Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lemuchr »

http://mamdziecko.interia.pl/rodzice/ne ... Id,2558665

Niby tekst w porządku bez negatywnego nastawienia. Jednakowoż fragment o tym żeby powiedzieć dzieciom że broń służy do ranienia i zabijania ;/
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: adnikauto »

Zdecydował o areszcie Tomasza Komendy. Nie ma zamiaru go przepraszać
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/w ... ie/ews70rg

Noo, mam nadzieje ze ten gosc co wlasnie wyszedl po 18 latach z pudla okaze sie "niespotykanie spokojnym czlowiekiem" i NIE kupi pistoletu oraz nie zastrzeli w/w Pana wraz z calym skladem sedziowskim... zobaczymy czy bedzie tzw. : "cdn" czy tez nie... :?:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Fokat »

Prokurator:
1. Zastraszanie świadków.
2. Trzymanie dowodów w słoikach po ogórkach.
3. Tak do końca nie czytał akt.
4. W 2015 skazany za korupcję.
A człowiek się zastanawiał nad noszeniem broni kolekcjonerskiej, bo podobno nie ma sankcji, ale stwierdziłem, że żyję w Państwie PRAWA i będę go przestrzegał ;laughing:
Do tego prokuratorska emeryturka i wczasy w sanatoriach MSW i oczywiście szanowany emeryt w środowisku. Ciekawe czy ma pozwolenie na broń do celów ochrony osobistej za takie "zasługi"
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Chochla »

lemuchr pisze:Jednakowoż fragment o tym żeby powiedzieć dzieciom że broń służy do ranienia i zabijania ;/
A nie sluzy??? Chyba na tym polega odpwiedzialne wychowanie, zeby dzieciakowi tlumaczyc co do czego jest a nie tworzyc alternatywna rzeczywistosc?
Ja swojego syna nauczylem, ze nie ma nawet prawa dotknac broni bez mojej zgody i nadzoru. I sie do tego zakazu stosuje bo wie i rozumie, ze to nie jest zabawka i ze mozna tym zrobic komus krzywde.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: kuras999 »

Niektórzy dorośli sami się oszukują że broń służy tylko do dziurawieniu papieru więc dziwią się że dziecku należy mówić coś innego :) Ale spokojnie dzieci wiedzą do czego jest broń nawet 4 latki bawiąc się udają że umierają od pocisków.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 10:57 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lemuchr »

Chochla pisze: Ja swojego syna nauczylem, ze nie ma nawet prawa dotknac broni bez mojej zgody i nadzoru. I sie do tego zakazu stosuje bo wie i rozumie, ze to nie jest zabawka i ze mozna tym zrobic komus krzywde.
Ja swojego tez swojego ucze zasad bezpiecznego obchodzenia sie z bronia.
Jednakze nie mowie mu ze bron sluzy do zabijania albo ranie.
Tlumacze mu ze to nazedzie jak mlotek albo pila sluzace do czegos. W moim przypadku jako mysliwego sluzy do zdobywania pokarmu (syn dobrze wie skad sie biorze miesko ktore przynsoze dododmu) oraz podnoszenia umiejetnosci ewentualnie zapewnienia bezpieczenstwa. jednakze uzyta w sposob nieumiejetny moze zrobic ogromna krzywde lub kogos zabic.
Wmawianie dzieciom ze bron sluzy do zabijania jak dla mnie spowoduje tylko odwrocenie sie dzieci od tego tematu.

PS przepraszam za brak polskich liter.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: kuras999 »

lemuchr pisze:W moim przypadku jako mysliwego sluzy do zdobywania pokarmu
Czyli nazywając rzeczy po imieniu służy do zabijania zwierząt
lemuchr pisze:ewentualnie zapewnienia bezpieczenstwa
Czyli służy również wymuszeniu posłuszeństwa lub zranieniu/zabiciu napastnika

Jakkolwiek by pięknie nie mówić próbować używać słodkich określeń fakt jest faktem. Dla czego dzieci bawią się zabawkami przypominającymi broń - bo służą one właśnie do wymuszania posłuszeństwa, ranienia i zabijania. Bez tych atrybutów nie są takie fajne i dziecko by się nimi nie zainteresowało :) Tak samo petardy są fajne dla chłopców bo służą destrukcji :)
Mam wrażenie że w dzisiejszych czasach nie można głośno mówić o faktach.
Cytując nawet fragment artykułu:
"Według psychologów również płeć ma tu duże znaczenie. Nie od dziś wiadomo, że chłopcy chętniej skupiają się na zabawach w walkę, które osadzone są w realiach "władzy i dominacji"."
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 11:26 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: m2c »

Co kwalifikuje dany przedmiot do takiego a nie innego celu? Czemu nóż jest np. kuchenny i nikt się nie czepia że można nim zabić? Nóż bojowy to w końcu też broń. Czy w takim wypadku Glock jest bronią służącą do zabijania gdyż do tego celu powstał, a TS Orange już nie gdyż to narzędzie które powstało z myślą o zawodach? :P
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 11:30 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lemuchr »

Czyli służy również wymuszeniu posłuszeństwa lub zranieniu/zabiciu napastnika
Tak ale dziecko musi miec swiadomosc ze to nie ejst podstawowy cel broni w dzisiejszych czasach.
Owszem mozna z niej zabic ale nozem albo mlotkiem tez.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 11:40 przez lemuchr, łącznie zmieniany 1 raz.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: kuras999 »

Pozwolę sobie się nie zgodzić ze stwierdzeniem że wymuszanie posłuszeństwa, ranienie i zabijanie nie są podstawowym celem broni w dzisiejszych czasach. Przecież sam napisałeś że twoja osobista broń służy Tobie do zabijania. Jaki odsetek broni na ziemi lub nawet tylko w Polsce jest używana do innego celu niż te 3 wymienione przeze mnie wyżej? Odpowiem - znikomy bo broń do sportu czy kolekcji to rzadko spotykany wyjątek -broń to przede wszystkim służby i wojsko dalej myśliwi. A jestem też przekonany że bardzo duży procent sportowców/kolekcjonerów również myśli o swoich zabawkach raczej w kontekście ich pierwotnej funkcjonalności.
A noże i owszem te bojowe również są przecież uwielbiane przez chłopców. Teraz to może niedopuszczalne :roll: ale ja jak byłem dzieckiem to miałem wielki "bojowy" nóż z zębami z drugiej strony a kolega miał taki z kastetem i to było coś :one: Te do smarowania i inne kuchenne jakoś nas nigdy nie interesowały.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2018, 11:58 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: geminix »

@kuras999
Czy pierwsze twoje słowa do dziecka przy jego kontakcie z nożem będą/były: "Uważaj dziecko, nóż służy do zabijania"?
Bo służy, nieprawdaż?
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Fokat »

Panowie, przestańcie się łapać za słówka i obijać łopatkami w piaskownicy. Dajcie szanse samodzielnego wychowania Swoich dzieci:)
Koledzy mojego syna, jakby mogli, toby rozpruli sejf, rozdzielili między sobą zawartość i poszli w miasto :) A jest to efektem niezdrowej ciekawości i rzadkości w dostępie do broni w naszym kraju
Mój 12 letni syn, nie wyraża zainteresowania bronią i guzik go obchodzi co trzymam w sejfie.
WYNIKA TO Z FAKTU, ŻE BROŃ W DOMU JEST i syn wie, że kiedykolwiek poprosi, to NIGDY mu nie odmówię, żeby mu ją pokazać, a SAMODZIELNIE nigdy nie weźmie broni do ręki, bo wie jakie jest zagrożenie.
Aby wzmocnić to poczucie, sejf ma dwupoziomowe zabezpieczenie :)
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Chochla »

lemuchr pisze: Jednakze nie mowie mu ze bron sluzy do zabijania albo ranie.
Tlumacze mu ze to nazedzie jak mlotek albo pila sluzace do czegos.
Mlotek zostal wynaleziony, zeby wbijac gwozdzie. Pila zostala wynaleziona, zeby ciac. A bron palna zostala wynaleziona, zeby robic krzywde i zabijac. I zadne wspolczesne tlumaczenia ze jest inaczej, ze sluszy to dziurawienia tarcz itd, itp tego nie zmienia. I moim zdaniem przynosza wiecej szkod niz pozytku dla idei powszechnego dostepu do broni.
lemuchr pisze: W moim przypadku jako mysliwego sluzy do zdobywania pokarmu (syn dobrze wie skad sie biorze miesko ktore przynsoze dododmu)
Wybacz ale moj matematyczny umysl sie w tym pogubil. Czyli co, Twoj syn uwaza, ze przy "zdobywaniu pokarmu" zadne zwierze nie cierpi? Nie ginie? Nie lapie tego.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: kuras999 »

Nóż to duuużo bardziej uniwersalne narzędzie tutaj sprawa nie jest już tak oczywista ;laughing:
Generalnie dziecku spraw oczywistych nie musisz tłumaczyć dziecka samo się uczy obserwując. Rocznemu dziecku nie wytłumaczysz do czego jest łyżka czy widelec a jakoś wie :) Tak samo z bronią wszędzie gdzie się nie spojrzy jest to narzędzie wymuszania posłuszeństwa, zadawania ran i zabijania - telewizja, gry, komiksy itp. Jak dziecko zapyta po co panu Policjantowi pistolet bo dzisiaj widział to mu nie powiesz chyba że do strzelania do tarczy. Jak zapyta po co myśliwemu broń to chyba nie powiesz że do strącania steków z wysokiego drzewa.
Swoim zachowaniem możemy dać tylko alternatywę do głównego i pierwotnego zastosowania tego narzędzia np. na strzelnicy.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LongTom »

Dawno nie widziałem tak rozsądnego tekstu na temat broni w gazecie (nie przeznaczonej wyłącznie dla strzelców)
https://wpolityce.pl/kultura/386926-uzb ... auczycieli
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”