Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

mauser 24
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Postautor: mauser 24 » 2018-08-08, 20:53

To nie wymysły policji że do wszystkiego powołuje się biegłych. Nie dziw się w tym kraju wszyscy się na wszystkim znają.
P-64, IŻ-27E,IŻ-58 MAE

Darth Hunterix

Postautor: Darth Hunterix » 2018-08-08, 21:53

Przeciwnicy prawa do posiadania broni argumentują, że tylko policjanci i żołnierze znają się na broni, dlatego tylko oni powinni je mieć. Ale kiedy trzeba ustalić, czy dany przedmiot jest bronią czy nie, powołuje się biegłego cywila. Kiedy następnym razem będziesz rozmawiać z hoplofobem, zarzuć mu taką logiczną bombę i obserwuj parę wydobywającą się z uszu.
Świnka morska: przenośna bądź samobieżna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków z substancji organicznej w wyniku działania mięśni gładkich.

Sebastian
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian » 2018-08-09, 08:34

wrc69 pisze:Czemu nie piszesz Kolego po polsku?

Bo uzywam klawiatury zgodnej z CP1255.
Pasuje ?

geminix

Postautor: geminix » 2018-08-09, 09:20

to używaj polskiej
to nie jest rocket science (2 kliknięcia w Windows, w innych systemach pewnie równie łatwo)

Klurik

Postautor: Klurik » 2018-08-09, 11:03

Piotr_JG pisze:Z nabojami do samolotu
Trzeba jednak sprawdzać kieszenie i kieszonki przed podróżą...

Oj trzeba. Ostatnio przy obiedzie wypadła mi z kieszeni lub gdzieś z fałd ubrania odstrzelona łuska. Musiała znaleźć sobie naturalny łuskołapacz :) Ta była moja i odstrzelona, więc bez dramatu. Gorzej, jak ktoś ze stanowiska obok przeładuje z pełną komorą i wrzuci nam niespodziankę.

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2018-08-09, 13:41

Gdzieś kiedyś widziałem jakiś filmik na YT w tematyce broni i jej transportu, i była tam bardzo fajna rada.
W swoim arsenale dobrze jest mieć oddzielną torbę tylko na wypady na strzelnicę, której nigdy nie zabieramy w podróże. W takiej torbie zawsze może zawieruszyć się jakaś łuska, a pełnym naboju nie wspominając, a odpowiednie służby i tak będą musiały przetrzepać cały bagaż.
Co więcej psy mogą wyczuć w takiej torbie zapach prochu i efekt będzie ten sam. Sankcji prawnych nie będzie, ale sytuacja niemiła, niepotrzebna, a i na samolot przez taką głupotę można się spóźnić.

Taka sytuacja z życia:
Trafiła mi się kiedyś taka ciekawa robota, przygoda powiedziałbym, na którą wraz z kilkoma innymi osobami musieliśmy być przetransportowani śmigłowcem. Można by powiedzieć, taki "prywatno-firmowy lot". Na tą robotę spakowałem sobie plecak, który od kilku lat leżał w szafie nieużywany. Na lotnisku przy prześwietlaniu bagaży okazało się, że mam w nim ostrze. Przy celnikach przetrzepałem cały plecak, wybebeszyłem go. Noża nie ma, a na monitorze jest :)
Okazało się, że scyzoryk, który jak sądziłem zgubiłem jakieś dwa lata temu wpadł do "kieszeni" plecaka ze stelażem. Problemów nie było, bo to specyficzny lot był, ale scyzoryk musiał własnoręcznie celnik zapakować w woreczek i oddać pilotowi jako "bagaż rejestrowany". Plus taki, że po dwóch latach znalazłem scyzoryk ;)

Gdyby to był standardowy rejs samolotem, to mogłoby być mniej sympatycznie.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
kwaki

Postautor: kwaki » 2018-08-09, 15:17

Ech, ofensywa trwa, kolejny obiekt zagrożony? :evil:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &a=66&c=96
Lack of confidence comes from lack of competence.

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2018-08-09, 15:27

Cytat z linku powyżej:

"- Nie mamy wpływu na to, że ktoś głupio korzysta z broni. Powinien stosować się do regulaminu i ustalonych zasad - mówi Zdzisław Nowak, prezes strzelnicy."

Nie ma to jak się samemu publicznie zaorać.. :/
Jeśli publicznie się przyznaje, że nie ma kontroli nad tym co się na jego prywatnym obiekcie dzieje, to skutki będą oczywiste.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-08-09, 15:57

To wypowiedź sprzed kilku miesięcy - niestety nie mogę znaleźć na forum czy dotyczyła tego samego obiektu czy innego.
Pamiętam jednak tą wypowiedź.

Możliwe, że ten artykuł to powtórka z rozrywki lub zlepek, aby napisać coś dla napisania i wywołania sensacji.

EDYTA:
Znalazłem owy artykuł - na forum pojawił się na początku maja tego roku:
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,13142328/

Dotyczy to tej samej strzelnicy.
Czyżby powtórka z rozrywki?
Ostatnio zmieniony 2018-08-09, 16:08 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.

geminix

Postautor: geminix » 2018-08-09, 16:21

biper pisze:Nie ma to jak się samemu publicznie zaorać.. :/
Jeśli publicznie się przyznaje, że nie ma kontroli nad tym co się na jego prywatnym obiekcie dzieje, to skutki będą oczywiste.

Dlaczego się zaorał? A jaki wpływ na zachowania kierowców ma GDKiA? Czy z tego powodu, że jakiś debil wpierdzieli się w drzewo albo skasuje innego, Bogu ducha winnego, użytkownika drogi, zarządca drogi ma ponosić jakiekolwiek konsekwencje? Jest regulamin użytkowania dróg i pojazdów w postaci PoRD, podobnie jak na strzelnicy jest regulamin zakazujący strzelania gdzie indziej niż w kulochwyt. Sprawa jest moim zdaniem czysta dla zarządcy strzelnicy. Chyba, że konstrukcja strzelnicy (jak - podobno - w Górze Kalwarii) powodowała możliwość rykoszetowania pocisków od przedpola, w sposób pozwalający im opuścić teren strzelnicy w sposób nie kontrolowany.

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2018-08-10, 12:30

Nie zalapales sensu mojej wypowiedzi.
Nie wszystko mozna mowic publicznie i to do mediow.

Tak jak wladze tego kraju przez dziesieciolecia zwalali wine na kierowcow za ilosc ofiar smiertelnych na naszych drogach, pomimo ze istotnym czynnikiem byl stan tych drog i brak autostrad i drog ekspresowych.

Rozumiesz ta subtelna roznice?
Ostatnio zmieniony 2018-08-10, 12:31 przez biper, łącznie zmieniany 2 razy.

franek

Postautor: franek » 2018-08-10, 14:12

biper pisze:W swoim arsenale dobrze jest mieć oddzielną torbę tylko na wypady na strzelnicę, której nigdy nie zabieramy w podróże.

Rada fajna, dla samochodziarzy. Ja wole miec wszystko w jednym, przynajmniej nie zapomne kluczy/dokumentów/tych innych potrzebnych drobiazgow.
A przed kazdym wylotem coz oprozniam do zera a potem pakuje ...
biper pisze:Co więcej psy mogą wyczuć w takiej torbie zapach prochu i efekt będzie ten sam. Sankcji prawnych nie będzie, ale sytuacja niemiła, niepotrzebna, a i na samolot przez taką głupotę można się spóźnić.
Pies sam nie wacha tylko na komendę . jak już jest pies to i znaczy że był powód. Ja otwarcie mowie ze to "range bag" ... i usłyszalem, że to nie tego pies szuka :-)
Ja na strzelnicy "plasteliną" się nie bawię.

biper pisze:Gdyby to był standardowy rejs samolotem, to mogłoby być mniej sympatycznie.

zależy od lotniska. I poziomu szarej substancji ....u ochrony/zarządcy.
Na niektorych amerykanskich lotniskach widzialem opcje pobrania koperty, wpisania adresu , zapakowania takich wlasnie "scyzoryków" i wrzucenia do skrzynki ... to już po tamtej stronie bramki. Przeciagnąć kartą dla opłacenia .. i gotowe.
Słynne brytyjskie lotnisko Heathrow - gdzie dziecku zabrano figurkę brytyjskiego żołnierza "bo miała karabin z bagnetem" ....

Taka sytuacja "życiowa" - w Polsce - fabryczna ampułko-strzykawka z igłą ~1cm to zło prawie jak kałach. Gdyby nie kwit od lekarza to by zabrali.
W UK, normlne wyposażenie podróżnego.
Ostatnio zmieniony 2018-08-10, 14:14 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

adamo_pna

Postautor: adamo_pna » 2018-08-10, 14:19

Historia prawdziwa: facetowi zostaje pestka w dżinsach po zawodach. Facet leci do Barcelony z Krakowa, przesiadka we Frankfurcie. Facet wraca, więc również 2 loty, chce zapłacić taksówkarzowi, sięga do kieszeni i wyciąga ową pestkę. Zalewa się potem. Potem, po kilku latach opisuje swoją historię na forum ;)

Dariusz DC
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz DC » 2018-08-10, 14:47

Kumpel miał to samo ale mu znaleźli na lotnisku w Wwie- 2 sztuki 9x19 .. chryja na całego ..
a drugi leciał do rzeszowa i miał gaz łzawiący w plecaczku na podreczny bagaż i ze spokojem w obie strony i nic .. życie
DC jeszcze nie 9

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-08-10, 15:23

franek pisze:
biper pisze:W swoim arsenale dobrze jest mieć oddzielną torbę tylko na wypady na strzelnicę, której nigdy nie zabieramy w podróże.

Rada fajna, dla samochodziarzy. Ja wole miec wszystko w jednym, przynajmniej nie zapomne kluczy/dokumentów/tych innych potrzebnych drobiazgow.
A przed kazdym wylotem coz oprozniam do zera a potem pakuje ...

Dlatego w torbie na strzelnicę ma się wszystkie te potrzebne drobiazgi i się ich nie wypakowuje - apteczka, zapasowe zatyczki/stopery, zapasowe baterie, tarcze, tacker, zszywki, jakieś tarcze, podstawowe przydatne klucze imbusowe do optyki itp.
Dokumenty i tak mam przy sobie w spodniach z dokumentami do auta itd. A jeżeli dokumenty od broni nie są u Ciebie trzymane razem z pozostałymi to trzymasz je w tej torbie/plecaku na strzelnicę.

Miałem przypadek, w którym znalazłem łuskę w kapturze, kilka razy żona wyciągała naboje ze sprawdzonych przeze mnie spodni i to dokładnie.
To nie są małe rzeczy, ale też nie są duże i potrafią się czasami nieźle zawinąć i znajdziesz je po pewnym czasie.
Więc lepiej sobie sprawić torbę/plecak tylko na strzelnicę i masz spokój, a w niedużych pieniądzach można dorwać niezły towar.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”