WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Robakkk pisze:A ja z trochę innej strony- spotkał się ktoś z Was z żądaniem wysłania licencji PZSS na nowy rok oraz poświadczeń na piśmie z klubu/ stowarzyszenia o przynależności do takowych?
Ja się spotkałem. Nawet zagrozili odebraniem pozwolenia. Olałem.
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gustaff88 »

Ile czasu czekaliście za czerwoną książeczką przy pierwszej rejestracji broni?

Jakby ktoś wiedział, to ile zajęło to wpa, a ile poczcie, ale niekoniecznie po stemplu z listu. Z tego co dowiedziałem się przy pozwoleniu, to podobno spa osobiście nie wysyła. Daje na którąś pocztę, a poczta nadaje po kilku dniach.
goldi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwietnia 2018, 08:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: goldi »

Równo tydzień + poczta
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: antjacek »

Ponad trzy tygodnie. Dokładnie tak jak napisał poprzednik inny urzędnik wydaje decyzję itp. a dalej przekazuje do wysyłki a tam loteria.
Wydawanie decyzji czy książeczki super działa ale wysyłka to już nie bardzo.
Jak podałem dokumenty osobiście po tygodniu u mnie w domu a jak wysłałem trzy tygodnie czekania.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: grzechu_k »

A ja zapytam - jeśli książeczkę już mam to wpis dostanę "od ręki" czy procedura taka jak przy pierwszej rejestracji?
Dziabong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 09 października 2015, 08:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Dziabong »

Wpis od ręki dwie minuty i po sprawie.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Inku »

Mała porada odnośnie rejestracji broni zakupionej na promesę do innych celów.

Kupiłem broń na promesę do celów kolekcjonerskich i napisałem wniosek o zarejestrowanie do celów sportowych. Zabrakło słowa "przekwalifikowanie" :shock: i decyzją naczelnika zarejestrowali jako E. A więc we wniosku musi się znaleźć magiczne słowo, wtedy nie ma problemu :090: Szczegół, że broń nabiera cech sportowych, myśliwskich czy innych PO rejestracji.
grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: grzechu_k »

Dziękuję @Dziabong

@Inku
Ja pisałem taki wniosek, ale użyłem słowa "przerejestrowanie". Zobaczymy co będzie w książeczce, najwyżej następnym razem napiszę jeszcze raz.
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2018, 08:46 przez grzechu_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Inku »

Nie możesz przerejestrować czegoś co nie jest zarejestrowane. Chyba, że tak jak mi zarejestrują na E po to, żeby następnego dnia to kreślić i wpisać D.

Generalnie temat udało się odkręcić bez odsyłania książeczki ale oczywiście 1 miejsce zużyte. Szczegół że wszystko się rozbija o tą samą broń sportową ;laughing:
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gustaff88 »

gustaff88 pisze:Ile czasu czekaliście za czerwoną książeczką przy pierwszej rejestracji broni?

Jakby ktoś wiedział, to ile zajęło to wpa, a ile poczcie, ale niekoniecznie po stemplu z listu. Z tego co dowiedziałem się przy pozwoleniu, to podobno spa osobiście nie wysyła. Daje na którąś pocztę, a poczta nadaje po kilku dniach.
Ok, dzisiaj dostałem książeczkę.
27.06 - wpa otrzymało list
28.06 - podobno wystawili
03.07 - data nadania
05.07 - otrzymałem

Nie odesłali faktur. Żądają oświadczenia o adresie gdzie broń.

Pisałem, żeby odesłali faktury. Oświadczenie o warunkach przechowywania było we wniosku o rejestrację. Adresu przechowywania nie muszę podawać, racja ?
Dziabong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 09 października 2015, 08:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Dziabong »

Odnośnie adresu wpisz coś żeby się odczepili. Przecież po 4 sekundach możesz zmienić adres przechowywania i tak w nieskończoność, a informować ich o tym już nie musisz.
seluhbb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 14 września 2017, 15:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: seluhbb »

Książeczki są wyrabiane w momencie gdy WPA wydaje decyzję, dlatego po wysłaniu faktury/umowy tylko wpisują i odsyłają. Faktur nie odsyłają bo po co? Do ewentualnej gwarancji wystarczy broń i książeczka gwarancyjna, Ty masz wpisaną broń w dokumenty i tyle. Co do adresu przechowywania broni to trzeba ich informować, wystarczy skrobnąć pismo gdzie mieszkasz, a gdzie trzymasz broń i po robocie.
Tikka T3x Super Varmint kal. 223 Rem., Beretta 1301 COMP kal. 12/76, CZ 455 Long kal. 22 LR
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Hermes »

MOTOR-PIL pisze:
Robakkk pisze:A ja z trochę innej strony- spotkał się ktoś z Was z żądaniem wysłania licencji PZSS na nowy rok oraz poświadczeń na piśmie z klubu/ stowarzyszenia o przynależności do takowych?
Ja się spotkałem. Nawet zagrozili odebraniem pozwolenia. Olałem.
A to ciekawe...?!
Mam na myśli to "olanie".
Jeśli WPA daje Ci termin na wykazanie że spełniasz warunki "celu posiadania" broni sportowej...
Ja rozumiem że klub wysyła zbiorcze zestawienie (a może Twój nie wysłał) ale w świetle dzisiejszych realiów
gdzie posiadanie broni jest przywilejem to Ty jesteś na łasce WPA a nie odwrotnie...a na pisma urzędowe należy odpowiadać...
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Hermes pisze:
MOTOR-PIL pisze:
Robakkk pisze:A ja z trochę innej strony- spotkał się ktoś z Was z żądaniem wysłania licencji PZSS na nowy rok oraz poświadczeń na piśmie z klubu/ stowarzyszenia o przynależności do takowych?
Ja się spotkałem. Nawet zagrozili odebraniem pozwolenia. Olałem.
A to ciekawe...?!
Mam na myśli to "olanie".
Jeśli WPA daje Ci termin na wykazanie że spełniasz warunki "celu posiadania" broni sportowej...
Ja rozumiem że klub wysyła zbiorcze zestawienie (a może Twój nie wysłał) ale w świetle dzisiejszych realiów
gdzie posiadanie broni jest przywilejem to Ty jesteś na łasce WPA a nie odwrotnie...a na pisma urzędowe należy odpowiadać...
Chyba że są to pisma idiotyczne, to nie trzeba. Taką przyjąłem taktykę. I nie jestem na żadnej ich łasce. Mają wykonywać zapisy ustawy i to wszystko.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Hermes »

"Pokorne ciele dwie krowy ssie"

Taka przyjąłem z nimi taktykę i to działa.Promesy potrafią mi wydać nawet w piątek...
Jak kiedyś bedziesz miał okazję zobaczyć swoją teczkę to zobaczysz tam "ptaszek" niepokornego na okładce ;laughing:
Mi też kazali przysłać licencję...Zrobiłem im kolorowe ksero o wysokim dpi i mam święty spokój.
Bardziej cenię sobie spokój niż walkę o rację.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”