WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Hermes pisze:"Pokorne ciele dwie krowy ssie"

Taka przyjąłem z nimi taktykę i to działa.Promesy potrafią mi wydać nawet w piątek...
Jak kiedyś bedziesz miał okazję zobaczyć swoją teczkę to zobaczysz tam "ptaszek" niepokornego na okładce ;laughing:
Mi też kazali przysłać licencję...Zrobiłem im kolorowe ksero o wysokim dpi i mam święty spokój.
Bardziej cenię sobie spokój niż walkę o rację.
Takie Twoje prawo i wybór. Ja wolę egzekwować zapisy prawa, niż utwierdzać ich w swoim poczuciu urzędniczej władzy. Promes trzeba mieć tyle, żeby w piątunio nie zawracać sobie głowy ewentualnym ich brakiem, bo akurat jest okazja na ulubiony przez nas model.
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2018, 07:15 przez MOTOR-PIL, łącznie zmieniany 1 raz.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gregg »

Już jeden kolega stąd się z nimi kopał. Nie chciał wysłać bo nie mają podstawy żeby żądać. Przysyłali kolejne pisma z żądaniami. Kojarzę, że doszło do tego, że napisał pismo że czuje się przez nich zastraszony itd I na tym skończyli i więcej nic nie przysłali.
Ja im napisałem, że nie okaże bo nie mają podstaw a do tego dostają z klubu co roku pismo i jak chcą to mogą wystąpić do pzssu. Więcej się nie odezwali.
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2018, 09:04 przez gregg, łącznie zmieniany 1 raz.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: s1k0r3k »

@Hermes
Na jakiej ich łasce? Co Ci zrobią? Wystąpią o odebranie pozwolenia? Tja, myślisz że tam pracują idioci, którzy nie wiedzą, że nadal masz aktualną licencję? Nie. Chodzi tylko o uprzykrzenie życia. W Innych WPA, np. Warszawskim jakoś nie mają takich życzeń, a przecież działają w oparciu o te same przepisy.
Po drugie: Możesz ssać tyle krów ile chcesz, ale jak powinie Ci się noga, to zabiorą Ci pozwolenie bez mrugnięcia okiem nie patrząc na Twojego ptaszka. Możesz dostarczać aktualne dokumenty nawet co miesiąc, ale jeżeli już udzielasz odpowiedzi komuś, to powinno to być w oparciu o aktualne przepisy, a nie bezprawne żądania, które spełniasz bo lubisz krowy.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Hermes »

Każdy ma własne zdanie.
Ja na pisma urzędnicze odpowiadam zgodnie z ich treścią.Nie jestem prawnikiem i nie bawię się w analizę i edukowanie urzędników.
Nie żyję też w paranoi że ktoś mi coś tam uprzykrza...
Znam część tej załogi z kontaktów prywatnych,zawodowych (nie jestem gliną) i mam o nich trochę inne zdani niż Wy.Nie spotkało mnie z ich strony nić złego i nie zamierzam stawać okoniem.
Piszą-odpowiadam-zachowuję zwrotkę i nara...
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Hermes pisze: Znam część tej załogi z kontaktów prywatnych,zawodowych (nie jestem gliną) i mam o nich trochę inne zdani niż Wy.Nie spotkało mnie z ich strony nić złego i nie zamierzam stawać okoniem.
To trochę nie fair. Argumentowałeś poprzednio że wydają ci promesy nawet w piątki bo jesteś "pokornym" klientem, a teraz okazuje się że po prostu po znajomości. I skąd wiedza o ptaszkach na aktach tych "niepokornych". Coś tu spalenizną zalatuje.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Hermes »

Daruj sobie te pseudo psychologiczno-detektywistyczne wywody.Nie jestem dobry w te klocki i w tej formie dyskusji nie bedę kontynuował.
Skup się na sobie,własnym zacietrzewieniu i wykazywaniu wyższości w znajomości prawa administracyjnego nad urzednikami z WPA.
Przedstawiłem swoje zdanie na temat problemu WPA-licencja więc nie wybiegaj za daleko w kierunku mojej osoby.
Kto gdzie ma "ptaszki" kompletnie mnie nie interesuje.Widziałem swoja teczkę a jak zżera Cie ciekawość to idź,zabłyśnij znajomością paragrafów i zobacz swoją.
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Hermes pisze: Kto gdzie ma "ptaszki" kompletnie mnie nie interesuje.
A tu cytat z poprzedniej wypowiedzi "Jak kiedyś bedziesz miał okazję zobaczyć swoją teczkę to zobaczysz tam "ptaszek" niepokornego na okładce ;laughing:
I następna para z różnych wpisów; "Promesy potrafią mi wydać nawet w piątek..." i "Znam część tej załogi z kontaktów prywatnych,zawodowych".

Tu nie ma żadnej psychologii, a i detektyw nie potrzebny żeby wyłapać to co wyżej.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: dect »

Papiery złożone 28.05, decyzja przyszła wczoraj. Standardowa zgoda na 5+10+dop, a wszystko się przeciągnęło bo jakiś łeb w WPA nie przekazał dzielnicowemu mojego numeru. Dodam tylko, że przez cały czas trwania sprawy ANI RAZU nie udało mi się porozmawiać z tym który ją prowadził. Nigdy nie odebrał podanego telefonu, a kontaktowałem się potem z jego przełożonym "bo wie Pan, kolega poszedł po jakieś dokumenty". Na plus dodam, że z nim kontakt był bardzo rzeczowy. I na koniec rada, nie stosujcie w podaniu "gotowca" ze strony Braterstwa, bo to prosta droga do pisma wzywajacego do uzupełnienia podania. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2018, 10:09 przez dect, łącznie zmieniany 2 razy.
sdfsdfsdf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2017, 23:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: sdfsdfsdf »

@dect
Mógłbyś napisać czego według WPA Poznań brakuje we wzorze Braterstwa? Niedługo będę składał dokumenty do WPA i chciałbym uniknąć niepotrzebnej korespondencji.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: s1k0r3k »

Hermes
I wszystko jasne. Wy w policji zawsze macie jakieś problemy. A to z interpretacją przepisów, a to z awanturującym się petentem bez krawata. Ale jak już komuś odpowiadasz, to proszę zgodnie z przepisami, a nie wg waszego Widzi Mi Się, gdzie probujecie pokazać jak obywatel ma się przed wami płaszczyć i spełniać wasze zachcianki. Bo to o czym piszesz to zwykłe zachcianki milicjanta.
grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: grzechu_k »

Sam jestem ciekawy co Poznań wymyślił. Ja składałem na gotowcu (no prawie - dopisałem z uobia jaka broń jest tą sportową i dopisałem wniosek o wydanie promes) i przeszło bez jakiegokolwiek kontaktu ze strony WPA.
biuropk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 stycznia 2018, 00:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: biuropk »

grzechu_k pisze:Sam jestem ciekawy co Poznań wymyślił. Ja składałem na gotowcu (no prawie - dopisałem z uobia jaka broń jest tą sportową i dopisałem wniosek o wydanie promes) i przeszło bez jakiegokolwiek kontaktu ze strony WPA.
długo czekałeś na decyzję czy przeszło w 30 dni?
Prawdziwy mężczyzna nie nie miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: grzechu_k »

Z dwie strony temu pisałem. 29.05 rozpoczęcie postępowania, 22.06 decyzja, 29.06 list z decyzją u mnie. W zeszłym tyg. (03.07) zawiozłem faktury do rejestracji i dzisiaj dostałem wymarzone czerwone książeczki. Dodam, że bez problemu zarejestrowali broń kupioną na promesę sportową na kolekcję - pisząc krótki wniosek o przerejestrowanie. Na razie współpraca układa się świetnie.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: dect »

sdfsdfsdf pisze:@dect
Mógłbyś napisać czego według WPA Poznań brakuje we wzorze Braterstwa? Niedługo będę składał dokumenty do WPA i chciałbym uniknąć niepotrzebnej korespondencji.
Nie tyle brakuje co w tym ich elaboracie 3/4 rzeczy jest zbędne (min. cała ta lista broni i konkurencji) - taka była konkluzja pana z którym rozmawiałem. Poznań, co już tu było wcześniej pisane, "domyślnie" (=bez załączonych startów) daje 5+10 więc w zasadzie wystarczy napisać, że wnioskujesz o wydanie pozwolenia na broń palną :

a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
c) gładkolufowej,

plus standarowe uzasadnienie na podstawie załączników.
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

Najlepiej jakby zrobili wzór podania bez sekcji "uzasadnienie", wtedy by sobie mocno zaoszczędzili roboty z czytaniem elaboratów.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”