Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Poznań

Postautor: Tomtap » 2019-05-07, 11:15

Stefan12 pisze:
Tomtap pisze:
daleki jestem od oceniania ludzi, ale zadałeś jedno z najgłupszych pytań jakie miałem okazję zobaczyć na tym forum...

co tu jest dla Ciebie niejasne? wzywają - załatwiasz i przedstawiasz.

Zawsze jesteś taki mięciutki w kolanach?
Może zauważyłeś w tym piśmie jakąkolwiek podstawę prawną ich żądań? Może ja coś przeoczyłem, to ją zacytuj.

co takiego kontrowersyjnego jest w tym piśmie? jak niezwykłego wysiłku/kosztów wymaga załatwienie i wysłanie tych papierów? nie jesteś w klubie/stowarzyszeniu, że masz z tym jakiś problem?

wzywają do aktualizacji informacji co jak zgaduję jest wynikiem tego, że wniosek składałeś z datą zeszłoroczną. dziwne jest, że od razu w toku postępowania nie wezwali do uzupełnienia o aktualne (tegoroczne). wszelkie procedury dotyczące broni mają w każdym WPA cykl roczny, zmiana cyfry roku w trakcie postępowania powoduje natychmiastową konieczność odświeżenia wszelkich zaświadczeń.

ja może jestem inaczej wychowany, bo nie rozumiem potrzeby robienia afery z niczego.

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-05-07, 11:27

Tomtap pisze:
co takiego kontrowersyjnego jest w tym piśmie? jak niezwykłego wysiłku/kosztów wymaga załatwienie i wysłanie tych papierów? nie jesteś w klubie/stowarzyszeniu, że masz z tym jakiś problem?

Kontrowersyjne jest to, że nie toczy się żadne postępowanie administracyjne, a pomimo tego funkcjonariusz publiczny, który może działać tylko na podstawie i w granicach prawa, zawraca mi dupę z żądaniami przysyłania czegoś.

Tomtap pisze:wzywają do aktualizacji informacji co jak zgaduję jest wynikiem tego, że wniosek składałeś z datą zeszłoroczną. dziwne jest, że od razu w toku postępowania nie wezwali do uzupełnienia o aktualne (tegoroczne). wszelkie procedury dotyczące broni mają w każdym WPA cykl roczny, zmiana cyfry roku w trakcie postępowania powoduje natychmiastową konieczność odświeżenia wszelkich zaświadczeń.

To kiepsko zgadujesz, pozwolenie mam od dwóch lat.

Tomtap pisze:ja może jestem inaczej wychowany, bo nie rozumiem potrzeby robienia afery z niczego.

To jak jesteś tak dobrze wychowany, to przyślij mi swój akt urodzenia - wzywam Cię do tego.
zbrojownia.org

Awatar użytkownika
Serex

Postautor: Serex » 2019-05-07, 11:41

Stefan12 pisze:Może zauważyłeś w tym piśmie jakąkolwiek podstawę prawną ich żądań? Może ja coś przeoczyłem, to ją zacytuj.

To moze po prostu im to napisz, zamiast rzucać się do kolegów na forum? Znaczy się wysmaruj pisemko z prośbą o podstawę prawną zapytania.

Tomtap

Postautor: Tomtap » 2019-05-07, 11:43

Stefan12 pisze:
Kontrowersyjne jest to, że nie toczy się żadne postępowanie administracyjne, a pomimo tego funkcjonariusz publiczny, który może działać tylko na podstawie i w granicach prawa, zawraca mi dupę z żądaniami przysyłania czegoś.

To kiepsko zgadujesz, pozwolenie mam od dwóch lat.

To jak jesteś tak dobrze wychowany, to przyślij mi swój akt urodzenia - wzywam Cię do tego.

czyli, że mają jakieś przesłanki, np. informację (trafioną lub nie), że nie jesteś członkiem klubu, opcjonalnie robią "badania przesiewowe".

nadal zdumiewa mnie Twoje nastawienie na komplikowanie rzeczy tak banalnych, tudzież swoboda interpretacji sytuacji.

Sienkiewicz nazwałby "pieniaczem".

Awatar użytkownika
dect
Kontaktowanie:

Postautor: dect » 2019-05-07, 11:52

Na badania przesiewowe to można iść do placówki NFZ. Po co tak naskakujecie na człowieka? Od dawna doskonale wiadomo, że WPA mają czasem swoje odpadły, ale tak jak tu padło, muszą działać na podstawie i w granicach prawa.

Strasznie się tu ludzie ciśnieniują, tak jak w sąsiednim wątku o kosztach związanych z bronią. Po co?

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-05-07, 12:00

Tomtap pisze:
czyli, że mają jakieś przesłanki, np. informację (trafioną lub nie), że nie jesteś członkiem klubu, opcjonalnie robią "badania przesiewowe".

nadal zdumiewa mnie Twoje nastawienie na komplikowanie rzeczy tak banalnych, tudzież swoboda interpretacji sytuacji.

Sienkiewicz nazwałby "pieniaczem".

Nie mają żadnej przesłanki, bo gdyby ją mieli, to postępowanie o cofnięcie pozwolenia by wszczęli.
Nie ma też żadnego przepisu, który nakłada obowiązek na posiadacza pozwolenia na broń do celów sportowych czy kolekcjonerskich,by corocznie składał ponownie dokumenty.

I nie jest rzeczą banalną spełnianie bezprawnych zachcianek kogoś z WPA, jeśli wiąże się to ze stratą czasu, paliwa, itp.
A teraz przemnóż tą "banalną" rzecz przez tysiące posiadaczy pozwolenia na broń.
zbrojownia.org

MOTOR-PIL

Postautor: MOTOR-PIL » 2019-05-07, 12:52

A dlaczego zasłoniłeś nazwisko pod tymi wypocinami. Wiedzieli byśmy kto tam się nudzi.
Ja wszelkie pisma od nich, bez podstawy prawnej, wyrzucałem do kosza. Już tu kiedyś pisałem. Ale nie wszystkim się podobało. Dane o naszych przynależnościach mają co roku z klubów i stowarzyszeń. Chyba że u Ciebie sytuacja jest niejasna.

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-05-07, 13:04

Nazwisko wymazałem żeby mnie żadne RODO nie dopadło.

A sytuacja u mnie jest jak najbardziej klarowna, dostałem licencję na 2019 już w styczniu i jestem nieprzerwanie członkiem w 2 klubach.
To pismo dostałem razem z czerwoną książeczką bo rejestrowałem kolejny egzemplarz broni.

Może to w ramach takiej drobnej złośliwości-upierdliwości, żebym sobie nie myślał, że kupowanie kolejnej broni to tylko przyjemność i radocha.
zbrojownia.org

MOTOR-PIL

Postautor: MOTOR-PIL » 2019-05-07, 13:43

Rodo-srodo. Nazwisko pod rodo nie podpada, a to jest urzędnik państwowy i to niskiej jakości jak widać, więc tym bardziej trza upubliczniać. Coś tam pajacuje, żeby było widać że jest potrzebny. Nie namawiam, bo potyczka pewna, ale ja bym olał.

Awatar użytkownika
Stefan12
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan12 » 2019-05-07, 14:49

Znalazłem odpowiedź na moje pytanie w starym wątku.
viewtopic.php?f=75&t=106661#p1253463

9x19 pisze:
ZBYCH pisze:Witam
Jak w temacie - dziś dostałem wezwanie do przedstawienia ważnej licencji PZSS pod groźbą "wszczęcia postępowania administracyjnego w kierunku cofnięcia pozwolenia na broń, z uwagi na ustanie okoliczności faktycznych stanowiących podstawę do wydania pozwolenia".
Stąd moje pytanie:
Czy konieczne jest coroczne dostarczanie WPA ważnej licencji?

Nie ma takiego obowiązku!!!! Osoba, która uzyskała już pozwolenie na broń niczego nie musi już udowadniać. To organ Policji ma obowiązek zebrania dowodów wskazujących, że odpadły okoliczności faktyczne stanowiące podstawę wydania pozwolenia, a więc musi zdobyć wiarygodny dowód na to, że osoba nie ma ważnej licencji (pomijam fakt czy są to "okoliczności" faktyczne).

Jeżeli WPA chce wszcząć postępowania osobie, która ma licencję ważną na dany rok, a nie przedstawi jej Policji, to niech je wszczyna. Niech prowadzi następnie postępowanie i niech cofnie pozwolenie. Odwołanie będzie bardzo proste - decyzja narusza prawo, gdyż posiadam licencję PZSS numer .... wydaną dnia .... z ważnością na rok ......

Narobią się w tym WPA, wydadzą pieniądze na głupawą korespondencję i nie uzyskają żadnego efektu.

PS. Już to przerobiliśmy w jednym WPA.
zbrojownia.org

MOTOR-PIL

Postautor: MOTOR-PIL » 2019-05-07, 15:47

Czyli trochę grzeczniej, ale to co napisałem i od dawna praktykuję.. Pajacują - niech pajacują. Ich problem.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”