Prywatna strzelnica- kilka pytań

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: aquater »

Witam kolegów.... Tak więc mam pytanko:

1. Złożyłem wniosek do Wójta Gminy o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy.. Całość zgodna z wzorcowym regulaminem....


I teraz mam malutkie schody... W gminie spotkali się pierwszy raz z czymś takim....
Strzelnica ma być tylko i wyłącznie do mojego prywatnego użytku... Żadna komercha....


Ba działce stoi budynek (gospodarczy) .... Grube mury, strop lany ... kilka małych okienek itp ... Ale to mniej ważne...

W Gminie po zapoznaniu się z wnioskiem o zatwierdzenie regulaminu zalecili mi
-złożyć wniosek o decyzję warunkach zabudowy

i z tym do Starostwa w celu przekształcenia budynku ...

I teraz : W starostwie dostałem informację, iż będę musiał zrobić "inwentaryzację" aktualnego budynku i na jej podstawie budynek gospodarczy zmieni status na bodajże budynek specjalny czy też specjalnego przeznaczenia....


Tak się zastanawiam jak do tego podejść....

Co do zapisów na temat strzelnicy to w prawie budowlanym nie figurują tego typu pojęcia a jedynie drobne wzmianki....

Informacje na temat strzelnicy:

"Sprawy dotyczące strzelnic regulują tylko przepisy dotyczące broni i amunicji, a mianowicie:
1) Art. 45 – 49 ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tekst jednolity z 2012r. Dz.U. poz. 576),
2) Rozporządzenie Ministra Środowiska z 4.04.2000r. w sprawie wymagań wq zakresie ochrony środowiska dotyczących budowy i użytkowania strzelnic (Dz.U. nr 27 , poz. 341),
3) Rozporządzenie MSWiA z 15.0ż3.2000r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic (Dz.U. z 2000r. nr 18, poz. 234, i nr 51, poz. 618 oraz Dz.U. z 2002r. Nr 23, poz. 238).

W przepisach prawa budowlanego nie ma nic specyficznego dotyczącego strzelnic cywilnych. Poza ogólnymi zasadami prawa budowlanego.

1.- Usytuowanie strzelnicy – rozporządzenie nr 2 mówi, gdzie nie lokalizuje się strzelnic.
2. Strzelnica musi mieć zatwierdzony regulamin przez właściwego miejscowo wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Gdy wybuduje się na niej obiekty budowlane, to muszą mieć dopuszczenie do użytkowania na zasadach prawa budowlanego. Gdy wykorzystuje się już istniejącą starą strzelnicę i nie buduje na niej nic, to nadzór budowlany nie wypowiada się na jej temat. Tak samo, gdy na strzelnicę wykorzystuje się naturalne zagłębienie terenu, albo wyrobisko po żwirowni."

* gotowe ino jednego z użytkowników http://ipsc-poland.org


Skoro budynek istnieje a mimo całej papierologii i nie wykorzystywania budynku w celu komercyjnym to czy potrzebuję zmieniać sposób użytkowania budynku skoro i tak docelowo nikt nie wystawi dokumentu opisującego budynek jako "STRZELNICA" ?


NIe wiem teraz jak to ugryźć co by bezsensownie nie wywalać pieniędzy na projektanta skoro może to nie być wymagane i do niczego nie jest mi potrzebne... Poza "decyzją o dopuszczeniu strzelnicy do użytkowania" oraz "zatwierdzeniu regulaminu strzelnicy " ....

I teraz kolejne pytanie "na podstawie czego wydaje się taką decyzję" ?
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Leśny Dziadek »

"zalecili mi"

a jakaś podstawa prawna "zalecenia" ???

"decyzji o dopuszczeniu" nie ma kto wydawać w obecnym stanie prawnym,

Tylko na piśmie, nic na gębę, po 30 dniach pisz ponaglenie, jak nie pomoże, to pisz PW, wyślę Ci wzór ponaglenia zgodnego z KPA

jakby co, dzwoń, 603 650 536, pomogę.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: aquater »

oki... rozjaśniło mi nieco... Zdam relacje z postępu :)
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Thrud »

Sprawa nie jest wbrew pozorom taka oczywista. Zgodnie z wymaganiami Prawa Budowlanego, zmiana sposobu użytkowania oznacza "podjęcie bądź zaniechanie w obiekcie budowlanym lub jego części działalności zmieniającej warunki: bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy, zdrowotne, higieniczno-sanitarne, ochrony środowiska bądź wielkość lub układ obciążeń. Podkreśliłem elementy które na bardzo upartego można podciągnąć pod używanie budynku jako strzelnicy. A patrząc dalej w PB, do wniosku o zmianę sposobu użytkowania należy między innymi dołączyć " zaświadczenie wójta, burmistrza albo prezydenta miasta o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w przypadku braku obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego". Podsumowując, jakieś racje gmina może znaleźć. Oczywiście, jeżeli nie dali nic na piśmie, to na razie proponuję trzymać się propozycji kolegi Leśny Dziadek.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
milvuc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 19 lutego 2010, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: milvuc »

To jest standardowa procedura opisana jasno w Prawie Budowlanym w związku z zmianą sposobu użytkowania. Strzelnica wymaga zmiany taki jak podkreśliłeś oraz wydaje mi się iż w opisie technicznym należy również opisać obszar oddziaływania takiej strzelnicy (hałas). Musisz to potraktować praktycznie jako pozwolenie na budowę, tylko że budynek już stoi :)
Inwentaryzacje faktycznie należy zrobić, robi to geodeta. Miejscowy plan trzeba na 1. miejscu sprawdzić (zazwyczaj są dostępne online).
Moim zdaniem tu może być problem projekt techniczny oraz opis zabezpieczeń oraz pytanie czy to musi być zrobione przez uprawnionego projektanta czy nie, bo to są dodatkowe koszty. Również jest kwestia czy będą wymagać w Starostwie dodatkowe uzgodnienia (BHP, Straż poż. itd..) Najlepiej pójść do Wydziału budownictwa w Starostwie i pogadać z Panem lub Panią który to zgłoszenie będzie przyjmować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: aquater »

No i sprawa wygląda nieco inaczej.... Nie składam wniosku o zmianę sposobu użytkowania.... Bo i w jakim celu?

Zmienię obiekt na cokolwiek.... Ale budynek nie będzie widniał pod pojęciem "strzelnica" gdyż nigdzie nie ma takiego zapisu....
Inwentaryzacja też ma się nijak do całości.... i znów się powtórzę : "bo i w jakim celu"

KOlejna kwestia.... W moim przypadku Starostwo nie wydaje decyzji, tylko zgodnie z rozporządzeniem - wójt ....
A ja nie występuję o zmianę użytkowania budynku tylko o zatwierdzenie regulaminu ....

W starostwie byłem i chcieli oczywiście wszystko załatwić i zmienić mi budynek na obiekt "specjalny" czy specjalnego przeznaczenia.... a nawiązując do ustawy czegoś takiego nie potrzebuję....

Mam już plan dzięki podpowiedzi LeśnegoDziadka... za co dziękuję :)

Zobaczę jak się sprawa potoczy :)
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Novilius »

Ja tu nie rozumiem jednej rzeczy. Ty chcesz strzelać w środku w tym budynku gospodarczym czy na zewnątrz do jakiegoś wału ziemnego?
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: aquater »

W środku budynku :)
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Leśny Dziadek »

milvuc pisze:To jest standardowa procedura opisana jasno w Prawie Budowlanym w związku z zmianą sposobu użytkowania. Strzelnica wymaga zmiany taki jak podkreśliłeś oraz wydaje mi się iż w opisie technicznym należy również opisać obszar oddziaływania takiej strzelnicy (hałas). Musisz to potraktować praktycznie jako pozwolenie na budowę, tylko że budynek już stoi :)
Inwentaryzacje faktycznie należy zrobić, robi to geodeta. Miejscowy plan trzeba na 1. miejscu sprawdzić (zazwyczaj są dostępne online).
Moim zdaniem tu może być problem projekt techniczny oraz opis zabezpieczeń oraz pytanie czy to musi być zrobione przez uprawnionego projektanta czy nie, bo to są dodatkowe koszty. Również jest kwestia czy będą wymagać w Starostwie dodatkowe uzgodnienia (BHP, Straż poż. itd..) Najlepiej pójść do Wydziału budownictwa w Starostwie i pogadać z Panem lub Panią który to zgłoszenie będzie przyjmować.
Pozdrawiam
Chopie.... Przecież autor wątku chce tylko (i aż) podpisania regulaminu. KONIEC. KROPKA. Od Gminy, nie od starostwa.
Po kiego grzyba gmina wtranca się w nie swoje kompetencje?
Leoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 01 marca 2009, 22:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Leoman »

Wójt/ burmistrz odmówi podpisania regulaminu bo budynek nie jest strzelnicą tylko budynkiem gospodarczym i należy zmienić jego sposób użytkowania. Poniżej lektura Ustawy Prawo budowlane
Art. 71.
1. Przez zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części rozumie się w szczególności:
podjęcie bądź zaniechanie w obiekcie budowlanym lub jego części działalności zmieniającej warunki: bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy, zdrowotne, higieniczno-sanitarne, ochrony środowiska bądź wielkość lub układ obciążeń.
2. Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwemu organowi. W zgłoszeniu należy określić dotychczasowy i zamierzony sposób użytkowania obiektu budowlanego lub jego części. Do zgłoszenia należy dołączyć:
opis i rysunek określający usytuowanie obiektu budowlanego w stosunku do granic nieruchomości i innych obiektów budowlanych istniejących lub budowanych na tej i sąsiednich nieruchomościach, z oznaczeniem części obiektu budowlanego, w której zamierza się dokonać zmiany sposobu użytkowania;
zwięzły opis techniczny, określający rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego oraz jego konstrukcję, wraz z danymi techniczno-użytkowymi, w tym wielkościami i rozkładem obciążeń, a w razie potrzeby, również danymi technologicznymi;
oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2;
zaświadczenie wójta, burmistrza albo prezydenta miasta o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo ostateczną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w przypadku braku obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
w przypadku zmiany sposobu użytkowania, o której mowa w ust. 1 pkt 2 – ekspertyzę techniczną, wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności;
w zależności od potrzeb – pozwolenia, uzgodnienia lub opinie wymagane odrębnymi przepisami.
3. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada na zgłaszającego, w drodze postanowienia, obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia, wnosi sprzeciw w drodze decyzji.
4. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 2, należy dokonać przed dokonaniem zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części. Zmiana sposobu użytkowania może nastąpić, jeżeli w terminie 30 dni, od dnia doręczenia zgłoszenia, właściwy organ, nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji i nie później niż po upływie 2 lat od doręczenia zgłoszenia.
5. Właściwy organ wnosi sprzeciw, jeżeli zamierzona zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części:
wymaga wykonania robót budowlanych, objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę;
narusza ustalenia obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach budowy i zagospodarowania terenu, w przypadku braku obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
może spowodować niedopuszczalne:
zagrożenia bezpieczeństwa ludzi lub mienia,
pogorszenie stanu środowiska lub stanu zachowania zabytków,
pogorszenie warunków zdrowotno-sanitarnych,
wprowadzenie, utrwalenie bądź zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich.
6. Jeżeli zamierzona zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga wykonania robót budowlanych:
objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę – rozstrzygnięcie w sprawie zmiany sposobu użytkowania następuje w decyzji o pozwoleniu na budowę;
objętych obowiązkiem zgłoszenia – do zgłoszenia, o którym mowa w ust. 2, stosuje się odpowiednio przepisy art. 30 ust. 2–4.
7. Dokonanie zgłoszenia, o którym mowa w ust. 2, po zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części nie wywołuje skutków prawnych.
Art. 71a.
1. W razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części bez wymaganego zgłoszenia, właściwy organ, w drodze postanowienia:
wstrzymuje użytkowanie obiektu budowlanego lub jego części;
nakłada obowiązek przedstawienia w wyznaczonym terminie dokumentów, o których mowa w art. 71 ust. 2.
2. Po upływie terminu lub na wniosek zobowiązanego, właściwy organ sprawdza wykonanie obowiązku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, i – w przypadku stwierdzenia jego wykonania – w drodze postanowienia ustala wysokość opłaty legalizacyjnej. Na postanowienie przysługuje zażalenie.
3. Do opłaty legalizacyjnej stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące kar, o których mowa w art. 59f ust. 1, z tym że stawka opłaty podlega dziesięciokrotnemu podwyższeniu.
4. W przypadku niewykonania w terminie obowiązku, o którym mowa w ust. 1, albo dalszego użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, pomimo jego wstrzymania, albo zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, pomimo wniesienia sprzeciwu, o którym mowa w art. 71 ust. 3–5, właściwy organ, w drodze decyzji, nakazuje przywrócenie poprzedniego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.

Nie zmienia to faktu że niema przepisów wykonawczych dotyczących strzelnicy i według mnie łatwiej zrobić strzelnicę kryta niż otwartą mniej papirologi.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: aquater »

ok... idąc tym tokiem....

Zmiana sposobu użytkowania budynku .... ale na co? Skoro nikt nie wyda decyzji zmieniającej status na "strzelnica"?

I w jakim celu należy to zmienić skoro żadne przepisy o tym nie mówią?

Nie ma również zapisu który mówi że w takim budynku nie może być strzelnicy....

Co do wniosku to wystąpiłem tylko i wyłącznie o zatwierdzenie samego regulaminu który ma się zgadzać ze wzorcowym. to wszystko.
NIe występuję o nic więcej... żadne zmiany sposobu uzytkowania itp///



Na stronie sejmu znalazłem ciekawy wpis:

Informuję, że "atest strzelnicy" zniknął z prawa o broni i amunicji z dniem wejścia w życie rozporządzenia MSWiA z 4.3.2002r. zmieniającego rozporządzenie o wzorcowym regulaminie strzelnic (Dz.U. nr 23, poz. 238). Nikt bowiem nie widział co to takiego jest i kto to ma wydawać. Jest natomiast zapis o "decyzji dopuszczającej strzelnicę do użytkowania". Wgrę wchodzi więc albo dopuszczenie wynikające z prawa budowlanego, a gdy nie wykonywano prac budowlanych wymagających dopuszczenia, to w grę wchodzi decyzja zatwierdzająca regulamin strzelnicy.
http://orka.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Inter ... D7B&view=1


Obiekt istnieje a dopuszczony został lata temu...
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Rimski »

I to jest właśnie problem, który może utrudnić załatwienie kwitów - nikt nie wie kto ma wydać "atest" którego już nie ma...

Rzecz w tym, że regulamin strzelnicy musi być związany z konkretnym miejscem, raczej nie da się zatwierdzić regulaminu ot tak, bo strzelnicę mógłby zrobić każdy - mam kawałek ziemi, jest nawet skarpa to czemu nie wystąpić o zatwierdzenie regulaminu... a budynek? - to już pełny wypas...

Przy okazji tych dywagacji - niezbyt dawno budowałem dom, na etapie adaptacji projektu zapytałem projektanta, czy może mi wrysować w garażu kanał do obsługi samochodów. Stwierdził, że nie jest to dobry pomysł bo właśnie trzeba by zmienić przeznaczenie budynku. Samo istnienie kanału jest dowodem na to, że nie tylko chcę tam mieszkać i garażować samochód ale też prowadzić usługi...

Podobnie z regulaminem strzelnicy - mamy rozjazd w przepisach prawnych bo komu by wpadło do łba aby robić regulamin dla samego siebie. To tak jakbym na własnej działce postawił huśtawkę, piaskownicę i zjeżdżalnię dla swoich dzieci a następnie miał obowiązek zatwierdzenia regulaminu placu zabaw. Samo funkcjonowanie pojęcia "regulamin" zakłada, że korzystać z obiektu (czy to plac zabaw czy strzelnica) będą osoby trzecie, a skoro tak to faktycznie budynek/teren zmienia przeznaczenie.
milvuc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 19 lutego 2010, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: milvuc »

Leśny Dziadek pisze:Chopie.... Przecież autor wątku chce tylko (i aż) podpisania regulaminu. KONIEC. KROPKA. Od Gminy, nie od starostwa.
Po kiego grzyba gmina wtranca się w nie swoje kompetencje?
Regulamin strzelnicy powinien być dołączony do książki obiektu budowlanego! Tym samym, trzeba zmienić przeznaczenie obiektu, bo aktualnie jak rozumiem jest to budynek gospodarczy. Prawo budowlane nakłada obowiązek użytkowania obiektu budowlanego w sposób zgodny z jego przeznaczeniem. Jakie ma być przeznaczenie obiektu dla strzelnicy nie mam pojęcia, podejrzewam że jakieś specjalne.
Leoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 01 marca 2009, 22:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Leoman »

Jeśli liczysz że zatwierdzą ci regulamin bo tak chcesz to życzę powodzenia aby Ci się udało (bez szydery). W zeszłym roku przechodziłem procedurę załatwiania kwitów dla otwarcia strzelnicy otwartej i się udało strzelnica działa. Odmówią Ci podpisania regulaminu bo stwierdzą że budynek gospodarczy to nie strzelnica i zostaje Ci SKO. Rozwiązanie nr 2 szukasz kolegi architekta, który lubi strzelać robicie dokumentację strzelnicy. Dokumentację zgłaszasz jak pisałem wyżej do starostwa pisząc że zmieniasz funkcję na budynku na strzelnicę krytą. Dostajesz decyzję że twój budynek jest strzelnicą idziesz do Wójta że masz w kwitach strzelnicę i wtedy już nie ma wyboru.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: aquater »

Leoman pisze:Jeśli liczysz że zatwierdzą ci regulamin bo tak chcesz to życzę powodzenia aby Ci się udało (bez szydery). W zeszłym roku przechodziłem procedurę załatwiania kwitów dla otwarcia strzelnicy otwartej i się udało strzelnica działa. Odmówią Ci podpisania regulaminu bo stwierdzą że budynek gospodarczy to nie strzelnica i zostaje Ci SKO. Rozwiązanie nr 2 szukasz kolegi architekta, który lubi strzelać robicie dokumentację strzelnicy. Dokumentację zgłaszasz jak pisałem wyżej do starostwa pisząc że zmieniasz funkcję na budynku na strzelnicę krytą. Dostajesz decyzję że twój budynek jest strzelnicą idziesz do Wójta że masz w kwitach strzelnicę i wtedy już nie ma wyboru.

Tylko Starosta nie zmieni mi funkcji budynku na "strzelnicę" ...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”