kurs instruktora strzelectwa

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Noneskill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 28 lipca 2016, 20:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Grudziądz City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Noneskill »

OMG wychodzi na to że dopóki nikomu się nic nie stanie ,każdy papier jest odpowiedni schody zaczynają się w momencie wypadku tfu tfu tfu ,,,,wtedy żaden papier nie wystarczy BETON......
Demokracja ,władza ignorantów wybranych przez głupców.................../.22/7,62x54r/9Para..........
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: krissu »

Moim zdaniem za dużo niepotrzebnych funkcji. Instruktor powinien być jakby z automatu połączony z prowadzącym strzelanie. A w ogóle wyjaśnijcie mi (i na pewno nie tylko mi), co może/do czego jest potrzebny 1.prowadzący strzelanie, 2.Instruktor, 3. Szkoleniowiec. Bo to są trzy różne uprawnienia, tak?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: carambas »

JSRTeam pisze: rozumiem, że bez papierów z PZSS nie mogę teoretycznie samodzielnie prowadzić szkolenia?
To nadinterpretacja. Szkolenie może prowadzić każdy, bo zawód instruktora jest zderegulowany. Szkolenie może prowadzić wręcz osoba bez papierów instruktora (na strzelnicy musi być prowadzący strzelanie).

Obostrzenia dla osób bez kursu instruktorskiego PZSSu są dwa:
1. nie otrzymasz legitymacji trenera PZSS, zatem nie założyć klubu z licencją PZSS (w takim klubie musi być minimum jeden trener PZSS)
2. możesz mieć kłopoty z otrzymaniem pozwolenia na broń do celów szkoleniowych, bo Policja uznaje, że dokumentem potwierdzającym umiejętności szkoleniowe jest papier PZSSu oraz dyplom uczelni wyższej na odpowiednim kierunku. To stanowisko bezpośrednio wzięte z PZSSu. Więcej informacji w ww. linku Turczyna.

Pozwolenia szkoleniowe w Polsce są dosyć rzadkie, zapewne głównie z racji konieczności zakładania firmy i opłacania ZUSu. Legitymacje trenera PZSS też nie są zbyt liczne, choć teraz więcej klubów się otwiera i widać ruch w kursach instruktorskich PZSSu.

Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie. Wielokrotnie, posiadając wyłącznie uprawnienia prowadzącego strzelanie, szkoliłem na strzelnicy ludzi z podstaw obsługi broni. Jeśli jest to złamanie prawa, zmienię swoje nawyki.
krissu pisze:1.prowadzący strzelanie, 2.Instruktor, 3. Szkoleniowiec
Szkoleniowiec = instruktor = trener. To synonimy. Może w niektórych miejscach szkoleniowcem nazywają trenera z większą rangą, ale to raczej eufemizm. Osoba, która szkoli Cię technicznie.

Trener PZSS -- posiadacz licencji trenera PZSS, instruktor po kursie PZSS, który płaci do PZSS frycowe i ma papier, że jest trenerem PZSSu. Należy także mieć zatrudnienie (w dowolnym wymiarze godzin i pensji, także wolontariatu) w klubie z licencją PZSS.

Prowadzący strzelanie to osoba wynikająca z rozporządzenia o wzorcowym regulaminie strzelnicy. Nadzoruje użytkowanie obiektu. Gdy coś się stanie, jest jedną z pierwszych osób, które dmuchają w balonik i ryzykują utratą części majątku/wolności. Bierze odpowiedzialność za bezpieczny przebieg strzelania, natomiast nie musi mieć żadnej wiedzy z zakresu techniki strzelania, czy zdolności nauczania. On jest jak policjant kierujący ruchem -- nie interesuje go rodzaj silnika jakim jeździsz, tylko żebyś sąsiadowi z prawej nie zrobił krzywdy przy przejeździe przez skrzyżowanie.

W Polsce najczęściej instruktorzy są też prowadzącymi (bo papier prowadzącego jest prawie, że niezbędny do normalnego strzelania w wielu miejscach). Terenerzy PZSS to wiadomo: instruktorzy i prowadzący, najczęściej też sędziowie PZSS (związek daje legitymacje prowadzącego i sędziego 'gratis' gdy zrobisz instruktora pzss'). Prowadzący to osoba najniżej w łańcuszku kursów, kursików i szkoleń, choć spoczywa na niej zdecydowanie największa odpowiedzialność.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2016, 09:35 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: krissu »

Dzięki Carambas. Jedno mnie jeszcze zaciekawiło
carambas pisze:
Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie. Wielokrotnie, posiadając wyłącznie uprawnienia prowadzącego strzelanie, szkoliłem na strzelnicy ludzi z podstaw obsługi broni. Jeśli jest to złamanie prawa, zmienię swoje nawyki.
Jak jest właśnie z tym? Byłem przez weekend na strzelnicy i słyszałem właśnie najróżniejsze interpretacje tego. Mnie osobiście wydaje się, że zależy to od zarządcy/właściciela strzelnicy. Chodzi o sytuacje, kiedy przyprowadzam osobę bez uprawnień i pozwalam jej strzelać pod moim nadzorem z mojej broni, mając nawet kwity prowadzącego strzelanie.
A jeszcze druga sytuacja. Ostatnio, w związku z Świętem Niepodległości, wychowawczyni dziecka poprosiła mnie, czy mógłbym przynieść broń do szkoły i pokazać dzieciakom. Trochę dziwna prośba, no ale. Nie byłem, bo akurat nie mogłem, a pytanie jest, czy mogę coś takiego zrobić? Według mojej interpretacji, to chyba mogę. Broni nie wolno używać poza strzelnicami, a poprzez użycie rozumiem robienie tego, do czego broń jest przeznaczona i skonstruowana, czyli strzelanie. A tego oczywiście by nie było w szkole. A wy co myślicie o tych sprawach?
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Kalantris »

Dobra, może warto trochę zebrać wiedzę.

W zakresie prowadzenia strzelań oraz szkoleń strzeleckich wyróżniamy trzy poziomy uprawnień:
  • Prowadzący strzelanie
    Instruktor sportów strzeleckich
    Trener strzelectwa sportowego
Prowadzący strzelanie:
Aby zostać prowadzącym strzelanie należy ukończyć odpowiedni kurs w klubie zrzeszonym w PZSS lub LOK. Uprawnienia i obowiązki prowadzącego strzelanie wynikają głównie z wzorcowego regulaminu strzelnicy, czyli rozporządzenia MSWiA. Prowadzący strzelanie jest uprawniony do prowadzenia strzelań oraz szkoleń strzeleckich na terenie strzelnic zrzeszonych w PZSS.

Prowadzący strzelanie:
1. Odpowiada za bezpieczeństwo osób korzystających ze strzelnicy.
2. Musi być obecny przy strzelającym.
3. Odpowiada za przekazanie strzelającym zasad bezpieczeństwa.
4. Jest uprawniony do prowadzenia strzelań, szkoleń i dowolnych innych zajęć z zakresu strzelectwa.

Instruktor sportów strzeleckich:
Aby zostać instruktorem sportów strzeleckich należy ukończyć szkolenie w firmie, która ma odpowiednie układy w PZSS. Nie istnieje żadna podstawa prawna istnienia takiego stanowiska ani wydawania przez PZSS legitymacji. Instruktor nie ma też w praktyce żadnych uprawnień w kwestii prowadzenia szkoleń czy strzelań, wszystkie te czynności odbywają się na podstawie uprawnień prowadzącego strzelanie. PZSS wymaga w swoim wewnętrznym regulaminie instruktorów do prowadzenia zajęć wyłącznie w klubach zrzeszonych w PZSS.

Istnienie takiego stanowiska jak instruktor sportów strzeleckich PZSS sankcjonuje wykładnia art. 41 ustawy o sporcie. ( ..... :090: - moderator ) wartość tejże wykładni można dowieść na kilka sposobów. Najprościej wystarczy spojrzeć na poważne związki sportowe, w których występują instruktorzy i trenerzy. Do poważnych PZSS, jak wszyscy wiemy, nie należy. Spójrzmy zatem na PZPN, który stanął przed identycznym problemem. Tam zastosowano wykładnię wprost, zatem PZPN stwierdził, że nie ma już prawa do przyznawania licencji trenerów ani instruktorów, w związku z czym wszyscy muszą zrobić uprawnienia UEFA. Stare uprawnienia trenerskie i instruktorskie wygasają w 2019 roku i do tego czasu każdy musi zrobić te nowe uprawnienia, które wynikają z innych przepisów.

Kluczowe jest jednak to, że:
1. Nie ma regulaminu przyznawania ani odbierania licencji trenerskich w PZSS.
2. Wydanie licencji trenerskiej nie jest nawet uwzględnione w cenniku PZSS.
3. Nie istnieje spis firm, których szkolenia są uznawane przez PZSS.
4. Istnieje tylko ramowy program, który takie szkolenie powinno spełniać, ale ów program nie ma żadnej mocy prawnej.
5. Nie ma żadnych powszechnych przepisów regulujących uprawnienia i obowiązki instruktora strzelectwa.
6. Nie ma żadnych przepisów delegujących uprawnienia do weryfikacji kompetencji przez PZSS (których to kompetencji PZSS i tak nie weryfikuje, bo nie prowadzi szkoleń ani egzaminów).
7. Legitymacja instruktorska nie jest wymagana do posiadania pozwolenia szkoleniowego, bo ustawa o sporcie i ustawa o broni i amunicji są sprzeczne. Pierwszeństwo ma zatem ustawa o broni i amunicji, która wymaga, by instruktor prowadził własną działalność gospodarczą. Ustawa o sporcie dotyczy za to wyłącznie instruktorów prowadzących zajęcia w klubach strzeleckich zrzeszonych w PZSS.

Trener strzelectwa sportowego:
Oficjalne stanowisko w PZSS przyznawane zgodnie z regulaminem licencji trenerskiej. Warto zwrócić uwagę na to, że wymogi stawiane przed trenerem są różne od wymogów z art. 41 ustawy o sporcie. Są wyższe, zatem każdy trener jest instruktorem, ale żaden instruktor nie jest trenerem. Pobieżna lektura regulaminu pozwala stwierdzić, że trenerzy to poważni kolesie przygotowujący kadrę do startów w olimpiadach i mistrzostwach organizowanych przez ISSF. Ich licencje są wydawane na okresy olimpiad, to tak na marginesie.

---

Tak więc pozycja każdego z powyższych zależy od tego, jak blisko PZSS chcemy prowadzić szkolenia. W przypadku dowolnych szkoleń prowadzonych pod własnym szyldem (na podstawie własnej działalności gospodarczej) nie trzeba mieć żadnego punktu styczności z PZSS poza strzelnicami, na których się prowadzi szkolenia, nie ma zatem potrzeby posiadania jakichkolwiek uprawnień innych niż wymagane do prowadzenia strzelań i szkoleń strzeleckich (prowadzący strzelanie). Jeśli zaś mamy w planach prowadzenie szkoleń w klubach zrzeszonych w PZSS na podstawie umowy o pracę, to zaczynają nas obowiązywać regulaminy wewnętrzne PZSS, w związku z czym konieczne może być uzyskanie licencji instruktora lub trenera sportów strzeleckich.

Stanowisko policji w tej sprawie jest interesujące i w gruncie rzeczy nie ma żadnych podstaw prawnych. Sam przechodzę teraz proces uzyskiwania pozwolenia sportowego do celów szkoleniowych i policja wymagała ode mnie papierów instruktorskich. KGP wskazuje wręcz na papiery trenerskie, ale te mają zupełnie inne wymagania niż instruktorskie z ustawy o sporcie. Powód takiego działania jest oczywisty - nie istnieje żaden regulamin przyznawania licencji trenerskich, policja nie ma więc punktu oparcia, żeby ich żądać. Regulamin trenerski jest, więc są chociaż jakiekolwiek zapisy. Niestety (dla policji) już sam fakt, że do posiadania uprawnień instruktora wystarczy wykształcenie średnie, a do trenerskiego trzeba mieć wyższe kierunkowe generalnie ukręca sprawie łeb. Fakt, że sam PZSS wymaga od trenerów pokazania uprawnień do prowadzenia szkoleń strzeleckich przed wydaniem uprawnień trenera jest gwoździem do trumny radosnej interpretacji przepisów przez KGP.

Pozdrawiam,
Kalantris
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2016, 16:05 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Dariusz DC »

Robiliśmy pokaz broni dla klasy o profilu strzeleckim w szkole.
Broń oczywiście bez amunicji , pod naszym okiem i nadzorem ( oraz wychowawcy klasy ) była oglądana , wygłosiliśmy tez pogadankę na temat bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią oraz nieco o historii poszczególnych egzemplarzy ( m.in VISa )
dostaliśmy pisemne podziękowania ze szkoły ( przy okazji kolejnego rozszerzenia poszło do WPA jako dokumentacja działalności kolekcjonerskiej )

Ja traktuję to niejako w ramach kolekcjonerstwa ( dzielenie się wiedzą , chronienie zabytków od zapomnienia etc ) a w ramach propagowania strzelectwa sportowego również
DC jeszcze nie 9
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Kalantris »

krissu pisze:Dzięki Carambas. Jedno mnie jeszcze zaciekawiło
carambas pisze:
Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie. Wielokrotnie, posiadając wyłącznie uprawnienia prowadzącego strzelanie, szkoliłem na strzelnicy ludzi z podstaw obsługi broni. Jeśli jest to złamanie prawa, zmienię swoje nawyki.
Jak jest właśnie z tym? Byłem przez weekend na strzelnicy i słyszałem właśnie najróżniejsze interpretacje tego. Mnie osobiście wydaje się, że zależy to od zarządcy/właściciela strzelnicy. Chodzi o sytuacje, kiedy przyprowadzam osobę bez uprawnień i pozwalam jej strzelać pod moim nadzorem z mojej broni, mając nawet kwity prowadzącego strzelanie.
A jeszcze druga sytuacja. Ostatnio, w związku z Świętem Niepodległości, wychowawczyni dziecka poprosiła mnie, czy mógłbym przynieść broń do szkoły i pokazać dzieciakom. Trochę dziwna prośba, no ale. Nie byłem, bo akurat nie mogłem, a pytanie jest, czy mogę coś takiego zrobić? Według mojej interpretacji, to chyba mogę. Broni nie wolno używać poza strzelnicami, a poprzez użycie rozumiem robienie tego, do czego broń jest przeznaczona i skonstruowana, czyli strzelanie. A tego oczywiście by nie było w szkole. A wy co myślicie o tych sprawach?
Interpretacje zależą od właściciela strzelnicy, który zawsze może odmówić wpuszczenia osoby na teren obiektu na podstawie dowolnych, nawet wydumanych stwierdzeń. Dlatego warto, przed prowadzeniem zajęć, skontaktować się z daną strzelnicą i ustalić, jakie są ich wymogi dotyczące zewnętrznych prowadzących strzelanie i prowadzenia na ich terenie szkoleń przez osoby obce. Nie każdy właściciel strzelnicy sobie tego życzy i należy uszanować ich zdanie. Nawet jeśli są dupkami. Ich strzelnica, ich zasady.

W kwestii przynoszenia i pokazywania broni, to oczywiście możesz ją przynieść. Możesz ją również okazać, oczywiście przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Ale chciałbym zwrócić uwagę na przypadek SOKisty ze Szczecinka, który zrobił dokładnie to samo, czyli przekazał swoją rozładowaną broń palną dzieciom do zdjęcia pamiątkowego (w stanie rozładowanym, bez podpiętego magazynka) i przez pół roku prokuratura prowadziła śledztwo. W wyniku śledztwa dopatrzyła się złamania przepisów, ale umorzyła je ze względu na niską szkodliwość społeczną. Warto zatem wiedzieć, jak się praktyka układa. Nie wahałbym się okazać broni dowolnej normalnej osobie, ale w przypadku dzieci możesz mieć problem, bo rodzice bywają bardzo dziwni. Jak im dziecko opowie, że w klasie był pan, co im dał trzymać prawdziwy karabin, to któremuś z rodziców może odbić palma i zacznie biegać po prokuraturach. Dlatego zalecałbym ostrożność.

Pozdrawiam,
Kalantris
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: krissu »

Kalantris pisze: Nie wahałbym się okazać broni dowolnej normalnej osobie, ale w przypadku dzieci możesz mieć problem, bo rodzice bywają bardzo dziwni. Jak im dziecko opowie, że w klasie był pan, co im dał trzymać prawdziwy karabin, to któremuś z rodziców może odbić palma i zacznie biegać po prokuraturach. Dlatego zalecałbym ostrożność.

Pozdrawiam,
Kalantris
Dlatego wykręciłem się właśnie od tego :-D

A co do drugiej sprawy, to sam byłem jej udziałem. Ze dwa lata temu, kolega zabrał mnie postrzelać na strzelnice myśliwską. Ja byłem wtedy tą osobą bez uprawnień. Pojawił się facet, zaczęła się rozmowa, chciał sobie strzelić z glocka kolegi, ale ten mu odmówił, bo facet wyraźnie był "wczorajszy". I ten wtedy puścił tekst - ciekawe jak co powie policja na to, że udostępniasz broń osobie bez uprawnień, i poszedł. Dla świętego spokoju zawinęliśmy sie ze strzelnicy. Dziś jako osoba, która jest na miejscu kolegi, też nie wiem co bym zrobił i jak by się to skończyło, gdyby ktoś faktycznie nasłał na mnie patrol na strzelnice, w celu sprawdzenia. To już chyba zależy od nadgorliwości policjantów...
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: go43 »

Jeżeli kolega miał uprawnienia prowadzącego strzelanie, a strzelanie było zgłoszone + wpisy do książki, to nic by nie było. Wszystko byłoby zgodne z ustawą.
KSSK Gward Kwidzyn
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Kalantris »

krissu pisze:
Kalantris pisze: Nie wahałbym się okazać broni dowolnej normalnej osobie, ale w przypadku dzieci możesz mieć problem, bo rodzice bywają bardzo dziwni. Jak im dziecko opowie, że w klasie był pan, co im dał trzymać prawdziwy karabin, to któremuś z rodziców może odbić palma i zacznie biegać po prokuraturach. Dlatego zalecałbym ostrożność.

Pozdrawiam,
Kalantris
Dlatego wykręciłem się właśnie od tego :-D

A co do drugiej sprawy, to sam byłem jej udziałem. Ze dwa lata temu, kolega zabrał mnie postrzelać na strzelnice myśliwską. Ja byłem wtedy tą osobą bez uprawnień. Pojawił się facet, zaczęła się rozmowa, chciał sobie strzelić z glocka kolegi, ale ten mu odmówił, bo facet wyraźnie był "wczorajszy". I ten wtedy puścił tekst - ciekawe jak co powie policja na to, że udostępniasz broń osobie bez uprawnień, i poszedł. Dla świętego spokoju zawinęliśmy sie ze strzelnicy. Dziś jako osoba, która jest na miejscu kolegi, też nie wiem co bym zrobił i jak by się to skończyło, gdyby ktoś faktycznie nasłał na mnie patrol na strzelnice, w celu sprawdzenia. To już chyba zależy od nadgorliwości policjantów...
Oczywiście. Niestety funkcjonujemy w bardzo dziwacznej rzeczywistości, gdzie pewne rzeczy są zabronione tylko niektórym, a rzeczy potencjalnie identyczne jednak zaczynają się różnić, kiedy patrzy na nie policja. Z jednej strony przekazanie broni na strzelnicy osobie trzeciej pod nadzorem prowadzącego strzelanie jest legalne "za zgodą właściciela broni", z drugiej przekazanie jej dzieciakom w stanie rozładowanym jest już śledztwo. Z trzeciej znowu na targach broni egzemplarze macają setki potencjalnych kupców. W necie jest mnóstwo zdjęć naszych prominentnych polityków z obu stron barykady z różnymi egzemplarzami broni. Widziałem choćby Jarka z AR-15 czy Kopaczową z pistoletem.

Nie wyobrażam sobie kupna broni bez pomacania. Zgodnie z interpretacją policji przemiły gość ze Strefy Celu, u którego kupiłem Siga P320 złamał prawo jak cholera, bo dał mi go do pomacania przed zakupem.

Tak więc niestety trzeba ostrożnie :(.

Pozdrawiam,
Kalantris
JSRTeam
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 listopada 2016, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: JSRTeam »

Kalantris, Carrambas dzięki za udzielenie odpowiedzi ;)
Dokładnie w legitymacji TKKF jest tytuł: Instruktor sportu w specjalności strzelectwo sportowe plus dodatkowo jest zalaminowana "wkładka" legitymacja instruktora strzelectwa bojowego.
Tak jak piszecie, możliwość prowadzenia szkolenia jest uzależniona w dużej mierze od właściciela strzelnicy, z czym do tej pory nie miałem problemów więc w takim razie wszystko jest w porządku i chyba nie potrzebuję kursu instruktora w PZSS.
labn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 05 września 2012, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: labn »

Kalantris pisze: Kluczowe jest jednak to, że:
1. Nie ma regulaminu przyznawania ani odbierania licencji trenerskich w PZSS.
http://www.pzss.org.pl/images/stories/k ... rskiej.pdf
Kalantris pisze: 2. Wydanie licencji trenerskiej nie jest nawet uwzględnione w cenniku PZSS.
Pozycja nr 15 cennika: http://www.pzss.org.pl/index.php/skladki-opaty-83
HW 77 <- Hogan (muszka i szczerbinka :))
0.22 LR / 6,5x55 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12 ...
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: Kalantris »

[quote="labn"] Ja to jestem jednak debilem. Miałem na myśli instruktorskie a nie trenerskie. Zresztą pisałem w części poświęconej instruktorom a nie trenerom. Mój błąd. Może mod mógłby poprawić, bo faktycznie wstyd. Chodziło o instruktora. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam,
Kalantris
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2016, 16:02 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: 9x19 »

PZSS wydaje licencje trenerskie zarówno instruktorom, jak i trenerom strzelectwa sportowego. Moja licencja trenera strzelectwa sprotowego ma dodatkowy napis "instruktor strzelectwa".
piatus
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 20 listopada 2016, 23:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kurs instruktora strzelectwa

Post autor: piatus »

Witam Wszystkich
Kalantris pisze: (...)
Stanowisko policji w tej sprawie jest interesujące i w gruncie rzeczy nie ma żadnych podstaw prawnych. Sam przechodzę teraz proces uzyskiwania pozwolenia sportowego do celów szkoleniowych i policja wymagała ode mnie papierów instruktorskich. KGP wskazuje wręcz na papiery trenerskie, ale te mają zupełnie inne wymagania niż instruktorskie z ustawy o sporcie. Powód takiego działania jest oczywisty - nie istnieje żaden regulamin przyznawania licencji trenerskich, policja nie ma więc punktu oparcia, żeby ich żądać. Regulamin trenerski jest, więc są chociaż jakiekolwiek zapisy. Niestety (dla policji) już sam fakt, że do posiadania uprawnień instruktora wystarczy wykształcenie średnie, a do trenerskiego trzeba mieć wyższe kierunkowe generalnie ukręca sprawie łeb. Fakt, że sam PZSS wymaga od trenerów pokazania uprawnień do prowadzenia szkoleń strzeleckich przed wydaniem uprawnień trenera jest gwoździem do trumny radosnej interpretacji przepisów przez KGP.
(...)
Kalantris, czy udało Ci się uzyskać pozwolenie sportowe do celów szkoleniowych?
Również interesuje mnie ten temat. Posiadam m.in. tytuł instruktora (z 2016r) nadany przez uczelnię wyższą, a nie PZSS.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”