Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Postautor: hubertg » 2018-03-14, 14:23

REDs pisze:To może jednak powinno wprowadzić się badania psychiatryczne dla kupujących czarnoprochowce ?

Jasne, dla kupujących siekiery, widły, noże itp, również.
Co do noży to można iść w ślady Anglii. Nieletni, np. nie może kupić noża o klindze >3". Chyba nadal zastanawiają się jak zweryfikować wiek przy zakupach online, pewnie zakażą całkowicie. Tylko jak donieść do domu ten zakup jeśli za posiadanie noża w miejscu publicznym grozi więzienie. A statystyki napadów ciągle rosną, dla rządu i mediów jest to argument za kolejnymi zakazami.
Czekam, kiedy po morderstwie poprzez uduszenie gołymi rękami ktoś zaproponuje poruszanie się po mieście jedynie w kajdankach.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-03-14, 14:26

REDs pisze:To może jednak powinno wprowadzić się badania psychiatryczne dla kupujących czarnoprochowce ?

Bez przesady... Nawet tutaj takie pomysły? Na forum o broni?

Szacunkowo (bo nikt nie prowadzi statystyk) broni CP w Polsce, między 200 tys., a 800 tys. sztuk. I ile było przestępstw? Kilka? Kilkanaście? Przez 14 lat?

Jeśli to wymaga badań/pozwoleń, to nie tylko noże do masła także, ale nawet łyżeczki do herbaty...

Awatar użytkownika
lto

Postautor: lto » 2018-03-14, 14:35

Nowa dyrektywa UE likwiduje kategorię D, więc wszystko będzie musiało być przynajmniej rejestrowane. W praktyce będzie to pewnie taka rejestracja jak obecnie wiatrówek o mocy większej niż 17J.
Spodziewam się także, że w nowej Ustawie nie będzie nawet wyjątku dla broni prawdziwie historycznej, który dyrektywa dopuszcza.
Ostatnio zmieniony 2018-03-14, 14:37 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.

REDs

Postautor: REDs » 2018-03-14, 14:41

Chcąc zakupić moje wymarzone "9mm" musiałem przejść badania i weryfikacje policji, a tu koleś po psychiatryku bez problemu nabywa legalnie broń i z uśmiechem na twarzy robi kolejną dziurkę w organizmie własnej matki.
Nie jestem przeciwnikiem broni, żadnym hoplofobem ale uważam że jakaś weryfikacja powinna być.
Ostatnio zmieniony 2018-03-14, 14:42 przez REDs, łącznie zmieniany 1 raz.

Evito

Postautor: Evito » 2018-03-14, 15:19

@REDs tutaj zawsze był spokój. Tymczasem zachowanie wariata z czarnoprochowcem rzuca się cieniem na wizerunek posiadaczy broni. Dobrze że przynajmniej w świadomości mieszkańców jest to że nie miał pozwolenia. Nie chciałbym żeby wspieranie strzelectwa przez lokalne władze i prywatnych przedsiębiorców przestało być wizerunkowo opłacalne.
Jestem pacyfistą dlatego broń mam osobistą :516:

Awatar użytkownika
eclip2

Postautor: eclip2 » 2018-03-14, 15:20

REDs pisze:Nie jestem przeciwnikiem broni, żadnym hoplofobem ale uważam że jakaś weryfikacja powinna być.

A ja uważam, że co do CP, to powinno być tak jak jest.
Dostęp do broni czanoprochowej jest praktycznie powszechny i przypadki użycia jej do popełnienia przestępstwa są bardzo rzadkie. Wydaje mi się nawet, że więcej się słyszy o wypadkach/przestępstwach przy użyciu broni palnej współczesnej, a jak wiadomo do posiadania jej potrzebne jest pozwolenie. Ciężko to sprawdzić, ale myślę, że WBP jest też w społeczeństwie sporo mniej niż CP.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX

tomekok

Postautor: tomekok » 2018-03-14, 15:21

Zawsze mogłeś kupić legalnie taką broń bez przechodzenia żadnej weryfikacji. Ale to CP a nie "dziewiątka". Coś za coś.
Wszystkim można zrobić krzywdę jak się chce. Niektórzy używają do tego samych rąk.

Piotr_JG

Postautor: Piotr_JG » 2018-03-14, 23:12

REDs pisze:Chcąc zakupić moje wymarzone "9mm" musiałem przejść badania i weryfikacje policji, a tu koleś po psychiatryku bez problemu nabywa legalnie broń i z uśmiechem na twarzy robi kolejną dziurkę w organizmie własnej matki.
Nie jestem przeciwnikiem broni, żadnym hoplofobem ale uważam że jakaś weryfikacja powinna być.

No jasne! Nie jestem hoplofobem tylko zazdrośnikiem. Ja się męczyłem a inni mają mieć łatwiej? Co to to nie!

Tak czytając niektóre przemyślenia dochodzę do wniosku, że obowiązkowe badania psychiatryczne powinno się przechodzić przed pozwoleniem na pisanie w internecie :wink:

tomekok pisze:Zawsze mogłeś kupić legalnie taką broń bez przechodzenia żadnej weryfikacji.

Nie zawsze było tak słodko, kolego. Nawet o wiatrówkę było ciężko. Warto o tym pamiętać.
Ostatnio zmieniony 2018-03-14, 23:22 przez Piotr_JG, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr

REDs

Postautor: REDs » 2018-03-15, 08:23

Piotr_JG pisze:
REDs pisze:Chcąc zakupić moje wymarzone "9mm" musiałem przejść badania i weryfikacje policji, a tu koleś po psychiatryku bez problemu nabywa legalnie broń i z uśmiechem na twarzy robi kolejną dziurkę w organizmie własnej matki.

No jasne! Nie jestem hoplofobem tylko zazdrośnikiem. Ja się męczyłem a inni mają mieć łatwiej? Co to to nie!
.

Dlaczego człowiek z ulicy nie może sobie kupić współczesnego pistoletu ? a czarnoprochowca może bez problemu ? Przecież jednym i drugim da się skutecznie zabić innego człowieka.

Piotr_JG

Postautor: Piotr_JG » 2018-03-15, 09:51

REDs pisze:Dlaczego człowiek z ulicy nie może sobie kupić współczesnego pistoletu ? a czarnoprochowca może bez problemu ? Przecież jednym i drugim da się skutecznie zabić innego człowieka.

Lista narzędzi/środków którymi da się skutecznie zabić innego człowieka jest znacznie dłuższa, niemal nieskończona. Chcesz pozwolenia na wszystko, czy czarnoprochowce tak cię uwierają?

p.s.
To było pytanie retoryczne, nie ciągnijmy tego dalej, a przynajmniej nie w tym wątku.

KG92RS pisze: prawdopodobieństwo, że czeska skarga zostanie w jakimkolwiek zakresie uwzględniona, jest bliskie zera.

Skąd taki wniosek? O ile pamiętam skarga dotyczy zarówno treści jak i trybu wprowadzenia, szanse są niezerowe.
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 09:57 przez Piotr_JG, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr

lemuchr

Postautor: lemuchr » 2018-03-15, 12:43

http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/za ... id,tm.html

Kolejny pijane z "bronią".... gazową
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2018-03-15, 14:52

tomekok pisze:Zawsze mogłeś kupić legalnie taką broń bez przechodzenia żadnej weryfikacji. Ale to CP a nie "dziewiątka". Coś za coś.
Wszystkim można zrobić krzywdę jak się chce. Niektórzy używają do tego samych rąk.

Widze, ze kolega jeszcze mlody, a co wazniejszenie wszystko wie lub pamieta. Na wiatrowke obowiazywalo pozwolenie i trzeba bylo sie niezle napocic i nakombinowac aby je zdobyc.

Przejdz sie do rusznikarza na ul. Mariacka i zapytaj jak bylo.

O ile jeszcze gosciu ma taam ta swoja pracownie, bo rusznikarnia tego byym nie nazwal.

REDs pisze:Dlaczego człowiek z ulicy nie może sobie kupić współczesnego pistoletu ? a czarnoprochowca może bez problemu ? Przecież jednym i drugim da się skutecznie zabić innego człowieka.

Nie glos tu herezji, bo jeszcze jakis papierowy tygrys przeczyta i ... to kiedy wchodza te pozwolenia na czarnoprochowce ?

:wink:
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 14:54 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.

thegenerat

Postautor: thegenerat » 2018-03-15, 22:25

Load on Sunday
shoot all week long

Awatar użytkownika
sas88

Postautor: sas88 » 2018-03-15, 23:24

Widze, ze kolega jeszcze mlody, a co wazniejszenie wszystko wie lub pamieta. Na wiatrowke obowiazywalo pozwolenie i trzeba bylo sie niezle napocic i nakombinowac aby je zdobyc.

Tyle, że kolega nie pisze o wiatrówkach, a o CP.
I, poniekąd, ma rację.

Oryginały sprzed 1850 roku były w Polsce bez pozwolenia zawsze, zarówno przed wojną, jak i "za komuny".
Natomiast, częściowo, zdelegalizowała je ostatnia nowelizacja.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”

Krzysztof66

Postautor: Krzysztof66 » 2018-03-16, 08:08

I co myśliwi z tym zrobią? Badania co pięć lat? tutaj
22LR, 22LR, 9x19, 9x19, 7,62x39, 12/76.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”