WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Inku »

Napisałem o wprowadzaniu w błąd to po pierwsze.Ty sobie zrobiłeś z tego kłamstwo.

Po drugie WPA nie może odmówić wydania pozwolenia, jeżeli spełniasz wszystkie przesłanki. Jeśli to robi, to jest to bezprawie. Z Twojej wypowiedzi wynika, że jest to działanie kodeksowe, że jeśli przeholujesz z ilością sztuk, to dostajesz pozwolenie w drugiej instancji.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Maniusel »

WPA Poznań wie że nie ma prawa odmówić, ale i tak grozi że jak się nie zgodzisz na ich warunki to Ci odmówią wydania... Taka ich taktyka - jak powiedział jeden znany instruktor "Księstwo Wielkopolskie Policji" ;(
Compro...
_gofur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 lipca 2016, 13:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: _gofur »

Zasugerowałeś, że celowo wprowadzam ludzi w błąd, a więc kłamię.

Według przepisów, na które się powołujesz i jak twierdzisz, powinni też od razu wydać pozwolenie, a jednak zarządali modyfikacji wniosku. Zgodnie z KPA powinni zakończyć postępowanie w ciągu miesiąca a jednak ciągną je ponad 2 i ciągle wysuwają nowe żądania. Skoro tak wierzysz w poprawność prowadzonych postępowań, to skąd bierze się takie zachowanie? Dlaczego się dziwisz, oburzasz i zadajesz pytania na forum, skoro wszystko powinno odbywać się zgodnie z przepisami?

I z mojej wypowiedzi nie wynika, że to jest działanie kodeksowe, bo zaznaczyłem, że nie byłby to pierwszy przypadek, kiedy WPA robi po swojemu.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Inku »

Kolego zaparz melisę i przeczytaj wszystko od początku. Może wtedy przeczytasz tak jak jest napisane bez własnych, niczym nieuzasadnionych, domysłów. EOT

Na marginesie: 2 miesiące postępowania to standardowe w większości WPA, tak samo jak 5 szt. na sportową, do niedawna również w Poznaniu.
_gofur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 lipca 2016, 13:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: _gofur »

Inku pisze:Na marginesie: 2 miesiące postępowania to standardowe w większości WPA, tak samo jak 5 szt. na sportową, do niedawna również w Poznaniu.
Raz piszesz o przepisach i bezprawiu a później wyjeżdżasz z jakimiś standardami, które nigdzie nie zostały zdefiniowane, a już na pewno nie w przepisach. Nie ma standardowo przyznawanej ilości broni. Jest indywidualnie prowadzone postępowanie i decyzja wydana (przynajmniej teoretycznie) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego.
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: antjacek »

Z tych wszystkich opisów wynika dla mnie jeden wniosek. Pisać o 5 do sportu bez startów. Albo dołączyć starty przynajmniej dwa starty z każdej broni o jaką się występuje.
Kolega pisał o 5 szt bez startów i bez problemu a jak się ma starty z np. 4 szt. broni dostaniesz 4.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: jasiu226 »

Opiszę moją aktualną sytuację z WPA Poznań. Wniosek dotarł pocztą 9 lutego, równo miesiąc temu. Wnioski wysłałem z kumplem w ten sam dzień, w tej samej kopercie. Ja pisałem o 10 sportu - 23 starty, on o 5 sportu - 17 startów. Jakiś tam telefon o uzasadnienie wniosku z WPA był, odpisałem mailowo. Komunikacja bardzo fajna, tak jak powinno to wyglądać, w międzyczasie "ucięte" moje 10 sztuk na 5, bo "za mała różnorodność". Zgodziłem się, bo nie lubię się kopać z koniem. Kilka dni temu tel, że wszystko ok i papiery idą do komendanta. U kumpla totalna cisza, żadnego pisma, żadnego telefonu, aż tu nagle przed ustawowym 30 dniowym terminem pisemko o przedłużeniu o 30 dni. U mnie nadal cisza, chyba, że dziś przyjdzie decyzja. Prowadzący sprawę ten sam urzędnik. :583:
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: antjacek »

Masakra. Sam się kopie z myślami czy dawać komunikaty. Zależy mi na czasie a nie na ilości. Loteria lepsza jak Lotto.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Inku »

antjacek pisze:Z tych wszystkich opisów wynika dla mnie jeden wniosek. Pisać o 5 do sportu bez startów. Albo dołączyć starty przynajmniej dwa starty z każdej broni o jaką się występuje.
Kolega pisał o 5 szt bez startów i bez problemu a jak się ma starty z np. 4 szt. broni dostaniesz 4.

2 lata temu przy uwaga 1 (jednym) komunikacie decyzja na 5 szt., wniosek był o 7. Teraz przy 8 komunikatach jest problem na 5 szt. WPA musi utrudniać życie, tam są ludzie których to pasja i cel życiowy
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: jasiu226 »

Mała aktualizacja sytuacji z kilku postów wyżej, jak to pisałem to oboje nie mieliśmy papierów, wczoraj wieczorem kumpel mi dzwoni - dostał przedłużenie sportowej, pozwolenie na kolekcję i dopuszczenie. Zmieścili się w 30 dni, a ja nic...
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: grzempek »

jasiu226 pisze:Mała aktualizacja sytuacji z kilku postów wyżej, jak to pisałem to oboje nie mieliśmy papierów, wczoraj wieczorem kumpel mi dzwoni - dostał przedłużenie sportowej, pozwolenie na kolekcję i dopuszczenie. Zmieścili się w 30 dni, a ja nic...
Spoko, ja też czekam za pozwoleniem 5+10 juz ponad miesiąc. W miedzyczasie dowoziłem doprecyzowanie o jakie typy broni się ubiegam, dzielnicowy (a nawet dwóch :)) u mnie było...i narazie nic..
abduldzabarszejk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 września 2017, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: abduldzabarszejk »

Witam,
Moje spostrzeżenia do WPA Poznań, wniosek wysłany 22 stycznia dotarł 23 stycznia, decyzja wydana 21 lutego, listonosz dostarczył decyzję 2 marca wraz z 15 zaświadczeniami na zakup broni, wnioskowałem 5 + 10 , żadnych startów/komunikatów nie dołączyłem czysty wniosek, moim zdaniem obsługa wzorowa :)
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kuras999 »

Ja rok temu miałem dokładnie tak samo rowniutko 30 dni i wszystkie decyzje i promesy wydane 10+5 bez żadnego startu. Uprzednio zgoda przewozowa w jeden czy 2 dni podbita. Wpisy załatwiane pocztą też ekspresowo. Nikt nie chciał żadnych licencji po nowym roku a parę spraw załatwiłem tam już, nie zlecono kontroli przechowywania. Ani razu nie miałem od nich żadnych zapytań ani korespondencji zwrotnej, wszystko załatwiane tak jak wnioskowałem bez żadnych wątpliwości. Jedyny zgrzyt to to że musiałem załatwiać tłumaczenie przysięgłe faktury w obcym języku ale przy zakupie samochodu jest tak samo. Moje doświadczenia mówią że WPA Poznań działa wzorowo.
Skoczybruzda
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 18 listopada 2017, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Skoczybruzda »

Podpisuję się pod opiniami kurasa999 i abdulzabarszejka. Wnioski na sport (5szt.) i kolekcję (10szt.) wysłane pocztą 06.02. Wszczęcie postępowania z datą 07.02, dzielnicowy 21.02, a dziś dostałem obie decyzje.
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Kadeka »

Jak w Poznaniu wygląda kwestia rozszerzenia pozwolenia o dodatkowe sztuki broni sportowej? Rozumiem, że starty, komunikaty i ładnie napisane uzasadnienie ale czy jest ktoś, kto ma to za sobą? Po jakim czasie od pierwotnej decyzji byl składany wniosek o rozszerzenie? Z jakim skutkiem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”