Pozwolenie na broń- 2016/2017

Moderator: Moderatorzy WBP

fox33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 04 marca 2015, 18:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: fox33 »

9x19 pisze:
fox33 pisze: ... I jak ubiegasz się o pozwolenie, to musisz mieć wg. nowego wzoru.
A kto tak powiedział lub napisał? W jakim WPA wymyślono taką bzdurę?

Może rzeczywiście dokonałem pewnego skrótu myślowego ;) To nie w WPA tylko jak chciałem się w końcu zapisać do klubu i zrobić licencję. Patent mam od 2008 ale nigdy wcześniej nie robiłem licencji, bo nie była mi do niczego potrzebna. I telefonicznie w ZKS (a potem w PZSS) mi powiedzieli, że jak mam właśnie ten patent starego typu to muszę wymienić najpierw na nowy, bo w licencji nie ma tego starego podziału, tylko nowy i musi się zgadzać jedno z drugim. Więc najpierw wymiana patentu, a potem dopiero mogę się ubiegać o licencję.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: 9x19 »

Dziwne.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: lotnik »

fox33 pisze:
lotnik pisze:Patent masz wymieniać ? Dlaczego ? To jakaś bzdura
Ano podobno dlatego, że patenty "stare" dotyczą: strzelectwa pneumatycznego, kulowego i śrutowego, a "nowe" mają: pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa.
I jak ubiegasz się o pozwolenie, to musisz mieć wg. nowego wzoru.
Do pozwolenia sportowego musisz im udostępnić ważną licencję i tam jest odpowiedni wpis.
Stary patent jest bezterminowy, to licencja jest ważna rok.
W starym patencie jest napisane strzelectwo kulowe i śrutowe i o takie właśnie się ubiegasz :)

Na Twoim miejscu poprosiłbym WPA o podanie podstawy prawnej, oczywiście drogą pisemną
fox33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 04 marca 2015, 18:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: fox33 »

Jak pisałem - to nie WPA, tylko klub wydający licencję i PZSS. Chcę sobie wyrobić licencję. Jak mi nie wydadzą licencji, to nie mam na razie po co iść do WPA.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2016, 09:41 przez fox33, łącznie zmieniany 1 raz.
Jabcok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2016, 09:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: Jabcok »

Czy może ktoś się orientuje jak wygląda sprawa w przypadku ważności licencji, a wydania decyzji? Składałem papiery 3 listopada 2016. Niestety w grudni dostałem przedłużenie do 3 stycznia. Wczoraj się dowiedziałem od WPA, że zostało dokładnie 3 stycznia wysłane do mnie kolejne przedłużenie. Zapewne do ~3 lutego. Myślę, że powodem jest brak licencji na 2017 (czekam jak wszyscy na nową). Czy WPA ma prawo żądać nowej licencji mimo, że w dniu składania wniosku licencja była ważna? Człowiek, który prowadzi moją sprawę w WPA twierdził kiedyś jak z nim rozmawiałem, że licencja musi być ważna w dniu wydania decyzji. Jest to kompletnie nie logiczne, bo np. badania muszą być ważne w dniu składania wniosku, a nie w dniu wydawania decyzji.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: 9x19 »

Spełniać warunki określone przez prawo do uzyskania pozwolenia na broń należy w dniu wydania decyzji administracyjnej ( czyli pozwolenia na broń), a nie w chwili składania podania.

Badania, złożone w ciągu 3 miesięcy od chwili ich zrobienia, zachowują ważność na cały okres trwania postępowania. Licencja ma okres ważności wyraźnie oznaczony na dzień 31 grudnia roku, w którym została wydana (licencje wydane po 1.XI mają ważność do końca następnego roku).
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2017, 09:01 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Jabcok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2016, 09:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: Jabcok »

No to pozostaje mi zawieszenie postępowania na dopuszczenie i sportową . Może w ciągu 3 miesięcy dojdzie licencja... Pobiję chyba jakiś rekord w długości oczekiwania na pomorzu. Lipa straszna.
rudi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 229
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Sląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: rudi »

Wie może ktoś,jak postępuje (nikt nie otrzymał,otrzymali nieliczni,większość ,prawie wszystcy) wydawanie licecji zawodniczych na 2017 i w jaki sposób (skuteczny) uzyskać informację o przypuszczalnym terminie jej wydania ewentualnie sposób na przyspieszenie jej wydania.
Walther LGM-2PCP TascoSS 10x42
Tryon Creedmore 45,R&S
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: 9x19 »

9.12.2016 mój klub otrzymał setkę licencji na rok 2017. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy drugą transzę - odebrał kolega, więc nie wiem ile.
Wszystko zależy, czy Twój macierzysty klub ma już licencją klubową. Jeżeli nie ma, to i zawodnicy nie otrzymają nowych.
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: Koncord »

Pytanko, podanie o wydanie pozwolenia na broń sportową i sportową do celów kolekcjonerskich do WPA to 2x 242 zł?
Reyesik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 listopada 2016, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łdz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: Reyesik »

Tak.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: 9x19 »

Koncord pisze:Pytanko, podanie o wydanie pozwolenia na broń sportową i sportową do celów kolekcjonerskich do WPA to 2x 242 zł?
Nie zapominaj jeszcze trzeciego wniosku o dopuszczenie do posiadania broni sportowej. To tylko 10 zł opłaty skarbowej, ale warto uzyskać to uprawnienie. Bo nigdy nie wiadomo co może się w życiu zdarzyć.
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: Koncord »

O dopuszczeniu nie myślałem, ale co mi szkodzi.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: Wielki_Wezyr »

Panowie, mam nadzieję, że pisze w odpowiednim temacie.
Czekam na patent (jestem po egzaminie), następny krok to wiadomo: licencja, później badania, wniosek o pozwolenie. W międzyczasie robię starty w zawodach. Zamierzam wystąpić o pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie oraz o dopuszczenie do posiadania broni.

W wolnych chwilach kolekcjonuje już wzory wniosków o pozwolenie na broń i w związku z tym pytanie:

Pierwotnie zamierzałem złożyć wniosek o 2 szt broni gładkolufowej i 2-3 szt. broni bz, jednak ponieważ będę ubiegał się też o pozwolenie kolekcjonerskie, zakładam, że nie ma sensu "marnować" 2 slotów na broń gładkolufową, ponieważ drugą strzelbę mogę kupić jako kolekcjoner (strzelby się nie nosi, więc nie ma potrzeby mieć jej na pozwolenie sportowe (przy czym 1 szt jest w pozwoleniu sportowym jak rozumiem "w standardzie" z uwagi na zdany egzamin na patent).

Analogicznie zastanawiam się nad sensem występowania o więcej niż 1 szt broni bz w pozwoleniu sportowym (pistolet bz można co prawda nosić - może nie każdy się nadaje, ale można) natomiast chyba lepiej mieć maksymalnie dużo slotów w pozwoleniu sportowym na broń cz i następnie:
- zakupioną broń krótką cz rejestrować jako sportową,
- jedną sztukę broni krótkiej bz zarejestrować jako sportową (wybrałbym taką, która do noszenia nadaje się bardziej tj. raczej CZ75 Kadet niż Hammerli) analogicznie jedną szt broni gładkolufowej jako sportową,
- kolejne sztuki broni krótkiej bz oraz gładkolufowej rejestrować jako kolekcjonerskie,
- zakupioną broń długą cz rejestrować jako kolekcjonerską,

Z góry dzięki za podpowiedź!
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie na broń- 2016/2017

Post autor: 9x19 »

4 egz. broni sportowej do celów sportowych dostaniesz bez problemu z ew. podziałem:
- 1 bocznego zapłonu,
- 1 centralnego zapłonu,
- 1 gładkolufowa,
- 1 czarnoprochowa.

O tej ostatniej bym nie zapominał, zawsze to jeden egz. więcej, a w przyszłości można go zmienić na coś innego np. centralny zapłon, gdyż nie zwiększa się ilości broni.

Na zawodach możesz strzelać z broni do celów sportowych, jak i broni do celów kolekcjonerskich. Więc kwestia celu rejestracji nie ma znaczenia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”