Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: WPA Poznań

Postautor: carambas » 2019-03-16, 23:18

Ciekawy artykuł Turczyna nt szczegółów wydanych pozwoleń w 2018 roku.

Wychodzi na to, że wielkopolska to czarny punkt na mapie Polski. Nieedukowani i ociemniali obywatele wystąpili w 2018 roku o 557 pozwoleń do celów sportowych i zaledwie 342 pozwolenia do celów kolekcjonerskich. Niemal połowa sportowców WPA Poznań nie umie poprawnie wystąpić o pozwolenie mimo przeszło 3 lat wytężonej edukacji w internecie!

Błąd w tej skali nie powtórzył się nigdzie w Polsce. Koledzy z wielkopolski, doradzajcie świeżym strzelcom co i jak. Kluby z rejonu, przypilnujcie edukacji waszych kursantów. Trochę wstyd później jak się czyta statystyki.

Awatar użytkownika
bambus0134

Postautor: bambus0134 » 2019-03-17, 01:04

[quote="carambas]

Błąd w tej skali nie powtórzył się nigdzie w Polsce. Koledzy z wielkopolski, doradzajcie świeżym strzelcom co i jak. Kluby z rejonu, przypilnujcie edukacji waszych kursantów. Trochę wstyd później jak się czyta statystyki.[/quote]

Witam.
Nie wiem czy to jest adekwatne do tego co piszesz ale, jako z pierwszych w klubie wystąpiłem o dopuszczenie do posiadania, nawet kierowniki nie bardzo wiedział o co chodzi na moje pytanie do czego to służy, odpowiedź dostałem po trzech godzinach że jest coś takiego ;) to było w 2016 od tamtej pory wiem o co chodzi i namawiam do składania wzorów podań na 3 pozwolenia sport, sport-kolekcja i dopuszczenie.
Ale w trakcie rozmowy o dopuszczenie wiele osób pyta mi po co mi to ? (mimo że tłumacz że to koszt 10zł)

Od tamtej pory wprowadziłem do sportu 4 osoby w tym jedna z nich wprowadza kolejne 3. w śród moich jest moja żona :)

ps. w wątku tego zmieszania czynnikiem równo ważącym morze być być stosunek zarobków do kosztów życiowych
.22lr, vostok-2 22lr, 9x19, 9x18m, .45 ACP, .223r .cz223r, 7,62x39 .303b, Tikka 308w, 12/70, Hawken creedmoor match .45, Sharps 45-90 8-)

Awatar użytkownika
Logos82

Postautor: Logos82 » 2019-03-17, 19:48

bambus0134 pisze:[quote="carambas]

Błąd w tej skali nie powtórzył się nigdzie w Polsce. Koledzy z wielkopolski, doradzajcie świeżym strzelcom co i jak. Kluby z rejonu, przypilnujcie edukacji waszych kursantów. Trochę wstyd później jak się czyta statystyki.[/quote]

Witam.
Nie wiem czy to jest adekwatne do tego co piszesz ale, jako z pierwszych w klubie wystąpiłem o dopuszczenie do posiadania, nawet kierowniki nie bardzo wiedział o co chodzi na moje pytanie do czego to służy, odpowiedź dostałem po trzech godzinach że jest coś takiego ;) to było w 2016 od tamtej pory wiem o co chodzi i namawiam do składania wzorów podań na 3 pozwolenia sport, sport-kolekcja i dopuszczenie.
Ale w trakcie rozmowy o dopuszczenie wiele osób pyta mi po co mi to ? (mimo że tłumacz że to koszt 10zł)

Od tamtej pory wprowadziłem do sportu 4 osoby w tym jedna z nich wprowadza kolejne 3. w śród moich jest moja żona :)

ps. w wątku tego zmieszania czynnikiem równo ważącym morze być być stosunek zarobków do kosztów życiowych[/quote][/quote]

Mogę tylko niestety potwierdzić...
W zeszłym roku odbywałem kurs na instruktora strzelectwa i w grupie kilka osób która ma już pozwolenie dopiero ode mnie dowiedzieli się o opcji sport + kolekcja.
Choć może to kwestia poznańskiej mentalności i po prostu szkoda wydawać więcej o 242zł ;laughing:

BISKUPKING61

Postautor: BISKUPKING61 » 2019-03-17, 20:28

Mentalność krzyżacka: jeden miecz na sportowe, drugi na kolekcjonerskie ;laughing: ;laughing: ;laughing:

robertos

Postautor: robertos » 2019-03-18, 21:18

Gladius na sportowe, dwuręczny na kolekcjonerskie ;)

D0min
Status: Online

Postautor: D0min » 2019-03-19, 11:23

Logos82 pisze:..
W zeszłym roku odbywałem kurs na instruktora strzelectwa i w grupie kilka osób która ma już pozwolenie dopiero ode mnie dowiedzieli się o opcji sport + kolekcja.
Choć może to kwestia poznańskiej mentalności i po prostu szkoda wydawać więcej o 242zł ;laughing:

Wydaje mi się że problem może wynikać z tego że w Poznaniu są tylko dwa kluby które oferują od razu ścieżkę sport i kolekcja czyli Dywizjon i Zbrojownia. Stare kluby są nastawione na sport i bardzo często osoby funkcyjne w tych klubach nie wiedzą o możliwości uzyskania pozwolenia kolekcjonerskiego. Po prostu inne kluby nie wiedzą lub nie przekazują informacji nowym zawodnikom.
Stowarzyszenie Dywizjon
MKS Diana

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2019-03-19, 13:03

D0min pisze:Po prostu inne kluby nie wiedzą lub nie przekazują informacji nowym zawodnikom.

Ale co Kluby mają do tego? Przecież w sieci, w "milionie miejsc" są wszystkie informacje... Klub - w zasadzie nigdy - nie "przekazał" mi jakichkolwiek informacji. Nie było takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
Didymos

Postautor: Didymos » 2019-03-19, 14:47

Otóż to, w klubie sportowym dowiesz się czegoś o sporcie, źródeł wiadomości o kolekcjonerstwie trzeba poszukać na własną rękę.
Ja, zanim zapisałem się do klubu sportowego, byłem już "oczytany" w necie nt. wszelkich możliwych konfiguracji pozwoleń, przy okazji kilku kolegów też sprowadziłem na właściwą, sportowo-kolekcjonerską ścieżkę :)

kerth

Postautor: kerth » 2019-03-20, 09:26

Ba, w WPA, jak składałem wniosek, rozmawiałem z 4 innymi osobami (z różnych klubów) - nikt nie wiedział o takiej możliwości.
Przygoda się zaczęła.

tstiller
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: tstiller » 2019-03-22, 20:19

Wczoraj byłem zanieść dokumenty na sport + kolekcję + dopuszczenie do WPA Poznań. Potwierdzam, że było bardzo miło i uprzejmie. Wniosek przyjęty bez żadnego marudzenia.

Awatar użytkownika
jasiu226

Postautor: jasiu226 » 2019-03-24, 16:57

tstiller pisze:Wczoraj byłem zanieść dokumenty na sport + kolekcję + dopuszczenie do WPA Poznań. Potwierdzam, że było bardzo miło i uprzejmie. Wniosek przyjęty bez żadnego marudzenia.

Coś w tym dziwnego? To jest ich obowiązek, od tego są... :roll:
Egzamin na patent strzelecki - 24/06/2017
Patent wydano przez PZSS - 03/08/2017
Licencja PZSS na 2018 - 12/12/2017
Pozwolenie na broń - 09/03/2018

tstiller
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: tstiller » 2019-03-24, 20:41

Sądząc po niektórych opiniach o różnych WPA które się tutaj pojawiają, coś dziwnego. Ja w każdym razie byłem pozytywnie zaskoczony :) Obowiązki obowiązkami, ale zwykła ludzka życzliwość i uprzejmość to fakt zawsze warty odnotowania.
Ostatnio zmieniony 2019-03-24, 20:42 przez tstiller, łącznie zmieniany 1 raz.

bobby29
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: bobby29 » 2019-04-03, 19:00

D0min pisze:
Logos82 pisze:..

Wydaje mi się że problem może wynikać z tego że w Poznaniu są tylko dwa kluby które oferują od razu ścieżkę sport i kolekcja czyli Dywizjon i Zbrojownia. Stare kluby są nastawione na sport i bardzo często osoby funkcyjne w tych klubach nie wiedzą o możliwości uzyskania pozwolenia kolekcjonerskiego. Po prostu inne kluby nie wiedzą lub nie przekazują informacji nowym zawodnikom.

To mój pierwszy post zatem Cześć wszystkim.
Jeżeli chodzi o Dywizjon w tym momencie nie organizuje kursów na patent strzelecki http://zbrojownia.org/index.php/szkolen ... eleckeigo/. Jak już zdecydowałem się na posiadanie broni to szykują się zmiany...

mari11

Postautor: mari11 » 2019-04-03, 19:20

Do zdania patentu nie potrzeba żadnych kursów wystarczy trochę poczytać ustawę oraz potrenować na odpowiedniej aplikacji.

romuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: romuch » 2019-04-03, 20:23

Cześć wszystkim też jestem nowy. Czekałem z przywitaniem na odpowiedni moment bo pewnie wkrótce będę miał wiele pytań.

Kolego bobby29 piszesz o Dywozjonie a dajesz link do Zbrojowni. Akurat sam robiłem kurs w Dywizjonie 24 marca. Myślę, że jak znowu zbierze się kilka zainteresowanych osób to zrobią następny.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”