Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Evito »

@REDs tutaj zawsze był spokój. Tymczasem zachowanie wariata z czarnoprochowcem rzuca się cieniem na wizerunek posiadaczy broni. Dobrze że przynajmniej w świadomości mieszkańców jest to że nie miał pozwolenia. Nie chciałbym żeby wspieranie strzelectwa przez lokalne władze i prywatnych przedsiębiorców przestało być wizerunkowo opłacalne.
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: eclip2 »

REDs pisze:Nie jestem przeciwnikiem broni, żadnym hoplofobem ale uważam że jakaś weryfikacja powinna być.
A ja uważam, że co do CP, to powinno być tak jak jest.
Dostęp do broni czanoprochowej jest praktycznie powszechny i przypadki użycia jej do popełnienia przestępstwa są bardzo rzadkie. Wydaje mi się nawet, że więcej się słyszy o wypadkach/przestępstwach przy użyciu broni palnej współczesnej, a jak wiadomo do posiadania jej potrzebne jest pozwolenie. Ciężko to sprawdzić, ale myślę, że WBP jest też w społeczeństwie sporo mniej niż CP.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: tomekok »

Zawsze mogłeś kupić legalnie taką broń bez przechodzenia żadnej weryfikacji. Ale to CP a nie "dziewiątka". Coś za coś.
Wszystkim można zrobić krzywdę jak się chce. Niektórzy używają do tego samych rąk.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 986
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Piotr_JG »

REDs pisze:Chcąc zakupić moje wymarzone "9mm" musiałem przejść badania i weryfikacje policji, a tu koleś po psychiatryku bez problemu nabywa legalnie broń i z uśmiechem na twarzy robi kolejną dziurkę w organizmie własnej matki.
Nie jestem przeciwnikiem broni, żadnym hoplofobem ale uważam że jakaś weryfikacja powinna być.
No jasne! Nie jestem hoplofobem tylko zazdrośnikiem. Ja się męczyłem a inni mają mieć łatwiej? Co to to nie!

Tak czytając niektóre przemyślenia dochodzę do wniosku, że obowiązkowe badania psychiatryczne powinno się przechodzić przed pozwoleniem na pisanie w internecie :wink:
tomekok pisze:Zawsze mogłeś kupić legalnie taką broń bez przechodzenia żadnej weryfikacji.
Nie zawsze było tak słodko, kolego. Nawet o wiatrówkę było ciężko. Warto o tym pamiętać.
Ostatnio zmieniony 14 marca 2018, 23:22 przez Piotr_JG, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: REDs »

Piotr_JG pisze:
REDs pisze:Chcąc zakupić moje wymarzone "9mm" musiałem przejść badania i weryfikacje policji, a tu koleś po psychiatryku bez problemu nabywa legalnie broń i z uśmiechem na twarzy robi kolejną dziurkę w organizmie własnej matki.
Nie jestem przeciwnikiem broni, żadnym hoplofobem ale uważam że jakaś weryfikacja powinna być.
No jasne! Nie jestem hoplofobem tylko zazdrośnikiem. Ja się męczyłem a inni mają mieć łatwiej? Co to to nie!
.
Dlaczego człowiek z ulicy nie może sobie kupić współczesnego pistoletu ? a czarnoprochowca może bez problemu ? Przecież jednym i drugim da się skutecznie zabić innego człowieka.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 986
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Piotr_JG »

REDs pisze:Dlaczego człowiek z ulicy nie może sobie kupić współczesnego pistoletu ? a czarnoprochowca może bez problemu ? Przecież jednym i drugim da się skutecznie zabić innego człowieka.
Lista narzędzi/środków którymi da się skutecznie zabić innego człowieka jest znacznie dłuższa, niemal nieskończona. Chcesz pozwolenia na wszystko, czy czarnoprochowce tak cię uwierają?

p.s.
To było pytanie retoryczne, nie ciągnijmy tego dalej, a przynajmniej nie w tym wątku.
KG92RS pisze: prawdopodobieństwo, że czeska skarga zostanie w jakimkolwiek zakresie uwzględniona, jest bliskie zera.
Skąd taki wniosek? O ile pamiętam skarga dotyczy zarówno treści jak i trybu wprowadzenia, szanse są niezerowe.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2018, 09:57 przez Piotr_JG, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lemuchr »

http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/za ... id,tm.html

Kolejny pijane z "bronią".... gazową
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Shooter7 »

tomekok pisze:Zawsze mogłeś kupić legalnie taką broń bez przechodzenia żadnej weryfikacji. Ale to CP a nie "dziewiątka". Coś za coś.
Wszystkim można zrobić krzywdę jak się chce. Niektórzy używają do tego samych rąk.
Widze, ze kolega jeszcze mlody, a co wazniejszenie wszystko wie lub pamieta. Na wiatrowke obowiazywalo pozwolenie i trzeba bylo sie niezle napocic i nakombinowac aby je zdobyc.

Przejdz sie do rusznikarza na ul. Mariacka i zapytaj jak bylo.

O ile jeszcze gosciu ma taam ta swoja pracownie, bo rusznikarnia tego byym nie nazwal.
REDs pisze: Dlaczego człowiek z ulicy nie może sobie kupić współczesnego pistoletu ? a czarnoprochowca może bez problemu ? Przecież jednym i drugim da się skutecznie zabić innego człowieka.
Nie glos tu herezji, bo jeszcze jakis papierowy tygrys przeczyta i ... to kiedy wchodza te pozwolenia na czarnoprochowce ?


:wink:
Ostatnio zmieniony 15 marca 2018, 14:54 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
thegenerat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 976
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: thegenerat »

Load on Sunday
shoot all week long
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5743
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: sas88 »

Widze, ze kolega jeszcze mlody, a co wazniejszenie wszystko wie lub pamieta. Na wiatrowke obowiazywalo pozwolenie i trzeba bylo sie niezle napocic i nakombinowac aby je zdobyc.
Tyle, że kolega nie pisze o wiatrówkach, a o CP.
I, poniekąd, ma rację.

Oryginały sprzed 1850 roku były w Polsce bez pozwolenia zawsze, zarówno przed wojną, jak i "za komuny".
Natomiast, częściowo, zdelegalizowała je ostatnia nowelizacja.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Krzysztof66 »

I co myśliwi z tym zrobią? Badania co pięć lat? tutaj
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: bldzmarcin »

Badania to nic, w sumie niektórym naprawdę by się przydały. Ale wtrącanie się państwa w to jak ktoś wychowuje swoje dzieci to zamordyzm. Nie każdy rodzic chce by jego dzieci przechodziły lewacką i bambinistyczną indoktrynacje.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: KudrigY »

Kwestia ew. indoktrynacji to juz obszar do debatowania. Znam jeden przypadek, gdzie smark po tym jak na pierwszej swojej grupówce został wysmarowany krwią czegoś tam i cos tam na surowo zjadł, a później dostał cos mocniejszego do popicia i wyrzygał wszystko, skończył na dłuższej terapii i teraz jest wege terrorystą. A obecnie juz niepolujqcy ojciec z tego powodu rozwiódł się z żoną bo mu tego nie darowała.

Tak wiec każdy przypadek jest inny. Pytanie kto kogo indoktrynuje. Pytanie można bowiem odwrócić: czy rodzice mają prawo zrobić dzieciakowi wodę z mózgu żeby się przyzwyczaił do polowania zanim zacznie sam niezależnie myśleć? Czyżby się bali ze jak mu dadzą szanse, to nie zaakceptuje ich hobby?

Tak tylko pytam. Bo w sumie Państwo jest od narzucania pewnych ram, nie mi natomiast oceniać, czy powinno wchodzić konkretnie w ten temat.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lukasz25 »

Jeśli chodzi o udział dzieci w polowaniach, to zawsze może być tak, że jeśli dzieciakowi się nie spodoba, to drugi raz nie pójdzie. Natomiast pomysł karania jest dla mnie chorym pomysłem.
Natomiast sprawa badań, no cóż, lekarze już się cieszą na wieść o wpływach z ponad 120 tyś członków PZŁ.
Ostatnio zmieniony 16 marca 2018, 09:00 przez lukasz25, łącznie zmieniany 1 raz.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lemuchr »

Mi najbardziej właśnie nie podoba się zapis o braku udziału dzieci w polowaniu.
Chcę wychować dzieci na takie które umieją o siebie zadbać i nie straszne im naturalne koleje życia.
Od małego (odkąd zaczęły o to pytać) wiedzą skąd się bierze mięso i jak się je pozyskuje. Wiedzą że na polowaniu się zwierzęta zabija po to aby je zjeść i aby regulować populację. 6 latek był ze mną już na strzelnicy 2 razy i jak na swój wiek ma świadomość jak się z bronią obchodzić. Dlaczego mam nie móc zabrać go na polowanie indywidualne aby posiedzieć z nim na ambonie i żeby popatrzył jak wygląda polowanie z pozycji myśliwego?

I nie mówię tu o zabieraniu 10 latka na polowanie ale taki 14-16 latek już wie czego chce i jak ma wpajane odpowiednie wartości i jest przygotowany do tego co może zobaczyć to nie powinno być problemu.

Wszystko to jest właśnie kwestia przygotowania dziecka/nastolatka na to co może go spotkać w trakcie takiego polowania. No i odpowiednie towarzystwo które bierze udział w ewentualnym polowaniu zbiorowym. Takie które nie odwali żadnej inby tak jak kolega wczesniej napisał.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”