Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Poznań

Postautor: romuch » 2019-07-11, 18:46

Koledzy. Dzisiaj odbyłem badania i tym samym chyba mam wszystko co potrzebne do złożenia wniosku. Mam w związku z tym kilka pytań.
Chcę wystąpić na jednym wniosku o pozwolenie na broń sportową i na broń sportową do celów kolekcjonerskich oraz od razu o część promes. Czy do każdego pozwolenia i do każdego kompletu promes robić osobny przelew w tytule informując za co jest ? Czy mogę zrobić przelew przez internet i PDF z potwierdzeniem wygenerowany z banku zadowoli WPA, czy jakoś bardziej tradycyjnie, na karteczce z pieczątką z poczty ?
Mam jeszcze kilka pytań odnośnie samego wniosku.
1. Przeglądałem kilka gotowców i widzę dużą różnorodność, niektórzy mocno się rozpisują w uzasadnieniu, ja chcę krótko napisać np w przypadku broni sportowej mniej więcej tak:
"Chcę startować w zawodach w konkurencjach pistoletowych i karabinowych." - za mało ?
2. Pisanie o tym, że mam ważną przyczynę posiadania broni, nie stanowię zagrożenia dla siebie.... , że jestem zwolniony z egzaminu itd, według mnie bez sensu - to WPA o tym decyduje na podstawie otrzymanych dokumentów ?
3. Czy na końcu formułka o zrzeczeniu się odwołania w przypadku pozytywnej decyzji ma znaczenie ?

Jakieś dobre rady na koniec ? Może ktoś jest krótko po złożeniu wniosku i podpowie jeszcze coś ważnego.
Z góry serdecznie dziękuję.

Faklasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Faklasz » 2019-07-11, 19:06

Osobne przelewy z odpowiednim tytułem, może być przez internet i wygenerowany pdf jako potwierdzenie. Zawsze mniejsze szanse na jakąś pomyłkę że strony WPA.

Moim zdaniem lepiej szerzej uzasadnić, pokazać, że wiesz w czym chcesz startować, że te 5 jednostek jest Ci potrzebne. Inaczej równie dobrze mogą wydać decyzję na 2 jednostki - na pistolet i karabin do zawodów.

Warto we wniosku zaznaczyć, że masz patent i licencję i jesteś zwolniony z egzaminów dla własnego bezpieczeństwa. Gdzieś im wydruk patentu albo licencji zaginie w akcji i Cię na egzamin wyślą. Wszystko się może zdarzyć - ostatnio na forum ktoś przecież pisał, że dostał decyzję o wydaniu pozwolenia a dopiero chciał się na egzamin zapisać.

Warto formułkę dopisać. Mi kiedyś przedłużyli postępowanie, bo w okresie na zapoznanie się z zebranym materiałem tego nie zrobiłem, "a może chciałem i nie zdążyłem" i cyk +1 miesiąc.

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: romuch » 2019-09-01, 09:01

Wybaczcie, że zadam jeszcze jedno amatorskie pytanie.
Mam już pozwolenia i promesy, jutro planuję zakup pierwszej broni i chcę od razu podjechać do WPA w celu rejestracji. Jak zwykle przeglądam wzory wniosków o rejestrację z internetu. Pytanie - czy jest sens dopisać na końcu wniosku formułkę o tym, że mam warunki do przechowywania zgodne z rozporządzeniem....itd ?
To będzie pierwsza rejestracja więc może dopisać, dołączyć ksero certyfikatu szafy, zdjęcie naklejki z szafy i dzięki temu uniknąć następnych formalności i kontroli przechowywania ?

Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Tomtap » 2019-09-01, 09:20

wniosek o rejestrację? po prostu idziesz z dwoma egzemplarzami faktury, czerwoną książeczką i dowodem osobistym, mówisz że zgłaszasz zakup, wpisują Ci w książeczkę, sprawdzasz z fakturą czy nie ma błędów, prosisz o datownik i podpis na Twoim egzemplarzu faktury i idziesz do domu. to potwierdzenie na Twojej fakturze jako własny dupochron jedynie.

a poprawka - skoro pierwsza rejestracja to zapewne książeczka czeka na Ciebie w Wydziale. reszta jak wyżej.

i pierwsze słyszę, żeby dodatkowo przy zgłoszeniu zakupu spowiadać się samemu z przechowywania. to albo jak w ramach "badań przesiewowych" wydział sobie kiedyś tam zrobi wizytację w miejscu przechowywania, albo przy okazji rozszerzenia takie sprawdzenie niemal pewne.
Ostatnio zmieniony 2019-09-01, 09:25 przez Tomtap, łącznie zmieniany 2 razy.

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: romuch » 2019-09-01, 11:15

Dziękuję.W takim razie nic nie będę kombinował.

Thrud

Postautor: Thrud » 2019-09-01, 11:39

Przy pierwszej sztuce dostaniesz do podpisania oświadczeniem, że przechowujesz broń zgodnie z przepisami. Możesz podpisać, możesz zignorować - nie istnieje przepis który wymaga podpisania takowego oświadczenia.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: romuch » 2019-09-01, 11:43

Jeśli tak będzie to nie widzę przeszkód aby podpisać takie oświadczenie.

Pabl0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Pabl0 » 2019-09-01, 15:34

Rejestrowałem pierwsze sztuki jakieś 3 tygodnie temu. Wniosek nie jest potrzebny. Wystarczą faktury. Oświadczenie o przechowywaniu wypełniłem i dodałem zdjęcie tabliczki z certyfikatem. Dzięki temu dzielnicowy będzie miał mniej pracy.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2019-09-01, 15:52

Pabl0 pisze: Wniosek nie jest potrzebny. Wystarczą faktury.

Trzeba tylko pamiętać, żeby ZAWSZE mieć jakieś dodatkowe poświadczenie rejestracji (inne, niż książeczka) - może to być stempel z podpisem na kopii faktury, może być wniosek, wszystko jedno. Książeczkę można stracić, bo się ją nosi... Jednej mojej rejestracji WPA nie mogło się doszukać w sowim bałaganie i poprosili o skany legitymacji -> gdyby nie miał, to co? Zarzut braku rejestracji?

Pabl0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Pabl0 » 2019-09-01, 16:53

Tak, zapomniałem dodać, że miałem kopie faktur. Pieczątka musi być.

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: romuch » 2019-09-01, 18:20

Dziękuję za porady.
Podsumowując - najważniejsze zabrać ze sklepu dwie kopie faktur, na jednej potwierdzenie rejestracji przez WPA. Na wszelki wypadek wezmę papiery od szafy S1 i zdjęcie naklejki.

Awatar użytkownika
wicked28

Postautor: wicked28 » 2019-09-01, 21:09

A tak przy okazji powiedzcie mi, gdzie naklejacie tą naklejkę od szafy? Na drzwiach szafy od strony zewnętrznej czy z boku szafy? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony

Arek_78

Postautor: Arek_78 » 2019-09-01, 21:11

U mnie naklejki są na wewnętrznej stronie drzwi. Jak odpadnie to przynajmniej będzie tam gdzie się znajdzie.

Tomtap

Postautor: Tomtap » 2019-09-01, 21:13

eeeee...? to ona nie wychodzi od producenta naklejona po wewnętrznej stronie drzwi?

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: romuch » 2019-09-01, 21:13

To moja pierwsza szafa, ma naklejoną naklejkę wewnątrz drzwi przez producenta i to chyba standard jest.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”