Zakup broni - dwa adresy.

Moderator: Moderatorzy WBP

TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: TeGies »

Czy ktoś z Was miał taki przypadek?
Przystępuję do zakupu broni. W promesie adres stałego pobytu, a w dowodzie adres zameldowania.
Sprzedający stwierdza nieścisłości.
Po krótkiej dyskusji kontynuuje. I kolejny dylemat, który adres do faktury?
Dzwoni do szefa, a on stwierdza że adres (pobytu) w promesie i adres (zameldowania) w dowodzie mają być takie same - nie sprzedawać.
Pracownik postanowił skonsultować to jutro w WPA.

Co o tym sądzicie?
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: KrisKK »

W temacie WPA i zakupów zawsze mówimy o adresie stałego pobytu.

Promesa zawiera adres stałego pobytu, WPA informujemy o zmianie adresu stałego pobytu, na fakturze powinien być adres stałego pobytu - ten z promesy.

Przy zakupie broni w temacie zgodności dowód osobisty, a promesa musi się zgadać imię i nazwisko delikwenta i jego numer dowodu osobistego. W moim WPA też proszą, aby na fakturach, umowach K-S broni wpisywać numer promesy na jaką dokonuje się zakupu - sklepy o tym wiedzą, przy umowach K-S pomiędzy prywatnymi osobami ponoć o tym ludzie zapominają.

Stare dowody mają wykazany adres zameldowania nie jest to to samo co adres zamieszkania, ale może podkreślam może się pokrywać i najczęściej tak jest

Czy się spotkałem z brakiem zrozumienia obowiązującego prawa u sprzedawców tak - empirycznie - do tej pory dało się wyjaśnić i docierało. Adres to nie jest problem. Kuku jest jak numer dowodu się nie zgadza z promesą wtedy nie ma opcji na zakup, a jak nawet kupisz a sprzedawca nie zauważy to potem może mieć problem z WPA
Ostatnio zmieniony 24 października 2016, 20:01 przez KrisKK, łącznie zmieniany 6 razy.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: Bombel »

Obojętne jaki adres, to nie ma znaczenia, przynajmniej dla WPA w W-wie. Jak są wątpliwości to można wpisać oba jeśli umowa kupna-sprzedaży, a jeśli faktura to adres z D.O. (z promesy) wystarczy. Zależy od sprzedawcy, u mnie niektórzy biorą adres do faktury z legitymacji posiadacza (np. przy zakupie amo), a inni z promesy (przy zakupie broni).
Ostatnio zmieniony 24 października 2016, 19:46 przez Bombel, łącznie zmieniany 1 raz.
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: PRESTON »

Mam dokładnie taki sam przypadek. Dowód z adresem zameldowania a procesy zamieszkania (jednocześnie przechowywania). Nie miałem żadnych kłopotów z zakupem.
Liczy się adres z promesy i legitymacji.
Powiedz sprzedającym, że promesa i decyzja (mam nadzieję że masz ten sam adres w obu) wydane są na adres zamieszkania, stałego pobytu. Tak uznało WPA i nic do tego nie ma adres meldunku, pod którym faktycznie nie mieszkasz.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: TeGies »

Tak mam. Tłumaczyłem Panu pracownikowi i nawet wyglądało że dociera, ale szef zabronił i koniec.
Mam nadzieję że WPA wyjaśni panom co i jak.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: franek »

Niedawno zmieniłem właściwość miejscową.
Mam trochę promes wydanych przez stare WPA, trochę wydanych przez nowe WPA.
Zużywam promesy na przemian.
Nie miałem problemu przy zakupie.
Przy promesach ze "starym adresem zamieszkania" pokazuję dowód (tam jest ten stary adres)
Przy promesach z "nowym adresem zamieszkania" pokazuję dowód i adnotację w książeczce posiadacza broni z nowym adresem zamieszkania.
jak do tej pory działa.

Przy rejestracji nie ma problemu, bo moje WPA dobrze wie, gdzie zamieszkuję i skąd przybyłem.

Zapytaj sprzedawcę i/lub właściciela sklepu co by było, gdybyś przyszedł z nowym dowodem bez adresu zameldowania?
Niektórzy jeszcze nie obudzili się z roku 1981 gdzie ojciec przerejestrowywał co tydzień samochód jak zmieniał adres pobytu między województwami.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: McMonster »

Ja mam jeszcze inaczej, w legitymacji adres zamieszkania, na promesach adres zameldowania z dowodu. Wrocławskie WPA twierdzi, że tak ma być, broń i amunicję kupuję bez problemu. Na fakturach chyba adres z promes, jak kot obie pójdzie, to wstanę i się upewnię. ;)
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3189
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 8
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: Iperyt68 »

McMonster pisze:Ja mam jeszcze inaczej, w legitymacji adres zamieszkania, na promesach adres zameldowania z dowodu. Wrocławskie WPA twierdzi, że tak ma być, broń i amunicję kupuję bez problemu. Na fakturach chyba adres z promes, jak kot obie pójdzie, to wstanę i się upewnię. ;)

No dokładnie, z tym, że ja mam dokładnie odwrotnie; na promesach mam adres zamieszkania, w jednej legitymacji mam adres zameldowania, w drugiej ten sam co na promesach, no i w trzeciej wpisali ten z dowodu, a w dowodzie miałbym adres stałego pobytu, z tym, że mam nowy dowód i nie dopisali adresu.... Przy zakupie ammo pokazuję raz jedną, raz drugą, a od niedawna i trzecią legitymację (mam broń 9x19 w trzech). Sprzedawcy już dawno przestali się interesować gdzie właściwie mieszkam.
vivere militare est
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: TeGies »

Dla zainteresowanych.
Sklep zostaje przy swoim i muszę donieść dokument urzędowy stwierdzający iż mieszkam pod adresem z promesy.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: shapi »

Hmm, a nie możesz zagłosować pieniędzmi, i po prostu kupić gdzie indziej (oczywiście informując sprzedawcę że tak czynisz, i z jakiego powodu) ? Przecież ten motyw z dowodem to jest totalna bzdura, i nadinterpretacja przepisów godna niejednego WPA.
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: vantv8 »

TeGies pisze:Dla zainteresowanych.
Sklep zostaje przy swoim i muszę donieść dokument urzędowy stwierdzający iż mieszkam pod adresem z promesy.
WPA Katowice?
Ostatnio zmieniony 25 października 2016, 19:07 przez vantv8, łącznie zmieniany 1 raz.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: TeGies »

vantv8 pisze: WPA Katowice?
Dokładnie, sprzedawca też ma z nimi krzyż pański.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: VIS »

McMonster pisze:... jak kot sobie pójdzie, to wstanę i się upewnię. ;)
A to ja mam podobny problem... z kotem. Czasami się cały dzień na oczy nie pokaże. Ale jak siadam do kompa to potrafi się w dwie minuty się zameldować, po czym wskakuje na kolana i zasypia.

TeGies pisze:
vantv8 pisze: WPA Katowice?
Dokładnie, sprzedawca też ma z nimi krzyż pański.
Gdyby nie właściwość miejscowa to bym również kupił gdzie indziej, wrócił do sklepu i pokazał że kupiłem i dałem zarobić - a tu więcej nie przyjdę. Ale jeżeli to WPA Katowice to istotnie nie jest wina sklepu. W takim wypadku również bym wykazał ponadprzeciętną wyrozumiałość.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: TeGies »

Święte słowa.
Wykazałem się wyrozumiałością i cierpliwością, to i w szafę dziś wsadziłem CZ P09 :033:
zdunek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 31 maja 2012, 06:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni - dwa adresy.

Post autor: zdunek »

To w takim razie jaki adres ma być wpisany na promesach: z dowodu osobistego (miejsce zameldowania) czy na adres zgłoszony - zaktualizowany do WPA (miejsce zamieszkania) ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”