WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kuras999 »

Ja mam pozwolenie od ponad roku kilkanaście sztuk broni w szafie i jeszcze mnie nie odwiedził stąd moje przekonanie że to zamiast :) wszyscy u których był po zakupie broni mówią o tym że spisuje dane, o które zostałeś poproszony na piśmie. Mój pewnie mnie w końcu odwiedzi bo złożyłem wniosek o rozszerzenie.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gregg »

U mnie przez 4 lata kontrola przechowywania była z 4-5 razy. Za każdym razem jak jak nie chcieli czegoś dać (rozszerzenia, zniesienia podziału itd) i odpowiadałem pismem ze mam prawo i musza mi wydać to przysyłali kontrole i po 2 tyg dostawałem to co chciałem :-D
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

Właśnie dostałem pismo informujące o przedłużeniu rozpoznawania moich wniosków o sportową i sportową do celów kolekcjonerskich z uzasadnieniem, że organ nie pozyskał wszystkich niezbędnych do wydania decyzji materiałów. Bardzo jestem ciekaw na jakie to materiały oczekuje WPA, skoro wywiad środowiskowy był przeprowadzony prawie trzy tygodnie temu, a wszystkie inne niezbędne dokumenty załączyłem do wniosku.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 14
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Pisać o konkretne uzasadnienie na piśmie. Odpowiadać zgodnie z ustawą, wytykać bezprawie i nieudolność. Komendant Główny potwierdzi.
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gustaff88 »

Opiszę moją przygodę z WPA Poznań. U mnie pozwolenie na broń do celów sportowych, sportową do celów kolekcjonerskich oraz dopuszczenie poszło praktycznie bez zbędnych problemów.

02.05.2018 - wysłałem komplet dokumentów (wszystko co potrzebne, notarialne kopie dowodu osobistego, patentu i licencji, komunikaty ze startów w zawodach)
04.05.2018 - WPA otrzymało dokumenty
10.05.2018 - data sporządzenia zawiadomień o wszczęciu postępowań (prośba o dostarczenie regulaminów zawodów), które otrzymałem dnia:
21.05.2018 - podczas wywiadu dzielnicowego (czysta formalność)
28.05.2018 - wysyłam regulaminy
29.05.2018 - dzwonię do WPA, dowiedzieć się na jakim etapie są postępowania - oczekiwali na wywiad dzielnicowego i zaświadczenie z sądu
12.06.2018 - dzwonię do WPA, dzisiaj wydają pozwolenia

Zastrzeżenie jedyne po mojej stronie, to fakt, iż po miesiącu nie otrzymałem na piśmie informacji o przedłużeniu postępowań. Może poinformowanie mnie telefonicznie (29.05) zostało uznane za wystarczające.

Kontakt telefoniczny bezproblemowy, Pani prowadząca postępowania bardzo miła.

Zatem czekam za dokumentami (łącznie z promesami) na 8 sztuk sportowych i 10 kolekcjonerskich bez podziału na boczny i centralny zapłon oraz gładkolufowe.

Miałem minimum po 2 starty w konkurencjach PSP,KSP,PCZ,KCZ100metrów, KCZ200metrów, TRAP, PCP oraz jeden start w pistolecie dynamicznym.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2018, 12:12 przez gustaff88, łącznie zmieniany 3 razy.
ferb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 09:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: ferb »

Procjon pisze:Właśnie dostałem pismo informujące o przedłużeniu rozpoznawania moich wniosków o sportową i sportową do celów kolekcjonerskich z uzasadnieniem, że organ nie pozyskał wszystkich niezbędnych do wydania decyzji materiałów. Bardzo jestem ciekaw na jakie to materiały oczekuje WPA, skoro wywiad środowiskowy był przeprowadzony prawie trzy tygodnie temu, a wszystkie inne niezbędne dokumenty załączyłem do wniosku.
Najzwyczajniej się nie wyrabiają. Miałem to samo. Jak pogadałem z dzielnicowym, to okazało się, że jego opinia szła z komendy dzielnicowej do WPA coś pod 3 tygodnie. Ale jak już doszła, to pani odpowiedzialna za moją sprawę ogarnęła wszystko raz dwa i nawet papiery wydała mi na stróżówce, poza godzinami pracy sekretariatu.
Tak, wiem - mogłem słać im pisma ponaglające i proszące o wyjaśnienie, ale szkoda mi było na to życia. Za mało asertywny jestem :wink:
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

Czy robiąc badania też dostaliście od lekarza informację, że nie ma już jak wcześniej orzeczenia psychologicznego i lekarskiego, tylko trzeba sobie wyrobić osobno psychologa, psychiatrę i okulistę?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kuras999 »

Sam wybierasz lekarza. Jak wybrałeś takiego, który nie ściąga psychologa do siebie i nie robi badań to faktycznie pewnie musisz robić osobno. Przepisy się nie zmieniły.
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

kuras999 pisze:Sam wybierasz lekarza. Jak wybrałeś takiego, który nie ściąga psychologa do siebie i nie robi badań to faktycznie pewnie musisz robić osobno. Przepisy się nie zmieniły.
Mam osobno: Orzeczenie psychologiczne, zaświadczenie psychiatryczne i opinia lekarza specjalisty (okulista). Nie mam dokumentu zwanego "Orzeczenie lekarskie".

EDIT.
Mój błąd. Muszę jeszcze raz iść do lekarza odebrać orzeczenie lekarskie. Nie było pytania.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2018, 14:43 przez piciu, łącznie zmieniany 1 raz.
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gustaff88 »

piciu pisze:
kuras999 pisze:Sam wybierasz lekarza. Jak wybrałeś takiego, który nie ściąga psychologa do siebie i nie robi badań to faktycznie pewnie musisz robić osobno. Przepisy się nie zmieniły.
Mam osobno: Orzeczenie psychologiczne, zaświadczenie psychiatryczne i opinia lekarza specjalisty (okulista). Nie mam dokumentu zwanego "Orzeczenie lekarskie".

EDIT.
Mój błąd. Muszę jeszcze raz iść do lekarza odebrać orzeczenie lekarskie. Nie było pytania.
Niecałe dwa miesiące temu robiłem badania, dwa oddzielne orzeczenia od lekarza (który może, a nie musi skierować do innych specjalistów, np.okulisty) i od psychologa. Takie też załączniki podane są na stronie www WPA
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

Obrazek

Teraz wiem, że nie to orzeczenie co trzeba dostarczyłem i dostanę cofkę. Teraz pytanie. Czy mogę dostarczyć podanie jeszcze raz ze zmienioną listą załączników i właściwym orzeczeniem czy czekać na nich? Na stronie jest podane multum różnych numerów, na który dzwonić, żeby ewentualnie dopytać o szczegóły?
kasztanak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 13 czerwca 2018, 23:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kasztanak »

Zacznij od sekretariatu tak podpowiada logika i doświadczenie
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: piciu »

Tak zrobiłem. Teraz wszystko jasne. Muszę dostarczyć dokument ASAP.
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Procjon »

Dzisiaj otrzymałem decyzję o pozwoleniu na sportową i kolekcjonerska. Wniosek złożyłem 30 kwietnia. Kilkanaście dni później wywiad, dostałem pismo z zadaniem sprecyzowania jakie rodzaje broni mnie interesują z jednoczesnym wezwaniem do przedstawienia startów i regulaminów. Decyzja zgodna z moim wnioskiem. Wszystko w jak najlepszym porządku.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 809
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Maniusel »

Ile sztuk i czy z podziałem ?
Compro...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”