Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: carambas »

Dzień dobry,

jestem na ostatniej prostej zakładania klubu sportowego PZSS. Czekam już tylko na wysyłkę licencji, którą (wg informacji telefonicznej) już uzyskaliśmy od PZSSu, wraz z ponad setką innych nowych stowarzyszeń sportowych. Liczę, że jakaś ilość zawodników będzie chciała przejść ze swoich obecnych klubów do KS Amator. Chciałbym być w stanie przedstawić im kompetentną informację nt zmiany klubu. Sądząc po skali powstawania nowych stowarzyszeń, ta informacja przyda się szerzej w środowisku.

Ustawa o sporcie w art 10 zabrania członkostwa w dwóch klubach. Wiele osób na forum pisze, że jest to nagminnie łamany przepis. Niemniej jednak, chciałbym się skupić na sytuacji, gdy zawodnik amatorski, bez klasy sportowej, senior, chce się przenieść do nowego klubu, a nie tylko zostać członkiem kolejnego klubu i opłacać dwie składki.

Podstawą działania w PZSS są regulaminy PZSS. Odnośnie zmiany barw klubowej znalazłem regulamin z 01.01.2012 roku, który wydaje mi się aktualny. Jest to dosyć skomplikowany dokument.

Na forum istnieje wątek, w którym kolega tabo opisuje tę formalną drogę. Z racji ilości korespondencji zajmuje ona kilka tygodni i wymaga koordynacji ze strony kilku osób. Zapewne jest niezbędna dla mistrzów świata, ale czy też dla amatorów?

9x19 w kilku dostępnych wątkach stwierdza, że amatorzy nie muszą się aż tak przejmować wszystkimi regulacjami PZSS, bo nie są one kierowane do amatorów, a do poważnych zawodników.

Scenariusze i pytania:
1. Zawodnik klubu X zapisze się do klubu Y, wystąpi o licencję w klubie Y, a klub X po prostu zignoruje. Nie zapłaci składki, nie wyśle listu do X, niech go sami wyrzucą z X, nie wyśle też poprzez nowy klub informacji do PZSS o zmianie barw klubowych. Jakie mogą być negatywne konsekwencje dla jego licencji PZSS (czyli pozwolenia)?
2. Zawodnik klubu X wystąpił już w tym roku o licencję PZSS (mamy w końcu grudzień, sporo osób to już zrobiło). Chce przejść do klubu Y. Czy musi wyrabiać licencję od nowa w klubie Y? Dodam, że klub Y nie przejmuje się, czy zawodnik będzie go reprezentował na listach startowych, czy nie.
Jeśli nie musi ponownie wyrabiać licencji, jak skłonić klub X do wydania tej licencji, gdyby np wymagali najpierw wpłacenia zaległej składki za 2017 rok?
3. Czy istotny jest wniosek do PZSS o formalną zmianę barw klubowych przez amatorów? Czy dane na licencji wynikają z wniosku o licencję, czy są wyciągane z już istniejącej bazy?
4. Czy regulaminowa karencja coś znaczy wobec amatorów? Jestem zainteresowany tylko utrzymaniem pozwolenia, a nie jakimś reprezentowaniem klubu w amatorskich zawodach o pietruszkę.

Proszę o odpowiedzi osoby, które miały bezpośrednią styczność ze scenariuszami, zwłaszcza osoby prowadzące kluby sportowe lub ludzi, którzy przechodzili między klubami. Wiem co jest napisane, pytam jak wygląda życie. Niepoparte doświadczeniem spekulacje lub "wydaje mi się", czy też historie sprzed kilkunastu lat raczej zaszkodzą niż pomogą w ustaleniu faktycznych wymagań.

Dopytam jeszcze w swoim WZSS jak oni to widzą, natomiast dobrze by było nie bazować wyłącznie na tej jednej opinii.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2016, 11:00 przez carambas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: variag »

Czy istotny jest wniosek do PZSS o formalną zmianę barw klubowych przez amatorów? Czy dane na licencji wynikają z wniosku o licencję, czy są wyciągane z już istniejącej bazy?
Nie ma obecnie pojęcia "amator", dotyczy to każdego zawodnika z ważną licencją. Wniosek o zmian barw klubowych w tym roku jest egzekwowany, w naszym klubie dwie osoby dopiero uzyskując zgodę z poprzedniego klubu przechodzą z nowym rokiem do nas. Choć obowiązujący regulamin z 2007 roku dalej sugeruje istnienie "grupy powszechnej" (par.9.6.), oraz to że można obecnie bez licencji startować w zawodach PZSS (par.7.3) jako osoba niezrzeszona :-D
Czy można się przez to "sito" przemknąć i otrzymać licencję z nowego klubu bez formalnego wniosku o zmianę barw klubowych? Można :wink: ale to był chyba jedynie przypadek :wink:
Wg mnie dla "zawodników" takich jak ja ten wniosek to przerost formy nad treścią, ale chce PZSS produkować nowe tony papieru (vide coroczne licencje dla klubów) to będzie je sobie produkował dalej. Lub z czasem będzie miał mniej pracy, bo powstające "mega kluby" (pierwszy przykład to KS Amator) wchłoną te małe które były kuźniami dla szkolenia młodzieży...
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: strzelnica »

Witam.
carambas - wszystko masz jasno opisane w regulaminie i na druczku. :568:
Jak już złożyłeś wniosek w starym klubie i ten wniosek wylądował już w PZSS to już pozamiatane.
Na licencji masz przynależność klubową zgodną z tym wnioskiem.
Bez druczka zmiana barw klubowych nie może nastąpić w WZSS i PZSS.
Zmiana klubu w trakcie roku to podwójne opłaty składek i za licencję.
Jeśli ktoś względem starego klubu ma jakieś zobowiązania(np.niezapłacone składki) to do czasu ich uregulowania przenosiny można zablokować.
Zdarza się, że ktoś nie wyrabia obowiązkowych startów i kombinuje zmianę klubu, żeby uniknąć egzaminu poprawkowego.
Są kluby, które nie stosują opłat z cennika PZSS, działając na swoją finansową szkodę. Ale kto "bogatemu" zabroni.
W sytuacji wysypu nowych klubików można przewidzieć dumping składek, więc pewnie stąd Twoje zapytanie.
Podobnie już było w pewnym segmencie usług i obecnie na rynku pozostali tylko giganci, to tak ku przestrodze. :shot11:
Temat był tu już też wałkowany.
Bene vale!
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: geminix »

A ja poproszę jeszcze o opis przypadku gdy jeden zawodnik należy do kilku różnych klubów ale w różnych konkurencjach. Słyszałem, że jest to praktykowane i że jest to jakiś sposób na ominięcie "papierologii" PZSS.
Czyli np. zawodnik należy do klubu X. Potem zapisuje się do klubu Y w konkurencji "karabin" jednocześnie deklarując że w klubie X uprawia konkurencję "pistolet". Następnie po jakimś czasie zapisuje się do klubu Z w konkurencji "strzelba". Jest to w ogóle możliwe? A jeśli tak, to czy "ziarnistość" konkurencji może być większa?, bo w takim razie teoretycznie można by należeć równie dobrze do 20 klubów - do każdego w innej konkurencji (np.: "pistolet dowolny", "pistolet pneumatyczny", "pistolet IPSC", "skeet", "trap" itd.).
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: tomekwroclawski »

Kolega należy do dwóch klubów, bo w jego pierwotnym nie mógł uzyskać ani posiadać licencji na śrut, natomiast jego stary klub gwarantuje mu utrzymanie zezwolenia kolekcjonerskiego.

Kilka klubów to parę składek co roku równocześnie, starty tu czym tam tak trzeba zrobić.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: geminix »

No moi znajomi też należą do dwóch klubów (przy czym oba kluby nawzajem wiedzą o takiej "kombinacji"), z tym, że sprawy licencyjne są załatwiane tylko przez jeden klub, w drugim tylko opłacają składki i "uczestniczą". Tu raczej chodzi o "poszerzenie" dostępu do strzelnicy (decydują tu względy ekonomiczne - lepiej raz do roku zapłacić tę "stówkę" i mieć nieskrępowany dostęp do strzelnicy niż za każdym razem płacić te 20 czy 30 zł i angażować dodatkowo obsługę).
To też jest - jak słyszałem - szeroko praktykowany sposób.
I czy taki sposób przynależności też jest "legalny"?
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2016, 09:57 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: strzelnica »

A propos ..."Słyszałem, że jest to praktykowane i że jest to jakiś sposób na ominięcie "papierologii" PZSS."...
To znaczy, że kolega geminix słyszał też o Yeti i UFO i oczekuje dowodów.
o, sancta simplicitas
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: geminix »

Dowód masz powyżej w wypowiedzi @tomekwroclawski
W logice jest taka zasada, że jeśli zajdzie przynajmniej jeden przypadek potwierdzający tezę to uważa się ją za udowodnioną.
A moje sformułowanie "słyszałem" odnosi się do tego, że koledzy mi "zeznali" fakt o jakim piszę, ale w papiery im nie zaglądałem. Wiesz, nie mam natury ubeka. Mi wystarczy czyjeś oświadczenie.
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2016, 12:36 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: carambas »

geminix pisze:nie mam natury ubeka.
Uprzejmie proszę o nie sprowadzaniu tematu w rynsztok. Jak na razie mamy tylko kilka opinii zgodnie z którymi należy dochować wszelkich formalności. Z tego co widziałem, kilka stowarzyszeń rzeczywiście propaguje dla swoich nowych członków taką skomplikowaną drogę.

Jeśli ktoś ma inne doświadczenie, proszę się podzielić. Wolałbym też nei dyskutować nad byciem członkiem kilku klubów. Jest to niepowiązane tematycznie.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: Ghostdog »

geminix pisze: W logice jest taka zasada, że jeśli zajdzie przynajmniej jeden przypadek potwierdzający tezę to uważa się ją za udowodnioną.
Tak?
Teza: Wszystkie samochody są białe.
Przypadek: Pod moim oknem stoją same białe samochody.

Chyba Ci się coś pomyliło. Ta "zasada" odnosi się do przypadków negatywnych - jeżeli zajdzie chociaż jeden przypadek zaprzeczający tezie, to jest ona nieprawdziwa.
I love my SIGs.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: geminix »

Ghostdog pisze:Teza: Wszystkie samochody są białe.
Przypadek: Pod moim oknem stoją same białe samochody.

Chyba Ci się coś pomyliło. Ta "zasada" odnosi się do przypadków negatywnych - jeżeli zajdzie chociaż jeden przypadek zaprzeczający tezie, to jest ona nieprawdziwa.
To tobie coś się pomieszało.
Najpierw trzeba poprawnie sformułować tezę. Czego najwyraźniej nie potrafisz.
W twoim przypadku powinna ona brzmieć:
"Da się pomalować samochód na biało"
Wystarczy pokazać 1 (słownie: JEDEN) taki samochód by teza była udowodniona. Ale może według twojej logiki trzeba szukać dwóch? A może pięciu?
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: geminix »

carambas pisze:Uprzejmie proszę o nie sprowadzaniu tematu w rynsztok.
Rozumiem i popieram.
Natomiast nie rozumiem, dlaczego odnosisz to TYLKO do mojej wypowiedzi, która - notabene - była jedynie polemiką na - tu się zgodzę - nic nie wnoszącą do dyskusji, wypowiedź @strzelnicy. To jego powinieneś w pierwszej kolejności przywołać do porządku.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: carambas »

Uprzejmie proszę wszystkich, którzy potrafią czytać, niezależnie od tego, czy bezpośrednio się do nich zwrócę, o zaprzestanie publikowania bezsensownych postów. Ludzie z przyszłości to będą czytać. Nie wstyd wam? To jest pytanie retoryczne!

Powróćmy do tematu zmiany barw klubowych. Moderatora uprzejmie proszę o usunięcie niezwiązanych tematycznie wypowiedzi, także tę wypowiedź.
Dobrze, że nie jestem moderatorem, chyba bym nie robił nic innego niż banowanie ludzi.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: Ghostdog »

geminix pisze:
Ghostdog pisze:Teza: Wszystkie samochody są białe.
Przypadek: Pod moim oknem stoją same białe samochody.

Chyba Ci się coś pomyliło. Ta "zasada" odnosi się do przypadków negatywnych - jeżeli zajdzie chociaż jeden przypadek zaprzeczający tezie, to jest ona nieprawdziwa.
To tobie coś się pomieszało.
Najpierw trzeba poprawnie sformułować tezę. Czego najwyraźniej nie potrafisz.
W twoim przypadku powinna ona brzmieć:
"Da się pomalować samochód na biało"
Wystarczy pokazać 1 (słownie: JEDEN) taki samochód by teza była udowodniona. Ale może według twojej logiki trzeba szukać dwóch? A może pięciu?
O ile "poprawnie sformułować tezę" oznacza, "tak, aby teza pasowała geminixowi", to faktycznie masz rację. W innym przypadku - nie.
Teza, że wszystkie samochody są białe jest tak samo poprawnie sformułowana, jak teza, że da się pomalować samochód na biało, po prostu mówią one o zupełnie innych rzeczach. Ty teraz dopasowujesz tezę tak aby pasowała do Twojego wcześniejszego stwierdzenia.

Czemu w takim razie uważasz, że moja teza jest sformułowana w sposób nieprawidłowy i co przez to rozumiesz?
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana klubu: podsumowanie wiedzy, pytania

Post autor: carambas »

Ghostdog pisze:co przez to rozumiesz?
Nikogo to nie obchodzi. To wątek o zmianie klubu. Przestańcie trollować.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”