Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Fundamentalne zmiany w Braterstwie

Post autor: carambas »

Z końcem listopada zamknięty został protokół pierwszych zawodów korespondencyjnych KS Amator. Odzew był dobry, w 8 konkurencjach łącznie wystartowano 38 razy. Najwięcej zawodników rywalizowało w konkurencji pistolet centralnego zapłonu, 25m, 10 strzałów stojąc — aż 12 osób.
Plik z protokołem do pobrania i przejrzenia.

Jednocześnie („Umarł król. Niech żyje król!”) wystartowały korespondencyjne zawody grudniowe, z dostępnymi 11 konkurencjami. Każdego zachęcam do brania udziału. Jest to fajna zabawa, która może się bardzo przydać każdemu kto planuje rozszerzyć lub uzyskać nowe pozwolenie do celów sportowych. Start w zawodach liczy się dla WPA tak samo w przypadku zawodów z kalendarza PZSS, jak i zawodów korespondencyjnych. Uprawianie sportu nie musi być w sztywnej, pompatycznej formie z kilkunastoosobową obsługą techniczną. Równie dobrze możesz to być tylko Ty, pusta tarcza i cisza na strzelnicy pozwalająca na maksymalne skupienie.

Możliwość rywalizacji motywuje do częstszego treningu i stawiania sobie coraz to trudniejszych celów. Polecam.

Kwestia prywatności użytkowników została rozwiązana w najprostszy sposób.
Na protokole ogólnym, publicznym podany jest wyłącznie pseudonim zawodnika. Dodatkowo, każdy będzie mógł wygenerować swój prywatny protokół ze wszystkimi startami w zawodach korespondencyjnych, na którym będą podane jego dane osobowe: imię, nazwisko i PESEL.

Takie rozwiązanie poza dbałością o ochronę tożsamości, ogranicza tez ilość drukowanego papieru w sytuacji, gdy potwierdzenie startów chcemy przedstawić np jakiemuś organowi wydającemu czy rozszerzającemu pozwolenia. Nie będzie konieczności drukowania wszystkich protokołów z przeciągu lat, wystarczy wydrukować ten osobisty.
Cała funkcjonalność protokołów już jest. Teraz możesz zanieść WPA starty z tysiąca zawodów w jednym miłym dla oka pliku. Róbcie starty!

Dodatkowo, dodałem funkcjonalność umożliwiającą przesłanie do KS Gardy wpisanych w danym miesiącu wyników. Pozwoli to wziąć udział w większej ilości zawodów (dodatkowe starty), jednocześnie nie wymagając od zawodnika ręcznego pisania maila co miesiąc.
Liczę, że nie będzie to powodowało problemów w Gardzie (w sumie nie zapytałem nikogo stamtąd o ich opinię), a pomoże popularyzować zawody korespondencyjne i nieustanne uprawianie sportu strzeleckiego.
Mam nadzieję, że zacieśnianie współpracy między klubami -- nawet w taki prosty i nieformalny sposób -- będzie działało pozytywnie na wszystkich zainteresowanych.

Zrzut ekranu dodanej funkcjonalności:
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”