Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Postautor: r2d2 » 2018-03-12, 12:44

Sad uznal go winnym . W sprawie o odszkodowanie pozostaje jedynie ustalić jego wysokość
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Awatar użytkownika
kapera

Postautor: kapera » 2018-03-12, 13:43

strk pisze:Na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, za złamanie zasad użycia broni palnej, skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku Krzysztofa Ł., szefa firmy ochroniarskiej. Oskarżony chcąc zatrzymać włamywacza postrzelił go nieumyślnie w plecy. Mężczyzna ma niedowład nóg.:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3854 ... puszczalne

Jakie złamanie zasad , potencjalny włamywacz powinien mieć świadomość tego że jego działanie przestępcze może skończyć się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu czy śmiercią . Wiadomo że przestępca nie przyszedł na grzyby , sami widzicie czym skutkuje użycie broni . No może sąd by ułaskawił ochraniarza gdyby ten wcześniej otrzymał ze trzy ciosy nożem od włamywacza . To wszystko jest chore ....
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” ,KŻR- LOK , ZŻWP

Evito

Postautor: Evito » 2018-03-12, 13:45

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sokolow ... ty/5f2qbg4

Od rana plota niesie u mnie w mieście że 20 latek zastrzelił swoją matkę.
Mam nadzieję że nikt z lokalnego środowiska strzelców sportowych...
Jestem pacyfistą dlatego broń mam osobistą :516:

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2018-03-12, 14:17

kapera pisze:
strk pisze:Na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, za złamanie zasad użycia broni palnej, skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku Krzysztofa Ł., szefa firmy ochroniarskiej. Oskarżony chcąc zatrzymać włamywacza postrzelił go nieumyślnie w plecy. Mężczyzna ma niedowład nóg.:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3854 ... puszczalne

Jakie złamanie zasad , potencjalny włamywacz powinien mieć świadomość tego że jego działanie przestępcze może skończyć się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu czy śmiercią . Wiadomo że przestępca nie przyszedł na grzyby , sami widzicie czym skutkuje użycie broni . No może sąd by ułaskawił ochraniarza gdyby ten wcześniej otrzymał ze trzy ciosy nożem od włamywacza . To wszystko jest chore ....

...."Krzysztof Ł. podczas pościgu za sprawcą włamania oddał w powietrze dwa strzały ostrzegawcze. Kiedy włamywacz nie reagował, oddał trzeci strzał, celując w nogi mężczyzny. Pocisk jednak odbił się rykoszetem i trafił w plecy. Obrażenia kręgosłupa spowodowały u Mariusza W. niedowład nóg. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże. Za kradzież biżuterii z domu w Malborku Mariusz W. został skazany na rok więzienia"....

Oskarżonego czeka jeszcze proces cywilny. Mariusz W., który jeździ teraz na wózku inwalidzkim domaga się od Krzysztofa Ł., za spowodowanie kalectwa, miliona złotych odszkodowania.

To jest faktycznie chore prawo- jakim prawem zlodziej/bandyta moze sie domagac odszkodowania... :651: BTW chyba tylko w Polsce chroni sie przstepcow zaslaniajac ich ryje.... ochroniarz powinien go zabic na miejscu i tak by mial sprawe... ale przynajmniej odszkodowania nie musialby placic! Chory kraj... kur...! :roll:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

hubertg

Postautor: hubertg » 2018-03-12, 14:37

Evito pisze:Mam nadzieję że nikt z lokalnego środowiska strzelców sportowych...

Jeśli 20 latek, to mało prawdopodobne aby miał legalnie własną broń na którą potrzeba pozwolenie, jedynie czarnoprochowca.

KudrigY

Postautor: KudrigY » 2018-03-12, 14:56

A tutaj ciekawostka z Grecji:

http://www.sport.pl/pilka/7,64946,23130 ... oisko.html

Prezes jednego z klubów piłkarskich wyciąga legalnie posiadaną klamkę i grozi sędziemu...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA

bldzmarcin

Postautor: bldzmarcin » 2018-03-12, 15:00

Przynajmniej nic więcej nie ukradnie. :one: Szkoda ochroniarza. Mamy debilne prawo, które chroni przestępcę. Odszkodowania powinny być dla ofiar przestępstwa, a nie dla przestępcy, który stał się ofiarą bo postanowił złamać prawo. Powinien być zapis, z którego by jasno wynikało, że osoba decydująca popełnić umyślne przestępstwo nie może otrzymywać odszkodowania w związku z jego konsekwencjami. To byłby skuteczny bat na bandytów. Dopóki będą takie wyroki, to bandyci będą się śmiać i wchodzić do domów jak po swoje.

Awatar użytkownika
Wilek1

Postautor: Wilek1 » 2018-03-12, 15:30

O ile zlodziej w miare wyzdrowieje to jeszcze ze okaze ze mu sie to dobrze oplacalo i juz krasc nie bedzie musial.
Tragifarsa.
Przy dowolnych obrazeniach odniesionych podczas czynu zabronionego KK (kradzieze, napady, itp) odszkodowawczosc powinna byc zablokowana.

Awatar użytkownika
Garfield

Postautor: Garfield » 2018-03-12, 15:34

hubertg pisze:Jeśli 20 latek, to mało prawdopodobne aby miał legalnie własną broń na którą potrzeba pozwolenie, jedynie czarnoprochowca.

Według GazWybu miał czarnoprochowca.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."

Stare Maxisko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Stare Maxisko » 2018-03-12, 17:13

W radiu bzdet też podawali, że miał czarnoprochowca. Prędzej czy później musiało coś takiego nastąpić. Zastanawiam się tylko czy było to umyślnie, czy po prostu debil bawił się bronią, no bo przecież "czarnoprochowa broń, nie jest prawdziwą bronią" i wyszło jak wyszło. Niedawno w moim mieście jeden gość z wiatrówki przestrzelił sobie dłoń, a drugi strzelał do puszek na parapecie i walił jakimś dziadkom z naprzeciwka w okno, na tej samej zasadzie "przecież to nie prawdziwe, na bank krzywdy nie zrobi". Jakoś tak wolę wierzyć, że stało się to przypadkiem... nie dopuszczam do siebie myśli, że ktoś mógłby własną matkę we śnie rozstrzelać... :-/
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-03-12, 17:22

Stare Maxisko pisze:debil bawił się bronią, no bo przecież "czarnoprochowa broń, nie jest prawdziwą bronią"

Stare Maxisko pisze:"przecież to nie prawdziwe, na bank krzywdy nie zrobi". Jakoś tak wolę wierzyć, że stało się to przypadkiem...

Też kiedyś sądziłem, że tacy ludzie to mit.
Niestety jak usłyszałem od gościa, który za kilka dni miał jechać na strzelnicę odbyć kilka strzelań (od Margolina po Mosina z Glauberytem krótkimi seriami i pompką włącznie), gdzie miał szkolenie teoretycznie najpierw na sucho z broni, z której będzie strzelał i puścił mi tekst "przecież my to z ASG chyba będziemy strzelać" oraz "taka broń to chyba może zabić nawet" to już wymiękłem.

A jak usłyszałem o gościu, który sprawdzał ostrość noża, który wziął od kolegi (naostrzony na brzytwę) poprzez przejechanie sobie po kciuku i to dość mocno to w sumie nic mnie nie zdziwi.

kriss91

Postautor: kriss91 » 2018-03-12, 17:43

Chłopak leczony psychiatrycznie. Po wszystkim sam sie zgłosił na komende

Awatar użytkownika
gustaw3003

Postautor: gustaw3003 » 2018-03-12, 20:45

Kongers USA na temat prawa pozbawiania własności broni- konfiskaty broni w USA

https://conservativetribune.com/state-g ... tion-bill/

According to Breitbart News, HB 1465 has moved to the state Senate after being passed in the House a week ago. The measure would require citizens between the ages of 18 and 20 to give up ownership of certain guns that they bought legally, or risk becoming criminals.
"be careful whos toes you step on because they maybe connected to someones ass you cant kick"

Darth Hunterix

Postautor: Darth Hunterix » 2018-03-12, 21:58

LARPAK pisze:A jak usłyszałem o gościu, który sprawdzał ostrość noża, który wziął od kolegi (naostrzony na brzytwę) poprzez przejechanie sobie po kciuku i to dość mocno to w sumie nic mnie nie zdziwi.

Miałem kiedyś podobną akcję na obozie harcerskim. Jedna dziewczyna wzięła ode mnie nóż (też solidnie naostrzony, choć nie na brzytwę) i niby w celu sprawdzenia ostrości przejechała sobie po przedramieniu. A teraz najlepsze: nic się jej nie stało. Tak samo "sprawdziła" jeszcze kilka noży i nic. Ot, taka sztuczka, żeby się popisać. Nie wiem do końca jak to robiła, aczkolwiek mam swoje domysły. Tym niemniej na sobie nie testowałem :) Może tu też ktoś chciał zrobić taki trik? Tylko niekoniecznie wyszło...
Świnka morska: przenośna bądź samobieżna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków z substancji organicznej w wyniku działania mięśni gładkich.

Awatar użytkownika
mglow85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: mglow85 » 2018-03-12, 22:57

Stare Maxisko pisze:Prędzej czy później musiało coś takiego nastąpić.
To nie pierwszy przypadek, kojarzę jeszcze co najmniej dwa zabójstwa popełnione z tego typu broni.

Co miał w głowie ten ochroniarz strzelając złodziejowi w plecy, ciężko mi sobie wyobrazić, dobrze go adrenalina poniosła.
.223 9x19 10mm Auto

Wróć do „Prawo i broń - WBP”