Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Moderator: Moderatorzy WBP

Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Revolut »

Ale podział na sportowe i kolekcjonerskie to można by wprowadzić :)
Wiatr, CP, Nitro.
Harry85
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 30 listopada 2016, 11:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Harry85 »

Dziękuję autorom stronki. Testy pomogły utrwalić wiedzę potrzebną do zdania egzaminu.
Na iPhonie 6 w Chrome wszystko działa jak ta lala.
Będę polecał tą stronkę.
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: jetpilot »

cześć

Czy przedstawiona wyżej aplikacja wystarczy do nauki na patent czy polecacie jeszcze jakieś inne materiały?? pozdrawiam
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: PP-67 »

Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: m2c »

Uczyłem się wyłącznie przy pomocy strony patentstrzelecki.eu. Oczywiście ustawę i rozporządzenia także przeczytałem ze dwa razy. Zdałem bez problemu, 10/10.
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Markm »

jetpilot pisze: Czy ... wystarczy do nauki na patent
Tak, jeżeli nauczysz się wszystkiego nie będziesz mieć problemu ze zdaniem (10/10 w marcu)
Przeczytałem ustawę, regulaminy i to była tylko strata czasu...
(Na egzaminie na patent są niektóre pytania tak ułożone że bez kursu musisz losować odpowiedź)
carambas pisze:Wszystko mógłbym zrobić.
Myślałeś może nad stworzeniem kursu wprowadzającym do IPSC?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Dzięki za miłe słowa. Zachęcam też do krytyki, która wciąż pozwala mi poprawiać literówki na stronie i w pytaniach.
Markm pisze:kursu wprowadzającym do IPSC?
Mało myślę o IPSC. Jest pełno firm szkoleniowych, które się tym zajmują. Nie mam ani wiedzy, ani doświadczenia, ani nie widzę w tej chwili specjalnego zapotrzebowania na kursy IPSC.

Staram się skupić na popularyzacji strzelectwa. Jak milion osób będzie miało pistolet, to ktoś otworzy dla nich fajną strzelnicę, przywiezie tańszą amunicję, czy przygotuje dobre szkolenia. Ja tylko trochę pomogę na początku, resztę zrobi wolny rynek.

Myślę za to więcej o kursie na prowadzącego strzelanie, który powinien kosztować 100 zł, trwać 10h w internecie i 3h w sali i 5h na strzelnicy i maksymalnie przygotowywać kursanta.

Problem z tym moim "myśleniem" jest taki, ż większość działań, które chciałbym podjąć może budzić niechęć działaczy (kluby, stowarzyszenia, związek), jako ze stanowi konkurencję dla istotnego niekiedy źródła finansowania tych organizacji. Jest istotne, żeby ilość klubów i stowarzyszeń się rozwijała i żeby to były zyskowne przedsięwzięcia. Mam więc czasem dylemat, czy obrany przeze mnie kierunek pomaga, czy szkodzi w dłuższej perspektywie.
Byłoby słabo jakby wszyscy należeli do Braterstwa. Władza korumpuje, a najważniejsze dla strzelców z Suwałk nie jest oszczędzenie 90 zł rocznie składki, tylko posiadanie fajnego obiektu i zgranej grupy strzeleckiej.

Będę podejmował działania negocjacyjne odnośnie kursu na prowadzącego. Będzie to raczej ciężkie do organizacji w założonym zakresie i cenie. Na szczęście moja pozycja w niektórych organizacjach strzeleckich urosła z "żadnej" aż do "absolutnie bez znaczenia" za pomocą kursu na patent i kilka drzwi więcej się otworzyło.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2017, 12:37 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Markm »

carambas pisze: Myślę za to więcej o kursie na prowadzącego strzelanie. ...
Ostatnio rozglądałem się za takim właśnie kursem, o ile w moim województwie nie zdzierają kasy to dwa dni trzeba poświęcić... Z czego jeden pewnie nad papierami.

Byłoby wielu chętnych w cenie i trybie który proponujesz. Sam nawet bym się skusił.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Revolut pisze:Ale podział na sportowe i kolekcjonerskie to można by wprowadzić
Dobra, wprowadziłem to. Było nieco zabawy, głównie ze statystykami. Ale przynajmniej kod uporządkowałem :)

Obecnie można przeskakiwać między trybem kolekcjonerskim, a sportowym (jest taka opcja pod linkami do rozpoczęcia nowych egzaminów o wybranej długości). Można sobie skakać dowolną ilość razy. Jeśli jesteśmy w opcji kolekcjonerskiej to egzaminy nie będą zawierały pytań związanych z PZSS (80 pytań mniej). Na wersji sportowej -- zawierają wszystkie pytania z bazy.
Zmiana trybu nie usuwa nic z historii. Zatem możemy zrobić sobie kilka testów kolekcjonerskich, wrócić do sportu, porobić cały zakres, itp. Wszystko działa tak samo. Ogólnie polecam trzymać się sportu, bo pytania o broń i przepisy bezpieczeństwa są zawsze na patencie. Zmiana jest głównie dla kolekcjonerów, których zęby bolały od tabelki wymiarów broni sportowej, jaką z jakiegoś powodu PZSS wymusza na kursantach.

W opcji kolekcjonerskiej statystyki są częściowo ograniczane do pytań z zakresu kolekcjonerskiego. Uwaga! ograniczona jest tylko część "Unikalne pytania" i "Procentowo". Ale to i tak najważniejsza część. Łączna ilość egzaminów i pytań jest tylko jako bonus.

A z ciekawostek: Łączna liczba egzaminów przekroczyła 30 tys, co daje ponad 450 egzaminów dziennie.
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Heilsberg »

No i dziś egzamin na patent zdany bez najmniejszych problemów. Ćwiczenie na testach z Braterstwa dało efekt taki, że na egzaminie jak zobaczyłem pytania to aż się uśmiechnąłem. Podziękowania za dobrą robotę.
WKS 10 Olsztyn
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Właśnie został zapisany egzamin nr 50 000. Zrobiłem go samodzielnie, byle szybciej, byle nikt mi nie skradł okrągłej liczby, więc wyszło tylko 5/10. Cóż, cena sławy.

Używam PS.eu w codziennej pracy kierownika klubu. Osoby chcące podejść do szkolenia praktycznego na patent strzelecki w Braterstwie muszą udowodnić znajomość wszystkich przepisów, co nasz system obsługi członków weryfikuje automatycznie za pomocą strony PatentStrzelecki.eu.

Obrałem próg 60% znajomości pytań jako wskaźnik, że ktoś "coś tam umie". Czyli osoba musi poprawnie odpowiedzieć przynajmniej raz na minimum 60% wszystkich pytań z bazy kursu.
Te 60% jest liczone tylko w poprawnych egzaminach, czyli takich, na które minimum 75% odpowiedzi było dobre. Dzięki temu nie ma możliwości oszustwa: musisz się nauczyć. Gdyby nie było wymogu poprawnych egzaminów, ktoś leniwy mógłby tylko na ślepo klikać np cały czas odpowiedź "A" i by mu zaliczało postępy w nauce. Teraz nie ma tej szansy -- zgadywane egzaminy zupełnie nie są brane pod uwagę. Mam zaufanie do przyszłych strzelców, ale cieszy mnie, że wiecznie wypoczęta, bezustannie gotowa do pracy, nie zasypiająca i całkowicie wyzuta z ludzkich odruchów empatii lub zrozumienia maszyna kontroluje. Jeśli ona powie "TAK", to i w moich oczach wystarczy.

Chętnie widziałbym szersze wprowadzenie PS.eu w pracy klubów sportowych. Sądzę, że moje wymagania (60% znajomości) są o wiele ostrzejsze niż w większości klubów w Polsce. Jest to zarówno korzystne dla klubu, który nie musi ręcznie weryfikować, czy choćby samodzielnie się trudzić z nauką teorii (i tak większość tego nie robi), jak i dla kursantów, którzy mniej godzin spędzają na bezczynnych wykładach klubowych, ćwiczą pytania na które rzeczywiście będą musieli odpowiedzieć w ciągu kilku miesięcy, a także mają motywację do lepszego poznania przepisów. Kursant wie, że bez zaliczenia teorii nie podejdzie do praktyki. Przymus jest najlepszą motywacją, tak jak głód najlepszą przyprawą.
Awatar użytkownika
merkant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 27 marca 2017, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: merkant »

Mam pytanie merytoryczne. W kilku fiszkach na PS.eu dotyczących przestępstw (np.typu posiadanie broni bez zezwolenia czy jej porzucenie), wśród odpowiedzi są opcje "występek" i "przestępstwo". Test uznaje za prawidłowa odpowiedź "przestępstwo". Sęk w tym że obie odpowiedzi są prawidłowe. Po prostu przestępstwa dzielą się na zbrodnie i występki. Każdy występek jest przestępstwem, nie każde przestępstwo - występkiem. Przepisy karne dot. broni są występkami i oczywiście dotyczą przestępstw. Dla osoby znającej ten podział udzielenie "prawidłowej" odpowiedzi staje się problematyczne.
Zakładam, że pytania w serwisie pochodzą z prawdziwych zestawów egzaminacyjnych.... Niedobrze.
Crossman Copperhead, HW40, CZ SP-01 Shadow 9x19, Star FR Sport .22LR
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Masz rację, były dwa takie pytania. Poprawiłem, zmieniając odpowiedzi. Występek jeszcze występuje w bazie, ale tylko tam gdzie nie może wprowadzać w błąd (przy wykroczeniach).

Nie jestem pewien, czy to pytania policyjne. Zapewne były jakieś z występkiem, ale sądzę, że raczej błąd popełniłem osobiście. WPA ma często głupie i podchwytliwe pytania, ale zwykle zgodne z przepisami.
Dodałem ręcznie do bazy ponad 100 pytań posługując się się ustawami i już posiadanymi pytaniami. Uszczelniałem luki pokrycia aktów prawnych, które zostały po ogólnodostępnych zbiorach -- np czasem miałem pytania pokrywające punkty a), d), f), ale brakowało czegoś na b), c), e). Mogłem się w trakcie konstrukcji pytań pomylić.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

================

Dołożyłem jakiś czas temu ogólny ranking. Teraz każdy może sam sprawdzić jak wypada na tle innych osób korzystających ze strony. Mając 99% poprawnych odpowiedzi jest się na około 70. miejscu, więc jest zaciekła konkurencja.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2017, 11:53 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 15:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: MordercaBezSerca »

Witam,

Bardzo serdecznie dziękuję za stworzenie stronki. Super pomoc w nauce i do tego mobilizacja żeby rywalizować z innymi użytkownikami i podbijać swoją pozycję w rankingu - świetny pomysł . W zeszłym tygodniu dobiłem do 15tego miejsca.
Wczoraj egzamin 10/10. 8-) :568:

Serdeczne dzięki i pozdrawiam.
Jak się zobaczymy na jakiś zawodach to stawiam napoje rozrywkowe ;laughing: :piwo:
9x19 ☆ .223 ☆ 12GA
Heilsberg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 3
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Heilsberg »

Właśnie się doczytałem, że zajmuję 1 miejsce w rankingu. I jeszcze mi dopisało "Ścigaj najlepszych" :-D
WKS 10 Olsztyn
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”