Licencje na nowy rok

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: variag »

Mamy pismo (bo wystąpiliśmy o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy) z magistratu że regulaminu strzelnicy pneumatycznej nikt nam nie zatwierdzi, bo to obowiązuje tylko strzelnice kulowe. Mamy więc "papier" na "brak papieru" :-D
Ale do 2016 mieliśmy oczywiście ważną licencję PZSS.
Wystąpiliśmy na 2017 o P+K+S (strzelba na innej strzelnicy - umowa), telefonicznie poinformowano nas że nie dostaniemy P+K (strzelnica nie jest wg nich strzelnicą), więc rozszerzyliśmy umowę z tą strzelnicą od strzelby na karabin i pistolet i już mamy nową licencję. A nasz "Sokolik" choć mały... dalej jest strzelnica pneumatyczną, spełnia wszystkie wymagania ISFF, odbywają się wszak zawody z kalendarza wojewódzkiego.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: Zinngiesser »

variag pisze: tym że dla kogoś w Warszawie nie jest już strzelnicą.
Jak widac nie tylko w Warszawie... :roll:

variag pisze:Mamy pismo (bo wystąpiliśmy o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy) z magistratu że regulaminu strzelnicy pneumatycznej nikt nam nie zatwierdzi, bo to obowiązuje tylko strzelnice kulowe. Mamy więc "papier" na "brak papieru" :-D
Czy zlozyliscie formalny WNIOSEK o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy do Burmistrza/Wojta/Prezydenta i go oplaciliscie? Dostaliscie DECYZJE odmowna czy tylko jakies bzdurne pisemko? Moze potrzebujecie zewnetrznej prawnej pomocy?
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2017, 11:53 przez Zinngiesser, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
jjacek
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 18:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: jjacek »

Panowie , czegoś nie rozumiem . W 2016 r. startowałem w zawodach w klubie który posiadał licencję spełniając tym warunki przyznania licencji zawodniczej na 2017 r. Oczywiście wniosłem należną opłatę , a PZSS może odmówić wydania mi licencji na 2017 r gdyż klub nie uzyskał przedłużenia licencji klubowej na następne lata . Przecież w momencie moich startów i składania wniosku klub taką licencję posiadał . Rozumiem gdyby PZSS odmówił mi przedłużenia licencji gdy startował bym w zawodach w klubie nieposiadającym licencji . Czy tu przepisy działają wstecz ?
Jacek .
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: Zinngiesser »

jjacek pisze:Rozumiem gdyby PZSS odmówił mi przedłużenia licencji gdy startował bym w zawodach w klubie nieposiadającym licencji.
Naturalnie mozesz startowac w takich zawodach jakich chcesz, organizator nie ma znaczenia, natomiast mozesz miec licencje zawodnicza tylko z klubu ktory ma aktualna licencje klubowa. Zakladam, ze startowales odpowiednio czesto w zawodach ktore byly w kalendarzu centralnym lub wojewodzkim, z nie tylko organizowanych przez klub z licencja. TO NIE TO SAMO. Wypelniles zatem warunki uzyskania licencji, ale niekoniecznie w tym stowarzyszeniu do ktorego nalezysz. Jak Twoj dotychczaowy klub nie ma szans na nowa licencje - powinienes go predko zmienic. Padles ofiara niekompetencji lub nicnierobstwa wladz dotychczasowego stowarzyszenia. Szczere wyrazy wspolczucia, zero sarkazmu.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2017, 12:39 przez Zinngiesser, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: variag »

Zinngiesser pisze:
variag pisze:Mamy pismo (bo wystąpiliśmy o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy) z magistratu że regulaminu strzelnicy pneumatycznej nikt nam nie zatwierdzi, bo to obowiązuje tylko strzelnice kulowe. Mamy więc "papier" na "brak papieru" :-D
Czy zlozyliscie formalny WNIOSEK o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy do Burmistrza/Wojta/Prezydenta i go oplaciliscie? Dostaliscie DECYZJE odmowna czy tylko jakies bzdurne pisemko? Moze potrzebujecie zewnetrznej prawnej pomocy?
Dostalismy decyzję odmowną, prawnik z magistratu tak zaopiniował, wg jego opinii rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic dotyczy wyłącznie strzelnic do broni palnej. Za pomoc dziękujemy, sami wybrnęliśmy z sytuacji :wink:
Szkoda tylko że zamiast pomagać np urzędnik przekazuje sprawę do Komisji Upowszechniania Strzelectwa Sportowego w Polsce przy PZSS coby na pomóc w tym zakresie (rozmarzyłem się, prawda?) rzuca się zwyczajnie kłody pod nogi.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
jaca15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 08:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Radomsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: jaca15 »

Mili pisze:Już nie wiem czy sie śmiać czy płakać czy też zjebaaa .... kogoś i mieć przejeeee..... w jebaaa organizacji zaczynającej się na P

Dostaje maila od pociuloków z P....

W związku ze złożeniem wniosku o nadanie licencji klubowej, prosimy o uzupełnienie niżej wymienionych dokumentów w celu jej nadania:
Oświadczenie o dopuszczeniu strzelnicy do użytkowania.

„Oświadczam, że strzelnica użytkowana przez nasz klub jest dopuszczona do użytkowania w dyscyplinach …”.

Brak w/w dokumentów uniemożliwia nam wydanie licencji klubowej.


ok wysyłam na papierze firmowym oświadczenie zrobione na kompie bo wytycznych nie ma wiec se myślę podpisu elektronicznego nie mam nie było więcej info w jakiej formie mam to wysłać itd. a tu nagle dostaje odp.
Proszę aby pod tekstem widniała również pieczątka i podpis, proszę o poprawiony skan i wysłanie oryginału drogą pocztową. Przekażę wtedy dokumenty do przejrzenia i zadzwonimy, kiedy nadamy numer.



Ludzie nie wiem co jest grane ale kur... nie można było tego od razu napisać co sie tam kur... wyprawia bo już nie ogaraniam .

A tak wniosek złożony w listopadzie 2016 r. a 9 lutego odp. że trzeba coś dosłać .
Tej samej treści otrzymałem wiadomość po 2 tygodniach od rozmowy telefonicznej w tej sprawie...
To i ja dorzucę kamyczek... historia licencji klubowej 2017:
w końcu stycznia udało mi się dodzwonić do PZSS (wcześniej przez dwa tygodnie to mi się nie udało, napisałem więc maila - odpowiedz dostałem po 10 dniach - ale to już inna historia). Sympatyczna rozmowa telefoniczna zakończyła się stwierdzeniem, że nie złożyliśmy oświadczenia o dopuszczeniu strzelnicy do użytkowania na niej broni palnej - problem polega na tym, że wraz z wnioskiem przesłaliśmy decyzję o dopuszczeniu do użytkowania strzelnicy wraz z samym regulaminem strzelnicy... no ale okazuje się, że coś co jest oczywiste dla jednego nie koniecznie musi być zrozumiałe dla innych - piszę więc oświadczenie wskazując, punkt regulaminu strzelnicy, z którego wynika jasno, że na strzelnicy dopuszcza się używanie broni "pneumatycznej, kulowej i śrutowej - bocznego i centralnego zapłonu o kalibrze dopuszczonym przepisami". Oświadczenie zeskanowane tego samego dnia (30 stycznia) przesyłam do PZSS i czekam, czekam, czekam... (ani potwierdzenia otrzymania wiadomości, ani żadnej innej reakcji) aż po 10 dniach otrzymuję wiadomość o cytowanej już treści :(
Moje pytanie więc jest takie:
dlaczego tak trudno jest przeczytać załączone dokumenty? dlaczego tak trudno jest kliknąć - odbierając maila - "potwierdzam odebranie wiadomości" (nie musiałbym dzwonić i zabierać cenny czas na dopytywanie się czy poczta dotarła)? i gdzie jest napisane w regulaminie, na który wszyscy się tak chętnie powołują, że warunkiem otrzymania licencji jet złożenie oświadczenia o treści wskazywanej w wiadomości??????
Albo ja jestem analfabetą abo ktoś usiłuje zrobić ze mnie debila.... stawiam na to drugie! Obrońców PZSS od razu ostudzę - nie usiłujcie przekonywać, że to wina nawału pracy bo coś mi się wydaje, że ten nawał pracy to sami sobie panowie z PZSS zafundowali i fundują poprzez swoją głupotę.
jaca15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 08:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Radomsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: jaca15 »

9x19 pisze:Nie chcę być złośliwy, ale należało dokładnie przeczytać paragraf 3 regulaminu przyznawania licencji klubowych oraz czterech punktów z wniosku o przedłużenie licencji klubowej.
również nie chciałbym być złośliwy ale może właśnie warto dokładnie przeczytać wskazywane fragmenty :-/ bo może wówczas nie mówilibyśmy tutaj o dziwnych oświadczeniach, brakach w dokumentach itd
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: Mili »

Jaca wszystko ok lecz jakby zapisy były bardziej czytelne to by nie było takich sytuacji, we wniosku pisze:

Do wniosku załączamy:
1. dokumenty potwierdzające legalne korzystanie z obiektów sportowych wraz z oświadczeniem o ich dopuszczeniu do użytkowania;


Wystarczyło np. dodać w dyscyplinach skąd ja mam wiedzieć ze chodzi o dyscypliny czy o ogólne warunki dopuszczenia ?
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
jaca15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 08:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Radomsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: jaca15 »

Mili pisze: 1. dokumenty potwierdzające legalne korzystanie z obiektów sportowych wraz z oświadczeniem o ich dopuszczeniu do użytkowania; [/i]

Wystarczyło np. dodać w dyscyplinach skąd ja mam wiedzieć ze chodzi o dyscypliny czy o ogólne warunki dopuszczenia ?
właśnie to chciałem powiedzieć - z żadnego regulaminu ani zapisów znajdujących się na wniosku nie wynika, że ma być to oświadczenie o dopuszczeniu do konkretnych dyscyplin strzeleckich - mowa jest tylko o oświadczeniu do dopuszczeniu do użytkowania i choć zapis jest niefortunny bo dla mnie oznacza on raczej informację o dopuszczeniu do użytkowania
z punktu widzenia przepisów prawnych (np.ustawy o broni i amunicji, prawa budowlanego itp.) niż z punktu widzenia "dopuszczenia sportowego" to tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi. A wystarczyło dodać - jak piszesz - zapis we wniosku (wzorem istniejącego oświadczenia w sprawie przepisów dot. przechowywania broni), że obiekt wykorzystywany przez klub jest obiektem dopuszczonym do uprawiania dyscyplin .......! Koniec i kropka - i już nie byłoby tyle niejasności, telefonów, wyjaśnień, pisania maili itd., itd...
rudi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 229
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Sląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: rudi »

Kiedy licencje -jak w piosence: jeszcze tydzień i jeszcze dwa sto lat ,sto lat niech żyją nam.
Walther LGM-2PCP TascoSS 10x42
Tryon Creedmore 45,R&S
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: qbis »

2,3 tygodnie temu doszły licencje osób, ze "świeżymi" patentami. Ja złożyłem wniosek na początku roku - nadal nic. Spodziewam się licencji do końca marca :p
#ZŁODUPIEC
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: Stefan12 »

qbis pisze:2,3 tygodnie temu doszły licencje osób, ze "świeżymi" patentami. Ja złożyłem wniosek na początku roku - nadal nic. Spodziewam się licencji do końca marca :p
A kiedy były wnioski składane na te licencje, które już doszły?
zbrojownia.org
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: qbis »

nie wiem, ale są to licencje dla osób, które dopiero co uzyskały patenty ;) chyba w PZSS zaczynają od najświeższych do najstarszych.
#ZŁODUPIEC
Awatar użytkownika
bangBang
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 20 grudnia 2016, 18:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: bangBang »

Kierownik naszego klubu (Gdańsk) uzyskał informację, że licencje zawodnicze będą u nas około 1 marca :one:
Si vis pacem, para bellum.
Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na nowy rok

Post autor: geminix »

A jeśli to nie tajemnica to jaki macie numer licencji klubowej? bo nasz to 1115/2017 i prezes pisał, że na razie zawodniczych ani widu ani słychu :)
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2017, 15:50 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”