WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Marconi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2017, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Marconi »

Cześć. Dzisiaj w końcu dostałem długo wyczekiwane pozwolenie.
Wniosek o 10szt. sportowej do kolekcji + dopuszczenie + promesy. Równo po 50 dniach.
To były naprawdę długie dni wyczekiwania, wczoraj byłem jeszcze zły na wpa, dzisiaj
już tylko myślę o pierwszym zakupie :).
Wielu chwali, a moim zdaniem WPA Poznań jednak czasami zawala terminy.
Dla ciekawych przedstawiam daty:

12.02 - wniosek osobiście
23.02 - dzielnicowy dzwoni i robi wywiad przed telefon
2.03 – dzielnicowy wysyła papierki do kierownika
12.03 – kierownik wysyła do wpa (mija miesiąc !)
15.03 - zapoznaję się z aktami sprawy, nie ma papierów od dzielnicowego, prowadzący sprawę zdziwił się,
że już miesiąc upłynął jak powiedziałem, że nie dostałem pisma o przedłużeniu postępowania
20.03 - dostaję pismo o przedłużeniu z datą stempla 15.03 (dzień mojej wizyty), a pismo z datą wsteczną 12.03 !
21.03 - data decyzji
29.03 - data stempla pocztowego
03.04 - listonosz = happy end

Tak więc, jak czekacie albo dopiero będziecie składali wniosek, to życzę dużo cierpliwości nie liczcie, że w 30 dni się uwiną.
Przede mną jeszcze wniosek o sportowe (10szt.) ale to już na luzie bez pośpiechu.
Napiszę jak poszło za ok. 2 miesiące :).
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Inku »

_gofur pisze:To tak nie działa. Jak kolega nie zmodyfikuje wniosku, to nie dostanie 4, bo o 4 nie wnioskował. Wnioskował o 5 i wniosek jako całość zostanie uwalony. Nikt koledze na siłę nie będzie wciskać 4, skoro nie chce. Kolega dostanie 0 i pozostanie mu się odwoływać do Głównej, a to kolejne 1,5 - 2 miesiące.
No i kolega dostał decyzję na 4 sztuki. Ucięli jedną sztukę, bo argumentują, że nie potrzebuje 2 pistoletów centralnego zapłonu. Najbardziej zabawne jest to, że nie wnioskował o 2 pistolety centralnego zapłonu. WPA uroiło sobie coś. :502: Zamiast się odwoływać, będzie pisał o rozszerzenie jak tylko wykorzysta wszystkie sloty. Cała procedura potrwała 3,5 miesiąca, a pismo wystawione jak ktoś wyżej wspominał, z datą wsteczną :shot11:
kris3001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 2018, 00:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kris3001 »

To i ja podzielę się swoją historią, pomimo, że jest krótka. Wniosek 5 szt. sportowa 09.02.2018; decyzja 07.03.2018 odebrana. Po drodze jedna konieczność uzupełnienia. Fakt, zanosiłem osobiście (mam blisko, co poradzić), z dzielnicowym w miejscu zamieszkania skontaktowałem się wcześniej, z dzielnicowym w miejscu zameldowania też (obaj Panowie profesjonalnie i szybko wywiązali się ze swoich czynności). Odbierałem osobiście w umówionym wcześniej telefonicznie terminie. Książeczka - wniosek i po 2 dniach odbiór. Albo miałem farta albo coś innego. Jak dla mnie nie mam podstaw, żeby coś złego powiedzieć.
Ram1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Ram1 »

Cześć, mam pytanie techniczne co do wniosku na pozwolenie.
Jest na nim pole miejsce stałego pobytu - co rozumiem przez adres miejsca gdzie przebywam najczęściej a nie miejsce zameldowania stałego. Jest też drugie miejsce miejsce faktycznego zamieszkania - ktoś wie o jaki adres tutaj chodzi ?
Minor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 00:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Minor »

Napisz jeden, ten na który chcesz otrzymywać korespondencje i tyle w temacie - resztę sobie sami sprawdzą.
Wydaje się też że wziąłeś wniosek od nich ze strony bezpośrednio, przejrzyj może informacje i przykładowy wniosek np. na braterstwo.eu żebyś tam sobie o wszystko wnioskował co możesz itp.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2018, 11:21 przez Minor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ram1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Ram1 »

Dzięki za szybką odpowiedź, wniosek mam taki właśnie hybrydowy patrzyłem co chcą na własnym i co jest na braterstwie i połączyłem sport i kolekcję w jeden.
longos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwietnia 2018, 10:20
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: longos »

Czołem Panowie !

Jestem nowy na forum. Skompletowałem już dokumenty do WPA, zastanawiam się tylko nad wnioskiem. Z lektury kilku stron wstecz nie mogę wywnioskować - piszecie własne wnioski, swoimi słowami, czy korzystacie raczej z gotowych PDF'ów ściągniętych ze strony WPA Poznań ?
KS Amator zaleca wysyłanie wniosku listownie, aby uniknąć wciągnięcia w dyskusję bez merytorycznego przygotowania. Co polecacie w Poznaniu ? Warto podjechać (mam kawałek, urwę się tylko z pracy), czy nie warto, a może nawet nie należy osobiście ?
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

Ja idę dzisiaj zanieść osobiście. Mogę później zdać relację jak wypadła wizyta. Podejrzewam, że oprócz złożenia wniosku dokumentów nie będzie jakiejś dyskusji.
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2018, 10:27 przez Procjon, łącznie zmieniany 1 raz.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
longos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwietnia 2018, 10:20
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: longos »

Procjon pisze:Mogę później zdać relację jak wypadła wizyta.
Koniecznie daj znać.
W jakiej formie masz wniosek - sam pisałeś, czy wypełniłeś PDF ze strony WPA ?
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

longos pisze:
Procjon pisze:Mogę później zdać relację jak wypadła wizyta.
Koniecznie daj znać.
W jakiej formie masz wniosek - sam pisałeś, czy wypełniłeś PDF ze strony WPA ?
Wypełniałem sam. Wniosek na sportowe i kolekcjonerkę, łącznie 12 sztuk (4 na sport, 8 na kolekcję). Ciekawe czy coś mi jeszcze z tego obetną.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Marconi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2017, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Marconi »

Procjon pisze:Wypełniałem sam. Wniosek na sportowe i kolekcjonerkę, łącznie 12 sztuk (4 na sport, 8 na kolekcję). Ciekawe czy coś mi jeszcze z tego obetną.
Nic Ci z tego nie obetną. Przeczytaj moją historię trochę wyżej. Dostałem 10szt. na kolekcję bez problemu, nie było żadnego telefonu, nic.
Na sportowe 10 szt. złożyłem 3 tygodnie temu, parę dni temu dzielnicowy był ponownie :) wręczyć mi zawiadomienie o wszczęciu postępowania.
Też żadnego telefonu, więc chyba przejdzie ale miałem 11 startów w 9 różnych konkurencjach + czarny proch uzasadniłem, że nie da się strzelać bez własnej.

Tak więc dwa razy już składałem, pani bardzo miła nie było żadnych zbędnych dyskusji.
Wnioski z Braterstwa nieco zmodyfikowane, jak ktoś chce to mogę wystawić wieczorem.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: mic-ek »

longos pisze:Czołem Panowie !

Jestem nowy na forum. Skompletowałem już dokumenty do WPA, zastanawiam się tylko nad wnioskiem. Z lektury kilku stron wstecz nie mogę wywnioskować - piszecie własne wnioski, swoimi słowami, czy korzystacie raczej z gotowych PDF'ów ściągniętych ze strony WPA Poznań ?
KS Amator zaleca wysyłanie wniosku listownie, aby uniknąć wciągnięcia w dyskusję bez merytorycznego przygotowania. Co polecacie w Poznaniu ? Warto podjechać (mam kawałek, urwę się tylko z pracy), czy nie warto, a może nawet nie należy osobiście ?
Jak masz blisko to oczywiście ze lepiej osobiście, zawsze jak by czegoś brakowało to od razu Ci powiedzą, jeszcze nie trafiłem na złą obsługę.
Jakie wciagniecie w dyskusję, amator pieprzy głupoty, przy okazji nie szanując pracowników wpa. Składasz co masz złożyć i tyle, nikt nie będzie dyskutowal bo takich ludzi mają dziesiątki.

Pozdrawiam i życzę szybkiego postępowania ;)
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

Byłem, złożyłem wniosek. Pani bardzo miła, sprawdziła czy są wszystkie dokumenty. Trwało to może z minutę. Mowila, że na wydanie decyzji potrzebują co najmniej miesiąc.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: bartek75 »

Orientuje się może ktoś z Kolegów jak wygląda sprawa z promesami na których widnieje stary nr dowodu osobistego? Czy w WPA w Poznaniu naniosą poprawkę na stare promesy czy trzeba wystąpić o nowe?
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Inku »

bartek75 pisze:Czy w WPA w Poznaniu naniosą poprawkę na stare promesy czy trzeba wystąpić o nowe?
Od pewnego czasu nanoszą poprawki. Nie testowałem osobiście, ktoś tutaj pisał.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”