WPA Rzeszów

Moderator: Moderatorzy WBP

SwMikolaj
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 18:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Rzeszów

Post autor: SwMikolaj »

Witam wszystkich. Mam okazje kupić karabin w kalibrze 12,7 na pozwolenie myśliwskie bo jak wiadomo sportowe ma ograniczenie do 12mm. W związku z tym dzwonie dzisiaj do WPA żeby sie upewnić czy aby na pewno mi zarejestrują, odpowiedź była że na pozwolenie myśliwskie nie bo jest ograniczenia do 12mm ale na kolekcjonerską możemy zarejestrować. Po tym co usłyszałem nie chciałem już dyskutować z Panem. Co mam teraz zrobić ? pisać jakieś pisma do policji czy po prostu odpuścić ?
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: KrisKK »

To, że pełen kolekcjoner może kupić kal. 12,7 wynika właśnie z tego, że często taka broń łapie się w kategorię broń myśliwska bo ta nie jest ograniczona przez kaliber w UoBIA, tylko przez wymogi zdefiniowane w prawie łowieckim. Pytanie co to za karabin może poprostu nie łapie się w wymogi broni myśliwskiej.

Jak masz też sport-kolekcjonera to bym poszedł i powiedział, że chcesz zarejestrować na pozwolenie łowieckie jak odmówia napisać pisemko, że odmawiają i, że zgadzasz sie na rejestracje na pozwolenie kolekcjonerskie;-). Potem poskanowałbym wszystko i wysłał do jakiegoś wydziału kontroli wewnetrznej tak dla jaj:-)

Obstawiam jednak, że to było zwykłe niedogadanie w stylu głuchy telefon. Jak nie masz ochoty na zabawę w sumie to nie zabawa a korrida to poprostu wyślij książeczkę pocztą.Zarejestruja napewno tak jak chcesz.

Obstawiam, że ten od kogo kupujesz ma aktualnie zarejestrowany ten karabin właśnie na pozwolenie do celów łowieckich/myśliwskich jak tam kto woli to nazywać:-)
SwMikolaj
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 18:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: SwMikolaj »

Pojadę po Niedzieli na WPA i porozmawiam osobiście a nie przez telefon, moze to cos zmieni
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Rzeszów

Post autor: 9x19 »

Przyjmij do wiadomości, co wiedzą już dawni użytkownicy tego forum, że z WPA "rozmawia się" tylko na piśmie. Wtedy panom, lub paniom, którzy są na końcu słuchawki telefonicznej przywracana jest błyskawiczne znajomość ustawy o broni i amunicji. Piszesz wniosek o rejestrację broni myśliwskiej w celu łowieckim lub w celu kolekcjonerskim, załączasz dowód nabycia i legitymację posiadacza broni. Wszystko to wysyłasz do WPA i czekasz na zwrot legitymacji z wpisem zarejestrowanego karabinu.
comatose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 24 września 2011, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: comatose »

Skorzystam z tego tematu żeby zapytać o inną rzecz - WPA Rzeszów twierdzi, ze nie wysyła zaświadczeń pocztą, trzeba przyjechać osobiście i odebrać. W wybrane przez WPA dni i w określonych godzinach. Średnio fajne rozwiązanie jak ma się do pokonania sporo kilometrów i krucho z urlopem. Zaświadczeń nie wysyłają bo "komendant zabronił". Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Jak się im wyśle listem polecanym wniosek o wydanie promes czy coś w tym stylu to mają prawo tego odmówić?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Rzeszów

Post autor: carambas »

Oczywiście, że Ci wyślą wszystko pocztą. Napisz na wniosku, że sobie życzysz przesłania zaświadczeń na adres korespondencyjny i już. Komendant nie stoi ponad prawem, choć czasem ulegają takiemu wrażeniu.

Jak Ci coś mówią dziwnego, to powiedz, że poprosisz decyzję na piśmie. Zamiast decyzji przyjdą promesy.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: McMonster »

Uprzejmie przypominam o istnieniu art. 231 Kodeksu Karnego.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Git »

Potwierdzam to co napisał comatose.
To jakieś kwadratowe jaja są !
Mój wniosek o wydanie promes dotarł w WPA 10 maja (potwierdzenie odbioru). Do dzisiaj cisza - to zadzwoniłem do WPA z pytaniem kiedy dostanę promesy. Odpowiedź - Pańskie zaświadczenia są już gotowe - proszę przyjechać po odbiór.
Mówię, że kilka lat temu dostałem promesy na broń myśliwską pocztą do domu. Odpowiedź - to było kilka lat temu - teraz komendant wojewódzki zabronił wysyłać.
Na jakiej podstawie prawnej - pytam. Odpowiedź - nie wiem, proszę z pretensjami do komendanta.
Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Rzeszów

Post autor: carambas »

No to jak Cię grzecznie proszą o przeslanie uwago do komendanta, to to zrób. Wraz z zażaleniem na termin wykonania, itp. Możesz zapytać o podstawę prawną tego zachowania, zażądać wszelkiej dokumentacji i korespondencji, a nastepnie napisać skargę. To wszystko jest bardzo tanie i dużo zabawy.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Rzeszów

Post autor: 9x19 »

Git pisze: .... Mój wniosek o wydanie promes dotarł w WPA 10 maja (potwierdzenie odbioru). Do dzisiaj cisza - to zadzwoniłem do WPA z pytaniem kiedy dostanę promesy. Odpowiedź - Pańskie zaświadczenia są już gotowe - proszę przyjechać po odbiór.
Mówię, że kilka lat temu dostałem promesy na broń myśliwską pocztą do domu. Odpowiedź - to było kilka lat temu - teraz komendant wojewódzki zabronił wysyłać. ... .
No to było kontynuować rozmoę w stylu - proszę o pani stopień, imię i nazwisko. A potem przyjadę, tylko wezmę taksówkę by mieć fakturę dla Pani i Komendanta, za przyjazd do WPA. A poza tym piszę skargę na Panią oraz do KGP na przewlekłe załatwienie sprawy. Nadto doniesienie do prokuratury za zmuszanie do określonego zachowania (przyjazd osobisty).

Art. 39 kpa stwierdza, że organ administracji publicznej doręcza pisma za pokwitowaniem przez operatora pocztowego.., przez swoich pracowników lub przez inne upoważnione osoby lub organy. Dodatkowo art. 40 kpa - pisma doręcza się stronie. Pod pojęciem pisma należy rozumieć wszelkie dokumenty w formie papierowej - decyzje, postanowienia, pisma, zaświadczenia, legitymacje posiada broni itp. Zaświadczenie uprawniające do nabycia broni jest pismem, którego obowiązek dostarczenia zainteresowanemu spoczywa na Policji.

I to by było na tyle.
daan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 grudnia 2016, 22:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: daan »

No mam wątpliwości... Dokument dokumentowi nie równy. Przykład? Prawo Jazdy, Dowód Osobisty czy Paszport też pocztą Urzędy wysyłają?
A jak kupię auto i pocztą wyśle wniosek o zarejestrowanie auta to tablice rejestracyjne samochodu otrzymam pocztą?

Wiem że to nie w temat trochę ale KPA obowiązuje tutaj też....
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

Nie mogę nigdzie znaleźć wniosku o wydanie promes... Pamiętam, że gdzieś kiedyś widziałem takiego gotowca ale teraz na stronie WPA nie widzę.

Mogę prosić o podesłanie linka? Wiem, że mogę wysłać własne pisemko, ale skoro już mają swój wniosek, to niech im będzie :D

Dalej są takie jaja z niechęcią do wysyłki promes?
Wiatr, CP, Nitro.
Rasala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 22:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Rasala »

@Revolut Tutaj wzór z WPA Szczecin. Możesz zmodyfikować pod siebie i powinno być ok
http://zachodniopomorska.policja.gov.pl ... palnej.doc
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2017, 14:26 przez Rasala, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ 75 SP-01 Shadow | CZ 97B | Mossberg 930 JM PRO | Ruger MK IV Target Stainless | AR-15 Nuova Jager | Anschutz 54
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

Ok, mam: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/d ... palnej.doc


Tylko nie bardzo wiem co wpisać w miejscu:
Proszę o wydanie zaświadczenia/zaświadczeń* uprawniającego/uprawniających* do nabycia broni palnej:…………….....................................
Rodzaj pozwolenia podaje się później. Więc nie wiem co mam wpisać właśnie w tym miejscu :D

Dodatkowo chciałem 3 promesy na 2 sztuki a resztę na 1 sztukę, tutaj tego nikt nie przewidział... Chyba sobie zrobię swój wzór.
Wiatr, CP, Nitro.
smarekxy
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: WPA Rzeszów

Post autor: smarekxy »

Ja wydrukowałem 2 wnioski, na jednym tym polu wpisałem "centralnego zapłonu" i łączną liczbę "promes" 7 sztuk, a na drugim w tym polu wpisałem "głoadkolufowej" i 3 sztuki tego typu.

Tyle, że do tej pory czekam na przysłanie tych promes. Moją winą było, ze na tych zaświadczeniach nie wpisałem prośby o przesłanie pocztą na mój adres, ale wysłałem im pismo z prośbą o przesłanie pocztą - i na razie cisza, nic nie dotarło. Zakładam, że moja prośba dotarła 06.06.2017 (wysłana 05.06), więc czekam 14 dni. Jeśli nie dostanę do tego czasu promes, to raczej będę pisał skargę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”