Wymagane starty do utrzymania licencji

Moderator: Moderatorzy WBP

jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: jamor »

Nie wysila Twojego wniosku. Wniosek zostaje w macierzystym klubie. Klub ma obowiązek wysłać druk zestawienia zbiorczego do zw. woj aby przedłużyć Twoją licencję. Klub nie może wprowadzać żadnych własnych wewnętrznych przepisów typu ze wiodącym ma byc 4 x pistolet. Tak jak wcześniej koledzy napisali, 4+2+2 i nie ważne jaka kolejność. NIe przypuszczam aby w Twoim klubie zarząd wprowadził inne zasady tylko tak jak Paweł napisał - jest to wynik nie wiedzy osób które przyjmują wnioski. Spełniasz wymogi do przedłużenia licencji i jesli zarząd chciałby wymusić na Tobie poddanie się pod sprawdzian praktyczny , to niestety 400 zł ktore musiał bys wpłacić na konto klubu to ewidentnie wałek, art 286 KK. Zanim miałbys wpoacic to wskazane złozyć do klubu pismo ( na kopii nota przyjecia) z wezwaniem do przyjecia i nadania biegu Twojego wniosku. Obstawiam, że nie trzeba będzie, bo sprawa sie wyjaśni i bedzie ok. Nie przejmuj się - w wielu klubach są jeszcze dawni działacze lok czy dawne pułkowniki. Jakbys zapytał v-ce prezesa pzss o procedurę przedłużania licencji też by nie wiedział co i jak. Nie mówie o Panu Antonim, bo dla niego pełen szacun.
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Qbasj »

jamor pisze:
Qbasj pisze:No właśnie nie wiem czy na pewno tak jest. Uscislajac. Wyrobiłem starty w 2017 do przedłużenia licencji na 2018. Zlozylem wniosek w klubie i odebrałem licencję na 2018 ale przecież mamy jeszcze grudzień 2017 :) (niech żyje PZSS :piwo: ) CZY JEŻELI Wystartuje w grudniu 2017 roku w zawodach liczą się one do przedłużenia licencji na 2019 czy musi być data zawodów w 2018 ?
W skrócie - do licencji na 2019 licza się starty w 2018. Jeśli chcesz startować w 2017 to zerknij na regulamin zawodów. Jeśli organizator nie wymaga licencji to startuj - przyda Ci się każdy komunikat do kwitów w wpa, czy to będą mistrzostwa świata czy odpustowe - każda sztuka się liczy. Do sportu wpa musi dac ci 3-4 szt, ale jak chcesz więcej to muszą mieć podkładkę - czyli na sztukę Twoje starty. Wynik 1/100 też jest ok
Licencje mam . Starty do wpa już mi nie potrzebne bo wniosek już się mieli (złożyłem na kilkanaście sztuk i na początek wystarczy ) i pewnie w styczniu będzie do odbioru. A zawody z czystej przyjemności :)
lukihb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2016, 13:26
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: lukihb »

W celu odnowienia licencji, starty w ramach jednej dyscypliny (P,K,S) muszą być w różnych konkurencjach(np. PCZ,PBZ), czy wystarczy ta sama konkurencja na różnych zawodach?

Sprawdzając w regulaminie
https://pzss.org.pl/images/stories/komi ... niczej.pdf
wychodzi mi, że liczy się każdy start w ramach dyscypliny, bez względu na konkurencję.
Ostatnio zmieniony 08 października 2018, 17:49 przez lukihb, łącznie zmieniany 1 raz.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: PP-67 »

start to start
4x PCZ to 4 starty.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Zaleski »

Cześć,
Podepnę się pod temat.
Odpuszczam sobie strzelbę na licencji, więc muszę zrobić 4 x pistolet 2x karabin (lub odwrotnie). I przydłużenie w tych dwóch kategoriach załatwione?
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: robertos »

Tak, jeśli rezygnujesz z jednej dyscypliny to robisz 4+2 starty i nowy wniosek już tylko na dwie.

ALE! Przywrócenie strzelby na licencję będzie wymagać egzaminu - 400 zł. Poza tym, jeśli jeszcze nie masz pozwolenia, a chcesz wnioskować - nie rezygnuj ze strzelby na licencji, bo wtedy na nią pozwolenia nie dostaniesz.
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Zaleski »

Mam już pozwolenie. Ze strzelby rezygnuje z pełną świadomością, nie kręci mnie to. Mam na pozwoleniu kolekcjonerskim jak będe chciał mieć dla samego "mania". I jeszcze jedno pytanie, czy starty które zrobiłem zanim otrzymałem licencję (na komunikatach jestem wpisany normalnie tyle że bez numeru licencji w jednej z kolumn) napewno liczą się do przedłużenia? (poczytałem trochę starszych postów i tam róznie piszą to wole dopytać).
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: strzelnica »

Jeżeli delegat dopuszcza do zawodów bez licencji i jeszcze te starty się liczą do jej przedłużenia to mam pytanie egzystencjonalne: Po kiego ta licencja komu potrzebna?
:651:
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Zaleski »

Trochę naprostuje bo sytuacja wygląda tak jakby ktoś "z ulicy przyszedł na zawody i strzelał". Chodzi o zawody np z kwietnia, gdzie licencja była złożona na początku roku (pierwsza) ale jej jeszcze nie otrzymałem więc nie wpisywałem nr.
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: chris77 »

strzelnica pisze:Jeżeli delegat dopuszcza do zawodów bez licencji i jeszcze te starty się liczą do jej przedłużenia to mam pytanie egzystencjonalne: Po kiego ta licencja komu potrzebna?
:651:
1. Bo dopuszczają bez licencji tylko do niektórych zawodów. Akurat te ciekawsze dla niektórych, wymagają albo licencji albo członkostwa klubie organizatora.
2. Bo policja lubi stwierdzać że ustała "ważna przyczyna" i cofać pozwolenia na broń gdy nie przedłuży się licencji.
Chyba że pytasz po co komuś fizycznie przy sobie. To nie wiem.
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: robertos »

Zaleski pisze:Mam już pozwolenie. Ze strzelby rezygnuje z pełną świadomością, nie kręci mnie to. Mam na pozwoleniu kolekcjonerskim jak będe chciał mieć dla samego "mania". I jeszcze jedno pytanie, czy starty które zrobiłem zanim otrzymałem licencję (na komunikatach jestem wpisany normalnie tyle że bez numeru licencji w jednej z kolumn) napewno liczą się do przedłużenia? (poczytałem trochę starszych postów i tam róznie piszą to wole dopytać).
1. Nie rezygnuj, w najbliższym czasie szykują się zmiany w UoBiA i nie wiadomo co tam wysmażą. Przecież w pierwszych propozycjach zmian był zakaz przemieszczania broni kolekcjonerskiej bez zgody organu!
2. Skoro nie ma tam numeru licencji, to się nie liczą.
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Zaleski »

Zapytałem tam gdzie powinienem odrazu czyli w klubie, zaliczają te starty bez problemów :)
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: piotr sosna »

Oczywiście, że tak, każdy "normalny" klub zalicza. Dodatkowo wymieniłem kiedyś korespondencję z PZSS i dyplomatycznie z uśmieszkiem dostałem odpowiedź, że uznanie startów zależy od klubu. Nikt tego nie napisze otwartym tekstem ale PZSS nie wnika co i kiedy uznał klub.
fotopaluch1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 10:01
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: fotopaluch1 »

Nie ma co rezygnować ze strzelby - to zawsze jest podstawa do dodatkowych promes.Jak wiesz, że Cię strzelba nie kręci, to znosisz podział (bezpłatnie) i wykorzystujesz promesy na pistolety albo karabiny - według upodobań. Nie ma co rezygnować z już nabytych uprawnień. Ja też miałem takie podejście - w ogóle mnie strzelba nie kręciła, aż to się zmieniło i musiałem robić pozwolenie dodatkowo tylko na strzelbę - procedura taka sama jakbym w ogóle nie miał PiK.
KadetPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2018, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: KadetPL »

Panowie, w zeszłym miesiącu wypisałem się z jednego klubu i zapisałem do nowego (bez przechodzenia procedury zmiany barw klubowych). Mam ważną licencje z poprzedniego klubu i wystrzelane starty wymagane do jej utrzymania w roku kolejnym. Czy teraz powinienem wyrabiać nowa licencje w nowym klubie na nowy rok, czy mogę wykorzystać jakoś moje starty? Jak powinienem podejść do tematy żeby nie było problemu z licencją na nowy rok?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”