Likwidacja podziału

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Foka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 22 października 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Foka »

Kiedy robiłem pozwolenie wniosek złożyłem jakoś na początku listopada i decyzja była 22 grudnia - po ok 6 tyg. Też koniec roku. A zmiana pozwolenia (bez rozszerzenia) tylko przez likwidację podziału wymaga niemal zerowego nakładu pracy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: KG92RS »

Foka pisze:Kiedy robiłem pozwolenie wniosek złożyłem jakoś na początku listopada i decyzja była 22 grudnia - po ok 6 tyg. Też koniec roku. A zmiana pozwolenia (bez rozszerzenia) tylko przez likwidację podziału wymaga niemal zerowego nakładu pracy.
A może nie? Jak rozszerzałem kolekcjonerskie, dokładnie miesiąc po wydaniu pierwotnej decyzji, to ich wewnętrzna procedura była identyczna, jak za pierwszym razem: krk, dzielnicowy itp. (dodatkowo, zrobili mi jeszcze kontrolę przechowywania). Może przy wszelkich zmianach postępują tak samo?
chrumpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 20:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: chrumpel »

Też zmieniam decyzję dot. zniesienie podziału. Procedura jest jak za pierwszym razem - sprawdzenia, dzielnicowy, itp. Teraz po raz pierwszy miałem kontrolę przechowywania. I trwa to tyle samo - mój termin minął wczoraj (2 mies.), więc spodziewam się kwitów po nowym roku.
Awatar użytkownika
Foka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 22 października 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Foka »

Tak, ja wiem, że jest taka sama, też miałem kontrolę i KRK.
Ale po 1. jest to bez sensu, bo gdybym był w KRK, to na pewno byłbym też w KSIP i już dawno nie miał pozwolenia, więc procedura jest idiotyczna.
Po 2., jak już pisałem, mimo że procedura jest identyczna trwała dwa razy dłużej.

Przypominam, że ja NIE rozszerzałem. JEDYNIE znosiłem podział. Nie twierdzę przecież, że ktoś złośliwie przedłużał, twierdzę tylko, że procedury są idiotyczne, nie rozróżniając treści postępowania, a do tego najwyraźniej pracuje tam zbyt mało ludzi w stosunku do zwiększonej liczby postępowań w WPA.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Tom-Gun »

@Foka likwidowałeś podział na sportową czy kolekcjonerską? (Bo przymierzam się na złożenie wniosku, który będzie wnosił o likwidację podziału w decyzji administracyjnej na sportową i kolekcjonerską).
Awatar użytkownika
Foka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 22 października 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Foka »

Tom-Gun pisze:@Foka likwidowałeś podział na sportową czy kolekcjonerską? (Bo przymierzam się na złożenie wniosku, który będzie wnosił o likwidację podziału w decyzji administracyjnej na sportową i kolekcjonerską).
Na obu pozwoleniach - na sportowej i kolekcjonerskiej zlikwidowanie podziału na rodzaj broni. Nie likwidowałem podziału na sportową i kolekcjonerską (bo tak zrozumiałem Twoją wypowiedź) :)
zwierzu90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: zwierzu90 »

KSP - miejsce stałego pobytu
Kuj-pom - miejsce zameldowania

I faktycznie, wywiad środowiskowy jak przy oryginalnym pozwoleniu i nawet podpytałem dzielnicowego z miejsca zameldowania, to w papierach przyszło "ze XX ma pozwolenie, ale ma sprawdzić standardowo jak dla nowego posiadacza"
taka ot ciekawostka :one:
dopiero się narobi jak któryś z sąsiadów nie będzie przychylny to nie zniosą podziału czy zabiorą wszystkie pozwolenia?
(wiem ze sami sąsiedzi dużo nie mają do powiedzenia ale zagadka prawno/logiczna czy zniosą czy zabiorą to co jest?)
pozdrawiam

EDIT: ku wyjasnieniu - zniesieniu podziału na sportowej
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2017, 11:42 przez zwierzu90, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomek5308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 24 kwietnia 2007, 23:30
Tematy: 2
Lokalizacja: VIS Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: tomek5308 »

I ja postanowiłem wysłać wniosek o zniesienie podziału i rozszerzenie przy okazji. Pismo wysłałem razem z wnioskiem o rejestracje .22lr na ostatnie wolne miejsce na b/z. Strzelby już też mam wszystkie zajęte, zostało tylko pare sztuk na centralny, więc mam nadzieję, że nie będzie większych problemów. List odebrali 28.12.2017, teraz tylko pozostaje czekać na rozwój wydarzeń w moim WPA.
.22 short; .22lr; 9x18; 9x19; .223Rem; 7,62x39; 308W; 12/70;
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Chochla »

zwierzu90 pisze:dopiero się narobi jak któryś z sąsiadów nie będzie przychylny to nie zniosą podziału czy zabiorą wszystkie pozwolenia?
Nie ma zadnej zagadki. Ustawa jasno i wyraznie precyzuje, kiedy WPA moze cofnac pozwolenie. I nie ma na tej liscie pozycji "nieprzychylny sasiad" z tego co pamietam.
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: marianakms »

Podlegam pod WPA Szczecin.
Po odwołaniu do KGP od decyzji KWP Szczecin dostałem pozwolenie na broń palną do celów sportowych bez podziału.
Szerzej na ten temat napiszę w wątku o WPA Szczecin.
chrumpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 20:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: chrumpel »

chrumpel pisze:Też zmieniam decyzję dot. zniesienie podziału. Procedura jest jak za pierwszym razem - sprawdzenia, dzielnicowy, itp. Teraz po raz pierwszy miałem kontrolę przechowywania. I trwa to tyle samo - mój termin minął wczoraj (2 mies.), więc spodziewam się kwitów po nowym roku.
Dzisiaj dostałem pozytywną zmianę decyzji - kwity złożone 16.10, decyzja datowana na 18.12. problemów nie było - WPA Warszawa.

Muszę złożyć wniosek (z opłatą) o nowe promesy (stare do zwrotu)?
W sumie jest to nowy nr decyzji, więc chyba i nowe kwity są potrzebne?
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: CZ@rek »

Idziesz do WPA z promesami i na nich zrobią Ci stosowną adnotację.
A najlepiej umów się z osobą opracowującą Twój wniosek to z dużym prawdopodobieństwem zrobi Ci to na poczekaniu.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: ubejane »

No właśnie, a jak to jest z promesami?
WPA Łódź wydaje decyzje "bez podziału" ale promesy nadal wydaje z wyszczególnieniem albo na CZ,BZ lub "gładkąlufę" (trzeba zaznaczyć we wniosku na jaką broń chcemy promesę)
SP7MM
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Tom-Gun »

Będę chciał w tym tygodniu złożyć pismo do WPA o likwidację podziału (sportowa i kolekcjonerska). Też mam już promesy, które po likwidacji podziału będę zapewne musiał zwrócić i wnioskować o nowe (razem z nową opłatą)???

Panowie, a co z lekarzem itd? W trybie art. 155 Kpa mogą żądać zrobienia nowych badań lekarskich?
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: CZ@rek »

Nie będą chcieli nowych badań. Wnioskujesz o zmianę istniejącej już decyzji.
A co do promes to na już wydanych WPA robi adnotacje. Nie ma potrzeby zwracać. A jak się WPA uprze to zawsze można potem wnioskować o zwrot opłaty za te promesy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”