Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Poznań

Postautor: kuras999 » 2020-01-17, 18:41

Bezproblemowo ale nie od ręki. Wniosek, książeczka, faktura i kilka dni czekania.

sdfsdfsdf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: sdfsdfsdf » 2020-01-17, 23:22

Mi robili problemy, nie chcieli zarejestrować od razu na sportowe. W rezultacie mam książeczkę z pozwoleniem kolekcjonerskim z jednym skreślonym wpisem.

MagdaM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: MagdaM » 2020-02-14, 11:48

11.02 złożyłam wniosek o pozwolenie w biurze podawczym. Podobno czas oczekiwania około miesiąca. Pani powiedziała, że przyjdzie do mnie dzielnicowy z pismem. Średnio ile dni/tygodni od złożenia wniosku przychodzi dzielnicowy?
Czy robi przy tej okazji wywiad środowiskowy?
Czy małżeństwo może przechowywać broń w jednej szafie, czy każdy musi mieć osobną?

Zaack
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Zaack » 2020-02-14, 11:55

Ja nie z Poznania, ale:
- na termin wizyty nie ma reguły, możesz zajrzeć na komendę, poprosić o rozmowę z dzielnicowym i zostawić do siebie telefon, żeby mógł Cię szybciej złapać, ja tak zrobiłem
- z wywiadem to nie wiem, nie pytałem sąsiadów, ale sam jestem ciekaw
- szafy musicie mieć osobne

MagdaM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: MagdaM » 2020-02-14, 12:12

Jak dzielnicowy zrobił wywiad gdy mąż złożył wniosek, to po jego wizycie przyleciała do mnie przejęta sąsiadka, że o męża pytali..
O szafę pytam, bo dostaję różne odpowiedzi. Pani w biurze podawczym powiedziała, że możemy mieć wspólną..no ale zastanawiam się co jak się okaże , że jednak nie..i będzie z tego problem..Gdzie mogę znaleźć jakieś przepisy? W tym rozporządzeniu o przechowywaniu broni raczej takiej informacji nie było lub nie doczytałam..
Do dzielnicowego zadzwonię.

Thrud

Postautor: Thrud » 2020-02-14, 12:14

Jeżeli obaj małżonkowie mają pozwolenia na broń do celów sportowych lub myśliwskich, to należy spisać krzyżowo umowy użyczenia na całość broni. W ten sposób każde z nich jest uprawnione do dostępu do broni drugiej osoby.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

MagdaM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: MagdaM » 2020-02-14, 12:23

Czy dotyczy to również pozwolenia na broń kolekcjonerską do celów sportowych? Faktycznie, możemy spisać te umowy. Dzięki za podpowiedź.

Awatar użytkownika
kuras999

Postautor: kuras999 » 2020-02-14, 12:39

Gdzieś na tym forum krążyło pismo że broń kolekcjonerską odpowiadającą celom sportowym lub łowieckim też można użyczać.

MagdaM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: MagdaM » 2020-02-14, 13:10

Art.28 ustawy o broni mówi, o użyczaniu broni odpowiadającym celom sportowym i łowieckim.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2020-02-14, 14:12

MagdaM pisze:Art.28 ustawy o broni mówi, o użyczaniu broni odpowiadającym celom sportowym i łowieckim.

To już zostało wielokrotnie wyjaśnione: dającym w użyczenie może być każdy, bez względu na to, jakie ma pozwolenie i do jakiego celu broń została zarejestrowana, o ile - oczywiście - broń odpowiada celom sportowym lub łowieckim. Biorącym w użyczenie może być posiadacz pozwolenie do celów sportowych lub łowieckich.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”