WPA Rzeszów

Moderator: Moderatorzy WBP

Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Git »

Revolut pisze:Ok, mam: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/d ... palnej.doc


Tylko nie bardzo wiem co wpisać w miejscu:
Proszę o wydanie zaświadczenia/zaświadczeń* uprawniającego/uprawniających* do nabycia broni palnej:…………….....................................
Rodzaj pozwolenia podaje się później. Więc nie wiem co mam wpisać właśnie w tym miejscu :D

Dodatkowo chciałem 3 promesy na 2 sztuki a resztę na 1 sztukę, tutaj tego nikt nie przewidział... Chyba sobie zrobię swój wzór.

Ja wpisałem w żądaniu wniosku:

Proszę o wydanie 10 (dziesięciu) zaświadczeń uprawniających do nabycia broni palnej w ilości 10 (dziesięciu) egzemplarzy do celów kolekcjonerskich.

A w uzasadnieniu:

Wnoszę o wydanie dziesięciu zaświadczeń (każde opiewające na 1 sztukę broni) uprawniających mnie do zakupu broni palnej do celów kolekcjonerskich, gdyż w najbliższym czasie zamierzam zakupić pierwsze jednostki broni palnej do mojej kolekcji.

Jeżeli chcesz 3 promesy na dwie sztuki to napisz:

Wnoszę o wydanie ... zaświadczeń uprawniających do nabycia broni, w tym:

- ... zaświadczeń (każde opiewające na 1 sztukę broni) uprawniających mnie do zakupu broni palnej do celów kolekcjonerskich,
- 3 zaświadczeń - każde opiewające na 2 sztuki broni) uprawniających mnie do zakupu broni palnej do celów kolekcjonerskich.

I wszystko w temacie .
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2017, 22:58 przez Git, łącznie zmieniany 1 raz.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

:piwo:
Wiatr, CP, Nitro.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

Ma ktoś doświadczenie jak Rzeszów liczy okres 5 dni na rejestrację broni? Przykładowo kupując 16tego np w czwartek, to czy rejestrując ją 21 we wtorek wszystko będzie ok? Pytam, żeby się nie okazało, że liczą dzień zakupu jako pierwszy dzień. Wiem, że tak nie powinno być, ale dobrze wiemy, że co WPA to inne zwyczaje. Więc fajnie jak wypowie się ktoś, kto ma doświadczenie w tej kwestii z WPA Rzeszów.
Korzystał ktoś z opcji rejestracji w inne dni?
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2017, 21:06 przez Revolut, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: RedSiedemosiem »

A co tam, maja inny KPA pod reka? ;) Dzien zakupy nie wlicza sie do terminu. Wiec sie nie przejmuj kompletnie - miescisz sie.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

Mają inny, bo nie dopuszczają np rejestracji korespondencyjnym sposobem. :583:
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: RedSiedemosiem »

Co to znaczy 'nie dopuszczaja'? Zwracaja polecone? Odpisuja w ePUAP, ze 'nie rejestrujemy'? A moze po prostu mowia 'prosze przyjechac osobiscie' i po prostu pokornie jezdzicie? :)
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 00:27 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

Dokładnie tak jak napisałeś :D po prostu nie mam ochoty po kilku dniach otrzymać jakiejś ich bezprawnej decyzji o wszczęciu postępowania. Bo co z tego, że skończy się na szarpaniu się z nimi, jak to pewnie będzie trwać i zabierze mi kupę nerwów.

Jakoś nie liczę, że akurat mi się uda bez problemu po cichu zarejestrować :D

Tzn nie chcę tego testować na broni. Ale zanim będę mieć coś do zarejestrowania, to może napiszę jakieś oficjalne zapytanie czy można rejestrować korespondencyjnie i zobaczymy co odpiszą :D
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: RedSiedemosiem »

To nic nie poradze, placcie, jezdzijcie - tylko kuzwa, nie marudzcie, ze macie jakies "zle WPA". Bo powinniscie narzekac wylacznie na wlasna niezaradnosc i fobie.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
P99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 15 lutego 2015, 10:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: P99 »

Zdarzyło mi się raz kupić broń w czwartek i zarejestrować we wtorek i nic nie mowili.

Co wazniejsze, jak wam sie dowód skończy to juz nie trzeba wymieniać promes. Robią adnotację od niedawna
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

Ma ktoś to oświadczenie które trzeba wypełnić? Proszę o wrzucenie skanu, bo skończyły mi się a często rejestruje broń przez znajomych, więc wypełniam wcześniej. Zapomniałem zabrać sobie więcej przy ostatniej wizycie :583:
Wiatr, CP, Nitro.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Revolut »

Ok, odwiedziłem WPA.

Tutaj macie skan tego dokumentu do rejestracji:

https://megawrzuta.pl/download/eff88632 ... ebc37.html



I uzyskałem zapewnienie o tym, że można rejestrować poprzez pocztę. Tak więc mam 1:1 i to jest mi wystarczające.

Swoją drogą trafiłem na młodą kadrę, gdzie bardzo miły Pan Sierżant Sztabowy musiał mnie nieco "opierdzielić" za pojawienie się na jednostce z bronią (zakup w Rzeszowie, a nie będę dymać 4x100km), ale od słowa do słowa stwierdził, że lepiej będzie rejestrować korespondencyjnie i, że Ustawa nie zabrania, więc jest to dozwolone.

Swoją drogą, skoro pracownicy WPA czytają fora, to szkoda, że nie mają jakiś oficjalnych kont, gdzie mogliby rozwiewać nasze wątpliwości - ot taki XXI wiek.


Tak więc pojawia się przebłysk!
Wiatr, CP, Nitro.
mipper
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2013, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: mipper »

na ile sztuk dają pozwolenie bez problemów na sportowe(p+k+s) w Rzeszowie?
orientuje się ktoś?
Cezarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2015, 20:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów/ Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: Cezarr »

Jeśli ładnie uargumentujesz na wniosku (nie zapomnij o przystosowane tylko do czarnego prochu) to 8 dadzą sportowej.
Chyba że się coś zmieniło.
Kolekcja 20 - 25 szt.
Powodzenia.
Na Rzeszów nie ma co narzekać, jak się czyta co inne WPA wyprawiają.
W sumie to bardzo mili panowie. I panie. O, zwłaszcza panie... :)
moloo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2018, 14:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: moloo »

Witam,
Wniosek do WPA złożony 18.04 (sportowa x 6, kolekcjonerka x 20 i dopuszczenie), wszczęcie postępowania dzień później 19.04. Decyzja na sportową i dopuszczenie 14.05, 16.05 natomiast decyzja na kolekcjonerkę. Wszystko oczywiście pozytywnie.
BrooklynTech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 09:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Rzeszów

Post autor: BrooklynTech »

Witam,

Zmieniłem adres stałego pobytu na adres w woj. podkarpackim i w związku z tym powiadomiłem pisemnie WPA Rzeszów o dokonanym fakcie oraz w załączeniu przesłałem legitymację posiadacza broni aby zaktualizowali na niej adres stałego pobytu.

W piśmie, które im wysłałem zaznaczyłem, że z przyczyny braku możliwości odebrania legitymacji osobiścię wnoszę o przesłanie jej na wskazany adres korespondencyjny. Niestety zadzwoniło do mnie WPA Rzeszów, że mają zakaz wysyłania takiego dokumentu.

Planuję wysłać pismo do WPA Rzeszów, powołując się na tą rozmowę telefoniczną, z zapytaniem na jakiej podstawie prawnej odmawiają mi doręcenia legitymacji posiadacza broni? W piśmie, które planuję wysłać rówież planuję się powołać na Art. 39 KPA:

„Organ administracji publicznej doręcza pisma za pokwitowaniem przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 1113, 1250, 1823 i 1948), przez swoich pracowników lub przez inne upoważnione osoby lub organy.”

Mam dwa pytania:

1. Czy leginymacja posiadacza broni zalicza się jako „pismo” w rozumieniu Art. 39 KPA?

2. Czy mógłbym się jeszcze na coś powołać aby przyśpieszyć ten proces, ponieważ bycie bez „czerwonej książeczki” jest uciążliwe? Nie chciał bym się wdawać w nieskończone wymienianie się pismami z WPA, ponieważ nie o to chodzi.

Z góry dziękuję za odpowiedzi / podpowiedzi
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”