Wymagane starty do utrzymania licencji

Moderator: Moderatorzy WBP

Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Qbasj »

No właśnie nie wiem czy na pewno tak jest. Uscislajac. Wyrobiłem starty w 2017 do przedłużenia licencji na 2018. Zlozylem wniosek w klubie i odebrałem licencję na 2018 ale przecież mamy jeszcze grudzień 2017 :) (niech żyje PZSS :piwo: ) CZY JEŻELI Wystartuje w grudniu 2017 roku w zawodach liczą się one do przedłużenia licencji na 2019 czy musi być data zawodów w 2018 ?
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Garfield »

Na licencji widnieje napis "ważna na rok......". Twoja licencja na 2018 jest jeszcze nieważna a więc nie możesz jeszcze z nią startować. To tylko 17 dni, dasz radę.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: jamor »

Qbasj pisze:No właśnie nie wiem czy na pewno tak jest. Uscislajac. Wyrobiłem starty w 2017 do przedłużenia licencji na 2018. Zlozylem wniosek w klubie i odebrałem licencję na 2018 ale przecież mamy jeszcze grudzień 2017 :) (niech żyje PZSS :piwo: ) CZY JEŻELI Wystartuje w grudniu 2017 roku w zawodach liczą się one do przedłużenia licencji na 2019 czy musi być data zawodów w 2018 ?
W skrócie - do licencji na 2019 licza się starty w 2018. Jeśli chcesz startować w 2017 to zerknij na regulamin zawodów. Jeśli organizator nie wymaga licencji to startuj - przyda Ci się każdy komunikat do kwitów w wpa, czy to będą mistrzostwa świata czy odpustowe - każda sztuka się liczy. Do sportu wpa musi dac ci 3-4 szt, ale jak chcesz więcej to muszą mieć podkładkę - czyli na sztukę Twoje starty. Wynik 1/100 też jest ok
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: lotnik »

Qbasj pisze:No właśnie nie wiem czy na pewno tak jest. Uscislajac. Wyrobiłem starty w 2017 do przedłużenia licencji na 2018. Zlozylem wniosek w klubie i odebrałem licencję na 2018 ale przecież mamy jeszcze grudzień 2017 :) (niech żyje PZSS :piwo: ) CZY JEŻELI Wystartuje w grudniu 2017 roku w zawodach liczą się one do przedłużenia licencji na 2019 czy musi być data zawodów w 2018 ?
Dowcipy piszemy w dziale „pozatematyczne”
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 6
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: bambus0134 »

Qbasj pisze:No właśnie nie wiem czy na pewno tak jest. Uscislajac. Wyrobiłem starty w 2017 do przedłużenia licencji na 2018. Zlozylem wniosek w klubie i odebrałem licencję na 2018 ale przecież mamy jeszcze grudzień 2017 :) (niech żyje PZSS :piwo: ) CZY JEŻELI Wystartuje w grudniu 2017 roku w zawodach liczą się one do przedłużenia licencji na 2019 czy musi być data zawodów w 2018 ?
Jak by tak było to miał bym już wyrobione starty do przedłużenia licencji na 2021r :090:
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Kadeka »

Proszę o informację najlepiej popartą jakimś paragrafem bo jestem trochę zagubiony. Licencje odebrałem w październiku i do dziś wyrobiłem sławne 4-2-2. 4 starty karabin, 3 starty pistolet i 3 strzelba. Wczoraj okazało się w klubie, że do przedłużenia licencji musi być 4-2-2 ALE pistolet jest właśnie tym 4. Na zawodach kiedy dopytywalem uczestników każdy mówił że nie ma znaczenia który rodzaj broni jest głównym. Muszą być 4 starty z broni glownej i z dwóch pozostałych po dwa, czyli 4 strzelba i po 2 z karabinu i pistoletu przejdzie, 4 karabin i po 2 ze strzelby i pistoletu przejdzie no i 4 pistolet i po 2 z karabinu i strzelby też przejdzie.

Jeżeli rzeczywiście jest tak, że z pistoletu muszą być minimum 4 starty to w styczniu jest jakiś egzamin uzupełniający i licencje na 2018 będę miał w lutym. W związku z tym pytanie, czy jest coś czego nie mogę robić do czasu otrzymania licencji na 2018 w lutym?
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: MarcinD »

Pierwsze slysze, sam wybierasz co jest twoja bronia glowna.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
pikom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 11:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia, Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: pikom »

Po pierwsze trudno wskazać jakiś paragraf bo w Regulaminie Licencji Zawodniczej nie ma ani słowa na ten temat. To raczej Klub powinien wykazać na jakiej podstawie wymaga 4 startów z konkurencji pistoletowych. Przeczytaj regulamin dotyczący licencji:

https://www.pzss.org.pl/images/stories/ ... niczej.pdf

pobrany z tej strony: https://www.pzss.org.pl/index.php/komis ... -patentowa

Jedyna możliwość jaką widzę, to to, że w klubie istnieje jakieś wewnętrzne uregulowanie w postaci zapisu w Statucie lub uchwały Zarządu które określa inne zasady niż ma PZSS - ale to powinieneś znać (Statut i Uchwały). Jeśli takich dokumentów nie ma to klub nie ma prawa odmówić Ci przesłania wniosku do Wojewódzkiego Związku w terminie a nie po jakimś egzaminie. Możesz w tej sprawie złożyć skargę do właściwego Wojewódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego. A jeśli w klubie będą upierali się przy swoim to szukaj innego klubu - w Twoim najwyraźniej nie znają przepisów i są niezbyt życzliwi dla klubowiczów. Albo usiłują zgarnąć od Was kasę za niepotrzebny egzamin.
Pozdrawiam,
Piotr
PJA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 08 maja 2016, 12:33
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: PJA »

Wniosek o przedłużenie licencji na rok kolejny zawiera 8 wierszy podzielonych na 3 sekcje ( 4-2-2 ) gdzie w 3 kolumnach zaznaczasz rodzaj broni z jakiego startowałeś w danych zawodach i może to być:
4xpistolet 2xkarabin 2xstrzelba
4xkarabin 2xpistolet 2xstrzelba
4xstrzelba 2xpistolet 2xstrzelba
Przekonanie Tojego klubu jest nieprawidłowe, jeden rodzaj broni ma być wiodącym i to Ty decydujesz jaki. Zadaj im proste pytanie czy jeżeli miałbyś patent tylko na strzelbę to do przedłużenia masz mieć 4 starty z pistoletu?
Wniosek na www:
www.pzss.org.pl/index.php/przepisy/przepisy
.177 - 9x19 - 223REM - 12/76 - 12/89
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Kadeka »

#pikom no właśnie znam te paragrafy i chce z nimi iść dzisiaj do klubu i powalczyć dalej bo dzisiaj jest ostatni dzień składania wniosków.

Teraz wracając co mojego drugiego pytania. Jeżeli nawet będę musiał brać udział w tym śmiesznym egzaminie i licencje otrzymam w lutym to czy do tego czasu jestem zawieszony w prawach zawodnika czy co? Mogę brać udział w zawodach?
Awatar użytkownika
pikom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 11:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia, Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: pikom »

Nie jesteś w żadnych prawach zawieszony. Możesz startować w zawodach jeśli organizator dopuszcza starty bez okazania licencji. Większość organizatorów zawodów na początku roku honoruje licencje z roku poprzedniego po złożeniu (ustnego) zapewnienia, że zawodnik występuje o przedłużenie na rok kolejny. Wynika to z doświadczeń z opóźnieniami w wydawaniu licencji przez Związek. Jeśli organizator zawodów nie dopuści Cię do startu podziel się taką informacją - chętnie sprawdzę kto i na jakiej podstawie odmówi :)

Od organizatora zawodów będzie też zależało czy ujmie Cię w komunikacie głównym czy PK. Jeśli będziesz ujęty w komunikacie głównym a zawody będą wpisane do terminarza WZSS lub PZSS to będą się liczyły (od stycznia) do kolejnego przedłużenia licencji na 2019r.

Powtórzę jednak - jeśli w Twoim klubie będą Cię zmuszać do nienależnego egzaminu (płatnego oczywiście) to zmień klub, ewentualnie pisz skargę do WZSS. A swoją drogą podaj nazwę i lokalizację Klubu - chętnie zadam kilka pytań Twojemu Prezesowi lub Zarządowi WZSS jeśli sam się obawiasz ;)

PS
Oczywiście zanieś wypełniony wniosek do klubu i najlepiej poproś o podpisanie na kopii przyjęcia lub pisemną odmowę. Ewentualnie składaj wniosek w obecności świadków i poproś o podanie podstawy prawnej odmowy jeśli osoba odmawiająca nie zechce dać odmowy pisemnej.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2017, 09:06 przez pikom, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Matrix33 »

Ja wyrobiłem 4xkarabin, 2xstrzelba i 2xpistolet i licencja na 2018 już jest. Mam wrażenie, że problem leży w Twoim klubie i wariacji interpretacji.
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Kadeka »

Właśnie byłem mocno zdziwiona stwierdzeniem, że 4xpistolet to podstawa o której wszyscy wiedzą i jestem pierwszym klubowiczem, który ma z tym problem.

#pikom nie chce robić burd ale dzięki :)

Wieczorem dam znać jak się zakończyła cała akcja.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: carambas »

Władze klubu po prostu nie ogarniają regulaminów. Ani to pierwszy, ani ostatni raz.

Władze klubu mają sporo pracy z formalnościami, itp i duża część osób po prostu nie zna prawa, czy wymagań PZSS. Nie chce im się tego czytać, nie rozumieją zapisów. Tak im ktoś powiedział 40 lat temu i teraz tak wszystkich zmuszają. Albo może na zawodach klubowych pistolet jest tylko w jednej konkurencji i ten sprytny zapis wymusza przyjście na 4 różne zawody w roku? :) Różne są sposoby na aktywizację klubowiczów.

Jeśli by Ci nie przedłużyli licencji, to szybko zmieniaj klub. Zapiszesz się do innego i tam Ci przedłużą: na 2018 rok licencję uzyskasz nawet składając wniosek we wrześniu 2018. Żaden egzamin Cię nie czeka.
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymagane starty do utrzymania licencji

Post autor: Kadeka »

Skończyło się na tym, że szeryfa strzelnicy nie było i zostawiłem podanie u jednego z instruktorów. Też był przekonany że muszą być 4 starty z pistoletu ale przynajmniej był otwarty na rozmowę i stwierdził, że może przepisy się zmieniły i weźmie ode mnie podanie i przekaże dalej. Po nowym roku dopytam czy wysłali moje podanie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”