WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomtap »

Koledzy, przy okazji że temat poruszony, ale nigdzie jednak nie znalazłem tego o co mi chodzi - czy obecnie rejestrując pierwszą nabytą broń, oprócz faktury powinienem składać też wniosek/podanie o rejestrację, czy po prostu wparować do WPA KSP z samą fakturą? mam pozwolenie na sport/kolekcję, dostałem razem z decyzją książeczkę z dopuszczeniem do posiadania, wnioskując o nie dołączałem 2 zdjęcia, dobrze rozumiem że nie muszę osobno składać teraz wniosku na książeczkę posiadacza, po prostu wydadzą ją?
i dobrze kumam, że do zakupu amunicji nie wystarczy potwierdzenie na fakturze faktu zgłoszenia do rejestracji, trzeba mieć już tą książeczkę z wpisaną bronią?

wybaczcie, wybieram się dzisiaj do WPA, a nie ma jak zadać wcześniej pytań via fon bo oni tu od 13 działają, nie dokopałem się też do konkretów w necie, jest dużo sprzecznych informacji bo zmieniały się te kwestie w ostatnich czasach, na stronie WPA KSP nie ma nic o tym, we wzorach podań również nie ma takiego o rejestrację i wydanie pierwszej książeczki.
jacwawa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 24 listopada 2016, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: jacwawa »

Tomtap pisze:Koledzy, przy okazji że temat poruszony, ale nigdzie jednak nie znalazłem tego o co mi chodzi - czy obecnie rejestrując pierwszą nabytą broń, oprócz faktury powinienem składać też wniosek/podanie o rejestrację, czy po prostu wparować do WPA KSP z samą fakturą? mam pozwolenie na sport/kolekcję, dostałem razem z decyzją książeczkę z dopuszczeniem do posiadania, wnioskując o nie dołączałem 2 zdjęcia, dobrze rozumiem że nie muszę osobno składać teraz wniosku na książeczkę posiadacza, po prostu wydadzą ją?
i dobrze kumam, że do zakupu amunicji nie wystarczy potwierdzenie na fakturze faktu zgłoszenia do rejestracji, trzeba mieć już tą książeczkę z wpisaną bronią?

wybaczcie, wybieram się dzisiaj do WPA, a nie ma jak zadać wcześniej pytań via fon bo oni tu od 13 działają, nie dokopałem się też do konkretów w necie, jest dużo sprzecznych informacji bo zmieniały się te kwestie w ostatnich czasach, na stronie WPA KSP nie ma nic o tym, we wzorach podań również nie ma takiego o rejestrację i wydanie pierwszej książeczki.
Kolego, dlaczego piszesz w wątku WPA Poznań skoro chcesz info na temat KSP? :-)
Odpowiadając na Twoje pytanie wystarczy faktura. Książeczka posiadacza już na Ciebie czeka w WPA.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomtap »

piszę w tym wątku, ponieważ w odpowiedziach wcześniejszych został poruszony ten temat i także w odniesieniu do KSP, więc nie jest to aż tak drastyczny off.

też tak zakładam, że książeczka gdzieś tam już czeka, ale ciężko coś jest z dokopaniem się do takich konkret odpowiedzi. dzięki :-)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: KG92RS »

Tomtap pisze: też tak zakładam, że książeczka gdzieś tam już czeka, ale ciężko coś jest z dokopaniem się do takich konkret odpowiedzi. dzięki :-)
Książeczka na Ciebie czeka, wystarczy faktura. ALE! W przypadku problemów, dobrze mieć jakiś dowód ("wytrzymujący" w sądzie), że broń została zarejestrowana -> ostatnio WPA usiłowało mi wmówić, że nie zarejestrowałem jednej sztuki. Jak masz możliwość, to lepiej wyprodukować "pisemko przewodnie" w stylu "Proszę o rejestrację broni ... zakupionej w dniu ... od ... wg faktury/umowy ...". Data i podpis. I poprosić w WPA o poświadczenie na kopii.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomtap »

KG92RS pisze: Książeczka na Ciebie czeka, wystarczy faktura. ALE! W przypadku problemów, dobrze mieć jakiś dowód ("wytrzymujący" w sądzie), że broń została zarejestrowana -> ostatnio WPA usiłowało mi wmówić, że nie zarejestrowałem jednej sztuki. Jak masz możliwość, to lepiej wyprodukować "pisemko przewodnie" w stylu "Proszę o rejestrację broni ... zakupionej w dniu ... od ... wg faktury/umowy ...". Data i podpis. I poprosić w WPA o poświadczenie na kopii.
dzięki za te ostrzeżenia, jestem na to przygotowany - mam dwa oryginały faktury wydane przy zakupie i zamierzam poprosić o potwierdzenie na moim egzemplarzu faktu zgłoszenia do rejestracji/zarejestrowania ;-)

zobaczę w praktyce dzisiaj.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomtap »

w 5 min załatwione (nie wliczając kolejki wyjątkowo dużej dzisiaj, ale szybko szło), książeczka czekała, potwierdzenie na drugim egzemplarzu faktury wbite.
Rickson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 19 marca 2018, 10:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Rickson »

WItam wszystkich. Na dniach planuję, złożyć wniosek o pozwolenie. Szykując zauważyłem, na patencie mam jeszcze stary adres. Czy WPA będzie z tym miało problem? Miał ktoś podobną sytuację? Jakieś rozwiązanie-podpowiedzi jak to ogarnąć?
Baikał 442
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Hermes »

We wniosku podasz adres nowy ,podasz adres przechowywania broni i tam bedziesz mial potem kontrole dzielnicowego.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: KG92RS »

Hermes pisze:We wniosku (...) podasz adres przechowywania broni
Jaki "adres przechowywania broni"? Po co? Żadne przepisy nie nakładają (jeszcze) obowiązku podawania takich informacji.
jacwawa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 24 listopada 2016, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: jacwawa »

Hermes.
trochę się zagolopowałeś. Numer kołnierzyka też należy podać? Hmm, w sumie to i miałoby sens, żeby pozwolenia nie dać jakiemuś abesowi :wink: :-D
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Hermes »

jacwawa pisze:Hermes.
trochę się zagolopowałeś. Numer kołnierzyka też należy podać? Hmm, w sumie to i miałoby sens, żeby pozwolenia nie dać jakiemuś abesowi :wink: :-D



Przeczytaj dobrze o co pyta Kolega powyżej.To podanie o wydanie pozwolenia więc musi podać adres do którego zawita dzielnicowy na wywiad
Czy adres stałego pobytu będzie miejscem przechowywania już sprawa wnioskodawcy.
Sposób przechowywania broni kontroluje na zlecenie wpa dzielnicowy.W róznych miejscach panują różne zwyczaje.Na mojej wiosce dzielnicowy dzwoni i pyta się kiedy mozna się spotkac ale są też kontrole z buta bez zapowiedzi.
Co będzie jak na następną kontrolę policja zawita na adres zameldowania a adres przechowywania jest np. w innym województwie.Oczywiście nic.Poda że przechowuje tam i tu ,dzielnicowy odeśle info do wpa a wpa doda 30 dni do postepowania?
Nie lepiej od razu podać miejsce przechowywania broni...?
Możesz się czuć wolny i mieć wrażenie że organ który ma kontrolę nad Twoim posiadaniem broni moz Ci naskoczyć a można być zwyczajnie normalnym petentem i ułatwić pracę urzędnikom i mieć szybsze załatwienie sprawy...
Uczysz nowego niepotrzebnej buty zamiast ponadczasowego "pokorne ciele dwie krowy ssie"

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=153015
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: dect »

Mieszasz X różnych rzeczy. On dopiero wystąpi o pozwolenie więc jaka kontrola przechowywania? Ja też uważam że organ powinien poruszać się zgodnie z prawem i w granicach prawa, a nie wg widzimisię i zgadzam się, że powinni prosić tylko o taki rzeczy jakie są wymagane.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2019, 17:25 przez dect, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: KG92RS »

Hermes pisze: Przeczytaj dobrze o co pyta Kolega powyżej.To podanie o wydanie pozwolenia więc musi podać adres do którego zawita dzielnicowy na wywiad
To się nazywa "adres miejsca stałego pobytu". Tylko ten adres podaje się WPA.
Konan_Barbarian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 22:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Pleszew
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Konan_Barbarian »

Szanowni koledzy mam dwie sprawy
1. Mam starą promesę na boczny zapłon a chcę kupić centralny, chcę zmienić promesę na "uniwersalną" czyli bez podziału na kategorie... piszę stosowny wniosek do WPA i opłata 17zł? Zrobią to od ręki na miejscu czy wysłać pocztą i czekać?

2. Rozszerzenie np o 2 jednostki na podstawie już wydanej decyzji, czyli bez ponownych badań i całej procedury - jak to ogarnąć? Robił to ktoś?

zadzwonił bym i zapytał ale dziś mają wolne a do poniedziałku daleko :)


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2019, 13:51 przez Konan_Barbarian, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Strzelecki Gilza Pleszew.
Sekcja Czarnoprochowa Jag.
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Logos82 »

Konan_Barbarian pisze:Szanowni koledzy mam dwie sprawy
1. Mam starą promesę na boczny zapłon a chcę kupić centralny, chcę zmienić promesę na "uniwersalną" czyli bez podziału na kategorie... piszę stosowny wniosek do WPA i opłata 17zł? Zrobią to od ręki na miejscu czy wysłać pocztą i czekać?

2. Rozszerzenie np o 2 jednostki na podstawie już wydanej decyzji, czyli bez ponownych badań i całej procedury - jak to ogarnąć? Robił to ktoś?

zadzwonił bym i zapytał ale dziś mają wolne a do poniedziałku daleko :)

Pozdrawiam.
1. Musisz napisać wniosek o zmianę decyzji na decyzję bez podziału i wtedy możesz wymienić promese.

2. Tutaj tak samo, wniosek ze 155kpa i uzasadnienie

Przerabilem jedno i drugie ;-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”