Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Mr.Pete »

Witam,
napiszcie mi proszę krótko i rzeczowo,

co muszę zrobić (chodzi mi o całą papierologię, kwity, odpowiednią formę wniosku itd itp), aby MAJĄC pozwolenie na broń sportową do celów sportowych, otrzymać teraz pozwolenie na broń palną sportową do celów kolekcjonerskich? Czy wystarczy, że udam się do WPA i złożę wniosek o rozszerzenie obecnego pozwolenia i załączę jedyny brakujący dokument, tzn "zaświadczenie o przynależności do stowarzyszenia kolekcjonerskiego? Czy może nie jest to takie łatwe (a mam wrażenie, że znając nasze prawo i nasze WPA, tak właśnie może być)?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: PumaJFK »

To nie jest rozszerzenie pozwolenia, lecz nowe pozwolenie. Jeśli masz ważne badania to wniosek, zdjęcia, 242 zł opłaty skarbowej i zaświadczenie ze stowarzyszenia. Jeśli badania nie są ważne, to dodatkowo nowe badania.

Rozszerzyć możesz obecnie posiadane pozwolenie w zakresie ilości egzemplarzy i jest to bezpłatne.
Disarmed
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: woytas »

Badania masz jeszcze ważne?
Jeśli nie to nowe.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Mr.Pete »

Ehhhhhh...tak myślałem, że nie będzie pięknie i łatwo. ;) Zgapiłem się, jak składałem do celów sportowych, trzeba było od razu dwa złożyć. :/ No ale wtedy jeszcze nie miałem takiej wiedzy jak dziś.

Badania już dawno straciły ważność. Zatem muszę dostarczyć nowe. I mówicie, że np. zdjęcia też? To będzie nowa legitymacja?
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2017, 09:30 przez Mr.Pete, łącznie zmieniany 1 raz.
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: PumaJFK »

Ja proponuję wystąpić na razie o rozszerzenie. Nie ponosisz żadnych kosztów, więc zawsze to jakieś dodatkowe egzemplarze za darmo :one: Nowe pozwolenie to niestety min. 600 zł.
Disarmed
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Mr.Pete »

Tak chyba zrobię. :) Dzięki piękne za pomoc i szybkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Młynek »

Skorzystam z okazji i zadam inne pytanie dotyczące nieco innego przypadku.

WPA w Łodzi - przy składaniu papierów kazano mi i kolegą wykreślić strzelbę w podaniu o sportowe i kolekcjonerskie, bo patent mieliśmy na wszystko, ale licencję tylko na P i K, bo klub tylko takie miał.
Teraz zmieniamy klub, bo nasz stary został zamknięty i możemy mieć licencję już na wszystko PKS.
Pytanie, czy jak pójdziemy z nową licencją i poprosimy o rozszerzenie o GL, to całe postępowanie od nowa, czy uda się to na starych papierach załatwić :?:
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Jedrula »

Będzie to zwykłe rozszerzenie, tak mi mówił znany 9x19.
W praktyce sprawdzę jak tylko dostanę licencję na 2017
Pozdrawiam
Jędrzej
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: 9x19 »

W świetle ostatnich wyskoków niektórych pracowników WPA różnego szczebla mogą być kłopoty. Napiszą, że strzelba to nowe pozwolenie, a nie rozszerzenie starego, w którym był tylko pistolet i karabin. Zawieś postępowanie, a po otrzymaniu licencji na PKS podejmij. Inaczej będziesz usiał walczyć i walna nie skończy się na poziomie wojewódzkiego sądu administracyjnego. Tu rozstrzygnąć problem będzie musiał Naczelny Sąd Administracyjny. A to niestety będzie musiało potrwać.
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Młynek »

Zawiesić nie mogę, bo już otrzymałem w czerwcu 2016r pozwolenie.
Teraz po zmianie klubu, i otrzymaniu licencji na PKS, chce wystąpić o rozszerzenie pozwolenia.
Tylko pewnie, będą to traktować jako nowe, czyli badania od nowa, i cała reszta.
Sprawdzę jeszcze na miejscu, jak to widzi WPA Łódź.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: vantv8 »

Posiadając pozwolenie do celów sportowych na PKS można (bez aktualnych badań) rozszerzyć o czarny proch?
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2017, 18:15 przez vantv8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: McMonster »

Przed świętami wysłałem podanie o rozszerzenie o czarny proch, ale jeszcze czekam na odpowiedź. Jak odpiszą, to dam znać czy się da.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: 9x19 »

vantv8 pisze:Posiadając pozwolenie do celów sportowych na PKS można (bez aktualnych badań) rozszerzyć o czarny proch?
A dlaczego od razu nie pisałeś podania na wszystkie cztery rodzaje broni sportowej? Poza tym może masz na cp i o tym nie wiesz? Kwestia jak jest sformułowane rozstrzygnięcie w decyzji.
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: vantv8 »

Nie wnioskowałem o czarny proch, ponieważ nie byłem na tamten czas nim zainteresowany. Obecnie jestem może tylko odrobinę mniej niezainteresowany, natomiast kilka razy pisałeś, że daje to dodatkowy egzemplarz w rozrachunku. Głównie dlatego, jeśli można to zrobić bezkosztowo, chciałbym rozszerzyć.
Raczej nie mam cp. Po pierwsze, wnioskowałem z podziałem na X bocznego, X centralnego i X gładkolufowej. Po drugie, w decyzji mam
ZEZWALAM PANU XXXX XXXX NA POSIADANIE Y (YYYY) EGZEMPLARZY BRONI PALNEJ DO CELÓW SPORTOWYCH, TJ.: Z EGZEMPLARZY BRONI CENTRALNEGO ZAPŁONU Z LUFAMI GWINTOWANYMI, O KALIBRZE DO 12 MM, Z EGZEMPLARZY BRONI BOCZNEGO ZAPŁONU Z LUFAMI GWINTOWANYMI, O KALIBRZE DO 6 MM ORAZ Z EGZEMPLARZY BRONI GŁADKOLUFOWEJ.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: McMonster »

Dzwoniłem w sprawie swojego wniosku i mogę wstępnie napisać, co twierdzi WPA Wrocław. Dodanie czarnoprochowej do pozwolenia sportowego i dopuszczenia w trybie art. 155 KPA nie jest możliwe, wymagana jest nowa decyzja. Zmiana decyzji z podziałem na decyzję bez podziału też ponoć nie jest możliwa, ale tu spróbuję jeszcze trochę podyskutować.

W kwestii zmiany ilości, w sportowym dalej jest algorytm 2 startów na jedną sztukę. Wymienienie zawodów w uzasadnieniu nie wystarczy, trzeba dołączyć jeszcze komunikaty, ale nie muszą być poświadczone przez klub (chyba, nie do końca zrozumiałem). Rozszerzenia kolekcjonerskiego z 10 sztuk do 30 przy 7 wykorzystanych zaświadczeniach jest w porządku.

Ponownie okazało się, że wrocławskie WPA nie rozumie, że istnieje broń czarnoprochowa na pozwolenie, więc jeśli ktoś będzie składał wniosek, to polecam wprost ją wymienić w rodzajach. Ja przez gapiostwo w sportowym jej nie mam, ale decyzja kolekcjonerskiego jest sformułowana inaczej i na nie mogę posiadać.

W przyszłym tygodniu będę miał pisemną odpowiedź, więc ewentualnie napiszę bardziej szczegółowo.

@9x19
Czy mógłbym zapytać Cię o zdanie w sprawie zmiany decyzji z podziałem na taka bez? Są podstawy, żeby się o taką zmianę ubiegać?
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”