Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: 9x19 »

McMonster pisze: ... W kwestii likwidacji podziału powołują się na art. 12 ust. 1. i... tyle. Zaraz dalej jest napisane, że mogę otrzymać decyzję zmieniającą liczbę, ale rodzaje zostają. Będę prosił o dalsze uzasadnienie w przepisach, dlaczego tym rodzajem nie może być "broń sportowa". ...
Przy pozwoleniu na broń do celów kolekcjonerskich nie musi być podziału na rodzaje broni sportowej. Może być tylko zapis o broni sportowej do celów kolekcjonerskich w ilości X egzemplarzy broni. Komenda Główna Policji kiedyś wypowiedzieała się tak na piśmie.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: McMonster »

Czy posiada ktoś namiar (skan, numer lub chociaż datę) na to pismo? Też o nim słyszałem i wysłałem już prośbę do KGP o udostępnianie, ale odpowiadanie im zwykle trochę zajmuje.

Na resztę zebrałem już konkretne przepisy i wyroki sądów do uzasadnienia, ale muszę to przelać na papier.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
krys52
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 lutego 2016, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: krys52 »

"Koledzy, robicie skok olimpijski (o kilka, kilkanaście sztuk) zamiast żabiego (1-2 sztuki). ... Tym bardziej, że obecnie dają maks 6 sztuk na start. Jak przy tym wygląda Wasz wniosek o rozszerzenie o 9 czy 20 sztuk ? Sami sobie odpowiedzcie.
Jest takie rosyjskie przysłowie - ciszej jedziesz, dalej zajedziesz."

Święta prawda, najpierw spróbowałem na maxa (mając 6 kolekcjonerskich) zwróciłem sie o 20 (sic?!) no i była potrzeba oświadczenia prezesa klubu że coś w kolekcjonerce robię..., po wizycie dzielnicowego i kolejnym opisie co robimy jako kolekcjonerzy, WPA zaproponowało że dają 6 i mam z grzywki, więc podjechałem i zmieniłem podanie na 12 (czyli dodatkowe 12) i po tygodniu mam nowe pozwolenie na 12 szt. bp do celów kolekcjonerskich i jak 9x19 pisze decyzja jest:
"Orzekam zmianę decyzji i po zmianie przyznaję prawo do posiadania w celach kolekcjonerskich łącznie 12 sz. bp, w tym:
- broni bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6mm,
- broni centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6mm,
- broni gładkolufowej."
teraz płacę o promesy i zaczynam uzupełniać kolekcję ;-))
KONKLUZJA: dla kolegów którzy starają się o bp do celów kolekcjonerskich w WPA Opole wniosek jeden składać podanie na 6 szt bez podziału na rodzaj, typ a potem składać rozszerzenie o kolejne 3, 6 szt - wtedy dają bez problemu;
przy sportowej już trzeba trochę komunikatów zebrać ale dopiero przy wnioskach o rozszerzenie, bo jak składałem pierwszy wniosek to miałem jeden start z 4 komunikatami, ale w sumie nawet tego nie dołączałem do pierwszego podanie i dali w WPA Opole bez problemu 6 sz. bp do celów sportowych z takim samym orzeczeniem jak dla kolekcjonerski powyżej zacytowany.
pozdrawiam
i kto może to niech występuje o pozwolenia, im nas będzie więcej tym łatwiej się obronimy przez lex bienkowską ;-((
---------------
.22, .22, .22, 9x18, 9x19, 9x19, 9x19, .45, 7,62x39, .12/76, .12/76; a to dopóki UE nie zbanuje?: 7,62x39, .223Rem, 5,56x45, 5,56x45, 5,45x39
Mehowek
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: Mehowek »

PumaJFK pisze:Niestety prawda jest taka, że egzaminy(przynajmniej niektóre) to była fikcja. Sam byłem świadkiem jak na teorii egzaminator zbierając arkusze z odpowiedziami zapytał zdającego czy jest pewien odpowiedzi na konkretne pytanie(z błędnie zaznaczoną odpowiedzią).

Z kolei na praktyce jak nie zdałeś to idziesz po kolejną tarczę... za 10 zł.

Ale po co piszesz takie rzeczy? Nie dość juz mamy utrudnień w tym kraju ze zdobywaniem broni? To trzeba jeszcze zasiać niepokój i dać władzy więcej powodów żeby utrudniać.

Nawet jeśli to co piszesz jest prawdą, to o niektórych rzeczach lepiej nie mówić.

==EDIT==

Sorry za offtop, ale jeszcze dodam dwa słowa. Masz pełne prawo wyrażać swoje opinie, jest jednak małe "ale". Wiem o tym z autopsji, bo sam siedzę w komisjach egzaminacyjnych (nie w temacie broni, a muzyki). Często ustawodawca narzuca nam jakieś reguły w/g których mamy oceniać egzaminowanych. Problem w tym, że te wymogi są debilne. Ustalał je ktoś kto nie ma pojęcia na czym polega kształcenie w grze na instrumencie. Jako osoba z ponad 20 letnim doświadczeniem wiem, że uczeń zaczynający edukację nie jest w stanie ich zrealizować. Tym tropem idąc powinniśmy oblewać 90% i wywalać ze szkoły. Zamiast tego zarażamy dzieci i młodzież muzyką, uczymy ich podstaw, aby mogli się realizować jako muzycy. Ustawodawca chciałby żebyśmy je zakatowali w pierwszych dwóch latach nauki. My chcemy aby dzieci miały frajdę z pracy i rozwijały się jako instrumentaliści.

Jak to przełożyć na grunt egzaminów na patent - każdy niech sobie wykoncypuje. Czy ważniejsze jest aby bezpiecznie się bronią posługiwać, czy może aby walić skupienie na 2 cm z karabinka .
Ostatnio zmieniony 12 marca 2017, 12:44 przez Mehowek, łącznie zmieniany 1 raz.
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: pmajes »

Dostałem w tym roku pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie w WPA Wrocław. Licencje PZSS mam p i k. Starty z karabinu miałem tylko boczny zapłon.
Mimo iz wnioskowałem na sportowe karabin CZ to tego nie dostałem, tylko 2x pistolet CZ, karabin i pistolet bocznego zapłonu. Najpierw poproszono o starty z k CZ, okazać ich nie mogłem. Pani z WPA stwierdziła, że jak doniosę starty pod koniec roku bez problemu rozszerzę sportowe o k. CZ. Pozostaje kupić na kolekcjonerskie i startować.
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: past »

pmajes pisze:Dostałem w tym roku pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie w WPA Wrocław. Licencje PZSS mam p i k. Starty z karabinu miałem tylko boczny zapłon.
Mimo iz wnioskowałem na sportowe karabin CZ to tego nie dostałem, tylko 2x pistolet CZ, karabin i pistolet bocznego zapłonu. Najpierw poproszono o starty z k CZ, okazać ich nie mogłem. Pani z WPA stwierdziła, że jak doniosę starty pod koniec roku bez problemu rozszerzę sportowe o k. CZ. Pozostaje kupić na kolekcjonerskie i startować.
Widzę że jesteś z Legnicy , starty z KCZ możesz odbyć choćby w UR Jawor, jest możliwość strzelania z broni klubowej.
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: pmajes »

Past dzięki. Nawet nie wiedziałem, że w Jaworze jest oś 650m. Dołączyłem do grupy na fb, pojawię się rozejrzeć na najbliższe zawody.
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: PumaJFK »

Mehowek pisze:Ale po co piszesz takie rzeczy? Nie dość juz mamy utrudnień w tym kraju ze zdobywaniem broni? To trzeba jeszcze zasiać niepokój i dać władzy więcej powodów żeby utrudniać.
Piszę, bo tak jest. Zdobycie pozwolenia jest u nas śmiesznie proste i moim zdaniem nawet zbyt proste. Potem widzę delikwentów, którzy mają pozwolenie i broń, ale zasad bezpieczeństwa w ogóle nie przyswoili i stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników strzelnicy.

Jeśli ktoś idzie na egzamin na patent z przekonaniem, że spisze odpowiedzi od kolegi, to nie uważam go za człowieka, któremu należy dać broń do ręki. Tak samo ci, którzy na egzaminie pierwszy raz w ręku mieli pistolet, karabin lub strzelbę. Niestety takie sytuacje mają miejsce.
Disarmed
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: r2d2 »

Chodzi ci o długość lufy w regulaminach ISSF i o centymetr za szeroki rozrzut na tarczy, czy o bezpieczeństwo?
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1187
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: 1krzysztof »

pmajes pisze:Dostałem w tym roku pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie w WPA Wrocław. Licencje PZSS mam p i k. Starty z karabinu miałem tylko boczny zapłon.
Mimo iz wnioskowałem na sportowe karabin CZ to tego nie dostałem, tylko 2x pistolet CZ, karabin i pistolet bocznego zapłonu. Najpierw poproszono o starty z k CZ, okazać ich nie mogłem. Pani z WPA stwierdziła, że jak doniosę starty pod koniec roku bez problemu rozszerzę sportowe o k. CZ. Pozostaje kupić na kolekcjonerskie i startować.
Ciekawe!
Przecież decyzje są na Bz, i Cz, a w ramach tego kupujesz karabin lub broń krótką.
Ostatnio zmieniony 12 marca 2017, 16:45 przez 1krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: pmajes »

1krzysztof nie zupełnie, dostałem decyzję gdzie wyraźnie mam wypisane 2x pistolet/rewolwer CZ i 2x bocznego karabin/pistolet.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 marca 2017, 17:31 przez pmajes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: arturo111 »

A nie jest tak , że w podaniu sam napisałeś , że chcesz pistolety / karabiny zamiast ogólnie x sztuk broni palnej do celów sportowych ? :-D
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1187
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: 1krzysztof »

Dziwne. Przecież gdybyś nie dołączył startów, do dostałbyś decyzję na Cz i miałbyś wybór: karabin lub krótka.
W zakresie Bz dostałeś bez wyspecyfikowaniu długa/krótka.
Chyba, że wnioskowałeś w zakresie Cz o krótką właśnie, bo akapit 1. Uzasadnienia jest zgodny z Twoim żądaniem.

Mogę się mylić. Nie jestem ekspertem.
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: pmajes »

Wczesniej dostałem pismo informujące, że nie dostanę KCZ ponieważ nie przedstawiłem startów w tej kategorii i bez startów mogę tylko zmienić żądanie.
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1187
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie pozwolenia - jak to jest naprawdę?

Post autor: 1krzysztof »

Może tak powinno być i to prawidłowa decyzja WPA, ale - tak, jak pisałem - "Przecież gdybyś nie dołączył startów, do dostałbyś decyzję na Cz i miałbyś wybór: karabin lub krótka"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”