Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Moderator: Moderatorzy WBP

Kolos1258
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 09 lipca 2016, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Słubice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Post autor: Kolos1258 »

Witam !

Mam takie pytanie czy jeśli mam pozwolenie sportowe i w ciągu roku nie spełnię wymagania co najmniej 2 startów w zawodach w danej konkurencji to czy mogą mi zabrać pozwolenie na broń ?? I czy rzeczywiście zabierają odrazu?

Co w przypadku kiedy akurat w ciągu roku z przyczyn losowych nie mogłem wystartować ? Pobyt w szpitalu , wyjazdy służbowe itp
CZ527 varmint 223 rem + DOT 3-24x56 MR300 OLT


Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem..
opór staje się obowiązkiem :502:
Awatar użytkownika
pszemek
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 21:31
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Post autor: pszemek »

Każdemu sportowcowi może się przytrafić przerwa w karierze (np, Kubica, Schumacher). Na szczęście PZSS ma na to odpowiedź:

http://www.pzss.org.pl/index.php/skladki-opaty-83

Patrz punkt 13 i 14

Pozdrawiam
Przemek
Kolos1258
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 09 lipca 2016, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Słubice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Post autor: Kolos1258 »

Ok to już wiem jak przedłużyć licencje ;p A jeśli stracę Licencje PZSS to PZSS informuje o tym KWP ? i KWP Zabiera pozwolenie ?
CZ527 varmint 223 rem + DOT 3-24x56 MR300 OLT


Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem..
opór staje się obowiązkiem :502:
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Post autor: carambas »

PZSS składa co roku informację do KGP kto ma, a kto nie ma licencji zawodniczej. Do tej pory brak licencji = odebranie pozwolenia.

Ale w czerwcu pojawił się ciekawy wyrok NSA, który stwierdza, że brak licencji nie wystarczy do odebrania pozwolenia. Organ musi też zbadać, czy delikwent uprawia strzelectwo sportowe. Tutaj wątek w sprawie tego wyroku.

Możesz uprawiać strzelectwo sportowe poza strukturami PZSS. Np, strzelać poza konkursem lub na zawodach klubowych niewłączonych do kalendarza PZSS, ani żadnego WZSS albo wręcz na zawodach korespondencyjnych.
Korespondencyjne są o tyle wygodniejsze, że startujesz w wygodnym dla Ciebie terminie, sam oceniasz punktację, możesz odstrzelić ile chcesz dyscyplin, itp. Warto w tym przypadku zadbać o papierologię i umożliwić weryfikację odbycia startu (mieć wpis do książki na strzelnicy).
Takie zawody od lat organizuje KS Garda -- chyba oni zapoczątkowali cały pomysł, od tygodnia Braterstwo i pewnie jeszcze kilka innych klubów/stowarzyszeń. Jeśli jakiś podmiot, którego nie wymieniłem, organizuje takie zawody, proszę napisać. Nie chcę wykluczać żadnego klubu z porcji chwały.

Sprawa jest rozwojowa, ale wydaje się że aktywne uczestnictwo w sporcie poza ramami PZSS powinno umożliwić podtrzymanie uprawnień. Taka była logika NSA w wyroku. Każdego zachęcam do brania udziału w zawodach korespondencyjnych, bo są bezpłatne i mogą stanowić tarczę przeciw odbieraniu pozwoleń po odcięciu się od PZSSu.

Nie znam jednak jeszcze przypadku, żeby ktoś powołał się na wyrok NSA, miał historię uprawiania strzelectwa poza PZSS i podtrzymał swoje uprawnienia. W dużej mierze dlatego, że wyrok NSA jest bardzo świeży. W momencie wejścia z pełną siłą częstych, kosztownych badań lekarskich (czyli najprawdopodobniej już niedługo) takie przypadki powinny się pojawić bardzo szybko. Myślę, że w ciągu roku możemy mieć jednoznacznie ustalone co i jak.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2016, 14:06 przez carambas, łącznie zmieniany 8 razy.
Ltn_WampiR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 20 czerwca 2016, 20:31
Tematy: 2
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Post autor: Ltn_WampiR »

Wg. mojej wiedzy zawody korespondencyjne nie są wpisywane do oficjalnego komunikaty pzss i takie starty nie są zaliczane do przedłużania licencji.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2016, 16:34 przez Ltn_WampiR, łącznie zmieniany 1 raz.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Post autor: Bombel »

Tak, ale teraz jest mowa o nie ustaniu ważnej przyczyny posiadania pozwolenia na broń "D", czyli czynne uprawianie strzelectwa, a nie o przedłużaniu licencji, której brak na kolejny rok nie jest podstawą do cofnięcia pozwolenia :)
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie sportowe i Wymagane starty w zawodach

Post autor: Bombel »

Tak, ale teraz jest mowa (offtop) o nie ustaniu ważnej przyczyny posiadania pozwolenia na broń "D", czyli czynne uprawianie strzelectwa, a nie o przedłużaniu licencji, której brak na kolejny rok nie jest podstawą do cofnięcia pozwolenia :)

edit: nie wiem czemu zdublowało, można usunąć 1 post.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2016, 16:41 przez Bombel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”