przechowywanie klucza do szafy S1

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
wierzbamichal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 listopada 2019, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Chwaszczyno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: wierzbamichal »

Jak wszyscy wiemy bron spi w szafie klasy minimum S1, a tak z ciekawosci co robicie z kluczem do tej szafy? czytalem przypadki ze ktos trzymal klucz w szufladzie w pomieszczeniu gdzie byl sejf, sejf obrobili niezapowiedziani goscie i sad uznal ze klucz zle przechowywany. nie chodzi mi tu o patenty w postaci 'zakopuje w ogrodzie pod 4 tuja od lewej' ale o jakies sensowne pomysly. ja osobiscie zapasowy klucz trzymam w sejfie w innym pomieszczeniu , ale on jest srednio dostepny wiec klucz roboczy tam by dawal za duzo zachodu, obecnie trzymam go na malym magnesiku za regalem ( nie nie za szafa na bron:) rozwazalem wykonanie z ksiazki takiego schowka i ustawienie miedzy innymi ksiazkami, ale ostatnio znalazlem taki sejfik kodowy na klucze, jak w apartamentach na wynajem montuje sie na drzwi ( https://softbuy.eu/store/act,2/id,990/s ... aDEALw_wcB) i zastanawiam sie jak takie cos by bylo rozpatrywane przez milosciwie nam panujacych. Przyczepienie tego do szafy pewnie nie bylo by genialnym pomyslem ( ale jaka wygoda;) ale powiedzmy gdzies w niewidocznym miejscu w tym samym pomieszczeniu juz by bylo sensowne. Uzywal ktos moze czegos podobnego i mial kontrole ktora do tego sie ustosunkowala?
H&K SFP9L OR :502: :502:
Glock44 :502: :502:
Ruger556 MPR :502: :502:
Doruk Advanced Gladiator :502: :502:
CZ457 Synthetic :502: :502:
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: Ultra3000 »

Nie popadajmy w paranoję bo zaraz się okaże że do klucza trzeba zakupić kolejną szafę S1 itd itd a co jeśli miałbyś szafę na szyfr i by ją obrobili? Sędzia by to uzasadnił że kombinacja cyfr była za prosta?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
wierzbamichal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 listopada 2019, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Chwaszczyno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: wierzbamichal »

wiem, dlatego szukam prostego ale sensownego rozwiazania.
H&K SFP9L OR :502: :502:
Glock44 :502: :502:
Ruger556 MPR :502: :502:
Doruk Advanced Gladiator :502: :502:
CZ457 Synthetic :502: :502:
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: andwal »

Kolega @Ultra3000 w samo sedno.I na tym bym zakończył ten wątek.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2019, 15:14 przez andwal, łącznie zmieniany 1 raz.
Gabriel.223
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 17 listopada 2015, 15:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: Gabriel.223 »

Terrarium z czarna mambą.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: kozichwost »

Proponuję połknąć klucz. Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalną zaletę - nikt niepowołany w posiadanie klucza nie wejdzie. Minusem jest to, że właściciel będzie miał do niego dostęp po porannej kupie a przed ponownym połknięciem
Przepraszam - pan tu nie stał
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: D-Q »

cześć
wrażliwy temat
wierzbamichal - podaj jeszcze adres.......tak jak przepisy stanowią poza zasięgiem osób postronnych i po temacie.
Ja dla odmiany noszę przy sobie cały czas - nie połykam - wolę mieć dostęp do szafy kiedy chce
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: MarcinD »

Kolego wierzbamichal, jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby mnie podczas kontroli pytano, jak przechowuje klucz od szafy. A jesli ktos cie zapyta, to odpowiedz jest jedna - zgodnie z rozporzadzeniem/ustawa/prawem i bez dostepu przez osoby postronne. Koniec. Dzielnicowy nie jest od prowdzenia sledztwa, czy wczoraj nad ranem klucz aby nie lezal na szafce z butami jak ty byles na porannej dwojce, tylko do sprawdzenia, czy szafa ma hologram, jest S1, bron jest w szafie a numery i liczba sie zgadzaja. Cala reszte ma w ampularekcji, bo ma kupe swojej roboty z patusami, i przeswietlony typ z legalna bronia nie interesuje go specjalnie. Nie mnozmy problemow ponad potrzebe ;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: Ultra3000 »

kozichwost pisze:Proponuję połknąć klucz. Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalną zaletę - nikt niepowołany w posiadanie klucza nie wejdzie. Minusem jest to, że właściciel będzie miał do niego dostęp po porannej kupie a przed ponownym połknięciem
Jest na to rozwiązanie ale i utrudnienie: trzeba nosić przy sobie środek na przeczyszczenie w razie nagłej chęci postrzelania... Z broni oczywiście :)
A tak na serio: nos klucze zawsze przy sobie, jak klucze od domu będąc poza domem. A w domu umieszczaj je tak aby osoby postronne nie miały dostępu, szczególnie dzieci o niekoniecznie musi być to dodatkowy sejf 8-)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
wierzbamichal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 listopada 2019, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Chwaszczyno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: wierzbamichal »

Wedymin pisze:Ja właśnie takiego „sejfiku” na czterocyfrowy kod używam. Bardziej chodzi mi o to, żeby komuś z rodziny coś do głowy nie strzeliło i żeby nie grzebał mi w szafie (mało prawdopodobne, ale lepiej nie kusić losu).
to jest dokladnie moje zamierzenie, zakladam ze zlodziej jak bedzie chcial to itak ukradnie chocbym klucz na ksiezyc wystrzelil. porada z polknieciem super tylko potem sr** w sitko slabo:D

widze ze sami lowcy teorii spiskowych tutaj:D nie chodzi o walke z systemem i szukanie dziur w przepisie, czy dyskusje czy przecinek w tym miejscu upowaznia mnie do czegostam, wlamywaczy mam w powazaniu wezma to wezma na to nei ma rady, mam dzieciaki w domu i to ma byc dla nich bezpieczne, a ze czasem trafia sie nadgorliwi urzednicy to wole zastosowac metode do ktorej nie beda sie mogli przyczepic i tyle
H&K SFP9L OR :502: :502:
Glock44 :502: :502:
Ruger556 MPR :502: :502:
Doruk Advanced Gladiator :502: :502:
CZ457 Synthetic :502: :502:
Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1912
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: oryks »

Temat powraca n-ty raz. Jak ktoś ma sobie pradzić z posiadaniem broni jak nie wie co zrobić z posiadaniem klucza ? Aaaa no tak .... nie ma instrukcji, paragrafu i zagubiony :583:

Naprawdę uważacie, że noszenie kluczy cięgiem przy sobie jest takie bezpieczne. Jakby coś to też będzie źle przechowywany bo wtedy zawsze jest coś źle z definicji.
Dla uniknięcia zastanawiania się czy wypadły z kieszenie czy gdzieś odłożyłem nie noszę ich nawet po domu a co dopiero wszędzie cały dzień. Może to taki substytut noszenia broni ? Bo ja czasami mam w kieszeni "ślepaka" ;laughing: :wink:
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: Wilek1 »

Dla mnie szok, watek o kluczu... :shock: ;laughing: Nalezy poznac opinie zeby wiedziec co z tym fantem zrobic... :shame:

A tak na powaznie..... Jesli ktos ma z nim taki klopot, to raczej nie powinien miec pozwolenia... :mad:
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: woytas »

Kolegom kupujące tanie sejfiki do przechowywania kluczy proponuję poszperać w jaki banalny sposób można je otworzyć (sejfiki nie klucze).
Dobry strzał z pięści w obudowę czyni cuda.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: kapera »

Wedymin pisze:To ja wziąłem dokładnie coś takiego.

https://allegro.pl/oferta/ag613a-sejf-n ... e=facebook

Można przymocować do ściany, ale chyba nie ma co przesadzać...
I czy się komuś to podoba czy nie jako zabezpieczenie dostępu dla osób nieuprawnionych wystarczy . Choć lepsze są z zamkiem elektronicznym , po wpisaniu złego kodu wydłuża się czas dający możliwość wpisania nowego co znacznie utrudnia a wręcz uniemożliwia jego otwarcie . Plus tego typu przechowywania jest taki że w razie np pożaru można podać kod do kluczy i wynieść z szafy zabawki amunicję czy proch , zmniejszając zagrożenie eksplozji czy nawet strat materialnych związanych z uszkodzeniem broni :one: Jak masz klucze przy zadzie i szafę przy kotwioną to pozamiatane .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Sandersbravo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 04 sierpnia 2018, 22:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przechowywanie klucza do szafy S1

Post autor: Sandersbravo »

308 pisze:
wierzbamichal pisze:wiem, dlatego szukam prostego ale sensownego rozwiazania.
Jedynym sensownym rozwiązaniem twojego problemu Kolego,jest zdeponowanie broni w najbliższej komendzie policji i złożenie wniosku o cofnięcie pozwolenia na broń.
tez tak uważam :)
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”