WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

skwarko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 lipca 2017, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: skwarko »

piciu pisze:
skwarko pisze:No niby dają 5 na sport ale chcieli ode mnie jeszcze udowodnienia dlaczego aż tyle... Dostali parę komunikatów plus treningi z różnej broni i dali mi tylko 5 sportu. Było to w październiku 2017. Przy kolekcji dali oczywiście 10 sztuk i o nic nie pytali. Sportowe już zatkałem i jak pisałem do nich o zniesienie podziału to przy okazji napomknąłem o zwiększeniu ilości na sport. Ciekawe co przyjdzie. Żonie też zrobię papiery i dam wniosek bez startów. Ciekawe co wtedy dadzą.
5 sztuk bez podziału?

Jeszcze dostałem podział ale wniosek się mieli by było bez. Pisałem wniosek na wzór Braterstwa. Przez to, że chcieli uzasadnienie dlaczego chcę zniesienia i napisałem o zwiększeniu bo już mam pełno to znowu dostałem kolejne pismo o przedłużeniu zakończenia sprawy. Tyle, że w tym piśmie informacyjnym znowu zapomnieli wspomnieć o znoszeniu podziału... tak jakbym pisał tylko o zwiększenie ilości. Cuda, cuda. Okres zimowy to mogę się bawić.
Marconi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2017, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Marconi »

Powoli zaczynam kompletować dokumenty do pozwolenia na broń i zastanawiam się czy jako:
"zaświadczenie potwierdzające przynależność do klubu lub stowarzyszenia sportowego o charakterze strzeleckim"
WPA Poznań zadowoli się legitymacją członkowską klubową, w której wymienione są następujące dane:
- imię nazwisko,
- pesel,
- data wstąpienia do klubu,
- zdanie, że jestem członkiem klubu strzeleckiego,
- pieczątka kierownika,
- pieczątki potwierdzające opłacanie składek,
- dane teleadresowe klubu
Czy coś jeszcze WPA potrzebuje w zaświadczeniu ?
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: s1k0r3k »

WPA lubi papierologię, więc bez zaświadczenia się nie obejdzie, ale czy to taki problem, zjawić się w klubie i odebrać zaświadczenie? Poza tym możesz w klubie już nie być, a legitkę w kieszeni nadal posiadać.
Marconi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2017, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Marconi »

Żaden problem: poprosić, pojechać i odebrać,
po prostu zastawiam się jakie dodatkowe informacje są w zaświadczeniu z klubu i czy może ktoś z Forum taki wariant przechodził.
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: robertos »

Kluby mają swoje wzory zaświadczeń, więc o to się nie martw. Poproś o zaświadczenie o członkostwie w klubie, powiedz że dla WPA i będą wiedzieć o co chodzi.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: s1k0r3k »

@Marconi
W normalnym kraju, gdzie urzędnik traktuje obywatela jako uczciwego człowieka, wystarczyłoby oświadczenie składającego wniosek. Wszystkie dane można sprawdzić drogą elektroniczną w przypadku wątpliwości. Niestety żyjemy w Polsce, gdzie urzędnik żyje dla papierka, a policjant wydaje pozwolenie BO MUSI. Tak więc dostarcz wszystkie dokumenty, nie myśl za dużo bo nabawisz się wrzodów; i za miesiąc, dwa będziesz się cieszył, że nie musisz więcej mieć z nimi kontaktu. Poza pobieraniem promes i rejestracją nowych zabawek.
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: antjacek »

Ma ktoś kolegów podanie do WPA Poznań o wydanie pozwolenia na broń które przeszło pozytywnie weryfikacje i otrzymał na jego podstawie 5 szt na sportowe bez podziału i bez startów .
Na pewno by pomogło to w sprecyzowaniu jakie sformowania potrzebują urzędnicy bo we wniosku ze strony wyraźnie trzeba rozgraniczyć jakie pozwolenia ile sztuk i dokładnie jaki rodzaj.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: strzelnica »

Jak widzę ten wniosek to :651: resztę przemilczę. Na miejscu jego przełożonych zwiększył bym nad jego autorem służbowy nadzór i :090: napiętnował takie samowolne poczynania. Współczuję Wam, tak jak kiedyś je nam okazywano. Skoro na głupotę nie ma lekarstwa, to trzeba ją omijać i pisać na przykładach wniosków do innych celów, bo ten od sportu jest wyraźnie pomylony. Bądźcie cierpliwi jak papier a i do Was w końcu dotrze "Dobra zmiana".
torkemada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 18 września 2015, 22:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: torkemada »

kuras999 pisze:W Poznaniu dają osobne książeczki do osobnych celów...
Nie do końca. W Poznaniu dają jak chcą. Mnie na przykład Pani spytała, czy nie chciałbym mieć oddzielnej legitymacji do kolekcjonerskiej. Powiedziałem, że nie. Pani pokręciła głową i zarejestrowała broń kolekcjonerską obok sportowej.
Dziabong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 09 października 2015, 08:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Dziabong »

Panowie pytanie...
Zostało mi kilka zaświadczeń uprawniających do zakupu broni wydanych przez WPA Poznań. Zmieniłem ostatnio dowód osobisty, a za chwilę zmienię adres stałego pobytu o czym będę musiał powiadomić WPA. Co z promesami ? Zostanę z papierkami z nieaktualnym nr dowodu osobistego i nieaktualnym adresem. Jak to wygląda w Poznaniu - zrobią korektę na promesach czy trzeba wywalić w błoto kilka PLNów na nowe zaświadczenia ?
Dziabong
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Raffael »

Parę dni temu pojawiła się wiadomość na face, że jest odgórne zarządzenie: dopisek i pieczątka bez opłaty. WPA Poznań jest bardzo ... hmm ... konserwatywny. Dotychczas zdawało sie stare i po opłacie występowało o nowe. Najlepiej zadzwonić i się dopytać, bo może jeszcze ta wiadomość do nich nie dotarła :-D
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
kejkej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 04 marca 2015, 01:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kejkej »

W WPA Poznań nic nie jest oczywiste, wiele zależy od biurka i funkcjonariusza, który obsługuje konkretną sprawę. Niestety. :>
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: robertos »

Robiłem niedawno coś takiego, odesłali długie pismo, że "niedasie". No i musiałem zapłacić za nowe zaświadczenia.
Próbuj, może ci się uda ich przekonać (najlepiej jakbyś znał namiary na to pismo z KGP).
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Maniusel »

A ja powiadam, trzeba walczyć, pisać, powoływać się na stanowiska innych WPA a nawet jak trzeba to pisać skargi. W końcu się nauczą.
Tak samo było z brakiem podziału - wszyscy dostawaliśmy podział aż w końcu jeden z kolegów się uparł - powalczył i nagle bum! Składasz wniosek z podziałem a WPA Poznań samo proponuje bez podziału. Można ? Można!
Compro...
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

Jak coś dostałem decyzję ze zmianą podziału broni na broń palna do celów sportowych. Decyzja złożona 12.12.2017 a dotarła do mnie 19.01.
Jak coś na priv służę wzorem podania :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”