WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

4 na sportowe i 8 na kolekcjonerskie. Wszystko bez podziału. Mam patent PKS, licencja tylko na P+K.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kuras999 »

:651:
A dla czego nie zrobiłeś licencji na strzelbę jak masz nawet patent? Wiesz że jak kiedyś (w praktyce pewnie bardzo niedlugo) będzie chodzić chciał pozwolenie na strzelbę to będziesz musiał zrobić jeszcze raz badania i jeszcze raz opłacić opłatę za wydanie pozwolenia?
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

Wszystko wiem. Ze strzelby strzałem wiele razy, i do rzutków z bocka i z pompki i jakoś mnie nie pociąga ta dyscyplina. Zresztą, jak kiedyś pisał kol. tomekwrocławski, żeby dobrze strzelać ze strzelby , potrzeba czestych treningów min. dwa razy w tygodniu z trenerem i wagony amunicji, a ja nie mam na to czasu. Już wolę pneumatyki :)
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gustaff88 »

gustaff88 pisze:Opiszę moją przygodę z WPA Poznań. U mnie pozwolenie na broń do celów sportowych, sportową do celów kolekcjonerskich oraz dopuszczenie poszło praktycznie bez zbędnych problemów.

[...]

Zastrzeżenie jedyne po mojej stronie, to fakt, iż po miesiącu nie otrzymałem na piśmie informacji o przedłużeniu postępowań. Może poinformowanie mnie telefonicznie (29.05) zostało uznane za wystarczające.

[...]
Dostałem powiadomienie o przedłużeniu postępowania na piśmie, 14.06.2018 doszło, z datą sporządzenia 04.06.2018, wysłane chyba 12.06.2018. Trochę ta wysyłka późno...
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kuras999 »

Żeby być na prawdę w czymś dobrym to trzeba trenować nie ważne czy strzelba czy pistolet. Brak strzelby to zamknięcie się na większość dynamiki wielobroniowej. A strzelba dynamiczna to na prawde fajna zabawa. Teraz to już nie ważne ale kolega nawet mimo niechęci do strzelby mógł zupełnie za darmo pozostawić sobie dodatkową furtkę otwartą. Sam pisałeś że masz decyzje bez podziału że strzelbą miałbyś pozwolenie na 5+10 a nie 4+8.
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: robertos »

Procjon pisze:Wszystko wiem. Ze strzelby strzałem wiele razy, i do rzutków z bocka i z pompki i jakoś mnie nie pociąga ta dyscyplina. Zresztą, jak kiedyś pisał kol. tomekwrocławski, żeby dobrze strzelać ze strzelby , potrzeba czestych treningów min. dwa razy w tygodniu z trenerem i wagony amunicji, a ja nie mam na to czasu. Już wolę pneumatyki :)
Też tak myślałem, bo zrobiłem tak samo jak ty. Ale spojrzenie się zmienia. :)
Jeśli jeszcze nie odebrałeś decyzji, to spróbuj zmienić wniosek i dodać strzelbę.

Albo póki badania są ważne to osobny wniosek - będzie oddzielna decyzja w ramach tych samych dokumentów.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2018, 22:40 przez robertos, łącznie zmieniany 1 raz.
StingerX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 30 marca 2018, 22:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: StingerX »

Procjon pisze:Wszystko wiem. Ze strzelby strzałem wiele razy, i do rzutków z bocka i z pompki i jakoś mnie nie pociąga ta dyscyplina. Zresztą, jak kiedyś pisał kol. tomekwrocławski, żeby dobrze strzelać ze strzelby , potrzeba czestych treningów min. dwa razy w tygodniu z trenerem i wagony amunicji, a ja nie mam na to czasu. Już wolę pneumatyki :)
A 3 gun próbowałeś?
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

Czytam sobie właśnie temat i natknąłem się na informację o tym, że WPA zawołało od wnioskującego regulaminów zawodów. 18 czerwca składałem dokumenty wraz z samymi komunikatami, zastanawiam się właśnie czy nie dodrukować im na poniedziałek tych regulaminów i zanieść je do WPA.
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

piciu pisze: zastanawiam się właśnie czy nie dodrukować im na poniedziałek tych regulaminów i zanieść je do WPA.
Zanieś też zgodę rodziców, podpisy z pierwszych piątków miesiąca, i przewidywaną wysokość emerytury z ZUS.
grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: grzechu_k »

Właśnie otrzymałem decyzję z Poznania (postępowanie rozpoczęli 29.05, decyzja z 22.06. Dostałem to o co wnioskowałem (5+10, dopuszczenie i od razu 10 promes) bez jakichkolwiek komunikatów. Kontakt ze strony WPA ograniczył się do dostarczenia pisma o wszczęciu postępowania podczas wywiadu środowiskowego. Ogólnie polecam!
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gustaff88 »

MOTOR-PIL pisze:
piciu pisze: zastanawiam się właśnie czy nie dodrukować im na poniedziałek tych regulaminów i zanieść je do WPA.
Zanieś też zgodę rodziców, podpisy z pierwszych piątków miesiąca, i przewidywaną wysokość emerytury z ZUS.
Ja wysłałem regulaminy na prośbę. Paszportu Polsatu i pamiątek pierwszej komunii nie musiałem wysyłać.

A tak na serio, żądanie było dość podstawne w moim przypadku. Wnioskowałem m.in. o pistolet centralnego zapłonu 9mm do dynamiki (na podstawie startu w konkurencji pistolet dynamiczny) oraz rewolwer centralnego zapłonu do strzelań statycznych (na podstawie starty w PCZ) . Opisałem takie konkretne rodzaje broni, żeby nie stwierdzili, że wystarczy mi jeden do statyki i dynamiki. Zarządano regulaminu, który potwierdza, że w PCZ można startować z rewolweru (bo przecież w nazwie pistolet :) ). Wysłałem, dostałem 8 sztuk sportowych. Nie ujęto mi to honoru. Czapka z głowy nie spadła. A jak ktoś nie chce wysłać zbędnych dokumentów to brać 5+10 bez komunikatów i finał.

Nie bronię WPA, chciałem więcej niż ubzdurne 5 więc wysłałem komunikaty. Chcieli regulaminy wysłałem. Mieli podstawę. Jakby nie mieli postaw to by nawet dyplomu z katechezy z przedszkola nie zobaczyli :)
StingerX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 30 marca 2018, 22:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: StingerX »

MOTOR-PIL pisze:
piciu pisze: zastanawiam się właśnie czy nie dodrukować im na poniedziałek tych regulaminów i zanieść je do WPA.
Zanieś też zgodę rodziców, podpisy z pierwszych piątków miesiąca, i przewidywaną wysokość emerytury z ZUS.
Bądź precyzyjny jak już komuś coś radzisz. Do tego piątku musisz dodać oświadczenie, że nie jadłeś mięsa.
Robakkk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Robakkk »

A ja z trochę innej strony- spotkał się ktoś z Was z żądaniem wysłania licencji PZSS na nowy rok oraz poświadczeń na piśmie z klubu/ stowarzyszenia o przynależności do takowych?
Pozdrawiam
Robakkk
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kulfon »

tak ja niedawno musiałem im wysłać licencje
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gregg »

Robakkk pisze:A ja z trochę innej strony- spotkał się ktoś z Was z żądaniem wysłania licencji PZSS na nowy rok oraz poświadczeń na piśmie z klubu/ stowarzyszenia o przynależności do takowych?
Tak, nie masz obowiązku wysyłania. Ja im nie wysyłałem nigdy, nawet jak chcieli.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”