WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Teofil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 07 marca 2017, 06:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Teofil »

Jak obecnie wygląda responsywność WPA Poznań i chęć wydawania pozwoleń na broń sportową dla nowo licencjonowanych strzelców? Czy można liczyć na min. 5 sztuk? Z podziałem czy bez? Warto pisać od razu na cp?
O kolekcjonerkę też zadbam, jak również o dopuszczenie...
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: cyraniusz »

Na sportową w WPA Poznań dostaniesz tyle sztuk ile masz obstartów w różnych konkurencjach. Czyli np. start w pistolecie centralnym statyka to 1 sztuka a centralny dynamika to 2 sztuka, potem karabin tak samo itd. Jak masz dużo startów ale te same konkurencje to nie ma co liczyć na więcej sztuk. Ja dostałem na wstępie 5 centralek, 2 boczne i 1 gładką lufę, jedną centralkę mi obcięli bo wnioskowałem o 6. Udało się 8 sztuk łącznie, na każdą wnioskowaną sztukę musi być komunikatkomunikat, że do tej konkurencji potrzebujesz.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
kostekw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 15 marca 2017, 09:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kostekw »

A co jeśli będę miał, taki wykaz:

- pistolet centralny - statyka (ileś tam startów)
- rewolwer centralny - statyka (SA)
- rewolwer centralny - statyka (SA/DA)
- karabin centralny - statyka (50m)
- karabin centralny statyka (100m)
- strzelba - trap
- strzelba - dynamika

bocznego zapłonu nie wymianiam bo... bo nie.

Czy w takiej sytuacji dostanę: 5 CZ + 2 gładkolufa?
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 18:20 przez kostekw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: cyraniusz »

Nie odpowiem Ci za WPA, próbować zawsze można. W każdym razie musisz wymienić do jakiej konkurencji potrzebujesz jaką sztukę i załączyć komunikat. Ja miałem to tak rozpisane:

I. broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm:

1) pistolet sportowy do konkurencji statycznych.
- komunikat.....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

2) karabin sportowy do konkurencji precyzyjnych.
- komunikat.....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

II. broń centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm:

1) pistolet centralnego zapłonu do konkurencji dynamicznych.
- komunikat.....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

2) pistolet centralnego zapłonu do konkurencji 2GUN Klasa Sprzętowa „Otwarta” (możliwość montażu dowolnych akcesoriów, optyka, kompensatory itp.).
- komunikat .....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

3) pistolet centralnego zapłonu do konkurencji statycznych.
- komunikat .....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

4) karabin centralnego zapłonu do konkurencji Karabin sportowy centralny zapłon 100m.
- komunikat .....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

5) karabin centralnego zapłonu do konkurencji Karabin Wojskowo Historyczny Kwh-15.
- komunikat .....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

6) karabin centralnego zapłonu do konkurencji 2GUN Klasa Sprzętowa „Otwarta” (możliwość montażu dowolnych akcesoriów, optyka, kompensatory itp.).
- komunikat .....[nazwa zawodów, data, konkurencja]

III. broń gładko lufowa:

1) strzelba gładko lufowa do strzelań dynamicznych
- komunikat .....[nazwa zawodów, data, konkurencja]


Na wszystko był co najmniej jeden start a jedną sztukę i tak ucięli.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

Jak jest z rejestracją broni?

Idzie szybko i w godzinkę załatwione czy lepiej wysłać im wszystko pocztą, żeby nie mieli się o co czepić?
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: robertos »

Jak dobrze trafisz, to w parę minut załatwione. Jak źle trafisz, to jest parę osób przed tobą, chyba w poniedziałki tak jest. Pamiętaj, że w piątek nieczynne.
Bierzesz oryginał faktury (od sprzedawcy zawsze bierz kopię dla siebie) oraz książeczkę i to wszystko.
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

Dzięki.
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: rybek »

Dostałem dziś taki "kwiatek":

W związku z posiadaniem przez Pana pozwolenia na broń palną sportową, proszę o dostarczenie do tut. Wydziału (poprzez osobiste stawiennictwo lub przesłanie za pośrednictwem urzędu pocztowego) aktualnej licencji (na dany rok kalendarzowy) PZSS na uprawianie strzelectwa sportowego.
W przypadku kopii wystawionego dokumentu winien on być "potwierdzony za zgodność z oryginałem".
Nadmieniam, że zgodnie z art. 76 a par. 2 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. KPA (tekst jednolity Dz. U. z 07.01.2016r poz. 23 ze zmianami) zgodność z oryginałem powyższego dokumentu może zostać poświadczona przez notariusza albo w przypadku ustanowienia pełnomocnika strony będącego adwokatem, radcą prawnym, rzecznikiem patentowym lub doradcą podatkowym - przez tego pełnomocnika.
Powyższy dokument proszę dostarczyć w terminie 14 dni od daty otrzymania niniejszego pisma.
Jednocześnie informuje, iż niedostarczenie powyższego dokumentu, w wyznaczonym terminie będzie stanowić podstawę do uznania, iż ustały okoliczności faktyczne uzasadniające dalsze posiadanie pozwolenia i skutkować będzie wszczęciem postępowania administracyjnego w sprawie cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej.

Dostał ktoś jeszcze coś takiego ? I co robić ? Odpowiadać czy olać i czekać na to co zrobią ?
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: 9x19 »

KWP Poznań
W związku z otrzymaną groźbą wszczęcia postępowania o cofnięcie pozwolenia na broń sportową do celów sportowych za niedostarczenie do organu Policji aktualnej licencji zawodniczej uprzejmie proszę o podanie podstawy prawnej tego żądania oraz obowiązku realizacji tego przez obywatela. O ile mi wiadomo, to posiadacz pozwolenia na broń nie ma obowiązku cyklicznego przedstawiania licencji organowi Policji. Takie żądanie organu Policji, które nie ma podstawy prawnej, może być potraktowane jako zmuszanie obywatela do określonego zachowania.

A jak się boisz, to w ogóle nie odpowiadaj, albo zanieść im tą licencję. Tylko nie wchodź do urzędu na kolanach. :101:
Awatar użytkownika
Kaszpir77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwietnia 2013, 19:18
Tematy: 3
Lokalizacja: podpoznańska wieś
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Kaszpir77 »

rybek pisze:Dostał ktoś jeszcze coś takiego ? I co robić ? Odpowiadać czy olać i czekać na to co zrobią ?
Dostał, dostał. A pismo było jeszcze rozszerzone o informację o konieczności wymiany szafy ma taką z S1 i przypomnieniem, że broni kolekcjonerskiej nie wolno nosić. Ja po prostu dostarczyłem aktualną licencję i tyle...
www.pro-cp.pl

CP i WBP
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: rybek »

9x19 pisze:A jak się boisz, to w ogóle nie odpowiadaj, albo zanieść im tą licencję. Tylko nie wchodź do urzędu na kolanach. :101:
No, jaki złośliwy :wink:
Tak odpiszę. Dzięki za poradę.
Jakby ładnie poprosili, to bym nawet im podesłał tę licencje, bo mam aktualną.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: arturo111 »

Swego czasu WPA Bydgoszcz takie same kwiatki rozsyłała .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: carambas »

Akurat teraz czołgam się o rozszerzenie broni do celów sportowych i w WPA Wrocław też ode mnie zażądali licencji. Moja odpowiedź:
Chciałbym poruszyć kwestię wymaganego przez Państwa, w piśmie z 05.05.2017, orzeczenia przyznania mi „licencji na uprawianie sportu strzeleckiego”, którą interpretuję jako licencję zawodniczą Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Trzeba zauważyć, iż nie jest to dowód niezbędny przy zmianie decyzji w trybie art. 155 kpa. Patent, licencja i członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim to ważna przyczyna posiadania broni do celów sportowych. I tę przyczynę wykazałem w poprzednim postępowaniu, zakończonym decyzją przyznającą mi pozwolenie na broń z 29.01.2015r.
Obecnie przedstawienie licencji nie jest konieczne zważywszy, że fakt bardzo czynnego uprawiania strzelectwa sportowego udowodniłem wieloma dowodami takimi jak komunikaty klasyfikacyjne czy wykazem startów w zawodach. Sam fakt posiadania licencji nie wskazuje na czynne uprawianie strzelectwa, a jest tylko dowodem, że w roku poprzednim zaliczyłem 8 osobostartów w zawodach strzeleckich, albo w przypadku ich braku poddałem się sprawdzianowi strzeleckiemu.

Co więcej, zgodnie ze stanowiskiem NSA, które zostało przedstawione w wielu orzeczeniach np: II OSK 1527/14 z 23.02.2016, II OSK 2462/14 z 15.06.2016, II OSK 3126/14 z 20.09.2016, licencja PZSS nie może być uznana za podstawę decydowania, czy dana osoba spełnia wymogi niezbędne do utrzymania pozwolenia na broń palną do celów sportowych. W licznych wyrokach podkreślony został fakt, że jedyną istotną kwestią w tym przypadku jest faktyczne uprawianie sportu strzeleckiego w szerokim rozumieniu tego pojęcia.
Z dokumentów, które załączyłem do wniosku o rozszerzenie uprzedniej decyzji wynika bez wątpienia, że aktywnie, intensywnie i często uprawiam strzelectwo sportowe w kilkunastu różnych konkurencjach, w różnych dyscyplinach, zarówno w ramach PZSS jak i poza Związkiem (co jest zgodne z pierwotnym wnioskiem o pozwolenie, który skutkował pozytywną decyzją 29.01.2015 roku).
Byłem i nadal pozostaję członkiem kilku organizacji o charakterze strzeleckim, zarówno zrzeszonych w PZSS, jak i poza Związkiem, co potwierdzą dokumenty, które dołączyłem do wniosku o zmianę decyzji odnośnie pozwolenia na broń palną sportową w celach kolekcjonerskich. Wniosek ten złożyłem jednocześnie z tutaj omawianym wnioskiem.
Dysponuję patentem PZSS, tj dokumentem potwierdzającym posiadanie przeze mnie kwalifikacji sportowych wynikających z Art 10b UoBiA.
W moim przekonaniu żądanie przez organ aktualnej licencji zawodniczej PZSS, w sytuacji gdy oczywistym jest fakt, iż uprawiam strzelectwo sportowe w szerokim zakresie, stoi w sprzeczności ze stanowiskiem NSA.

Z tego powodu zdecydowałem się nie załączać żądanego przez Państwa oryginału decyzji potwierdzającego posiadanie przeze mnie licencji PZSS na rok 2017. Ufam, że nie wpłynie to w żaden sposób na wynik postępowania, które zostanie zakończone decyzją zgodną z wnioskiem z dnia 30.03.2017r.
Nie znam jeszcze efektów, bo dopiero to wysłałem wczoraj. Mam nadzieję, że dadzą sobie spokój z tymi licencjami.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 07:27 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
panmarcin407
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 07:06
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: WPA Poznań

Post autor: panmarcin407 »

rybek pisze:Dostałem dziś taki "kwiatek":

W związku z posiadaniem przez Pana pozwolenia na broń palną sportową, proszę o dostarczenie do tut. Wydziału (poprzez osobiste stawiennictwo lub przesłanie za pośrednictwem urzędu pocztowego) aktualnej licencji (na dany rok kalendarzowy) PZSS na uprawianie strzelectwa sportowego.
Dostałem to samo. Wysłałem im licencję wraz z żądaniem zwrotu gdy sobie skopiują. Odesłali mi licencję wraz z niezpowedzianą kontrolą ( staram się o rozszerzenie pozwolenia art. 155).
:502:
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: marizy »

Zawsze tak robią, gdy występujesz o zmianę w trybie art. 155 kpa. Przerabiałem to kilka razy ;laughing:
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”