Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

robertos
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Poznań

Postautor: robertos » 2019-04-03, 21:10

mari11 pisze:Do zdania patentu nie potrzeba żadnych kursów wystarczy trochę poczytać ustawę oraz potrenować na odpowiedniej aplikacji.

Egzamin praktyczny też na podstawie ustawy?

Thrud

Postautor: Thrud » 2019-04-03, 21:30

Regulamin egzaminu patentowego, § 7 ust. 4 pkt b) "Warunkiem uzyskania patentu strzeleckiego jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku o nadanie patentu strzeleckiego, potwierdzonego przez kierownika klubu stwierdzającego przynależność wnioskodawcy do klubu należącego do PZSS od co najmniej 3 miesięcy oraz uczestnictwo wnioskodawcy w szkoleniu wstępnym." A szkolenie wstępne to nic innego jak kurs. Dobrze przygotowany i poprowadzony kurs to nie tylko minimum wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu, ale także solidny pakiet informacji co można/trzeba/nie wolno robić po uzyskaniu pozwolenia. I zapobiega mało rozsądnym pytaniom na forum.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

bobby29
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: bobby29 » 2019-04-03, 21:56

Oczywiście chodziło o Zbrojownie. Ja swoją drogę do patentu, licencji, pozwolenia, promesy z kilku przyczyn (gł. finansowych) ale i z wygody wybrałem przez Braterstwo jednak i tak na końcu czekają boje z WPA Poznań ze względu na rejon zamieszkania, martwi mnie tylko czy zdążę się wyrobić zanim miłościwie panujący czegoś nie pogrzebią w Ustawie o broni i amunicji , dobrze że wybory dopiero na jesieni.
Ostatnio zmieniony 2019-04-03, 21:59 przez bobby29, łącznie zmieniany 2 razy.

D0min
Status: Online

Postautor: D0min » 2019-04-04, 07:41

mari11 pisze:Do zdania patentu nie potrzeba żadnych kursów wystarczy trochę poczytać ustawę oraz potrenować na odpowiedniej aplikacji.

Trenujesz strzelanie i bezpieczne zachowanie z bronią w aplikacji? wniosek na patent podpisuje kierownik klubu i jakoś wątpię żeby ktoś podpisał osobie która widzi pierwszy raz na oczy i nie ma pojęcia jak się taka osoba zachowuje z bronią.
Stowarzyszenie Dywizjon
MKS Diana

kerth

Postautor: kerth » 2019-04-04, 18:08

Pytanie z innej beczki - ile w Poznaniu trwa wydanie partyjnej książeczki? Pierwszą broń zarejestrowałem 2 tygodnie temu, a książeczki nadal brak. Czy to norma?
Przygoda się zaczęła.

Awatar użytkownika
aksel

Postautor: aksel » 2019-04-04, 18:23

Rozumiem że rejestracja poprzez wysyłkę dokumentów?
Przy osobistej książeczkę wydają od ręki. Liczysz, dwa tygodnie od wysłania zgłoszenia?
Guns and .....roses

pekin

Postautor: pekin » 2019-04-04, 18:39

D0min pisze:

Trenujesz strzelanie i bezpieczne zachowanie z bronią w aplikacji? wniosek na patent podpisuje kierownik klubu i jakoś wątpię żeby ktoś podpisał osobie która widzi pierwszy raz na oczy i nie ma pojęcia jak się taka osoba zachowuje z bronią.

No to już wiecie dlaczego w naszej wstrętnej ZBROJOWNI mamy wszystko tak zorganizowane że osoba która chce w przyszłości mieć własną broń i z niej strzelać musi pojawić się kilka razy na strzelnicy i MUSI pokazać że coś potrafi .
Na aplikacji to można sobie teorię poćwiczyć (bardzo mądre posunięcie) ale NIC nie zastąpi praktyki i ogólnego obycia się z bronią .
Prowadziłem kilka razy "kurs do patentu " i trafiłem (na szczęście raz ) na faceta który właśnie na kursie PIERWSZY raz w życiu strzelał z pistoletu :one:

kerth

Postautor: kerth » 2019-04-05, 06:44

Nie. Zaniosłem fakturę, Pani stwierdziła, że przyślą.
Przygoda się zaczęła.

Awatar użytkownika
dect
Kontaktowanie:

Postautor: dect » 2019-04-05, 07:27

Pierwsza sztuka zawsze dłużej trwa bo muszą "wyprodukować " książeczkę, a potem odesłać. Przyjdzie, cierpliwości :) Następne wpisy będą już od ręki

Thrud

Postautor: Thrud » 2019-04-05, 13:50

@pekin - albo osoby próbujące strzelać z kbks jak z AR, trzymając go "taktycznym chwytem" za końcówkę lufy. Lub zdziwione, że dubeltówka z automatycznym bezpiecznikiem nie wystrzeliła. Już nie wspomnę o takim drobiazgu jak nauka radzenia sobie ze stresem (czasami porządny OPR czyni cuda :)).

Co do przepisów - przeczytać ustawę to jedno, zrozumieć - drugie. Liczba wątków i wypowiedzi "wydaje mi się / słyszałem / a czy na pewno" świadczy że sporo ludzi ma problem z właściwą interpretacją przynajmniej części zapisów ubojki. Ten jakże niepotrzebny kurs patentowy, przynajmniej w wykonaniu Zbrojowni, to nie usypianie kursantów czytaniem poszczególnych artykułów (to jest ich zadanie domowe) ale komentarze, wytłumaczenia, przykłady z praktyki własnej lub znajomych. I odpowiedzi na literalnie setki pytań. Dyskusja a nie monolog. Jeżeli ktoś uwaga że aplikacja da mu to samo - droga wolna.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

kerth

Postautor: kerth » 2019-04-05, 17:54

Alarm odwołany, mam piękną czerwoną książeczkę :)
Przygoda się zaczęła.

hubi77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: hubi77 » 2019-04-06, 17:33

kerth pisze:Alarm odwołany, mam piękną czerwoną książeczkę :)

Hej, @kerth - Rozumiem, że w WPA byłeś z samymi papierami bez broni?

Awatar użytkownika
dect
Kontaktowanie:

Postautor: dect » 2019-04-06, 18:07

Co przedmówca miał na myśli?

Awatar użytkownika
aksel

Postautor: aksel » 2019-04-06, 18:31

Zapewne chodzi o rejestrację za tzw. okazaniem.
Natomiast fakt okazania nie jest wymagany i nie powinien przyspieszać jakichkolwiek procedur. A książeczkę mogą i nawet powinni przy rejestracji osobistej wypisać na poczekaniu.
Guns and .....roses

rokada

Postautor: rokada » 2019-04-07, 12:07

Tak powiedziano mi w samym WPA (co prawda w Warszawie, nie w Poznianu, i ustnie, a nie na piśmie - caveat emptor):
Książeczkę (jeśli jej wydanie jest niezbędne do zarejestrowania broni) powinienem otrzymać "od ręki" przy rejestracji. W przypadku pierwszej książeczki nie muszę o niczym pamiętać, bo WPA już ma zdjęcie. W przypadku kolejnej książeczki muszę pamiętać o dostarczeniu zdjęcia, bo takowego WPA już nie ma. Jeśli nie mam zdjęcia ze sobą, to dostanę potwierdzenie rejestracji na kopii dokumentu, stanowiącego podstawę rejestracji (być może o taką kopię będę musiał zadbać sam, ale i tak sporządzam ją zawsze dla własnych potrzeb), a samą książeczkę (z wpisem o rejestracji nowej broni) dostanę, gdy dostarczę zdjęcie.

Ze swojej strony polecam sprawdzenie przed podejściem do rejestracji, czy w książeczce ma się jeszcze wystarczająco miejsc na wpisy. Wystarczająco = liczba noworejestrowanych egzemplarzy (po uwzględnieniu szczegółów typu "zestaw 22lr+32sw może wymagać dwóch wpisów") plus jeden (bo zdarzają się pomyłki przy wykonywaniu wpisu, co może prowadzić do konieczności przekreślenia całego miejsca na wpis - to nie teoria, sam mam taki przekreślony wpis, zakładam tu optymistycznie, że taka pomyłka nie wystąpi więcej niż raz w trakcie jednej rejestracji). Jeśli nie ma się tylu miejsc, to wystarczy zabrać ze sobą zdjęcie, lub wstąpić po drodze do fotografa na kwadrans, i problem z głowy. Nie musimy się już martwić o to, jak zareaguje na nieznaną sobie sytuację ewentualny kontrolujący policjant czy sprzedawca amunicji (sądzę, że przypadki potwierdzenia rejestracji broni inaczej niż wpisem w książeczce są jednak bardzo rzadkie, więc mogą być zdziwieni).

Wróć do „Prawo i broń - WBP”