WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: grzechu_k »

@dect
d) przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: carambas »

Decyzja przyszła zgodna z wnioskiem? Przyszła.
WPA wezwało do uzpełnienia braków formalnych, co spowolniło postępowanie? Chyba nie, nie wynika to z Twojego posta.
WPA lubi nasz wzór wniosku, odnajdując w nim swoje ulubione formułki? Nie wiem; kogo to obchodzi.

Jak dla mnie: 3/3, wzór jest dobry. Ale nic na siłę. Każdy może pisać własne elaboraty i się pytać potem na forum "a czy tak jest dobrze? A dopisać jeszcze że promesy też od razu chcę dostać? Czy 7 na sport to idealna ilość w mojej okolicy? Ostatnio były opady deszczu, czy to coś zmienia?".

Każde WPA ma inne zasady przyznawania pozwoleń na broń (w szczegółach), więc nie da się napisać dobrego do każdego WPA wniosku. Doskonale wiem, że w Warszawie można uzyskać więcej niż 5 sztuk broni do celów sportowych, a gdzieś na wschodniej ścianie dają chyba nawet 30 sztuk broni do celów kolekcjonerskich. We Wrocławiu nie dają w dopuszczeniu "G", które dają w większości bez mrugnięcia okiem. Celowo publikuję wnioski, który pozbawiają części wnioskujących tych potencjalnych możliwości, ale sumienie mam czyste: wysypiam się idealnie.

Osoby, które dążą do maksymalizacji ilości sztuk na wniosku, żyłując o 1-2 sztuki więcej mogą sobie to robić samodzielnie. Ja nie widzę w tym ani potrzeby, ani sensu. Moim celem jest uzbrojenie możliwie dużej ilości praworządnych Polaków. Jeśli praworządny Polak dysponuje decyzją na 5 sztuk broni, którą uzyska po 8 tygodniach po złożeniu wniosku w WPA, to z perspektywy misji Braterstwa: jest sukces. Jeśli otrzymuje 15 sztuk broni (jak wszyscy) w 6 tygodni (jak wszyscy) to jest duży sukces. Dodatkowe sztuki broni palnej, czy 2 tygodnie szybciej nie mają dla mnie osobiście żadnego znaczenia i nie wykonuję działań, żeby pomagać osiągnąć ten cel dużej ilości osób. Jak pokazuje historia treści wniosków: w pewnym momencie niektóre regiony kraju "mają dosyć" i zaczynają dopytywać pisemnie, co powoduje u mnie lawinę wątpliwości mailowych.

Wnioski na stronie Braterstwa są kierowane do laików i jestem zadowolony z efektu. Wszyscy wysyłamy takie same wnioski, dzięki czemu WPA Poznań nie ma jak ocenić Cię pod kątem wartości literackiej Twojego elaboratu, czy poziomu "pasji strzeleckiej". Widzą tylko suche fakty + te same bzdury o mnogich konkurencjach, co w przypadku 50 innych osób w danym miesiącu. I dzięki temu, metodą ławic ryb oceanicznych, nie stresujemy się już potencjalnymi atakami barakudy (WPA Poznań). Zalew identycznych wniosków nie pozwoli im ocenić, który z wnioskujących jest analfabetą, którego można przycisnąć żeby pękł (analfabetów prawnych jest minimum 70%, ja w tej liczbie), a który naczytał się forum-bron.pl i się nie da zastraszyć. Więc wszystkim dali spokój.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: dect »

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, ale nie krytykowałem w czambuł wniosku jako takiego tylko w kontekście tego co powiedział mi przez telefon Kowalski z WPA, który prowadził moją sprawę. I to było clou mojego posta. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2018, 18:00 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: carambas »

Ech, jakbym się wcześniej zorientował, to bym nie brał udziału w dyskusji. Prywatne opinie pracowników WPA są niewiążące i mnie nie interesują. Was też nie powinny. Marudzą, marudzą, a decyzja przychodzi jak zwykle.
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: bambus0134 »

carambas pisze: którego można przycisnąć żeby pękł (analfabetów prawnych jest minimum 70%, ja w tej liczbie), a który naczytał się forum-bron.pl i się nie da zastraszyć. Więc wszystkim dali spokój.
Witam Carambas i pozdrawiam ja sam jetem z tym 70% analfabetów , znalazłem w internecie gotowy wzór na wniosek na broń dla WPA Poznańi i dostałem tak jak chciałem z tego wzoru skorzystała moja żona i dostał bez startów 5+10 kolega z tego wniosku na sport 8+10.
I kilka osób bez problemu 5+10 .
Ale jestem tego samego zdania co ty , im więcej pozwoleń na broń w kraju tym lepiej , a co do terminów i uznaniowości w WPA Poznań to nie ma żadnych reguł :-/ .
sebamed4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: sebamed4 »

Witam.Ja złego zdania powiedzieć o WPA Poznań nie mogę.Czerwic złożone papiery na kolekcjonerska sportową a kilka dni temu przyszły papiery.bez spinania ,dzwonienia.Dzielnicowy szybko przyszedł sprawdził sejf,inna broń -szybko i sprawnie .Dla informacji pismo z Braterstwa lekko przerobione .
Pozdrawiam
skwarko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 lipca 2017, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: skwarko »

sebamed4 pisze:Witam.Ja złego zdania powiedzieć o WPA Poznań nie mogę.Czerwic złożone papiery na kolekcjonerska sportową a kilka dni temu przyszły papiery.bez spinania ,dzwonienia.Dzielnicowy szybko przyszedł sprawdził sejf,inna broń -szybko i sprawnie .Dla informacji pismo z Braterstwa lekko przerobione .
Pozdrawiam
Cieszę się, że kolejny gość zadowolony ale gdybyś napisał którego czerwca wysyłałeś to by było wiadomo ile teraz wynosi czas obróbki w Poznaniu. Sejf sprawdzał? Przy tej wizycie nie był w ogóle potrzebny.
sebamed4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: sebamed4 »

Już odpowiadam co do mojego wcześniejszego postu i odpowiedzi kolegi.
Wniosek wysłany 12 czerwca.
Co do szafy na broń to poprostu za jednym zamachem sprawdził tabliczkę znamionowa,i nr seryjne broni którą miałem już.Od tak dwie kontrolę w jednej.
Wszystko w miłej atmosferze.
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

18.06 złożony wniosek, 18.07 nadane pismo, że postępowanie przedłużają do 20.07, samo pismo dotarło do mnie 25.07, czyli dziś.
Dziś o 12, nie wiedząc o nadanym do mnie piśmie dzwoniłem do prowadzącej i uzyskałem informację, że na poniedziałek 30.07 dokumenty powinny być gotowe do odbioru.
makita
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 31 marca 2015, 12:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz-Ostrów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: makita »

Witam,
mam pewien problem....
otóż jestem na etapie składania wniosku do policji o wydanie pozwolenia na posiadanie broni.
Miejsce mojego zameldowania jest w Kaliszu (województwo wielkopolskie). Tutaj należę do klubu sportowego, tu zrobiłem badania lekarskie, jednak miejsce mojego stałego pobytu (praca, zamieszkanie) jest we Wrocławiu.
Gdzie powinienem złożyć wniosek - do której Komendy?

Z góry dzięki
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: LARPAK »

W ustawie masz wspomniane miejsce stałego pobytu.
Do wniosku załącz oświadczenie o stałym pobycie i to tyle - jak się nie spodoba WPA Wrocław to odeślą kwity i tyle.
makita
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 31 marca 2015, 12:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz-Ostrów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: makita »

Dzięki,
chyba właśnie łatwiej byłoby wnioskować do Wrocławia - np wizyta dzielnicowego.

Czyli samowolnie nie mogę wybrać WPA, które mi bardziej pasuje?
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Thrud »

Tak. Deklarując miejsce stałego zamieszkania "przypisujesz się" do właściwego miejscowo WPA. A jeżeli WPA uzna że nie jest właściwe, to sami prześlą papiery do odpowiedniego województwa.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

Dzisiaj odebrałem swój pierwszy pistolet. Wniosek o rejestrację złoże dopiero w poniedziałek (urlop). Ile trzeba obecnie czekać na legitymację posiadacza broni?
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: robertos »

Z tydzień pewnie będzie. Natomiast jeśli pójdziesz w poniedziałek, to przekroczysz termin:
"Art. 13. 1. Nabywca broni jest obowiązany zarejestrować ją w ciągu 5 dni od dnia nabycia".

Nie jest to 5 dni roboczych, więc licząc od jutra termin upływa w niedzielę. Nie jestem pewien czy działa tu ta sama zasada co w Kodeksie Cywilnym, że w takim przypadku dnia wolnego termin przenosi się na następny dzień roboczy, więc lepiej wyślij wniosek i fakturę/umowę poleconym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”