stoisz. Może lepiej pójść, dostać pozwolenie po 2 tyg i mieć z głowy zamiast kopać się z koniem przez kolejne kilka miesięcy? Szanse że sprawa skończy się w sądzie są wysokie, a to nie dość że czas, koszt to jeszcze nerwy. Policja o tym wie i liczy na to że odpuścisz.

Jak by nie było to cała operacja zawieszenia i kontynuacji postępowania to takie wykorzystywanie luki w prawie, którą policja nieudolnie próbuje załatać grając na czas. Taki pojedynek kuglarzy..
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2018, 12:32 przez Enderhawk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

świetna rada... wiedząc, że ktoś gra na zamęczenie - dać się zamęczyć... :/
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: Enderhawk »

Po prostu uważam że stracić można znacznie więcej idąc drogą wojenną, i to niezależnie od wyniku, niż po prostu odpuszczając. Kwestia tylko jak ważna jest dla interesanta satysfakcja?

Mówię na swoim przykładnie, mnie WPA skopało postępowanie i nie mam pełnej kolekcjonerki mimo że szedłem drogą kolekcjonera włącznie z egzaminem, ale już odpuściłem bo ważny jest dla mnie tylko centralny zapłon który mam na decyzji. Reszta nie była warta kilku miesięcy korespondencji, a satysfakcji z udowodnienia racji nie mam tak dużej by to zrekompensowała.

Wybaczcie że to powiem, ale trochę sami sobie jesteście winni. Od początku wiadomo że ten sposób na oszczędzenie 550 zł na egzaminie to takie szturchanie patykiem spokojnego niedźwiedzia. A teraz misio się wk*rwił i jest niegrzeczny.
Zaznaczam że ani trochę nie neguję faktu że 1150 zł za egzamin na kolekcjonerkę to zdzierstwo, ale niestety Policja ma monopol na wydawanie pozwoleń na broń..
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2018, 17:18 przez Enderhawk, łącznie zmieniany 2 razy.
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: norbik »

Moim zdaniem nie wstawiaj się na egzamin i poczekaj na decyzje.
Jeśli oprą się na braku M w dopuszczeniu to moim zdaniem raczej Warszawa podtrzyma decyzje, ale sąd już nie koniecznie.
No ale to wszysko gdybanie musimy widzieć decyzje
Odwołanie nic nie kosztuje możesz złożyć nawet epuapem i na znaczku zaoszczędzisz.
Stracisz najwyżej 3 -4 miesiace i badania bo po uprawomocnieniu sie decyzji znowu bedziesz mógł napisac nowy wniosek opłata nie przepada bo jest za wydanie pozwolenia a w przypdaku nie wydania podlega zwrotowi. Jeśli masz jeszcze ważne badania i nie chcesz robić nastepnych po nie wygraniu to napisz wniosek o pozwolenie do innch celów np rekreacyjnych , zapłać 258zł i po pierwszym pismie od WPA zawieś . Później zmienisz wniosej na cel kolekcjonerskich a wczesniejsza opłate odzyskasz.
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

Kontaktowałem się z WPA
"Nie używa się litery M - dawniej stosowana była jako zarządzanie Magazynem .. natomiast obecnie nie stosuje się jej w broni sportowej (w tym kolekcjonerskiej) .. Wszystkie potrzebne (pełne) rodzaje broni mieszczą się w literach od A do L

Czyli "M" nie jest wymagana ani do sportu ani kolekcji
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: oscyp »

Nie jest to prawda, że pozostałe literki oprócz M zawierają wszystko "co się da" - jak ktoś jest dociekliwy to mogę sypnąć przykładami.
Ogólnie: pełne kolekcjonerskie --> zawiera myśliwską --> a ta może (np. kalibrem) wykraczać poza zakresy opisane w pozostałych literkach.
Są też takie wynalazki jak strzelby o lufie gwintowanej w kalibrze 20/76 - spróbuj to dopasować do jakiejś literki...
gamblerpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 października 2017, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: gamblerpl »

oscyp pisze:Nie jest to prawda, że pozostałe literki oprócz M zawierają wszystko "co się da" - jak ktoś jest dociekliwy to mogę sypnąć przykładami.
Ogólnie: pełne kolekcjonerskie --> zawiera myśliwską --> a ta może (np. kalibrem) wykraczać poza zakresy opisane w pozostałych literkach.
Są też takie wynalazki jak strzelby o lufie gwintowanej w kalibrze 20/76 - spróbuj to dopasować do jakiejś literki...
W przypadku litery "M" należy sprecyzować dokładnie w adnotacji "Inny rodzaj broni niż ten z zakresu A-L"
Kolekcja dotyczy jedynie broni od A do L (poza bronią samoczynną) <Oczywiście można od tego się odwoływać/walczyć jak wcześniej mówiłeś

Dziś dotarło do mnie pismo
Co ważne wspominają w nim o zaproszeniu na egzamin (a to jeszcze nie dotarło do mnie :) )
Muszę przygotować jakąś odpowiedź :/

Obrazek

Dodam jeszcze że wg. informacji wezwanie na egzamin zostało wszczęte na wniosek komendata
WPA nie otrzymało odpowiedzi od Radcy prawnego (który tylko dla mnie zajął się tą sprawą) ..Termin odpowiedzi na pismo minął.... dlatego została taka a nie inna decyzja podjęta przez Komendanta.

Zastanawia mnie jedna sprawa
Na mój wniosek Protokół z zdanego egzaminu został dołączony do postępowania dotyczącego celu Kolekcjonerskiego (czyli w teczce jest juz taki protokół)
Nie stawiając się na egzaminie powołanym (wyżej pismo - o ile dostane wezwanie :D ) ... otrzymam do teczki NEGATYWNY protokół (nie stawienie się na egzaminie)
Czyli z rachunku matematycznego w jednej teczce będą znajdować się 2 protokoły :D (Zdany / nie zdany) <<Jak to będzie rozstrzygnięte ?
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2018, 17:47 przez gamblerpl, łącznie zmieniany 2 razy.
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin w WPA za 600 zł, zamiast 1150

Post autor: norbik »

Moim zdaniem napisz 2 zdania że prosisz o zaliczenie zdanego egzaminu zgodnego z art 16 ust1 który odbył się 27.02.2018i obejmował wyszkie rodzaje broni wymagane do pozwolenia kolekcjonerskiego. W przypadku nie zaliczenia tego egzaminu proszę o podstawę prawna bo ani art 16.1 ani art 16 punk 2 ani rozpoaczadznie misistra w sprawie egzaminów na bron palna nie wyminia celów przeprowadzenia egzaminu.
Napisz wytłuszczone że chcesz ZALICZENIE a nie ZWOLNIENIE
Ja bym poszedł na noże i na 99% masz pewne uchylenie deyzji przez warszawę jeśli nie opra sie na braku M
NIe jest proawdza ze M jest do prowadzenia magazyu ja mam M bo chciałem i bez zadnych adnotacji.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2018, 08:20 przez norbik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”