Rejestracja broni z E Gun - problem

Moderator: Moderatorzy WBP

babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: babangida »

Witam. Nabyłem pistolet na wszystkim znanym portalu. Po wszystkich formalnościach,i upływie prawie 3 miesięcy broń dotarła do Polski.
Sprzedawca nie wysyłał za granicę, więc pośredniczyła niemiecka firma która to robi. Do WPA przedstawiłem wszelkie zgody przewozowe, nasze i niemieckie, a także przetłumaczone screeny z E Gun i maile dowodzące nabycia. Zadzwoniła pani z WPA i poinformowała grzecznie, że broni nie zarejestruje póki nie dostarcze rachunku zakupu z numerem broni.
No i zonk. Od kogo teraz domagać się rachunku i czy wogóle go dostanę po takim czasie ?
tomaszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 04 lipca 2013, 15:19
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: tomaszko »

To dziwne trochę co piszesz, ale w sumie co WPA to inny obyczaj chociaż te same przepisy :(
Mi do rejestracji wystarczyło dostarczenie uprzedniej zgody przewozowej i niemieckiej zgody wywozowej, nie miałem żadnych rachunków/faktur, nic też nie tłumaczyłem.
Jeśli nie da się grzecznej pani z WPA wyperswadować tego pomysłu to zgłosiłbym się po fakturę za transport broni do pośrednika, z tym, że musiałby wpisać tam numery. A jeśli i to nie wystarczy nadgorliwej pani, to do tego dołożyć fakturę od sprzedawcy, przy czym - i tu nie pamiętam dokładnie, ale coś mi się obija o czaszkę, że sprzedawca wystawia rachunek na pośrednika, przy czym ten po otrzymaniu broni wciąga ją do siebie na stan a dopiero potem możliwa jest wysyłka.Ale gdybyś miał kwitki: faktura na pośrednika + faktura za transport obie z numerami broni to już musi wystarczyć.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: babangida »

Tak, Pani chce właśnie dowód zakupu przetłumaczony przez tłumacza przysiegłego.
Co ciekawe w zeszłym roku udało mi sie w tym samym WPA zarejestrować broń tylko z przetłumaczoną strona z E Gun.
Z doswiadczenia wiem,ze będzie problem z wyegzekwowaniem rachunku od Niemca, czy to exportera czy sprzedawcy. Kasa wzięta.
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: FranekDolas »

Jeśli to firma to nie powinno być żadnych problemów a jeśli osoba fizyczna to umowa. Ja ostatnio też dostałem tylko broń i zgodę wywozową ale po 1 min. od napisania maila dostałem "rechnung" .
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: 9x19 »

Złóż na piśmie do WPS wniosek dowodowy, by sami przez Policję niemiecką dokonali stosownych ustaleń, bo ty nie masz możliwości wyegzekwować żądanych dokumentów. I przypominam, że z WPA rozmawia się tylko na piśmie.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: arturo111 »

Dziwne , że od sprzedającego nie dostałeś żadnego rachunku / umowy ... Mam kilka zabawek z egun i zawsze dostawałem na maila rachunek lub skan umowy ( jeżeli zbywcą była osoba prywatna ) . Dopiero jak miałem rachunek / umowę to robiłem przelew za zabawkę .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: franek »

babangida pisze: Zadzwoniła pani z WPA i poinformowała grzecznie, że broni nie zarejestruje póki nie dostarcze rachunku zakupu z numerem broni. No i zonk. Od kogo teraz domagać się rachunku i czy wogóle go dostanę po takim czasie ?
Rachunek? od sprzedawcy. Tak na prawdę to nie potrzebujesz rachunku/faktury (w rozumieniu księgowym) tylko dowodu zakupu.
Umowa kupna/sprzedaży może być. ja też raz oglądałem nowy nabytek przez "kratki" depozytu do momentu jak Niemiec nie przysłał kwitu.

Ja wypłodziłem na podstawie przykładu z forum mysliwskiego i translate.google.com taki wzór. Użyty z powodzeniem 3 razy do tej pory.
jak ktoś znajdzie błędy to się nie obrażę bo po Niemiecku nie mowię.
…...........2017-01-01

Kaufvertrag

Verkaufer: ................................................................ , Deutschland
Kaufer: ................................................................ , Polen

Der Verkaufer verkauft an den Kaufer eine gebrauchte Waffe
Pistole FN Browning Kaliber 7,65 Browning , Seriennummer NNNNNN
Verkaufspreis NNNEuro ( ............. Euro )
Verkauf nach den Bestimmungen des Benutzers eGunIDprofile bei egun.de

Der Kaufer hat eine Genehmigung fur Erwerb dieser Waffe ausgestellt von der Polizeibehorde in ............, den 01 Dec 2016, /PRIOR CONSENT TO TRANSFER FIREARMS/
Der Kaufer verpflichtet sich, die Waffe ordnungsgemas in Polen auf seinen Namen anzumelden.

Sprzedajacy: ................................................................ , Deutschland
Kupujacy: ................................................................ , Polska

Sprzedający sprzedaje kupującemu używana broń
Pistolet FN Browning kaliber 7,65 Browning , numer seryjny NNNNNN
za kwote NNNEuro (............... Euro).
Sprzedaz wedlug warunkow okreslonych w profilu uzytkownika eGunIDna serwisie egun.de
Kupujacy posiada zezwolenie na zakup wyzej wymienionej broni wydane przez Komende Wojewodzka Policji w ............, dnia, 01 grudnia 2016, /UPRZEDNIA ZGODA PRZEWOZOWA/
Kupujacy zobowiazuje sie do rejestracji broni w Polsce na swoje nazwisko zgodnie z przepisami.

Kaufer/Kupujacy ............................................
Verkaufer/Sprzedajacy ............................................
Wydrukować 2 kopie, wysłać z UZP, powinien przysłać jedną z bronią.

W twoim przypadku wyślij firmie pośredniczącej kopię lub poproś o rachunek.
Zaleta przy całej swojej mizerocie jest taka, że nikt mnie z tym nie pogoni do tłumacza przysięgłego.
Nie ma formalnego wzoru jak powinna wyglądać umowa K/S a ta zawiera wszystko, co potrzebne do rejestracji.
Ostatnio zmieniony 29 marca 2017, 16:57 przez franek, łącznie zmieniany 2 razy.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: Fizyk »

Podepnę się z pytaniem, bo też mam problem z rejestracją broni kupionej na egun - ja z kolei mam umowę, ale Niemiec przysłał mi tylko kopię zgody przewozowej, a nie jej oryginał. Poproszony o przysłanie oryginału przysłał listem... drugą kopię. Co w takiej sytuacji można zrobić?
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: arturo111 »

To nie problem . Mnie zawsze przysyłają kopię .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: Fizyk »

No tak, w ustawie zresztą jest napisane, że oryginał ma mieć firma przewozowa. Ale rejestracji mi odmówiono...
sp1der
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: sp1der »

To zgoda przewozowa jest potrzebna do rejestracji?
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: 9x19 »

Fizyk pisze:No tak, w ustawie zresztą jest napisane, że oryginał ma mieć firma przewozowa. Ale rejestracji mi odmówiono...
A dostałeś na piśmie decyzję o odmowie rejestracji broni? Tylko w takiej formie może nastąpić odmowa rejestracji. Żadna ustna odmowa, czy w formie zwykłego pisemka. Ma być decyzja administracyjna, od której przysługuje odwołanie.
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: Fizyk »

Nie dostałem na piśmie, bo będąc w WPA jeszcze byłem pewien, że oryginał idzie do mnie pocztą i powiedziałem, że go dostarczę. Dopiero następnego dnia dotarła do mnie kopia zamiast obiecanego przez sprzedawcę oryginału. Ale jeżeli się okaże, że to będzie wciąż problem, to zakładam, że dostanę pisemną odmowę.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: 9x19 »

Odmowa rejestracji może być tylko w formie decyzji administracyjnej, od której przysługuje odwołanie.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Rejestracja broni z E Gun - problem

Post autor: Shooter7 »

babangida pisze: Z doswiadczenia wiem,ze będzie problem z wyegzekwowaniem rachunku od Niemca, czy to exportera czy sprzedawcy. Kasa wzięta.
Mysle, ze nie bedzie.

tyle, ze trzeba sprzedajacemu maila poslac, samo sie nic nie zrobi.

:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”