Prywatna strzelnica- kilka pytań

Moderator: Moderatorzy WBP

goostav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 14 marca 2012, 14:13
Tematy: 14
Lokalizacja: Gdańsk, okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: goostav »

A u mnie było bez problemów, strzelnica prywatna, otwarta. Ja występowałem o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy na podstawie art. 47 Ustawy o Broni i Amunicji z dn. 21 maja 1999 roku (Dz. U. z 2012 r. poz. 576, z 2013 r. poz. 829, z 2014 r. poz. 295) i je dostałem. Napisałem wniosek, załączyłem regulamin, załączyłem szkic odręczny strzelnicy. To wszystko. Nie wiem jak załączyć skan decyzji, ale strzelnicę mam od 2015.
pozdrawiam
22lr, 9para, 7.62x25, 7.62x54, 8x57JS,30-06 Spr, 308Win, 7-08rem, 223rem, łuk, proca i wiatrówka.
Seba-Ha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 września 2018, 09:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Seba-Ha »

goostav pisze:A u mnie było bez problemów, strzelnica prywatna, otwarta. Ja występowałem o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy na podstawie art. 47 Ustawy o Broni i Amunicji z dn. 21 maja 1999 roku (Dz. U. z 2012 r. poz. 576, z 2013 r. poz. 829, z 2014 r. poz. 295) i je dostałem. Napisałem wniosek, załączyłem regulamin, załączyłem szkic odręczny strzelnicy. To wszystko. Nie wiem jak załączyć skan decyzji, ale strzelnicę mam od 2015.
pozdrawiam
goostav pisze:A u mnie było bez problemów, strzelnica prywatna, otwarta. Ja występowałem o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy na podstawie art. 47 Ustawy o Broni i Amunicji z dn. 21 maja 1999 roku (Dz. U. z 2012 r. poz. 576, z 2013 r. poz. 829, z 2014 r. poz. 295) i je dostałem. Napisałem wniosek, załączyłem regulamin, załączyłem szkic odręczny strzelnicy. To wszystko. Nie wiem jak załączyć skan decyzji, ale strzelnicę mam od 2015.
pozdrawiam
Seba-Ha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 września 2018, 09:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Seba-Ha »

Witam. Goostav mam kilka pytań co do strzelnicy. Czy możesz dać jakiś nmiary.
Mój mail seba1780@tlen. pl
radsla
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 12 listopada 2017, 23:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: radsla »

norbik pisze:Niestety przegrałem sprawę zatwierdzenia regulaminu przed SKO Kilece.
Zarówno wójt i SKO przepisuje uzasadnenie wyroku http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9918BC6916
moje argumenty że:
"Moja strzelnica nie jest i nie będzie obiektem budowlanym, jak również nie jest i nie będzie tymczasowym obiektem budowlanym, o którym mowa w art. 3 pkt 5, art. 29 ust. 1 pkt 12 lub art. 30 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo Budowlane."
nie dają żadnego ezultatu i pozostaja bez odpowiedzi.
Co doradzacie czy isc do WSA czy póbowac od nowa.
Ja wyglada sprawa zrobienia zgłoszenia na obiekt tymczasowy w postaci strzelnicy tj ustaienie 4 palet na ziemi jako stanowisko strzeleckie?
Czy na działce rolnej można na zgłoszenie takie coś zrobic, a jesli nie to jak odrolnić 5m2 na to stanowisko.?
Czy przyjecie zgłoszenia i brak sprzeciwu w ciagu 30 dni jest równoznaczne z dopuszczeniem obiektu do uzytowania.
Czy lepiej zrobic komisyjnie dopuszczenie strzlnicy do użytkowania, nawet atest strzelnicy ta sama komisja zrobi (komisja w postaci 2 instruktorów PZSS +inżynier budownictwa)
może macie jeszcze jakieś pomysły?
Czy udało się coś wskórać w sprawie strzelnicy??
W Białymstoku SKO też powołuje się na ten wyrok i na nic tłumaczenie że nie były i nie będą prowadzone żadne prace budowlane więc nadzór budowlany nie ma co odbierać.
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: norbik »

Sprawa dalej trwa regulaminu jeszcze nie mam zatwierdzonego , jak mi sie uda zatwierdzić to dokładnie opisze moją sprawę.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Piotr_JG »

Trwa czyli WSA czy inna ścieżka?
Pytam, bo właśnie zbieram amunicję na wojnę.
Piotr
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: norbik »

Witam
Po prawie rocznych przepychankach z U.G. mam zatwierdzony regulamin strzelnicy uprawomocniona decyzja. Zawdzięczam to swoją determinacja i nieocenioną pomocą Pana Karola z stowarzyszania Garmin.
Przegrana sprawę w Kolegium odwoławczym nie udało się wznowić, postanowiliśmyzłożyć nowy wniosek razem z atestem strzelnicy, i dopuszczenie do użytkowania strzelnicy wydanym przez komisje posiadającą odpowiednią wiedze i umiejętność aby takie dokumenty wydać. Ponieważ jak wiemy nasz ustawodawca nie wyznaczył żadnego urzędu do dokonywania atestu strzelnicy, dokumenty te nie mogły być prawnie podważone. Nastąpiła wizja lokalna miejsca gdzie bedzie zlokalizowana strzelnica i po 60 dniach konsultacji U.G. -radcy prawni została wydana decyzja NEGATYWNA. Decyzja ta swoje u zadnienie opierała na braku obiektów wymaganych w regulaminie wzorcowym dla strzelnic nie brała pod uwagę że obiekty te wymusza dopiero zatwierdzony regulamin. Po uzupełnieniu w/w obiektów poszedł następny wniosek o zatwierdzenie, następna wizja lokalna i w koncu upragniona decyzja POZYTYWNA. Ponieważ przez ten rok zdobyłem sporą wiedzę na temat zatwierdzania regulaminu z chęcią pomogę w podobnych sprawach.
tomajk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 20 lutego 2018, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Rudnica (Zachodniopomorskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: tomajk »

Jakiż to obiektów wymagali od Ciebie by zatwierdzić regulamin?
Gaśnicy? Kubłów na sortowanie odpadów? Apteczki? Wychodka?
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: D-Q »

cześć
norbik mógłbyś bardziej przybliżyć kwestię '' dopuszczenia strzelnicy do użytkowania'' tzn komisja -wiedza-umiejętności .
ostatnio rozmawiałem z Leśnym Dziadkiem który twierdził że w/w ''dopuszczenie...'' nie jest wymagane bo nie ma prawnie umocowanej instytucji by je wydać.
Jestem w trakcie pozyskiwania terenu pod strzelnicę i każda informacja nt. uruchomienia strzelnicy jest dla mnie cenna.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: oscyp »

Bo nie jest wymagane.
Ale niektórzy wolą czasem spełnić wyimaginowany wymóg zamiast bujać się kolejne lata... ot Polska...
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Leśny Dziadek »

jak chcecie, to odszukam namiary na pewnego prawdziwego leśnego dziadka z LOKu (emerytowany pułkownik magister doktor inżynier re-habilitowany), który za skromne "1000 zł ale netto" ;laughing: wystawi Wam na lśniącym papierze "dopuszczenie strzelnicy do użytkowania"
Kiepsko, że na lśniącym papierze, bo nawet do podtarcia się nie nadaje ;)
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: D-Q »

cześć
Leśny Dziadku właśnie o tym rozmawialiśmy,nadal czekam na decyzje /zgody dot przyjęcia regulaminu strzelnicy - puściłem Ci malia.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Piotr_JG »

Jest też inna opcja. Powołujesz sam komisję, baaardzo mądrą (u mnie to był sędzia strzelectwa z III, prezes klubu i mykolog budowlany), podajesz nr uprawnień członków komisji (same numery, a co) i sporządzasz PROTOKÓŁ. Taki bezpieczny, bo po co się podkładać. Że cele dobrze widoczne, nawierzchnia stabilna, kulochwyt spełnia zadanie itp. dyrdymały. Zadziałało.
Wiem, nie walczyłem bohatersko o praworządność, zabrakło mi wiary w rozsądek SKO...ale koszty praktycznie zerowe i w 2 tyg. sprawa załatwiona.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2018, 01:25 przez Piotr_JG, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Leśny Dziadek »

I w Twoim wypadku z czystym sumieniem można skomentować znanym powiedzeniem "Cel uświęca środki" :piwo:
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: dziki_pl »

U mnie regulamin poszedł gładko, ale decyzja na broń obiektową utkneła z powodubdopuszczenia. Wpa długo debatowała i przyznała rację że dopuszczeń nikt już nie wydaje i po wykreśleniu z ustawy, zapis o nich jest martwy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”