WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Hermes »

GreenHeart pisze:Byłem dzisiaj o 12, załatwiłem sprawę w 2 minuty a myślałem że to działo które kupiłem nie da rady na promese myśliwską :) a tu jednak zaskoczenie bo wszystko zgodnie z prawem. Poza tym tej miłej pani która załatwia sprawy szybko i bez udziwniania oraz pomaga jak może dziękuję z całego serca.
Pani Justyna
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

Teofil pisze:Składałem papiery (sport + kolekcjonerskie sport + dopuszczenie) 2. sierpnia. Zaplanowałem i uzasadniłem 7 na sport + 10 na kolekcję, ale już w samym WPA, tuż przed złożeniem papierów, za namową kolegi zmieniłem sport z 7 sztuk na 5. Jednocześnie też wpłaciłem kasę na promesy. Zrzekłem się też prawa do wglądu etc.
Po niecałych 2 tygodniach odwiedził mnie na chwilę dzielnicowy (Poznań Nowe Miasto - pozdrawiam serdecznie! :)), z którym chwilę pogawędziliśmy o różnych typach broni. Jak mu powiedziałem, że już mam szafę, która czeka na mieszkańców, to się tylko uśmiechnął i powiedział, że wystawia mi pozytywną opinię. Wręczył mi też pisma z informacją o wszczęciu trzech postępowań administracyjnych.
Zadzwoniłem po kilku dniach do WPA na podany w piśmie numer, dowiedziałem się, że mają już komplet dokumentów i moje papiery poszły do naczelnika. Po kilku kolejnych telefonach i kolejnych ok. 10 dniach dostałem info, że promesy i pozwolenia + dopuszczenie są do odbioru. Dziś odebrałem i... uśmiech na twarzy. :)
Kontakt z paniami z WPA miły i merytoryczny, bez żadnego ściemniania. Ode mnie 10/10.
No to masz szczęście. Ja skandalem dzień przed Tobą i dziś przyszły papiery o przedłużenie postępowania do października...
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 812
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Maniusel »

Kto prowadzi twoją sprawę ?
Compro...
pistolet_na_H2O
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwietnia 2015, 00:51
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: pistolet_na_H2O »

Dobry wieczór. Otrzymałem przesyłkę z rewolwerem i dokumentami fakturą oraz zezwoleniem na wywóz oba oczywiście w języku sprzedawcy czyli po niemiecku. Iść z tymi papierami do WPA jak są czy najpierw do tłumacza przysięgłego?
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

Maniusel pisze:Kto prowadzi twoją sprawę ?

Poszło pm
skwarko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 lipca 2017, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: skwarko »

No więc Panowie na sport Poznań chce dodatkowych zaświadczeń i komunikatów.
Obrazek
Składałem dokumenty mając PSK i kilka startów na 5sportu i 10kolekcji. Dostałem coś takiego jak powyżej. Co im przesłać? To co już przesłałem prześlę ponownie i wezmę zaświadczenia z miejsc gdzie strzelałem. Tylko jaki format ich zadowoli? Same metryczki starczą? Komunikaty z zawodów już mieli ale dostaną je ponownie. Ile mogą tego chcieć?

Jeśli nie dostarczę nic to do ilu obetną?

Z tego co widzę to dopuszczenie i kolekcja chyba pójdą z marszu bo tutaj o nic nie pytają.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kuras999 »

Nie widać obrazka. O jaką broń wnioskowałeś do sportu że robią problemy?
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 812
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Maniusel »

Melepetom nigdy nie dogodzisz ;/
Compro...
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: franek »

pistolet_na_H2O pisze:Dobry wieczór. Otrzymałem przesyłkę z rewolwerem i dokumentami fakturą oraz zezwoleniem na wywóz oba oczywiście w języku sprzedawcy czyli po niemiecku. Iść z tymi papierami do WPA jak są czy najpierw do tłumacza przysięgłego?
Wal do WPA. Jak nie przyjmą, nadaj pocztą . Terminu dotrzymałeś.
Jeżeli będą wzywali do uzupełnienia o tłumaczenie zapytaj o podstawę ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
skwarko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 lipca 2017, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: skwarko »

O jaką broń wnioskowałem... sportową wg wzoru od Carambasa. We wniosku (nowa wersja) są wymienione konkurencje w których chcę brać udział, a nie w których brałem udział. Może o to im chodzi?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: carambas »

skwarko,
obrazek się nie wczytuje. Wrzuc ponownie, np na serwer imgur.com, bo nie wiemy co od Ciebie chce WPA Poznań. Sądząc po ich nowym kierownictwie: nic sensownego, ale warto się upewnić.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: azrael88 »

skwarko pisze:O jaką broń wnioskowałem... sportową wg wzoru od Carambasa. We wniosku (nowa wersja) są wymienione konkurencje w których chcę brać udział, a nie w których brałem udział. Może o to im chodzi?
Z treści (ja widzę zdjęcie) wynika rzeczywiście, jakoby chcieli od Ciebie dowodów na starty w zawodach w dyscyplinach, które zamierzasz strzelać.
skwarko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 lipca 2017, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: skwarko »

Obrazek
Jutro jadę po metryczki ale napisali tak jak na zdjęciu. Jakie pisemko przewodnie im do tego załączyć?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kuras999 »

Jeśli faktycznie wnioskowałeś o 2 x cz 2 x bz i 1 x gl i robią problemy to coś im się odmieniło. Ja jeszcze niedawno dostałem taki zestaw bez jednego startu, nikt o nic nie pytał decyzja po 30 dniach.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: carambas »

Ja bym ich olał. Muszą Ci dać na 4 sztuki broni sportowej do celów sportowych, łaski nie robią. Będziesz się teraz czołgał za piątą sztukę? No nie wiem.
I nie widzę potrzeby przedstawiania im regulaminów, ani tym bardziej się ograniczać do ostatnich 12 miesięcy. Nie przesadnie wynika to z prawa. Coś mi się widzi, że WPA Poznań usiłuje jak najszybciej wyrobić sobie bardzo kiepską opinię.

Tak czy inaczej, uszy do góry. Dostaniesz pozwolenie na broń, kupisz sobie pistolet, kupisz sobie karabin i jeszcze na strzelbę wystarczy. Popatrz jak ten urzędnik się wije i wścieka, miota po całym piśmie, żeby Ci dokuczyć. I nic nie mogą zrobić, bo im UoBiA zęby spiłowała do dziąseł. Ja bym im odesłał jakieś z uśmiechem napisane pisemko, nabijając się zresztą z nadużywania przez nich form wyróżnienia tekstu. Straszny urząd i ich okropne wytłuszczenia, ojej.

"Uprzejmie informuję, że posiadam wykształcenie wyższe, a także 7. dan polskiej ortografii. Regularnie ćwiczę formułowanie gramatycznych wypowiedzi; interpunkcja nie ma przede mną tajemnic (tak, to był poprawnie postawiony średnik). Nabyłem intuicyjne rozumienie wytłuszczania, podkreślania i kursywy, czego niniejszym dowodzę. Mało tego, proszę spojrzeć na szerszy arsenał moich możliwości: WIELKIE LITERY lub, rzadko spotykany, tekst przekreślony.
Dysponując długoletnim doświadczeniem obcowania z tekstami pisanymi nabyłem zdolność odczytywania nawet niewytłuszczonego druku. Nieprzerwany styk z administracją, jakiego z ewidentną przyjemnością dostarcza mi nasze państwo, pozwolił mi także wykształcić odruch czytania całości wypowiedzi.
Informuję Państwa o tym wszystkim, abyście wiedzieli, że w formatowaniu tekstu jestem w stanie dotrzymać Wam tempa i nie ma konieczności ani podkreślania całych paragrafów, ani ich wytłuszczania. Obiecuję czytać całą korespondencję ze zrozumieniem, przynajmniej w zakresie w jakim umożliwia mi to mój ograniczony -- jestem wszak tylko trzciną myślącą -- intelekt."

Może tego nie wysyłaj :) Nie wiem czy Poznań nie eksploduje, urzędnicy się strasznie boją tracić majestat biurka.
Ale pomyślmy przez chwilę. Jest piękny dzień, niedziela, za kilka tygodni kupisz sobie coś do strzelania, a oni tam będą pływać w tych głupawych teczkach pełnych głupawych pism, które za 15 lat pójdą wszystkie na przemiał, bo ich praca nie ma absolutnie żadnego sensu, ani znaczenia (tzn, ta wycelowana w praworządnych, zdrowych psychicznie i dorosłych Polaków). Niech Ci dadzą 4, niech Ci dadzą nawet 3, czy 10. Co za różnica? nawet 10 promes na początek to dużo, a później sobie rozszerzysz. Ten urząd nic nie może, tylko się ciskać w głupawych listach.
Ostatnio zmieniony 17 września 2017, 07:48 przez carambas, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”