WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Rickson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 19 marca 2018, 10:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Rickson »

MIKOLAJW197 pisze:Podpinając sie pod temat :)
Złożyłem wniosek 6 czerwca, i czytajac wasze posty troche sie przestraszylem.

Jak ja skladalem papiery to Pani powiedziala ze druków z systemu nie akceptują ale jak mam ksero licencji to wystarczy (bo ona potwierdzi zgodność z plastikiem)
Co do patentu to nic nie wspomniala.

Czy na moim miejscy pisalibyscie za wczasu maila do PZSSu o dokumenty z podpisem?

Ps. Jak dlugo czekaliście na jakis odzew od nich? WPA dzwoni jak cos im nie pasuje? Kiedy odezwal sie do was dzielnicowy?

Kilka dni temu odebrałem pozwolenie. Wydruk z portalu + ksero licencji+ksero dowodu potwierdzone notarialnie. WPA nie robiło żadnego problemu.
Składałem wniosek na 10szt z podziałem, dostałem na 10 bez podziału. Wszystko trwało ok 1,5 miesiąca. Dostałem tylko pismo o wszczęciu postępowania i kolejne z pozwoleniem i zaświadczeniami uprawniającymi do zakupu. Dzielnicowy tylko zadzwonił, chwilę z nim pogadałem i tyle, nawet mnie nie odwiedził.
Baikał 442
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

To jest naprawdę śmieszne.

Czyli wydruk z portalu PZSS nabiera mocy dokumentu, jeśli notariusz się pod nim podpisze?

Ja czekam na oryginał papierowy licencji z PZSS i zamierzam wysłać jego skan bez potwierdzania przez notariusza przez epuap powołując się na przepis KPA:
Art. 220.§ 3. Jeżeli strona lub inny uczestnik postępowania nie może uzyskać w formie dokumentu elektronicznego zaświadczenia wymaganego do potwierdzenia faktów lub stanu prawnego lub innego dokumentu wydanego przez podmiot publiczny w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, jak również potwierdzenia uiszczenia opłat i kosztów postępowania, strona lub inny uczestnik postępowania może złożyć elektroniczną kopię takiego dokumentu, po uwierzytelnieniu jej przez wnoszącego, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego podpisu zaufanego albo podpisu osobistego.
zbrojownia.org
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: strzelnica »

Będzie super, jak ten "oryginalny" papier dostaniesz z PZSS. Znam takich co czekają już któryś miesiąc i nie spodziewają się już, nawet odpowiedzi na pismo w tej sprawie.
Ale gdybyś takową dostał, czy to aby nie będzie potwierdzeniem, że ten wydruk z profilu jest g... warty i WPA ma rację. :?:
A może nastąpiła jakaś zmiana w regulaminie i wzór licencji z obecnego załącznika wygląda inaczej? :shock:
Dla WPA pieczątka Notariusza jedynie nadaje urzędową ważność, nawet bezwartościowej treści na papierku z dowolnego źródła a WPA przyjmie przecież każdy papierek. Tak się tylko dziwnie składa, że w WPA wiedzą jak fizycznie wygląda licencja zawodnicza a w PZSS niestety precyzyjnie nie potrafią tego określić, bo "kto tam czyta regulaminy", a wzory dokumentów z PZSS to Policja jakieś tam może ma, może nie ma. ;laughing:
Nie każdy musi być prawnikiem, ale w tym przypadku jak widać owczy pęd do pozwolenia jest skutecznie hamowany, wskutek wyłącznie elementarnej niewiedzy petenta.
Chętnie zobaczę też okrojony z danych osobowych skan tego oryginału.
Chow sie.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: cyraniusz »

Ciekawe, ja na pismo o przedstawienie aktualnej licencji dałem wydruk i nikt nie wnosił uwag. Napisałem też że na stronie można po numerze PESEL sprawdzić czy pacjent ma aktualną licencję więc po co ta szopka. Żona zrobiła świeżo pozwolenie i też dawała wydruk z portalu, także coś dziwnie w Poznaniu działają, jednych czołgają a innych nie.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Awatar użytkownika
MalyMisio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 15 października 2017, 19:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MalyMisio »

Napisałem prośbę do PZSS 12.06 (czytając wpisy na forum, że może być problem) Pismo zostało wysłane do mnie 14.06, dzisiaj 18.06 Poczta Polska przywiozła ostemplowaną licencję.
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Ja wysłałem maila do PZSS 17.06. dostałem mailem odpowiedź po godzinie, że w tym samym dniu wysyłają do mnie oryginał licencji listem poleconym.
Nie omieszkam tu poinformować jak list dotrze.

Co do WPA Poznań, to zmienili podejście do licencji drukowanych z portalu PZSS niedawno.
Mniemam że to skutek jakieś wojenki między policją a PZSS, a dokładniej między ich prawnikami.
Jeden drugiemy chce pokazać że jest mądrzejszy.
A cierpimy my.
zbrojownia.org
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: franek »

Stefan12 pisze:Mniemam że to skutek jakieś wojenki między policją a PZSS, a dokładniej między ich prawnikami.
A cierpimy my.
PZSS mogło by bardzo łatwo wygrać tę wojenkę kosztem 300 PLN albo 2*300 PLN ...
Wystarczyło by opatrzyć plik pdf z decyzją podpisem kwalifikowanym ... a kandydat załączyłby oryginał w postaci pliku pdf do wniosku ...
Radość wszystkich co trzymają dokumenty w papierowych teczkach ... bezcenna ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Mumin_ »

franek pisze:Wystarczyło by opatrzyć plik pdf z decyzją podpisem kwalifikowanym ... a kandydat załączyłby oryginał w postaci pliku pdf do wniosku ...
Chyba to właśnie nastąpiło: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1892422#p1892422
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Rzeczywiście u mnie w portalu PZSS też pojawiła się nowa wersja licencji z podpisem kwalifikowanym.
Już poszło do WPA przez epuap.
Zobaczymy czy przełkną.
zbrojownia.org
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: strzelnica »

Czy któryś z uszczęśliwionych może pokazać skan jak wygląda oryginał licencji z pieczątkami otrzymany z PZSS.
:568:
MIKOLAJW197
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 czerwca 2019, 23:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MIKOLAJW197 »

strzelnica pisze:Czy któryś z uszczęśliwionych może pokazać skan jak wygląda oryginał licencji z pieczątkami otrzymany z PZSS.
:568:
Tak samo jak to z portalu :) - tyle ze nie ma tej stopki „Nie wymaga podpisu... itd” i jest pieczątka PZSSu, i podpis + pieczątka Pani A.Nowak

W moim przypdku WPA zaakceptowało kopie plastiku licencji, ale kazali mi dostarczyc patent z podpisem i pieczątka.

Jak cos to kontakt z PZSS jest mega na plus (pisalem na licencje@... ) wyslali tego samego dnia polecony (niestety ekonomia wiec trzeba czekac 3/4 dni)
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: romuch »

Zawsze sądziłem, że jestem dość ogarnięty jeśli chodzi o nowinki techniczne ale chyba się starzeję.

Mam już patent i czekam na licencję. Po przeczytaniu, że PZSS daje teraz dokumenty z podpisem kwalifikowanym pobrałem sobie jeszcze raz patent i faktycznie w starym było: "Dokument elektroniczny......nie wymaga podpisu ani pieczątki" a w nowym jest: "Dokument podpisany przez...." Po aktualizacji certyfikatów w programie Adobe wyświetla komunikat : Podpisano. Wszystkie podpisy są poprawne.

Rozumiem, że taki dokument powinien być traktowany jako "oryginał", tylko czy po wydrukowaniu jest on cokolwiek wart czy jest tylko kawałkiem papieru a aby sprawdzić ten podpis należałoby do WPA dostarczyć taki dokument w postaci elektronicznej np na pendrivie ?
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomek_J »

Problem tkwi nie w PZSS, a w mentalności urzędników policyjnych, którzy mówią wprost "pismo bez pieczątki nie ma mocy urzędowej". PZSS na bieżąco z tym walczy i podsuwa Policji różne rozwiązania, które najpierw są ok, a po kilku dniach okazuje się że jednak nie... Jest pomysł by wejść na drogę sądową w tej sprawie.


PZSS dobrze wie, jak wygląda licencja zawodnicza, zajrzyjcie do regulaminów. Jest tam wzór. Na plastikowym wydaniu licencji jest podpis prezesa Kwietnia i nie ma z tym problemu w WPA. Papierowy dokument to tylko orzeczenie o nadaniu licencji, musicie o tym pamiętać. Ja składając wniosek do WPA dałem tylko ksero aktualnej licencji, ponieważ papier gdzieś mi zginął (pierwsze wydanie miałem ponad 10 lat temu) i nie było problemu ;). Dowód też kserowany bez poświadczenia notariusza
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2019, 11:43 przez Tomek_J, łącznie zmieniany 1 raz.
KPN60, KDW60, KDW3x40.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: strzelnica »

Niestety problem urodził się w PZSS, kiedy to tam właśnie, jakiś mędrzec wymienił słowo Orzeczenie na Licencja w regulaminowym dokumencie. Domniemam, że bez analizy podstaw i skutków, jak to do dzisiaj widać na potrzeby widzimisię któregoś nieogarniętego WPA.
Radosna wytwórczość bezwartościowych papierków przepłynęła do /wzorowo działającego tylko w funkcji wpłatomat/ Portalu, wywołując lawinę komplikacji w trójkąciku Zawodnik-WPA-PZSS.
Podobnie rzecz ma się z Patentem, który musi nosić znamiona dokumentu/świadectwa, więc nie wystarczy jednozdaniowe namaszczenie dopisane do regulaminu.
Otrzymałem pisemną odpowiedź z PZSS w 8.2018r. na moje zapytanie czym jest i jak wygląda licencja zawodnicza, której dla ogólnego nie upubliczniam, ale brzmi tak jak pisałem powyżej. Na to samo pytanie konkretnie odpowiedziało mi także i nie moje WPA wskazując regulacje regulaminowe PZSS, czyli plastik.
Tego się też trzymam od początku do nadal, pomimo wyraźniej ewolucji formy graficznej /kolejny brak aktualizacji/ i ongiś zarzutu łamania prawa własności z odosobnionym przypadkiem prowadzenia dokumentacji w tym zakresie.
Gdyby każdy z zainteresowanych również w PZSS i WPA przeczytał uważnie treść ,mimo wszystko do nadal tylko Orzeczenia /powinno być Pseudo-Licencja/, to po lekturze Regulaminu, załapał by znaczenie, podstawę bytu i wartość tego dokumentu.
Z początkiem kwietnia 2019 napisałem do PZSS pismo o przesłanie orzeczeń do licencji a przy okazji powytykałem błędy literowe i zasadniczo regulaminowe w stopce.
Odpowiedzi i orzeczeń się nie doczekałem ale jak widzę, przyznali mi cichą rację i poprawki zostały w dokument naniesione, poza tą najważniejszą, która zakończyła by ten trójstronny chaos.
Może i to nastąpi niebawem jak się znów przypomnę, gdyż będąc już na indeksie po studniówce z klubową licencją, wcześniejszą korespondencją chyba kogoś wkurzyłem, gdyż w tydzień, po prawie dwóch dekadach zaktualizowano na stronie PZSS wykaz klubów z licencjami, włącznie z informacją ile takowych jest prawie obecnie.
Szkoda tylko, że tak trochę bardzo niedokładnie i matematycznie się nie zgadza. :(
Tak więc niestety wina leży po stronie PZSS, gdyż modyfikuje wydawane dokumenty nie do końca zgodnie z obowiązującymi powszechnie normami prawnymi. Niestety brak solidnej opinii prawnej przed wprowadzaniem zmian skutkuje chaosem i cierpieniem niewinnych.
Jak dla mnie konfrontacja na argumenty z WPA jest o wiele łatwiejsza, gdyż mamy kpa, UoBiA itd., no i odpowiedź być musi.
Naprawianie własnych przewidywalnych błędów to podwójne koszty i niepotrzebne utarczki z klasykiem w tle: "...nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi". A wystarczyło temat ogarnąć z każdej strony lub zapłacić kancelarii, byłoby taniej od tych przesyłek pocztowych.
Już za 100 dni rozpocznie się kolejna batalia o licencje klubowe i obym się mylił powtórka z rozrywki.
Czas pokaże, kadencja się niebawem kończy, więc może kiedyś wszyscy będą zadowoleni.
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Uprzejmie donoszę, że WPA Poznań honoruje licencje PZSS z podpisem kwalifikowanym (od niedawna wdrożone przez PZSS na ich portalu), przesłane do WPA przez epuap.

Przećwiczyłem to na sobie.
zbrojownia.org
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”