WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

Cześć,

Jestem nowy na forum wiec witam Wszystkich serdecznie :>

Choć moja przygoda z bronią dopiero się zaczyna (do egzaminu na patent podchodzę dopiero w lutym) chciałbym się dowiedzieć czegoś praktycznego o WPA w Poznaniu. Czy ktoś forumowiczów zna aktualne nastawienie WPA w Poznaniu do "jedynie słusznej" ilości sztuk broni o jaką można się starać i to w przypadku pozwolenia na broń sportową jak i broń sportową do celów kolekcjonerskich. Mój kolega w zeszłym roku dostał tylko pozwolenie na 4 sztuki broni (2xbz i 2xcz) dlatego zastanawiam się czy to norma czy też jak czytałem odnoście WPA w Łodzi że obecnie u nich jest to 6 sztuk broni.

Patrząc że na forum są wątki o innych WPA ten temat może być też dobrą podpowiedzią dla innych podobnych do mnie :wink:

A i jeśli coś pokręciłem śmiało można się wyżyć i mnie sprostować :-D

Czekam na Wasze doświadczania i z góry dziękuje za informacje:)
Awatar użytkownika
syrir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 16:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: syrir »

W Poznaniu na sportową sportową jest prosty algorytm tyle ile różnych startów tyle szt( np pcz 25m+ ipsc pistolet = 2 szt. centralnego zapłonu). A co do sportowej kolekcjonerskiej to 10 szt. standard bez problemy.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2016, 19:59 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wrona80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: wrona80 »

W Poznaniu w założeniu, że będziesz miał patent PKS (pistolet, karabin, strzelba) to na pozwolenie sportowe bez żadnych startów dostaniesz 5 sztuk - 2 x boczny, 2 x centralny i 1 x strzelba. Sportową do celów kolekcjonerskich dostaniesz 10 sztuk bez podziału.
9mm albo więcej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 listopada 2015, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: 9mm albo więcej »

Od siebie dorzucę, że kolega złożył ostatnio podanie o wydanie pozwolenia sportowego na około 10-12 sztuk (dokładnie nie pamiętam), dorzucił do tego starty w 8 albo 9 różnych dyscyplinach/klasach (np. karabin centralny muszka (jako klasa standard)/ karabin centralny przeziernik (jako klasa open), etc.). Argumentował, że w pozostałych dyscyplinach nie mógł wziąć udziału, ponieważ nie było możliwości korzystania z pożyczonej broni. Liczył się, że i tak mu coś okroją, więc wnioskował o więcej. Najpierw przedłużyli (bo zbierali materiał dowodowy) a później i tak zaproponowali wydanie pozwolenia na 5 sztuk (2xcz, 2xbz, 1gł). (W między czasie kolecjonerskie i dopuszcze dostał bez problemu)
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 6
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: bambus0134 »

Ja w sierpniu wnioskowałem o 6 szt sportowe a dostałem tylko 4 , 1 bz 2 cz i broń czrnoprochową na pozostałe 2 sztuki wnioskowane zażądali okazania komunikatów ze startów .
Tak więc na co masz starty to tak dostaniesz pozwolenie , natomiast na 10 kolekcjonerki bez problemu ale wniosek złóż na 20 .
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

Startów obecnie mam 9 a za tydzień dojdą kolejne trzy z tym ze pcz, kcz i psp sie powtarzają. Do lutego więcej nie zrobię a że zanim dostane patent do reki a jeszcze później licencje to pewnie jeszcze w czymś wystartuje aby poszerzyć perspektywę i poukładać sobie w głowie moje rzeczywiste potrzeby :)

Choć po ostatnich zawodach muszę przyznać że najbardziej ciągnie mnie do dynamiki :)
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

Logos82 pisze:Startów obecnie mam 9 a za tydzień dojdą kolejne trzy z tym ze pcz, kcz i psp sie powtarzają. Do lutego więcej nie zrobię a że zanim dostane patent do reki a jeszcze później licencje to pewnie jeszcze w czymś wystartuje aby poszerzyć perspektywę i poukładać sobie w głowie moje rzeczywiste potrzeby :)

Choć po ostatnich zawodach muszę przyznać że najbardziej ciągnie mnie do dynamiki :)
A co to za starty? W ramach klubu? Takie starty też mają znaczenie dla WPA?
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

Procjon pisze:
Logos82 pisze:Startów obecnie mam 9 a za tydzień dojdą kolejne trzy z tym ze pcz, kcz i psp sie powtarzają. Do lutego więcej nie zrobię a że zanim dostane patent do reki a jeszcze później licencje to pewnie jeszcze w czymś wystartuje aby poszerzyć perspektywę i poukładać sobie w głowie moje rzeczywiste potrzeby :)

Choć po ostatnich zawodach muszę przyznać że najbardziej ciągnie mnie do dynamiki :)
A co to za starty? W ramach klubu? Takie starty też mają znaczenie dla WPA?

Starty w zawodach klubowych ( startuje w rożnych klubach gdzie pozawalają startować bez licencji) i tylko w jednym nie było komunikatu ale udało się załatwić zaświadczenie o udziale w zawodach a w pozostałych przypadkach zawsze jest komunikat dla PK.

Nie wiem na 100% czy starty maja znaczenie ale słyszałem że mają i mam taką nadzieje 8-)
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: marizy »

bambus0134 pisze: natomiast na 10 kolekcjonerki bez problemu ale wniosek złóż na 20 .
Najlepiej na 100, będą mieli się z czego pośmiać. A i tak dostaniesz 10.
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
Awatar użytkownika
wrona80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: wrona80 »

Możesz sobie startować do woli, ale i tak wszystko opiera się o patent. Zależnie w jakim zakresie zdałeś patent - masz P dostajesz 1 boczny i 1 centralny, masz K dostajesz 1 boczny i 1 centralny, masz S to dostajesz 1 strzelbę. Na sportową do celów kolekcjonerskich złóż na 10 i dostaniesz 10. To 'przepis' sprawdzony wielokrotnie w praktyce :)
pistolet_na_H2O
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwietnia 2015, 00:51
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: pistolet_na_H2O »

Dobry wieczór.
Starty w zawodach klubowych ( startuje w rożnych klubach gdzie pozawalają startować bez licencji) i tylko w jednym nie było komunikatu ale udało się załatwić zaświadczenie o udziale w zawodach a w pozostałych przypadkach zawsze jest komunikat dla PK.
Te zawody były w Poznaniu? Podzielisz się adresami na PW? Żeby wystartować musiałem jechać daleko poza Poznań. U mnie w klubie to nie ma startów bez licencji, jak się zdradziłem że gdzieś strzelałem to o mało co bym został poddany przesłuchaniu w osobnym pokoiku z lampą w oczy 8-)
Na tych zawodach też usłyszałem że za pierwszym razem nie ma co liczyć na więcej niż 5 szt. na sportowe.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2016, 22:29 przez pistolet_na_H2O, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: carambas »

pistolet_na_H2O pisze: U mnie w klubie to nie ma startów bez licencji
A jakbyś wziął udział w zawodach korespondencyjnych? KS Garda organizuje od lat, Braterstwo od niedawna. Takie starty są (bo muszą być) uznawane przez WPA do wniosku o pozwolenie. Możesz zrobić sporo startów. Zadbaj tylko o pełną dokumentacje: wpisy w ksiązce na strzelnicy, itp.
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 6
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: bambus0134 »

marizy pisze:
bambus0134 pisze: natomiast na 10 kolekcjonerki bez problemu ale wniosek złóż na 20 .
Najlepiej na 100, będą mieli się z czego pośmiać. A i tak dostaniesz 10.
A co cię tak rozśmieszyło w mojej wypowiedzi ?
Przed składaniem wniosku rozmawiałem z kilkoma osobami na zawodach , każda z nich mówiła że WPA obcina o połowę i należy składać więcej by w razie czego można z czegoś zrezygnować .
Awatar użytkownika
syrir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 16:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: syrir »

Z osobistego doświadczenia powiem tak. Na tyle ile składałem tyle dostałem, bez żadnego obcinania. Składałem na tyle ile miałem dowodów do sportowej i 10 kolekcjonerskiej.
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

syrir pisze:Z osobistego doświadczenia powiem tak. Na tyle ile składałem tyle dostałem, bez żadnego obcinania. Składałem na tyle ile miałem dowodów do sportowej i 10 kolekcjonerskiej.
A "dowod do sportowej" to ile miałeś? I kiedy składałeś?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”