Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: carambas »

Miałem podobną historię. Złe WPA chciało mnie, niewinnego i nieświadomego moich praw obywatela, pozbawić dostępu do broni czarnoprochowej. Na szczęście uratował mnie 9x19, a odwróciłem złą tendencję takim pismem:

zmiana wniosku CP

Jeszcze nie kupiłem mojej pierwszej sztuki broni czarnoprochowej na scalone naboje, ale to nie jest żaden powód, żebym nie miał takiej możliwości w przyszłości.
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2017, 17:12 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: tGW Hunter »

Witam wszystkich kolegów, po kolejnej długiej nieobecności...

Podczepiam się do tematu, aczkolwiek z góry już zakładam, iż odpowiedz na postawione przeze mnie pytanie jest mi już dobrze znana, nie miej jednak...
Na dzień dzisiejszy posiadam pozwolenie na broń do celów łowieckich, jestem również prowadzącym strzelanie LOK'u i w tym roku planuję zrobić w końcu instruktora strzeleckiego, jednocześnie też stawiam na należącej do mnie działce obiekt, który w moim gorącym oczekiwaniu będzie można później nazywać strzelnicą (po zatwierdzeniu regulaminu przez Burmistrza - ofkors). Z racji powyższych potrzebowałbym uzyskać pozwolenie na broń do celów szkoleniowych... Jednakże ze względu na specyficzne "okoliczności" w jakich pozyskałem swoje obecne pozwolenie (jak np. egzamin zdawany w PZŁ a nie w KWP) boję się wielce że niezbędna będzie dla mnie nowa decyzja administracyjna, wraz ze wszystkimi jej niedogodnościami (w szczególności finansowymi). Jednakże bardzo miło byłoby mi przeczytać iż jestem w kompletnym błędzie i można to załatwić inaczej.

Tak więc zapytanie moje, czy mam jakąkolwiek możliwość "rozszerzyć" swoje dotychczasowe pozwolenie i jeżeli tak to w jakim zakresie (bo tutaj na obiekcie to ze sztucerami raczej strzelać się nie będzie dało... bardziej przewiduje broń krótką i gładkolufową tj. nie kwalifikującą się na moje obecne uprawnienia... znaczy się to pierwsze... nie to drugie)? Czy też może jednak będę zmuszony całą procedurę rozpocząć od zera...
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: shapi »

Nie 'rozszerzysz' pozowlenia łowieckiego na szkoleniowe, czy jakiekolwiek inne. To będzie nowe postępowanie, z wszystkimi kosztami - lekarz, koszt wniosku itp.
zdunek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 31 maja 2012, 06:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: zdunek »

Kolego, ale sam kurs instruktora to 3 tys. ( z kosztami, których się nie liczy), a obiekt jeszcze ? sic! Myślę, że samo pozwolenie to najmniejszy koszt w Twoich wydatkach.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: McMonster »

Kurs instruktora nie jest potrzebny. Napisał też, że swoją strzelnicę chce założyć.

A pozwolenia nie da się w ten sposób rozszerzyć. Nawet w ramach jednego pozwolenia nie da się rozszerzyć o inny typ broni wymieniony w ustawie dla takiego pozwolenia.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
Foka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 22 października 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Foka »

Mylisz pojęcia. Rozszerzenie to zmiana już wydanej decyzji, np w zakresie liczby posiadanych egzemplarzy broni. Ty mówisz o wydaniu innego rodzaju pozwolenia, co jest nową decyzją administracyjną, więc całe postępowanie ponownie.

Nawet jakbyś o oba pozwolenia wystąpił jednocześnie nie uniknąłbyś podwójnych kosztów i dwóch oddzielnych postępowań. Jedyne co by Cię ominęło to podwójne badanie. Egzamin w PZŁ nie zwalnia z egzaminu w WPA w kwestii pozwolenia szkoleniowego.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: tGW Hunter »

Tego też się obawiałem, swoją drogą trochę to wszystko mało logiczne (dla mnie), ale parafrazując Adoluxa Huxleya, świata nie zmienię, mogę zmienić jedynie własne jego spostrzeganie. Ok, dziękuję w takim razie wszystkim kolegom za wyjaśnienie tego problemu... Dalsze pytania zadawać będę w bardziej powiązanym z moim problemem temacie by tutaj nie robić OT.

Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam serdecznie
Łukasz
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
T-34
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2017, 12:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: T-34 »

Witam!
Posiadam pozwolenie na broń do ochrony osobistej, które otrzymałem w latach 90-tych na podstawie "Ustawy o broni, amunicji i materiałach wybuchowych" z 31.01.1961r. Napisałem w tym celu wniosek do dowódcy JW (wtedy byłem jeszcze żołnierzem), otrzymałem zgodę (nie była to decyzja administracyjna) i po uzyskaniu promesy od szefa służby uzbrojenia i elektroniki dokonałem zakupu broni. Po zmianie ustawy w 1999r. ŻW wymieniła legitymację na "czerwoną", a po odejściu do rezerwy dokumenty przekazała do WPA KSP w Warszawie. Obecnie chciałbym zmienić pistolet na coś nowszego. Jak w związku z tym wygląda obecnie procedura związana z zakupem nowego egzemplarza. Pewnie muszę sprzedać stary pistolet, żeby "zwolnić miejsce" na nową promesę. Ale czy po tym automatycznie wydadzą nową promesę, czy nakażą rozpoczęcie procedury od nowa - nowy wniosek, badania itd.- obecnie chyba niemożliwe do uzyskania. Nadmieniam, że nie pamiętam czy pisałem wniosek na konkretny model, czy ogólnie na pistolet do ochrony osobistej (nie wiem czy to ma znaczenie). Przepraszam za trochę długi wpis, ale chciałem właściwie nakreślić sytuacje. Bardzo proszę o fachową poradę. Pozdrawiam
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: MarcinD »

Mozesz sprobowac rozszerzyc o kolejna sztuke broni, albo sprzedac, i zwyczajnie wyrejestrowc i od razu wystapic o promese, ktora WPA ci wyda bez gadania
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: carambas »

Na pewno nie możesz zmienić decyzji wydanej na podstawie starej ustawy. Ale nie powinno być problemu w przypadku sprzedaży obecnej sztuki i kupienia nowej. Zobacz co masz w treści decyzji. Nie powinna to być konkretna marka z modelem, tylko raczej typ broni (pistolet centralnego zapłonu, itp).
T-34
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2017, 12:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: T-34 »

Jak pisałem wcześniej dowódca JW nie wydał decyzji administracyjnej tylko rozpatrzył mój wniosek. Napisał na nim "zgoda" i to zakończyło wtedy sprawę. Nie zrobiłem jednak kopii tego wniosku (teraz jest tylko w teczce w WPA) i dlatego nie pamiętam czy była w nim wyrażona prośba konkretnie o np. ... 9 mm P-83, czy tylko ogólnie broń krótka bojowa wg obowiązującej wówczas nomenklatury. Czy ma to znaczenie dla sprawy gdyby był konkretny model broni, a chciałbym teraz kupić coś innego, ale dalej byłby to pistolet centralnego zapłonu. I czy po sprzedaży na pewno wydadzą nową promesę, a nie będę musiał przeprowadzać całej procedury od początku, robić badań itd.
Pozdrawiam i oczekuję na pomoc.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: RedSiedemosiem »

T-34: podjedz do WPA i przejrzyj swoje akta. Na miejscu mozesz je sobie ofotografowac - bedziesz wiedzial na czym stoisz i nam takze latwiej bedzie odpowiadac.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
tomerr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 22 listopada 2016, 19:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościerzyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: tomerr »

Witam
Trochę odkopuje temat ale czy posiada ktoś jakiś wzór pisma o rozszerzenie o ilość w pozwoleniu sportowym, posiadam pozwolenie sportowe na 5 szt. Bez podziału z góry dzięki .
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: m2c »

Na podstawie art. 155 kpa decyzji wydającej pozwolenie na posiadanie broni palnej sportowej w celu sportowym zwracam się z prośbą o zwiększenie ilości sztuk broni sportowej do celów sportowych o 3 (słownie trzy) sztuki, tak żebym łącznie miał pozwolenie na 8 sztuk broni sportowej do celów sportowych.

Plus oczywiście jakieś uzasadnienie.


Za pierwszym razem napisałem coś takiego: Zwracam się z prośbą o zmianę na podstawie art. 155 kpa decyzji wydającej pozwolenie na
posiadanie broni palnej sportowej w celu sportowym w części dotyczącej liczby egzemplarzy broni gładkolufowej z dotychczasowych 2 (sł.: dwóch) na 6 (sł.: sześć).

ale zadzwonili z WPA i kazali napisać jak na wstępie, nie wiem jaką to robi różnicę ale niech im tam będzie :P
tomerr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 22 listopada 2016, 19:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościerzyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: tomerr »

Wielkie dzięki jutro pisze i wysyłam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”