Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Poznań

Postautor: romuch » 2019-06-10, 21:31

Panowie, pytanie.
Jestem na etapie oczekiwania na licencję. Czy najprościej będzie jak tylko licencja pojawi się w portalu poprosić o wysłanie oryginałów i w razie czego mieć je dla WPA ?
Czy taką prośbę można załatwić mejlem lub dzwoniąc do PZSS czy trzeba jakoś oficjalnie ?

Faklasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Faklasz » 2019-06-10, 21:49

W klubie mówili, że PZSS wie o problemach WPA z uznawaniem licencji / patentu na podstawie wydruku z portalu i żeby napisać maila z prośbą o przysłanie podbitego papierka. Podobno działają w tym zakresie całkiem sprawnie.

MIKOLAJW197
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: MIKOLAJW197 » 2019-06-10, 23:10

Podpinając sie pod temat :)
Złożyłem wniosek 6 czerwca, i czytajac wasze posty troche sie przestraszylem.

Jak ja skladalem papiery to Pani powiedziala ze druków z systemu nie akceptują ale jak mam ksero licencji to wystarczy (bo ona potwierdzi zgodność z plastikiem)
Co do patentu to nic nie wspomniala.

Czy na moim miejscy pisalibyscie za wczasu maila do PZSSu o dokumenty z podpisem?

Ps. Jak dlugo czekaliście na jakis odzew od nich? WPA dzwoni jak cos im nie pasuje? Kiedy odezwal sie do was dzielnicowy?

Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Skupiony » 2019-06-12, 20:58

Jak nie akceptują, to niech wydadzą decyzję odmowną i w odwołaniu się tłumaczą.

strzelnica pisze:Narzekacie na wymagania WPA, które są w pełni uzasadnione przy tym bałaganie.

Uznawanie jakichkolwiek wymagań WPA za uzasadnione jest niesmaczne.

Awatar użytkownika
dect
Kontaktowanie:

Postautor: dect » 2019-06-12, 21:07

Skupiony pisze:Jak nie akceptują, to niech wydadzą decyzję odmowną i w odwołaniu się tłumaczą.

strzelnica pisze:Narzekacie na wymagania WPA, które są w pełni uzasadnione przy tym bałaganie.

Uznawanie jakichkolwiek wymagań WPA za uzasadnione jest niesmaczne.

Ciagle nie odpowiedziales na moje pytanie.

Awatar użytkownika
MalyMisio

Postautor: MalyMisio » 2019-06-15, 21:15

No i ja się doczekałem odpowiedzi od WPA o wszczęciu postępowania. Oczywiście dokumenty wygenerowane elektronicznie sobie mogę wsadzić w ....... muszę dostarczyć oryginał lub ksero poświadczone przez notariusza w terminie 7 dni :piwo:
Ostatnio zmieniony 2019-06-15, 21:16 przez MalyMisio, łącznie zmieniany 1 raz.

Rickson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Rickson » 2019-06-18, 08:35

MIKOLAJW197 pisze:Podpinając sie pod temat :)
Złożyłem wniosek 6 czerwca, i czytajac wasze posty troche sie przestraszylem.

Jak ja skladalem papiery to Pani powiedziala ze druków z systemu nie akceptują ale jak mam ksero licencji to wystarczy (bo ona potwierdzi zgodność z plastikiem)
Co do patentu to nic nie wspomniala.

Czy na moim miejscy pisalibyscie za wczasu maila do PZSSu o dokumenty z podpisem?

Ps. Jak dlugo czekaliście na jakis odzew od nich? WPA dzwoni jak cos im nie pasuje? Kiedy odezwal sie do was dzielnicowy?

Kilka dni temu odebrałem pozwolenie. Wydruk z portalu + ksero licencji+ksero dowodu potwierdzone notarialnie. WPA nie robiło żadnego problemu.
Składałem wniosek na 10szt z podziałem, dostałem na 10 bez podziału. Wszystko trwało ok 1,5 miesiąca. Dostałem tylko pismo o wszczęciu postępowania i kolejne z pozwoleniem i zaświadczeniami uprawniającymi do zakupu. Dzielnicowy tylko zadzwonił, chwilę z nim pogadałem i tyle, nawet mnie nie odwiedził.
Baikał 442

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-06-18, 09:09

To jest naprawdę śmieszne.

Czyli wydruk z portalu PZSS nabiera mocy dokumentu, jeśli notariusz się pod nim podpisze?

Ja czekam na oryginał papierowy licencji z PZSS i zamierzam wysłać jego skan bez potwierdzania przez notariusza przez epuap powołując się na przepis KPA:

Art. 220.§ 3. Jeżeli strona lub inny uczestnik postępowania nie może uzyskać w formie dokumentu elektronicznego zaświadczenia wymaganego do potwierdzenia faktów lub stanu prawnego lub innego dokumentu wydanego przez podmiot publiczny w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, jak również potwierdzenia uiszczenia opłat i kosztów postępowania, strona lub inny uczestnik postępowania może złożyć elektroniczną kopię takiego dokumentu, po uwierzytelnieniu jej przez wnoszącego, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego podpisu zaufanego albo podpisu osobistego.
zbrojownia.org

strzelnica
Kontaktowanie:

Postautor: strzelnica » 2019-06-18, 22:56

Będzie super, jak ten "oryginalny" papier dostaniesz z PZSS. Znam takich co czekają już któryś miesiąc i nie spodziewają się już, nawet odpowiedzi na pismo w tej sprawie.
Ale gdybyś takową dostał, czy to aby nie będzie potwierdzeniem, że ten wydruk z profilu jest g... warty i WPA ma rację. :?:
A może nastąpiła jakaś zmiana w regulaminie i wzór licencji z obecnego załącznika wygląda inaczej? :shock:
Dla WPA pieczątka Notariusza jedynie nadaje urzędową ważność, nawet bezwartościowej treści na papierku z dowolnego źródła a WPA przyjmie przecież każdy papierek. Tak się tylko dziwnie składa, że w WPA wiedzą jak fizycznie wygląda licencja zawodnicza a w PZSS niestety precyzyjnie nie potrafią tego określić, bo "kto tam czyta regulaminy", a wzory dokumentów z PZSS to Policja jakieś tam może ma, może nie ma. ;laughing:
Nie każdy musi być prawnikiem, ale w tym przypadku jak widać owczy pęd do pozwolenia jest skutecznie hamowany, wskutek wyłącznie elementarnej niewiedzy petenta.
Chętnie zobaczę też okrojony z danych osobowych skan tego oryginału.
Chow sie.

Awatar użytkownika
cyraniusz

Postautor: cyraniusz » 2019-06-18, 23:24

Ciekawe, ja na pismo o przedstawienie aktualnej licencji dałem wydruk i nikt nie wnosił uwag. Napisałem też że na stronie można po numerze PESEL sprawdzić czy pacjent ma aktualną licencję więc po co ta szopka. Żona zrobiła świeżo pozwolenie i też dawała wydruk z portalu, także coś dziwnie w Poznaniu działają, jednych czołgają a innych nie.
"Nasz ustrój wykształcił się wśród krwi i bagnetów, a nie w pełnych hipokryzji wyborach."

Awatar użytkownika
MalyMisio

Postautor: MalyMisio » 2019-06-18, 23:25

Napisałem prośbę do PZSS 12.06 (czytając wpisy na forum, że może być problem) Pismo zostało wysłane do mnie 14.06, dzisiaj 18.06 Poczta Polska przywiozła ostemplowaną licencję.

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-06-19, 08:00

Ja wysłałem maila do PZSS 17.06. dostałem mailem odpowiedź po godzinie, że w tym samym dniu wysyłają do mnie oryginał licencji listem poleconym.
Nie omieszkam tu poinformować jak list dotrze.

Co do WPA Poznań, to zmienili podejście do licencji drukowanych z portalu PZSS niedawno.
Mniemam że to skutek jakieś wojenki między policją a PZSS, a dokładniej między ich prawnikami.
Jeden drugiemy chce pokazać że jest mądrzejszy.
A cierpimy my.
zbrojownia.org

franek

Postautor: franek » 2019-06-19, 12:25

Stefan12 pisze:Mniemam że to skutek jakieś wojenki między policją a PZSS, a dokładniej między ich prawnikami.
A cierpimy my.

PZSS mogło by bardzo łatwo wygrać tę wojenkę kosztem 300 PLN albo 2*300 PLN ...
Wystarczyło by opatrzyć plik pdf z decyzją podpisem kwalifikowanym ... a kandydat załączyłby oryginał w postaci pliku pdf do wniosku ...
Radość wszystkich co trzymają dokumenty w papierowych teczkach ... bezcenna ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Awatar użytkownika
Mumin_

Postautor: Mumin_ » 2019-06-19, 13:24

franek pisze:Wystarczyło by opatrzyć plik pdf z decyzją podpisem kwalifikowanym ... a kandydat załączyłby oryginał w postaci pliku pdf do wniosku ...

Chyba to właśnie nastąpiło: viewtopic.php?p=1892422#p1892422
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-06-19, 14:44

Rzeczywiście u mnie w portalu PZSS też pojawiła się nowa wersja licencji z podpisem kwalifikowanym.
Już poszło do WPA przez epuap.
Zobaczymy czy przełkną.
zbrojownia.org

Wróć do „Prawo i broń - WBP”