Likwidacja podziału

Moderator: Moderatorzy WBP

CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: CZ@rek »

To dziwne. Bo jak rozmawiałem z osobą prowadzącą moje zniesienie podziału to sama powiedziała, że nie trzeba wymieniać promes tylko będzie zrobiona adnotacja.
Tak też mam. Na pierwszek stronie skreślenie, na odwrocie adnotacja opieczętowana.
WPA samo sobie zaprzecza. Ja mam to praktycznie sprawdzone więc trzymam się wersji, że wystarczy adnotacja.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: woytas »

Dokonałem zakupu po zmianie decyzji - na stare promesy. Pan w WPA zapisał w książeczce wpisu ze starym numerem decyzji ale spytał czy mam jeszcze jakieś bo powinien wpisać nową decyzję(która zmienia starą).
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
chrumpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 20:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: chrumpel »

CZ@rek pisze:To dziwne. Bo jak rozmawiałem z osobą prowadzącą moje zniesienie podziału to sama powiedziała, że nie trzeba wymieniać promes tylko będzie zrobiona adnotacja.
Sami nie mają jasnych wytycznych, a na ustawie oprzeć się nie można, bo też tam nic nie ma...
Mój prowadzący, telefonicznie powidział, że też wystarczy adnotacja przy okienku. A jak się tam pojawiłem, to po konsultacji z kierownikiem zespołu ds. broni sportowej okazało się to co pisałem wyżej...
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: dazzoth »

zim pisze:Ja najpierw wysłałem sam wniosek.
Z WPA KSP zadzwonili i powiedzieli że chcą jeszcze licencję na bieżący rok (2017) i pismo że zrzekam się czarnego prochu.
Z kolei u kumpla (też KSP) powiedzieli że chcą zrzeczenia CP i zaświadczenia o członkostwie w klubie. Za to nie chcieli licencji :)

Tak więc co urzędnik to inne potrzeby.
Proszę o informację dlaczego każą zrzec się CP? Czy ktoś już się z tym spotkał? Ja we wniosku zawarłem formułkę taką jak we wniosku pobranego z braterstwa czyli "1. pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej, wymienionej w art. 10 ust. 4 pkt 4, litery a) – d) UoBiA " czyli również CP. Na jakiej podstawie odmawiają wydania pozwolenia łącznie z CP?
Tantal wz.88, Glock 19
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Likwidacja podziału

Post autor: strzelnica »

Masz do wyboru, olać temat i czekać po telefonie :583: albo zażądać pisemnego uzasadnienia ich żądania Twojej rezygnacji z CP. Wtedy się czegoś nowego dowiemy.
:516:
katerhasser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, 17:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: katerhasser »

Ta prośba o rezygnację z CP to może jakaś korekta wcześniej przytoczonego algorytmu n+1? Najczęściej w decyzji z podziałem dają z wistu właśnie 1 szt. CP.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Tom-Gun »

Czy wzywali Was na przesłuchanie w czasie prowadzenia postępowania administracyjnego o zniesienie podziału?
Awatar użytkownika
tomek5308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 24 kwietnia 2007, 23:30
Tematy: 2
Lokalizacja: VIS Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: tomek5308 »

Przy okazji mojego wniosku o zniesienie podziału poszło także pismo o rozszerzenie (wszystko na jednym wniosku). Po około 2 tygodniach dostałem prośbę o szersze uzasadnienie i przedstawienie startów, treningów itp., plus aktualna licencja i zaświadczenie z klubu, że dalej jestem członkiem. Więc wygląda na to, że jakieś tam "podkładki" potrzebują. Pytanie tylko czy było to bardziej w związku z rozszerzeniem czy usunięciem podzialu?
Tak czy inaczej wysłałem cały stos papierów oprócz licencji na 2018, bo jeszcze jej nie mam, z adnotacja za doślę jak pzss ja wyda. Teraz czekam na kolejny krok ze strony WPA Gdańsk.
.22 short; .22lr; 9x18; 9x19; .223Rem; 7,62x39; 308W; 12/70;
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: woytas »

Wszystko załatwiałem pocztowo - tylko jeden telefon z WPA na początku z pewną dobrą sugestią i sposobem jej rozwiazania. Żadnego przesłuchania
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
chrumpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 20:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: chrumpel »

Znosiłem podział 2 miesiące temu w Warszawie. Poza licencją i zaświadczeniem z klubu, żadnych innych pytań nie było.
Awatar użytkownika
tomek5308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 24 kwietnia 2007, 23:30
Tematy: 2
Lokalizacja: VIS Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: tomek5308 »

Dzisiaj dostałem przedłużenie postępowania do końca lutego. Co ciekawe powołują się na umożliwienie mi dostarczenia wymaganych dokumentów, natomiast data przygotowania pisma to 25.01.2018, a moja odpowiedź została odebrana w WPA 24.01.2018. Możliwe, że terminy się nałożyły, zobaczymy czy i kiedy dostanę kolejną odpowiedź.
.22 short; .22lr; 9x18; 9x19; .223Rem; 7,62x39; 308W; 12/70;
belfer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 08 listopada 2014, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Likwidacja podziału

Post autor: belfer »

U mnie policja zleciła spotkanie z dzielnicowym i kazała przynieść pismo świadczące o przynależności do klubu i aktualną licencję. I pozamiatane. Licencja w styczniu to jak gwiazdka z nieba. Dostałem więc pismo że z powodu braku dokumentów postępowanie utknęło i wyznaczyli nowy termin na połowę lutego. Jako że przed marcem (optymistycznie patrząc) licencji się nie spodziewam to wychodzi na to że cała procedura potrwa najmarniej 3 miesiące bo termin będziemy przesuwać jeszcze przynajmniej dwa razy. Uroczo.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: Tom-Gun »

@belfer -- a nie było mowy o przedstawieniu zaświadczenia z klubu o ubieganiu się o nową licencję zawodniczą? Ja tak miałem w moim piśmie z WPA o uzupełnieniu wniosku.
belfer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 08 listopada 2014, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Likwidacja podziału

Post autor: belfer »

Nic nie wspominali.
Sam z siebie załączyłem ksero zeszłorocznej licencji i dowód wpłaty za licencję na ten rok z oświadczeniem że doniosę aktualną jak ją otrzymam.
No i wyszło że "nie zebrano wystarczającego materiału dowodowego".
kaczor306
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 16 października 2013, 14:52
Tematy: 3
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Likwidacja podziału

Post autor: kaczor306 »

Ja złożyłem na początku stycznia o zniesienie podziału po tygodniu otrzymałem pismo że z powodu złożoności postępowania termin zakończenia przewidywany jest na 28.03.2018
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”