bron palna ale mysliwska ???

Moderator: Moderatorzy WBP

gostek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 29 lipca 2004, 21:35
Tematy: 0
Lokalizacja: zza miedzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gostek »

forg-broń automatyczną uzywa się przeważnie na polowaniach zbiorowych ale mozna ja ładować tylko dwoma nabojami +jeden w komore
Mysliwi maja uczulenie na broń wojskowa -dlatego hunter i ruskie klony raczej nie robia kariery wsród mysliwych ktorzy bardzo dbaja o to aby nie smiano sie z nich w glos na polowaniach z powodu broni
Co do automatów to najczęsciej są w uzyciu Browningi - ja sam mam Light Stalkera w kal 30-06 w plastykowej osadzie co zreszta powodowało niezliczone docinki przez jeden sezon zanim sie przyzwyczili
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tGW Hunter »

Sorki że tak wtrącę... to znaczy że w Polsce myśliwy nie może korzystać z rosyjskiego Tigera1 (replika SWD przystosowana do łowiceta - któsza lufa, słabszy nabój itp.) jest to jakby nie patrzeć pół automat który przypomina broń wojskową... jak to jest??
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2007, 17:34 przez tGW Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Jezeli chodzi o przepis który nie dopuszcza do "wykonywania polowania " broni wojskowej to jest on przewaznie interpretowany jako wyłaczenie do nabywania ( na promesy mysliwskie) broni będące na wyposazeniu wojska i słuzb o profilu policyjnym aktualnie .........ot i wsio . Cywilne wersje broni wojskowej sa generalnie dopuszczone do obotu cywilnego na całym swiecie przewaznie bez mozliwosci oczywiscie prowadzenia ognia ciągłego...........choc w USA sa pewne wyjatki ( broń maszynowa zakupiona w latach chyba 60-tych ) . Z punktu technicznego klony broni wojskowej w niczym nie odbiegaja skutecznoscią od typowej broni mysliwskiej w Polsce "przeszkadza" tradycja łowiecka nic poza tym. Z drugiej strony samopwtarzalna broń mysliwska ( tak typowa w orzechu i z grawerunkami ) nie jest zadnym nowum czy wynalazkiem jest powszechnie urzywana na całym swiecie i wszystkie liczace sie firmy maja taka w ofertach . Takze cały dyskusja sprowadza sie do tego ( w broni samopowtarzalnej ) czy jest zrobiona z plastyku czy drewna :wink:
gostek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 29 lipca 2004, 21:35
Tematy: 0
Lokalizacja: zza miedzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gostek »

Łysy-moze korzystać jak chce i go na to stać -ja z takim karabinem wstydziłbym sie pokazać w lesie ,ale to jest tylko moje zdanie
gostek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 29 lipca 2004, 21:35
Tematy: 0
Lokalizacja: zza miedzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gostek »

bo w stosunku do broni mysliwskiej jestem tradycjonalistą i nawet długo nie mogłem się przekonać do automatu tylko marzyłem o drylingu - ale kiedyś był mi potrzebny automat na wyjazdowe polowanie zagraniczne -kupiłem i tak już zostało
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Generalnie jestem zdania ze "nad gustami sie nie dyskutuje" jeden lubi "to" a drugi "tamto"........tak juz jest a mądry to akceptuje.
Awatar użytkownika
mateusz02
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 16:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mateusz02 »

Znajomy sprowadził sobie karabin snajperski z usa(nie pamiętam jaki model), ma go zarejestrowanego jako bron myśliwska.
Hatsan 80s + BElomo 6x42 MD + osada CUSTOM, Walther CP99 Compact
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Z reguły broń mysliwska której pierwowzorem była broń wojskowa ( i zachowała jej wygląd ) lub posiadajaca istotne podobieństwa ( Radom Hunter ) "grzmi " przewaznie na strzelnicach.............. Osobiscie szanuję przywiazanie mysliwych do tradycji ( broń ) choc osobiscie nie jestem zwolennikim grawerunków i zbednych zdobień .
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Prezes - dobrze prawisz Mosin był, jest i jakiś czas jeszcze będzie. Nikt też nie obrusza się na jego widok - prawda? A to taka stricte cywilna broń :wink:
"When seconds count, the cops are just minutes away."
gostek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 29 lipca 2004, 21:35
Tematy: 0
Lokalizacja: zza miedzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gostek »

też nie jestem zwolennikiem nadmiaru zdobien i grawerunkow ale uwazam że broń mysliwska powinna z wyglądu przypominać broń mysliwską
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

W sumie to bron typowo mysliwska to dubeltówka , bok i drylig........teraz trochę powstało nowych konstrukcji ( repetierów).......ale niesmiertelny Mauer i jego system ma sie doskonale i chyba tak pozostanie .Oczywiscie sa "flinty " którym nie mozna odmówić rodowodu wojskowego.......ale np jeden z najpopularniejszych sztucerów Remington 700 ( ponad 3 mln sztuk od 1962r ) był adoptowany przez wojsko jako broń wyborowa.........uzywany jest jako taki do dziś ( rózni sie wykonaniem od standartu ale bardziej mechanicznie niz optycznie ) i jak bron wojskowa czy cywilna ??
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Nie jestem, myśliwym więc nie mam prawa krytykować czy namawiać do czegoś. Jednak patrząc z boku na krzywienie nosów na jakąś broń często w duchu śmieję się z "ekspertów i estetów" bo udowadniają, że często kompletnie nie znają się na rodowodzie (czasem wręcz własnej) broni. Często tak się zżyli z Mosinem, że zapomnieli co to za broń. Inną sprawą jest to, że klon kałacha średnio wygląda w rękach myśliwego w przeciwieństwie do słusznie wspomnianego przez Ciebie: Remka 700 nawet jeśli jest w wersji Camo :D

Zaskakuje mnie ostatnio chęć paru znajomych by SAKO TRG 22 rejestować jako broń myśliwską. Cóż kolejne pokolenie myśliwych doszło do głosu.

Jak jednak odnaleźć równowagę między tym co jest trendy a co beee ...
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Maciek_H
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 29 maja 2005, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciek_H »

Moim zdaniem klasyczna broń myśliwska musi przede wszystkim być "łamana", czyli wszystkie powtarzalne sztucery odpadają. Osada obowiązkowo (z resztą to oczywiste) z ładnego orzeszka. Czyli mam na myśli wszelkie dubeltówki (szczególnie horyzontalne a nie boki), kniejówki i sztucery jednostrzałowe łamane. W/w rodzaje to bezdyskusyjnie broń typowo mysliwska. Co nie stoi oczywiście na przeszkodzie by TRG 22 czy Remigiusza 700 zarejestrować jako broń myśliwską. Jest to jednak już potem kwestia jakiejś etyki łowieckiej czy dobrego smaku bo ja osobiście nie pokazałbym się na jakimś polowaniu zbiorowym z moim varmintem w syntetycznej osadzie, to po prostu nie wypada.
HW-97k, CZ 527 Kevlar .223, Rem. 700 Police LTR .308, Rem. 870 Tac 12/76, Glock 17 & 19 & 34 Gen4, Glock 17 & 21 Gen3 OD, H&K USP .40, SigSauer 516
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

A "wypada " jak koledzy nie widzą :?: :wink:
Maciek_H
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 29 maja 2005, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciek_H »

Prezes pisze:A "wypada " jak koledzy nie widzą :?: :wink:
No właśnie chyba też nie, bo jak chodziłem z varmintem to Św. Hubert nie darzył :lol:
HW-97k, CZ 527 Kevlar .223, Rem. 700 Police LTR .308, Rem. 870 Tac 12/76, Glock 17 & 19 & 34 Gen4, Glock 17 & 21 Gen3 OD, H&K USP .40, SigSauer 516
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”