Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: WPA Poznań

Postautor: strzelnica » 2019-06-19, 21:10

Czy któryś z uszczęśliwionych może pokazać skan jak wygląda oryginał licencji z pieczątkami otrzymany z PZSS.
:568:

MIKOLAJW197
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: MIKOLAJW197 » 2019-06-19, 22:47

strzelnica pisze:Czy któryś z uszczęśliwionych może pokazać skan jak wygląda oryginał licencji z pieczątkami otrzymany z PZSS.
:568:

Tak samo jak to z portalu :) - tyle ze nie ma tej stopki „Nie wymaga podpisu... itd” i jest pieczątka PZSSu, i podpis + pieczątka Pani A.Nowak

W moim przypdku WPA zaakceptowało kopie plastiku licencji, ale kazali mi dostarczyc patent z podpisem i pieczątka.

Jak cos to kontakt z PZSS jest mega na plus (pisalem na licencje@... ) wyslali tego samego dnia polecony (niestety ekonomia wiec trzeba czekac 3/4 dni)

.44

Postautor: .44 » 2019-06-19, 23:03

Ciekawe co im się stało. W kwietniu nie kombinowali, przyjęli kwity wydrukowane z systemu
"If you don't have at least one 1911 pistol in your collection then you are probably homosexual" - Clint Eastwood

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: romuch » 2019-06-20, 11:07

Zawsze sądziłem, że jestem dość ogarnięty jeśli chodzi o nowinki techniczne ale chyba się starzeję.

Mam już patent i czekam na licencję. Po przeczytaniu, że PZSS daje teraz dokumenty z podpisem kwalifikowanym pobrałem sobie jeszcze raz patent i faktycznie w starym było: "Dokument elektroniczny......nie wymaga podpisu ani pieczątki" a w nowym jest: "Dokument podpisany przez...." Po aktualizacji certyfikatów w programie Adobe wyświetla komunikat : Podpisano. Wszystkie podpisy są poprawne.

Rozumiem, że taki dokument powinien być traktowany jako "oryginał", tylko czy po wydrukowaniu jest on cokolwiek wart czy jest tylko kawałkiem papieru a aby sprawdzić ten podpis należałoby do WPA dostarczyć taki dokument w postaci elektronicznej np na pendrivie ?

Tomek_J

Postautor: Tomek_J » 2019-06-20, 11:39

Problem tkwi nie w PZSS, a w mentalności urzędników policyjnych, którzy mówią wprost "pismo bez pieczątki nie ma mocy urzędowej". PZSS na bieżąco z tym walczy i podsuwa Policji różne rozwiązania, które najpierw są ok, a po kilku dniach okazuje się że jednak nie... Jest pomysł by wejść na drogę sądową w tej sprawie.

PZSS dobrze wie, jak wygląda licencja zawodnicza, zajrzyjcie do regulaminów. Jest tam wzór. Na plastikowym wydaniu licencji jest podpis prezesa Kwietnia i nie ma z tym problemu w WPA. Papierowy dokument to tylko orzeczenie o nadaniu licencji, musicie o tym pamiętać. Ja składając wniosek do WPA dałem tylko ksero aktualnej licencji, ponieważ papier gdzieś mi zginął (pierwsze wydanie miałem ponad 10 lat temu) i nie było problemu ;). Dowód też kserowany bez poświadczenia notariusza
Ostatnio zmieniony 2019-06-20, 11:43 przez Tomek_J, łącznie zmieniany 1 raz.
KPN60, KDW60, KDW3x40.

strzelnica
Kontaktowanie:

Postautor: strzelnica » 2019-06-20, 18:49

Niestety problem urodził się w PZSS, kiedy to tam właśnie, jakiś mędrzec wymienił słowo Orzeczenie na Licencja w regulaminowym dokumencie. Domniemam, że bez analizy podstaw i skutków, jak to do dzisiaj widać na potrzeby widzimisię któregoś nieogarniętego WPA.
Radosna wytwórczość bezwartościowych papierków przepłynęła do /wzorowo działającego tylko w funkcji wpłatomat/ Portalu, wywołując lawinę komplikacji w trójkąciku Zawodnik-WPA-PZSS.
Podobnie rzecz ma się z Patentem, który musi nosić znamiona dokumentu/świadectwa, więc nie wystarczy jednozdaniowe namaszczenie dopisane do regulaminu.
Otrzymałem pisemną odpowiedź z PZSS w 8.2018r. na moje zapytanie czym jest i jak wygląda licencja zawodnicza, której dla ogólnego nie upubliczniam, ale brzmi tak jak pisałem powyżej. Na to samo pytanie konkretnie odpowiedziało mi także i nie moje WPA wskazując regulacje regulaminowe PZSS, czyli plastik.
Tego się też trzymam od początku do nadal, pomimo wyraźniej ewolucji formy graficznej /kolejny brak aktualizacji/ i ongiś zarzutu łamania prawa własności z odosobnionym przypadkiem prowadzenia dokumentacji w tym zakresie.
Gdyby każdy z zainteresowanych również w PZSS i WPA przeczytał uważnie treść ,mimo wszystko do nadal tylko Orzeczenia /powinno być Pseudo-Licencja/, to po lekturze Regulaminu, załapał by znaczenie, podstawę bytu i wartość tego dokumentu.
Z początkiem kwietnia 2019 napisałem do PZSS pismo o przesłanie orzeczeń do licencji a przy okazji powytykałem błędy literowe i zasadniczo regulaminowe w stopce.
Odpowiedzi i orzeczeń się nie doczekałem ale jak widzę, przyznali mi cichą rację i poprawki zostały w dokument naniesione, poza tą najważniejszą, która zakończyła by ten trójstronny chaos.
Może i to nastąpi niebawem jak się znów przypomnę, gdyż będąc już na indeksie po studniówce z klubową licencją, wcześniejszą korespondencją chyba kogoś wkurzyłem, gdyż w tydzień, po prawie dwóch dekadach zaktualizowano na stronie PZSS wykaz klubów z licencjami, włącznie z informacją ile takowych jest prawie obecnie.
Szkoda tylko, że tak trochę bardzo niedokładnie i matematycznie się nie zgadza. :(
Tak więc niestety wina leży po stronie PZSS, gdyż modyfikuje wydawane dokumenty nie do końca zgodnie z obowiązującymi powszechnie normami prawnymi. Niestety brak solidnej opinii prawnej przed wprowadzaniem zmian skutkuje chaosem i cierpieniem niewinnych.
Jak dla mnie konfrontacja na argumenty z WPA jest o wiele łatwiejsza, gdyż mamy kpa, UoBiA itd., no i odpowiedź być musi.
Naprawianie własnych przewidywalnych błędów to podwójne koszty i niepotrzebne utarczki z klasykiem w tle: "...nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi". A wystarczyło temat ogarnąć z każdej strony lub zapłacić kancelarii, byłoby taniej od tych przesyłek pocztowych.
Już za 100 dni rozpocznie się kolejna batalia o licencje klubowe i obym się mylił powtórka z rozrywki.
Czas pokaże, kadencja się niebawem kończy, więc może kiedyś wszyscy będą zadowoleni.

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-07-02, 12:11

Uprzejmie donoszę, że WPA Poznań honoruje licencje PZSS z podpisem kwalifikowanym (od niedawna wdrożone przez PZSS na ich portalu), przesłane do WPA przez epuap.

Przećwiczyłem to na sobie.
zbrojownia.org

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2019-07-02, 13:01

No patrz! A jeszcze dwa tygodnie temu nie honorowali.
Czarny proch i czarna kawa,
Opętani samotnością...

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-07-02, 14:25

Dwa tygodnie temu PZSS nie wystawiał licencji z podpisem elektronicznym.
zbrojownia.org

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2019-07-02, 16:59

Jestes pewien ? Bo 20 czerwca o 14 z minutami pobrałem licencje z podpisem i im następnego dnia wysłałem.
Czarny proch i czarna kawa,

Opętani samotnością...

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-07-03, 08:30

Z 20 czerwca powinna być już z podpisem kwalifikowanym.
Wysyłałeś epuapem?
zbrojownia.org

gregg

Postautor: gregg » 2019-07-10, 09:21

Znowu Poznań przy okazji kontroli szafy przysyła pisma o dostarczeniu licencji i nowość - przynależności do klubu o charakterze sportowym.
Zrobiło się to nudne już.
Postanowiłem "porozmawiać" z panią od której dostałem pismo przez telefon, tak dla beki. Na pytanie o podanie dokładnego paragrafu ustawy nakazującej przesłanie tego, "pod rygorem cofnięcia pozwolenia" zachowanie pani z łagodnego obróciło się o 180 stopni i przystąpiła do ataku :-D
Cóż, znowu będę musiał odpisać że nic nie muszę im dostarczać :mad:
Ostatnio zmieniony 2019-07-10, 09:22 przez gregg, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-07-10, 10:05

Ćwiczyłem to niedawno. Po odmowie wszczynają postępowanie administracyjne o cofnięcie pozwolenia. Jako uzasadnienie piszą, że strona nie dostarczyła dokumentów świadczących o istnieniu ważnej przesłanki do wydania pozwolenia na broń.
zbrojownia.org

gregg

Postautor: gregg » 2019-07-10, 12:14

Stefan12 pisze:Ćwiczyłem to niedawno. Po odmowie wszczynają postępowanie administracyjne o cofnięcie pozwolenia. Jako uzasadnienie piszą, że strona nie dostarczyła dokumentów świadczących o istnieniu ważnej przesłanki do wydania pozwolenia na broń.

Ale nie dostarczyłeś? Co było po wszczęciu postępowania?

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-07-10, 13:50

Po wszczęciu postępowania dostarczyłem. Postępowanie umorzono.
zbrojownia.org

Wróć do „Prawo i broń - WBP”